Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2012., 23:24   #1
Može pomoć jednom Sheldonu?

Ljudi, može pomoć?

Nisam nezadovoljan ili nesretan (tako je, nisam) ali u isto vrijeme nisam ni zadovoljan i sretan što sam sâm. Do sad nisam nikad bio u vezi i nisam imao nikakvih iskustava sa suprotnim spolom na bilo kojem polju. Nije me to nešto previše smetalo niti sam zbog toga očajavao. Malo mi je glupo brinuti se i očajavati zbog takvih pomalo nebitnih stvari pa se ne zamaram previše. Doduše, ipak bi htio promjeniti činjenicu kako nemam curu s tim kako ne bi htio larpurlartistički imati curu već bi htio nekog upoznati komu bi se i ja svidio. Do toga ne može doći odmah već treba proći određeni broj pokušaja (čitaj, trebam upoznavati ljude; konretno, cure) i s tim nemam problema.

Do sad sam bio i još uvijek jesam najsličniji Sheldonu i previše analiziram i mislim. Ne samo to već i nemam baš prijatelja s kojima bi mogao upoznavati druge ljude (njih par koje imam ili žive malo dalje pa se nalazimo na kavama kako bi se napričali ili kad iziđemo nekamo van iziđemo sami i šećemo gradom). Kao što se iz prošlih nekoliko postova vidi, probao sam ići na ples sa ciljem zabave i upoznavanja novih ljudi i nije mi baš uspjelo trajno upoznati još ljudi koji bi mi bili zanimljivi (mlađih ljudi s kojima bi imao zajedničke teme i s kojima bi i nakon plesa mogao nekamo ići i upoznavati još ljudi - tamo su uglavnom bili parovi ili starije žene sa djecom a sâm sam student od 24 godine). Doduše, pokušat ću sa plesnom školom SC-a gdje bi, držim, trebalo biti više mlađih ljudi.

Nije mi cilj "naći curu" već upoznati više ljudi suprotnog spola među kojima bi se možda nekome i svidio a tko bi se i meni možda sviđao (do sad nisam imao puno prilike za to). Za "spontano" upoznavanje na cesti/stanici/gdje god baš i nisam jer ne znam kako prići i što napraviti (blamaža mi nije toliki problem koliko mi je problem što ne bi znao što nakon što nekoj priđem - tu leži i dio mog pitanja).

Zanimalo bi me gdje bi mogao upoznati više ljudi (kao što bi mogao biti taj tečaj plesa, nadam se), odnosno, po kojiim aktivnostima se kreću studentice a koje nisu čudne za upoznavanje (tečaj Kung-Fua vjerojatno nije najbolji izbor na primjer) isto kao i kakav je pristup najbolji jer, kako sam mogao pročitati na forumu, pristup tipa: "Šviđaš mi se i htio bi te bolje upoznati, jesi li za kakvu kavu?" baš i nije preporučljiv. Isto tako, kako izgleda kad ti cura "uletava", jer nisam baš doživio ništa slično (ili ga nisam primjetio, što sumnjam). Isto tako, ljudi kažu kako treba "flertati" kako bi dao do znanja što želim. Meni je problem što ne znam kako "flertati", pa bi htio malu pomoć i tu.

Iako sve ovo zvuči dosta mehanički i sterilno, bilo bi mi drago kad se ne bi toliko sprdali jer bi zbilja htio pomoć. Idealno bi mi bilo kad bi imao nekakvog wingmana, no kako nemam, pokušao sam naći bar nekakvu pomoć tu na forumu.
Chrono is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 23:32   #2
A da probaš malo po faksu, u kantini, kafiću pridružit se nekim kolegama i malo po malo ući u neku priču? Ja sam isto studentica i po meni je to najlakši način upoznavanja novih ljudi.... Il tipa upiši neki sport pa se sprijatelji s nekom muškom ekipom s kojom možeš tražit cure ili preko njih upoznat neke cure. Eto možeš probat i s plesom, ili učlanjenjem u neku aktivnost koja te zanima (planinarenje, strani jezik, kuhanje itd.itd) Eto, sretno
Talia22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 23:59   #3
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Ljudi, može pomoć?

...

Kao što se iz prošlih nekoliko postova vidi, probao sam ići na ples sa ciljem zabave i upoznavanja novih ljudi i
Što se desilo poslije s onom curom s plesa?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 00:28   #4
Ništa, nije je bilo.
Probat ću sa ovim od SC-a pa ću vidjeti što će s tim biti.
Zar ima kakav tečaj kuhanja? Pitam jer me to zanimalo ali nisam ništa našao.
Planinarenje i nije baš neki sretan izbor jer su tamo uglavnom stariji (bijah nekad davno član jednog društva pa znam kako tamo ima ili sasvim male djece ili starih ljudi, ne moje godište). U menzi mi je malo glupo samo sjesti za stol s nekim i pokušati baljezgati bez veze. Uostalom, kako sam iz Zagreba, ne idem baš u menzu, pogotovo stoga što volim kuhati pa uglavnom doma sam kuham (doduše, nisam samostalan jer živim sa roditeljima jer nemam nekog izbora kao student).
Chrono is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 00:34   #5
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Ništa, nije je bilo.
Probat ću sa ovim od SC-a pa ću vidjeti što će s tim biti.
Zar ima kakav tečaj kuhanja? Pitam jer me to zanimalo ali nisam ništa našao.
Planinarenje i nije baš neki sretan izbor jer su tamo uglavnom stariji (bijah nekad davno član jednog društva pa znam kako tamo ima ili sasvim male djece ili starih ljudi, ne moje godište). U menzi mi je malo glupo samo sjesti za stol s nekim i pokušati baljezgati bez veze. Uostalom, kako sam iz Zagreba, ne idem baš u menzu, pogotovo stoga što volim kuhati pa uglavnom doma sam kuham (doduše, nisam samostalan jer živim sa roditeljima jer nemam nekog izbora kao student).
Ok menza ne, a kafić poslije predavanja? Sigurno imaš puno poznanika na faksu, pokušaj nekad s njima otići na kavu, preko njih možeš upoznati još ljudi.
A tečaj kuhanja znam da je bio u Makronovi (kao neki zdravi tečaj kuhanja) malo to proguglaj, mislim da se to još organizira
Talia22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 00:42   #6
Poznanici nula bodova, nemam baš poznanika. A idem na pravo što znači kako ne idem na predavanja jer mi previše vremena oduzmu a nisu baš previše korisna.
Chrono is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 00:43   #7
a tko je Sheldon? i zasto sam morao guglati "larpurlartistički"?

stop making sense

ukljuci se u neku stranku.ima dobrih mladih sdp-ovki iako kontam da se hdz-ovke bolje jebu
__________________
lepljiv od znoja i mastan od krvi...
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 00:17   #8
Za početak, svaka čast jer u svemu ovome vidiš i problem u sebi a ne samo u drugim ljudima. To ti je već nešto i dobar početak. Koliko mogu primjetiti koliko-toliko društven si tip jer želiš upoznati ljude. Svaka ti čast što se trudiš upisati razne aktivnosti da upoznaš nekoga, tko zna možda upoznaš i curu.

E kad smo već kod cura, rekao si da nisi do sad imao curu, pa te jednostavno moram pitati .. Pa zar čak ni srednja škola, ni kao tinejđer ? - Oprosti mi ako sam i bit ću izravna pa eto da znaš.

Stvarno bi ti voljela pomoći !
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 00:54   #9
neki tecajevi

imas i cesto one neke radionice u studentskome pa tamo bude mladje ekipe, probaj

festivale
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 03:22   #10
čuj, najbolje mjesto za upoznavanje cura ti je preko prijatelja... tako da prvo si nađi društvo i prijatelje pa ce to samo po sebi povući i curu.

osim toga, internet! definitivno internet, facebook, samo si stavi neku kul profilnu
love.sucks.ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 04:28   #11
je bas je najbolje za upoznat preko frendova

a sta ako nema frendove ili se svima svidi ista
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 17:58   #12
Idi 'učit' u knjižnicu na FF-u pa tamo pozovi neku curu na kavu (kao na pauzu od učenja or sth); čula sam za par uspješnih uleta tamo.
Bookworm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 20:40   #13
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Ništa, nije je bilo.
Hej, ne možemo te savjetovati ako nam ne pišeš follow up o situacijama.
Ne znamo gdje si.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 03:41   #14
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Doduše, pokušat ću sa plesnom školom SC-a gdje bi, držim, trebalo biti više mlađih ljudi.
definitivno pokušaj..
ako te ples imalo zanima, bavi se njime - posluži kao dobar katalizator negativne energije.

osim toga, nemoj olako odustajat.. možda nećeš odmah bit najbolji prijatelj sa svima, ali kada kroz period od više mjeseci viđaš iste ljude par sati tjedno, neizbježno je da ćeš s vremenom, s nekima razvit i odnos van dvorane.

Quote:
Nije mi cilj "naći curu" već upoznati više ljudi suprotnog spola među kojima bi se možda nekome i svidio a tko bi se i meni možda sviđao (do sad nisam imao puno prilike za to).
ako se misliš poslužiti nekim hobijem/aktivnošću kako bi došao do tog cilja, dobro razmisli šta je to šta te uistinu zanima i čime se želiš baviti.. šta je to šta te pokreće iznutra.. jer, vjeruj mi, nema ništa gore od lika koji se bavi nečim, a tu je tek tako da si prikrati vrijeme i upada curama.. da bi muškarac bio privlačan, iz njega mora izvirati strast i prštati energija dok se bavi time čime se bavi.. to je sexy i poželjno..

Quote:
Zanimalo bi me gdje bi mogao upoznati više ljudi (kao što bi mogao biti taj tečaj plesa, nadam se), odnosno, po kojiim aktivnostima se kreću studentice a koje nisu čudne za upoznavanje (tečaj Kung-Fua vjerojatno nije najbolji izbor na primjer)
ne možeš promatrati svijet kroz ovakve šablone..
aha, ako x tu, onda y tamo, i eto ga, gotova jednadžba, upoznajem curu svog života za toliki i toliki broj dana.. to ne ide tako..

ljudi se upoznaju slučajno, nekad pod čudnim okolnostima, ali ono šta im je svima zajedničko je to da se nekako 'prepoznaju'.. dogodi se klik i dalje sve ide samo od sebe, spontano.. i to može biti kako na cesti, tako na tečaju plesa, tako vani, tako u knjižnici, na plaži, teretani, dućanu, you name it..

prihvati da je život nekad nepredvidiv, ali u tome i leži njegova ljepota i čar, zar ne?

Quote:
isto kao i kakav je pristup najbolji jer, kako sam mogao pročitati na forumu, pristup tipa: "Šviđaš mi se i htio bi te bolje upoznati, jesi li za kakvu kavu?" baš i nije preporučljiv.
opet, šablonizirani pristup.
cure su različite, i kao takve, ne možeš za svaku upotrijebit isti ulet niti isti pristup nakon upoznavanja..
dok će jednu palit igrice neizvjesnosti i flertanje u beskonačnost, druga će cijenit upravo izravan pristup kakav si gore naveo. naravno, to ne znači da ćeš, čim upoznaš neku curu, govoriti 'sviđaš mi se, ajmo se bolje upoznat, ajmo na kavu', ali ne vidim ništa manjkavog u takvom pristupu nakon šta upoznaš neku curu na nekoj aktivnosti npr. i provedeš s njom neko vrijeme kroz zezanciju i priču.

dakle, ono šta je najbitnije u cijeloj toj filozofiji muško-ženskih odnosa je: tajming i onaj feeling koji imaš.. nekad jednostavno primjetiš da se sviđaš drugoj strani, bez da se to eksplicitno i kaže.. ono šta tebi sad nedostaje je upravo prepoznavanje tih znakova.. ali, polako.. stjeći ćeš ih kroz praksu..

Quote:
Iako sve ovo zvuči dosta mehanički i sterilno, bilo bi mi drago kad se ne bi toliko sprdali jer bi zbilja htio pomoć.
e upravo tako, vidiš kako si pogodio bit: mehanički i sterilno.
ali, shvati: ljubav nije matematika..

i zašto bi se sprdali? mi na US-u smo baš dobrodušni i altruistički nastrojeni.

Quote:
Idealno bi mi bilo kad bi imao nekakvog wingmana, no kako nemam, pokušao sam naći bar nekakvu pomoć tu na forumu.
evo, Stipe će
vidiš kako pršti od entuzijazma da ti pomogne.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 05:26   #15
sheldon je amy našao na netu. (znam, znam, nije on, ali kužiš)
zašto ne bi i ti pokušao?
__________________
If I show you the roses, will you follow?

Zadnje uređivanje broken : 05.02.2012. at 05:34.
broken is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 05:31   #16
Gdje god da pokušaš upoznati, nećeš pogriješiti. Počni bilo kako i to je to.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 13:21   #17
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Nisam nezadovoljan ili nesretan (tako je, nisam) ali u isto vrijeme nisam ni zadovoljan i sretan što sam sâm.
Čovjeku koji napiše dugo a

Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Idealno bi mi bilo kad bi imao nekakvog wingmana, no kako nemam, pokušao sam naći bar nekakvu pomoć tu na forumu.
...bi svatko na ovom svijetu htio bit wingman, uvijek, svugdje, po kiši, snijegu i ledu. Nemaš brige, rista.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 00:15   #18
Quote:
Akinom :D kaže: Pogledaj post
E kad smo već kod cura, rekao si da nisi do sad imao curu, pa te jednostavno moram pitati .. Pa zar čak ni srednja škola, ni kao tinejđer ? - Oprosti mi ako sam i bit ću izravna pa eto da znaš.

Stvarno bi ti voljela pomoći !
Hvala ti. Ne, nikad. Ono što sam probavao sam svaki put pokupio košaru. Možda sam imao krivi pristup, tko zna. Nakon tih pokušaja pri početku srednje više nisam htio trošiti vrijeme na nešto u čemu očito nisam bio jako uspješan pa sam se koncentrirao na školovanje i druge vidove zabave i socijalizacije.

Quote:
Bookworm kaže: Pogledaj post
Idi 'učit' u knjižnicu na FF-u pa tamo pozovi neku curu na kavu (kao na pauzu od učenja or sth); čula sam za par uspješnih uleta tamo.
Malo mi se čini glupo ići na Filozofski učiti ako tamo ne studiram ali hvala na savjetu.

Quote:
love.sucks.ass kaže: Pogledaj post
čuj, najbolje mjesto za upoznavanje cura ti je preko prijatelja... tako da prvo si nađi društvo i prijatelje pa ce to samo po sebi povući i curu.

osim toga, internet! definitivno internet, facebook, samo si stavi neku kul profilnu
Imam jednog jedinog prijatelja. Zvuči jadno no stvar je u tome kako sam sa dosta ljudi izgubio kontakt. Istina, imam ih više ali su svi izvan Zagreba i ne krećemo se u nekakvim zajedničkim krugovima. Dakle, točnije, nemam nekakvo društvo s kojim bi upoznavao nove ljude. Ovog prijatelja sam zamolio da me upozna sa nekim na što je on pristao, no vidjet ćamo kako će sve to ispasti.

Facebook nemam, a i kad bi ga imao ne bi imao puno kontakata pa nisam siguran koliko bi mi to pomoglo (između ostalog, nisam neki ljubitelj ostavljanja podataka bilo kakvog oblika na internetu). Pokušavam tu na forumu i na iskrici no nemam nekog hvale-vrijednog uspjeha (čak ni u započinjanju konverzacije; naime, druga strana u većini slučajeva ne odgovara).

Quote:
Meadow kaže:
...
Ne odustajem. Išao sam na ples no na drugi mjesec bi išao sa parovima i sa starijim ženama (bez uvrede, no nisu mi zanimljive žene (puno) starije od mene, 40+) pa sam odlučio ne nastaviti sa tečajem i naći nešto gdje ima mlađih.

Inače, bio sam na jednom plesnjaku i dopalo mi se. Mislim nastaviti s plesom i tako se zabavljati no ipak bi htio plesati sa curama mojeg godišta u školi.

A što se tiče drugih aktivnosti, hobiji kojima se bavim ne traže druge ljude. Oni koji su socijalniji opet (mislim) nisu idealni jer ne bi imao kontakta sa svojim vršnjakinjama i vršnjacima. Volim planinariti no uglavnom idem sâm s kolegom. Planinarska društva su fora no tamo su uglavnom stariji ljudi (osim ako znaš nekakvu studentsko planinarsko društvo, u slučaju čega me svakako obavijesti) ili djeca.

Jasno mi je kako ljubav nije mehanika i kako su svi različiti te nekakav univerzalni pristup ne postoji. No, kako gore stoji, nisam nešto iskusan u svemu ovome pa je svaka pomoć dobrodošla.

Quote:
Marian Oden kaže:
Gdje god da pokušaš upoznati, nećeš pogriješiti. Počni bilo kako i to je to.
Pa to mi je i cilj, smao ne znam gdje bi zapravo počeo. Kako rekoh već sam počeo sa plesom no zanimalo me ima li tko kakav drugi prjedlog.

Quote:
Monsignor.m kaže:
...
Šteta što u zbilji uglavnom nitko ne primjećuje takve stvari.

Quote:
Stipe23 kaže:
...
Nisam imao što javiti... A i nisam imao baš previše vremena.
Znao sam kako od toga neće biti ništa ako se ne pojavi slijedeći put i s tim sam se pomirio.
Sad bi htio doći u situaciju kad bi mogao i češće tražiti za savjete u vezi sa svim, no do toga prvo treba doći.

Nadam se kako sam odgovorio svima.

Zadnje uređivanje Chrono : 06.02.2012. at 00:22.
Chrono is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 01:35   #19
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Ne odustajem. Išao sam na ples no na drugi mjesec bi išao sa parovima i sa starijim ženama (bez uvrede, no nisu mi zanimljive žene (puno) starije od mene, 40+) pa sam odlučio ne nastaviti sa tečajem i naći nešto gdje ima mlađih.

Inače, bio sam na jednom plesnjaku i dopalo mi se. Mislim nastaviti s plesom i tako se zabavljati no ipak bi htio plesati sa curama mojeg godišta u školi.
Naravno da ti se dopalo. Svima se dopadne.

Imam ti neke dobre vijesti.

Imaš u Zagrebu puno plesnih škola i tečajeva. Imaš ih gotovo na svakom ćošku.
U većinu se možeš uključiti bilo kad. Za većinu je dovoljno zovnuti plesne škole okolo i pitati gdje sve imaju koji točno stupanj - da vidiš gdje se sve možeš uključiti na približno svoj nivo znanja.

U većini slučajeva možeš pikirati veće grupe, pogotovo na ovim nižim stupnjevima. To ti je dobro jer u većim grupama sigurno nisu baš svi upareni i nije ti problem ubaciti se. Iako, nije neophodno.
I u većini nisu polaznici stariji bračni parovi, nego mlađarija / studenti i studentice.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 04:22   #20
Quote:
Chrono kaže: Pogledaj post
Pa to mi je i cilj, smao ne znam gdje bi zapravo počeo. Kako rekoh već sam počeo sa plesom no zanimalo me ima li tko kakav drugi prjedlog.
Poanta je da nije samo važno gdje si već s kim si.

Ajd pričaj što nije pošlo za rukom na takvom mjestu?
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.