Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2016., 17:59   #8581
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Bio je izrazito konkretan:

Ukratko, biofil koji se bori da ljudska vrsta iskoristi tehnologiju za svoj spas a NE svoju propast!
Ma i on isto....trabunja.

Stalno se spominje kao problem nedostatak resursa. Za koga su ti silni resursi stvoreni ako ne za čovjeka? Čovjek ih mora koristiti, jer kako bi u protivnom preživio i od čega? Moramo popiti vodu kada smo žedni i pojesti hranu kada smo gladni. Kada je hladno moramo se obući u nešto i koristiti resurse za grijanje. Surova nas priroda tjera na takve stvari, nije to naša volja, a nas se stalno tretira kao krivce za nešto.

Ok, neću cijepati drva i uništavati šume, ali nemojte mi onda nabijati cijenu struje kada upalim peć na struju jebem vam mater lopovsku. Od sebe ne bi elita krenula. Ovi iz HEP-a nisu normalni što rade i onda se svi čude ko pura dreku što se resursi toliko troše i što šume nestaju. Kao, ja sam kriv za to što pokušavam preživjeti zimu. Najbolje da krepamo svi, a da resursi ostanu netaknuti ukras, pa će valjda priroda biti zadovoljna. Zanimljivo kako životinje ne ulaze u potrošače resursa, a često znaju napraviti više štete nego čovjek.
klokanovac is offline  
Old 08.12.2016., 01:23   #8582
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
... Od sebe ne bi elita krenula. ...
Pohlepa postoji na svim razinama ... jasno, da "oni" sa više moći/utjecaja mogu i više (šire i dublje) zagrabiti u ovom općem svjetskom grabežu.
Kakav bi ovaj svijet bio kad bi pronašli "cjepivo protiv pohlepe"?
arthura is offline  
Old 08.12.2016., 01:35   #8583
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Pohlepa postoji na svim razinama ... jasno, da "oni" sa više moći/utjecaja mogu i više (šire i dublje) zagrabiti u ovom općem svjetskom grabežu.
Kada pričamo recimo o našim elitama, to odlazi čak do granica iznemoglosti. Ne biraju ni sredstva ni načina da te oderu. Ovaj naš ministar mi je recimo ispao najbolji s izjavom nek ne kupujemo jeftino meso, ako ne želimo pobrati bolest. A jel se taj ikada zapitao zašto kupujemo jeftino meso, a ne skupo? Ko da svi žive u nekom svom svijetu jebote. Niti vide niti čuju.

Quote:
Kakav bi ovaj svijet bio kad bi pronašli "cjepivo protiv pohlepe"?
Bio bi savršen.

Ali nismo mi te sreće.
klokanovac is offline  
Old 08.12.2016., 12:12   #8584
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
... (svijet bez pohlepe) ... Bio bi savršen.
Ali nismo mi te sreće.
Jesmo, jer upravo Stephen Hawking je "takav" Čovjek ... trebamo ga "samo" poslušati i svi bi onda bili spašeni (od sebe samih).
arthura is offline  
Old 09.12.2016., 16:13   #8585
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Jesmo, jer upravo Stephen Hawking je "takav" Čovjek ... trebamo ga "samo" poslušati i svi bi onda bili spašeni (od sebe samih).
Poslušati ga nije problem. Problem je jedino u tome što nismo mi problem.
klokanovac is offline  
Old 09.12.2016., 16:20   #8586
Hrvatsku zabavlja Ivan Pernar, a nitko ne razmišlja o tome kako će Rusija uskore krenuti prema Europi...to je izgleda manje bitno...Hrvate više zanima šta radi Maja Šuput ili Severina...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 09.12.2016., 18:19   #8587
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Hrvatsku zabavlja Ivan Pernar, a nitko ne razmišlja o tome kako će Rusija uskore krenuti prema Europi...to je izgleda manje bitno...Hrvate više zanima šta radi Maja Šuput ili Severina...
I sta bi mi tu trebali razmisljat? I sto ce to pomoc....bolje mi je o dupetu maje mislit...vrijednije mi je od tamo nekih istocnih divljaka.8

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Old 09.12.2016., 18:26   #8588
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
I sta bi mi tu trebali razmisljat? I sto ce to pomoc....bolje mi je o dupetu maje mislit...vrijednije mi je od tamo nekih istocnih divljaka.8

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Ti "Istočni divljaci" kako ih već zoveš, isto to misli za nas...možda i deset puta gore od toga...

Iskreno da ti kažem, meni oni ne izgledaju kao divljaci...puno mi više sliče amerikanci nekim debilima i divljacima...upravo zato što je sa stanovnicima Amerike lako manipulirati...filiju ih raznim pričama, koje oni uglavnom puše...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 09.12.2016., 19:43   #8589
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Poslušati ga nije problem. Problem je jedino u tome što nismo mi problem.
Rekla sam, problem (pohlepe) je na svim razinama ... i svi se hitno moramo ugledati na spomenutog gospodina.
Pohlepe svjetskih elita, kao i svih ostalih, direktan su put, počevši od obiteljskog, lokalnog, pa (uz "kritičnu masu sukoba") sve do - trećeg svj. rata.

Zadnje uređivanje arthura : 09.12.2016. at 20:37.
arthura is offline  
Old 11.12.2016., 00:42   #8590
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Ti "Istočni divljaci" kako ih već zoveš, isto to misli za nas...možda i deset puta gore od toga...

Iskreno da ti kažem, meni oni ne izgledaju kao divljaci...puno mi više sliče amerikanci nekim debilima i divljacima...upravo zato što je sa stanovnicima Amerike lako manipulirati...filiju ih raznim pričama, koje oni uglavnom puše...
Vidim dobro ih poznajes.Ocito imas puno ruskih poznanika...a i americkih kad ih nazivas debilima.
A ja mislim da se u zivotu nisi makao iz svoga seoceta i da ti je internet prozor u svijet...ali vrlo iskrivljen.Tuzno.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Old 11.12.2016., 06:59   #8591
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Vidim dobro ih poznajes.Ocito imas puno ruskih poznanika...a i americkih kad ih nazivas debilima.
A ja mislim da se u zivotu nisi makao iz svoga seoceta i da ti je internet prozor u svijet...ali vrlo iskrivljen.Tuzno.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Nemam se tebi šta pravdati....za vrijeme rata bio sam kod rodbine pune dvije godine u zemlji koja je tebi omiljena, ali da si je upoznao kao ja, nebi ti bila sigurno "Obećana zemlja".

Amerikanci nisu homogena nacija, i to se primjeti u svim sferama života. Da ne spominjem kakvu rasističku mržnju imaju, nevjerojatno.

Štulić je lijepo opisao Ameriku u svojoj pjesmi, a ja kao klinac nisam kužio stvar dok se nisam sam uvjerio.
Tri puta (ako ne i više), ljepši je život u Europi.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 11.12.2016., 09:17   #8592
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
... Amerikanci nisu homogena nacija, i to se primjeti u svim sferama života. ...
Malo je danas u svijetu (pogotovo na Zapadu) "homogenih nacija" ... odkako se dogodilo da je globalitet - nekoć pojam neizmjernog prostranstva - postao zatvorom i mjestom histerija.

Prije smo u šumama stvarali čistine kako bismo ondje osnivali civilizacije. Danas, globalna je civilizacija postala šikarom u kojoj pojedinac mora iskrčiti svoju "čistinu ", svoj životni prostor. Pritom nije riječ o izoliranju, nego o pokušaju da se od globalnog koje nas preplavljuje distanciramo onoliko koliko je potrebno za očuvanje naše individualnosti.
arthura is offline  
Old 11.12.2016., 11:20   #8593
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Nemam se tebi šta pravdati....za vrijeme rata bio sam kod rodbine pune dvije godine u zemlji koja je tebi omiljena, ali da si je upoznao kao ja, nebi ti bila sigurno "Obećana zemlja".

Amerikanci nisu homogena nacija, i to se primjeti u svim sferama života. Da ne spominjem kakvu rasističku mržnju imaju, nevjerojatno.

Štulić je lijepo opisao Ameriku u svojoj pjesmi, a ja kao klinac nisam kužio stvar dok se nisam sam uvjerio.
Tri puta (ako ne i više), ljepši je život u Europi.
Upoznao 2005 god ny 6 mjeseci

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Old 11.12.2016., 20:22   #8594
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Hrvatsku zabavlja Ivan Pernar, a nitko ne razmišlja o tome kako će Rusija uskore krenuti prema Europi...to je izgleda manje bitno...Hrvate više zanima šta radi Maja Šuput ili Severina...
Ma kog opće zanimaju 'glorije'...

Nego, Pernar, heh, štorija zasebna, dal taj zabavlja druge ili samog sebe, naravski na državni trošak? Znate, on i njegova dušebrižna stranka ipak jesu postigli komadić nečega Hrvatima potrebitog ("ne činite ljude beskućnicima" i sl.), ali... dalje od tog 'prosperiteta' modus je - koji?


Putin, pak, hm, što zašto kreće prema čijoj adresi jer - ako mu je zakazala znanstvena struka onda nek svojim znanstvenicima podijeli packe!
Zašto?
E pa, svi se oni hvale skupa s amerima znadu baratati munjama, izazivati potrese, cunamije i što već ne, a onda - čemu zašto ispaljivati rakete tog i tog dometa ili bacati bombe ili tenkovima pregaziti tuđe teritorije -
- kad je dovoljno neprijateljima 'poslati' potres i eto odmah 'pobjede' (!)

Ili nije valjda da su lagali, olfo tesle, jelte
Pravi Život is offline  
Old 12.12.2016., 00:53   #8595
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ma kog opće zanimaju 'glorije'...
Ava Karabatić, kakva god da je, svojski se trudi zabaviti naciju. Imam trač: test je negativan, nije napumpana, možemo odahnuti.

A i ona.

S nekim.
klokanovac is offline  
Old 12.12.2016., 01:14   #8596
Izgleda muški čitaju i prate 'glorije' boljem već neg ratne štorije.

Unas otpamtivjeka drugačije, ('ti to, to ti = Tito), nema unas nikojih glorija,
čuj nije bilo ni u Kenedija (njegova merlinka kratkog daha, al barem stigla do predsjedničkih dvora, a ove danas pih stigle do nigdječega a kamoli Pentagona, znaš... da se skriješ u to famoz podzemlje moraš bit pri vrhu ranga, u najboljem slučaju supruga prva dama supruga predsjednika USA, RUSA, etc.već )
Pravi Život is offline  
Old 12.12.2016., 08:26   #8597
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
... Pohlepe svjetskih elita, kao i svih ostalih, direktan su put, počevši od obiteljskog, lokalnog, pa (uz "kritičnu masu sukoba") sve do - svjetskog rata.
"To" dakle počinje već na obiteljskoj razini i ide, po "istoj špranci" sve do državne/nacionalne razine .. ovako:



Zašto, do sada, nije pronadjen efikasan lijek protiv tih kroničnih upala "žlijezde pohlepnjaće"?

Zadnje uređivanje arthura : 12.12.2016. at 08:38.
arthura is offline  
Old 12.12.2016., 20:35   #8598
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Zašto, do sada, nije pronadjen efikasan lijek protiv tih kroničnih upala "žlijezde pohlepnjaće"?
Jer se radi o puuuuuuuno suptilnijoj stvari. Radi se o Egu, a prema vedskoj nauci o duši Ego je prvi i najsuptilniji element koji u ovom materijalnom svijetu prekriva čistu duhovnu dušu i zavodi je. Ego je zadužen za iluziju, imenovanja, odbranu, snalaženje u materijalističkom svijetu, za poistovječivanje samog sebe sa tijelom, umjesto sa svojom istinskom duhovnom prirodom. Da mislimo da smo mi uzrok djelatnosti; iako se užasno mnogo toga pokreče po principu opisanom u potpisu ispod mojih postova.

Ma svašta nešto.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 13.12.2016., 01:14   #8599
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Izgleda muški čitaju i prate 'glorije' boljem već neg ratne štorije.

Naravno. Ništa rat, samo Cosmo, Celebrity i trač rubrike.

Quote:
Unas otpamtivjeka drugačije, ('ti to, to ti = Tito), nema unas nikojih glorija,
čuj nije bilo ni u Kenedija (njegova merlinka kratkog daha, al barem stigla do predsjedničkih dvora, a ove danas pih stigle do nigdječega a kamoli Pentagona, znaš... da se skriješ u to famoz podzemlje moraš bit pri vrhu ranga, u najboljem slučaju supruga prva dama supruga predsjednika USA, RUSA, etc.već )

Možda bi se našlo i za ponekog kuma mjesto u tom podzemlju. Malo mjesta makar da se stisnemo uz njegovu suprugu Slovenku.
klokanovac is offline  
Old 13.12.2016., 01:18   #8600
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
"To" dakle počinje već na obiteljskoj razini i ide, po "istoj špranci" sve do državne/nacionalne razine .. ovako:



Zašto, do sada, nije pronadjen efikasan lijek protiv tih kroničnih upala "žlijezde pohlepnjaće"?
Lijek jeste pronadjen ali ljudi sumnjičavi navikli na sve se mora kupiti a ovaj lijek je besplatan, to onda zbuni ljude, šta da si misle ha?

Što kaže Kanada, što kaže Australija?, baš bi zanimalo dal misle Putin je taman dovoljno daleko od njih...

(neke stvari ne počnu u obitelji već kad klince upišeš u školu, adresa na kojoj si profaći dozvoljavaju vrtiti umove tuđe djece jerbo im je nedovoljno vrtiti svojima doma, na žalost ali tako je kako je)
Pravi Život is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.