Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2016., 15:31   #4841
landon

vozim golfa novoga, nekim šljunčanim putem,, skrenem u neko žbunje. on stane ja ga uspijem pokrenut nekako bez da ga upalim ponovo i on ide i vratim se na taj put. dolazim do neke kuće kao moja šta je trebala bit davno . sva je još neuređena ali prostrana i lipa, osunčana. nema namještaja. Tamo me bivši muž ( sa kojim nemam nikakav odnos skoro, osim oko djeteta) khm.. khm... u guzu . ja rečem mu da stane , i odem kakat. i gledam se dok kakam. zatim sjedim za stolom u istoj kući i dobivam poklon. otvaram poklon. neko mi donio u povodu rođendana mog sina. otvaram i unutra dječija tutica. mala lipa dječija tutica.
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 09:27   #4842
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
mislim da nešto u tebi zahtijeva promjenu, kako bi moglo ostvariti svoj potencijal za rast. potrebna je vlažna zemlja, odnosilo se to na promjenu okoline ili osnovnih ideja koje te pokreću. korijenje se povezuje sa podsvjesnim i treba mu posvetiti pažnju i kad to napraviš vrlo brzo će se stvari pokrenuti i donijeti rezultat.
Hvala.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 18:03   #4843
Quote:
dorothyzg kaže: Pogledaj post
Dakle, sanjala sam da sam s mamom u dnevnom boravku i gledamo tv.
Noć je i netko nam kuca po roletama, neki muškarac crni, viši, s nekom velikom crnom torbom. Rolete su spuštene ali ja mu vidim obris tijela.
Govorim mami da bismo možda trebale otvoriti ali ona samo nepomično leži i ne govori ništa. I tako ja ponavljam da mu trebamo otvoriti, ali opet ništa od nje, a sama se ne usudim otvoriti vrata dok čovjek i dalje kuca....
nešto nepoznato kuca na vrata, ili je pred vratima. tvoja mama je zatvorena i za mogućnost postojanja tog "nečega", ali ti nisi. nema ti druge nego preuzeti odgovornost i otvoriti vrata, pa kako bude. čovjek nosi torbu i tu može biti svega. samo kucanje može se odnositi i na poruke iz podsvijesti. intuicija ti govori da trebaš biti otvorena bez obzira na pomalo zastrašujuću atmosferu.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 18:20   #4844
Quote:
Siva Kornjaca kaže: Pogledaj post
Ima li itko ideju koje bi značenje imao crni konj koji trči, a pri tom gori?
moguće da je riječ o nečemu hitnom, s obzirom da slika sna govori o brzini. u tom slučaju trebao bi što prije reagirati.

druga mogućnost je "izgaranje" vlastitog organizma s obzirom na preopterećenje ili ubitačan tempo posla.

ima još značenja ali zapravo trebaš razmisliti o svojoj trenutnoj situaciji i što bi za tebe ovaj konj značio, na što te asocira?
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 10:06   #4845
Quote:
sahara kaže: Pogledaj post
landon

vozim golfa novoga, nekim šljunčanim putem,, skrenem u neko žbunje. on stane ja ga uspijem pokrenut nekako bez da ga upalim ponovo i on ide i vratim se na taj put. dolazim do neke kuće kao moja šta je trebala bit davno . sva je još neuređena ali prostrana i lipa, osunčana. nema namještaja. Tamo me bivši muž ( sa kojim nemam nikakav odnos skoro, osim oko djeteta) khm.. khm... u guzu . ja rečem mu da stane , i odem kakat. i gledam se dok kakam. zatim sjedim za stolom u istoj kući i dobivam poklon. otvaram poklon. neko mi donio u povodu rođendana mog sina. otvaram i unutra dječija tutica. mala lipa dječija tutica.

gledajući simbole, vožnja auta po šljunčanom putu znači određena ograničenja ili napor koji još uvijek moraš uložiti da bi samoj sebi "poravnala puteve". tu je i žbunje kod kojeg staješ (zastoji) a i auto se zna ugasiti. bez obzira na sve to nastavljaš voziti i može se vidjeti da imaš dovoljnu dozu odlučnosti da prevaziđeš sve prepreke. također se čini da počinješ iz početka. kuća je osunčana i lijepa, ali bez namještaja što može biti i dobro. unutarnji inventar tek treba postaviti. kuća obično reprezentira doživljaj sebe.

kada je riječ o analnom odnosu sa bivšim, mogu samo reći da je u pitanju zanimljiv način rješavanja konstipacije . na simboličkom planu, ipak je riječ o oslobađanju i rješavanju emocija, odnosno njihovom izražavanju (također i dopuštanju drugima da imaju "nadmoć" u vezi). odnos sa bivšim te je vjerojatno naučio da ih ne zadržavaš. ipak, kako ne bi zaboravila, na poklon si dobila tuticu zašto je ona dječija? vjerojatno zato jer kao dijete si dobila utisak da je potpuno izražavanje emocija (ili vlastite volje) opasno i nepoželjno.

Zadnje uređivanje landon : 09.12.2016. at 10:53.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 12:04   #4846
@landon
Pretpostavljam da moj san nije dovoljno interesantan za tumačenje. Ako se ipak predomisliš, na prethodnoj je strani.
Vizija777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 13:34   #4847
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
gledajući simbole, vožnja auta po šljunčanom putu znači određena ograničenja ili napor koji još uvijek moraš uložiti da bi samoj sebi "poravnala puteve". tu je i žbunje kod kojeg staješ (zastoji) a i auto se zna ugasiti. bez obzira na sve to nastavljaš voziti i može se vidjeti da imaš dovoljnu dozu odlučnosti da prevaziđeš sve prepreke. također se čini da počinješ iz početka. kuća je osunčana i lijepa, ali bez namještaja što može biti i dobro. unutarnji inventar tek treba postaviti. kuća obično reprezentira doživljaj sebe.

kada je riječ o analnom odnosu sa bivšim, mogu samo reći da je u pitanju zanimljiv način rješavanja konstipacije . na simboličkom planu, ipak je riječ o oslobađanju i rješavanju emocija, odnosno njihovom izražavanju (također i dopuštanju drugima da imaju "nadmoć" u vezi). odnos sa bivšim te je vjerojatno naučio da ih ne zadržavaš. ipak, kako ne bi zaboravila, na poklon si dobila tuticu zašto je ona dječija? vjerojatno zato jer kao dijete si dobila utisak da je potpuno izražavanje emocija (ili vlastite volje) opasno i nepoželjno.
ahahahahaha hvala landon!
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 18:47   #4848
Quote:
Vizija777 kaže: Pogledaj post
Poslednjih godinu dve sam imao prilično zanimljivih i čudnih snova, čak sam jednom počeo i da ih zapisujem, ali sam pogubio te fajlove na kompu. U svakom slučaju, ako ima voljnih da protumače jedan san od pre nekoliko dana, bio bih zahvalan.

Dakle, nalazim se na nekoj žurci, velika prostorija, okrečena u belo, osvetljena, visoki plafon, minimalno ima nameštaja, čuje se muzika, ima dosta ljudi. Veče, rekao bih da još nije ponoć, žurka ko žurka. Tu zatičem svog bivšeg direktora(koji je odnedavno u penziji) i kratko ćaskam sa njim, ništa posebno. Ono što mi pada u oči i u samom snu, da u drugoj sceni(ako mogu tako da je nazovem) on ima dugu kosu, koju inače u stvarnosti nema, niti je ima pri prvom susretu na samoj žurci. Još jedan zanimljiv detalj je taj da sada osim duge kose ima i pantalone druge boje. Kratko se pozdravljam i sa njegovim sinom koji nosi bradu, slabe je konstitucije i mršav. Na javi sam ga video jedva jednom ili dva puta, ali ono što je sigurno je da on nije mršavko ili bradonja. Tu se san prekida ili se možda ne prekida, ali se nastavlja u drugom ambijentu.

Hodam ulicom, mislim da je neko pored mene, ali nisam siguran, ne mogu da se setim baš svih detalja. Ulica je mirna, ne mogu da se setim ima li parkiranih automobila, ali nema saobraćaja, a rekao bih ni pešaka. Dan je, nije baš sunčano, ali nije ni oblačno, ne znam kako da opišem, mislim da shvatate, onako skoro pa potpuno prijatna atmosfera. E sad, kreće stvar. Šetajući gledam pravo(paralelno sa ulicom), prolazim pored jednog kioska, on ostaje sa moje desne strane i u tom trenutku krajičkom oka u onom ormaru za piće, tj. ne u njemu, nego na njemu vidim čoveka kao prilepljenog uz vrata frižidera, kao da želi da se maskira i sakrije, a uz sebe ima i vatreno oružje. Prolama se užasan, jeziv krik od strane ovog čoveka, kao nekakva pretnja, mislim da je nešto i rekao(vikao), ali toga ne mogu da se setim. On skače i počinje da puca, a ja bežim trčeći pravo prema kraju ulice. Ulica nije slepa, ali kao da ima neko uzvišenje na kraju koje ja ne mogu da savladam, ali sam ispred njega. Za divno čudo, posle onog krika i pretnje koji su me užasnuli ne osećam skoro nikakav strah, oko mene fijuče stotine i hiljade metaka, ali me ni jedan ne pogađa, meci su brzi, ali ja mogu da ih vidim, mogu da vidim njihovu putanju, hiljade i hiljade hitaca, komadići trave i prašine su u vazduhu od silne pucnjave. Kao neka scena iz matriksa. Budim se u znoju i umoran.

kad je o zabavi riječ, ona simbolizira vrijeme opuštanja i tu zapravo imaš priliku promotriti stvari detaljnije i bez ograda. ovi ljudi koje poznaješ su čini se "maskirani", odnosno postali su neko tko nisu u stvarnom životu. ali s obzirom da ljudi u snu predstavljaju i aspekte sanjača, zapitaj se koji aspekti tebe su zapravo drukčiji nego što ih dopuštaš prikazati. druga mogućnost je da te ljudska sposobnost pretvaranja prilično ljuti ako uzmemo u obzir san koji slijedi.

dalje, u običnoj ugodnoj šetnji odjednom se pojavljuje čovjek sa oružjem koji počinje sa prijetnjama i pucnjavom. normalno da u snu počinješ bježati ali na nekoj razini shvatiš da te ne može pogoditi. on je također aspekt tebe, i to tako bijesan da je u stanju napraviti ovaj kaos
jednostavno ga uzmi u obzir i pokušaj komunicirati s njim (čak i u snu)i shvatiti otkud dolazi i što želi. ova dva sna čine se povezani i oni ukazuju na potrebu za boljim razumijevanjem podsvjesnih dijelova ličnosti.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 22:14   #4849
Landon, hvala puno.
Vizija777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 08:43   #4850
Pozdrav ....

Evo čudan san.
U sobi nam je novi lijepi stolić za kompjutere, sa onom kliznom ladicom ispod, za tastaturu.
Lijep je, novi, tek nabavljen. Netko je stavio na njega onu lučicu sa posudom onom za mirise.
One mirišljave kapi se stavi pa lučica gori i kao za miris.
Lučica gori, gledam je ali ja zaboravio na nju. Kasnije se vratim, i dim, i smrad u sobi.
Posuda i lučica su probile gornji dio stola i dole prošlo i jasno oštetilo stol.
Crna zapaljena fleka i dimi iz nje. Ali samo na donjem djelu stola kamo je ta klizna ladica.
Gornji dio stola je netaknut. Nemogu rukom maknut tu posudu sa lučicom, prevruća je.
Mene frka, novi je stol, što ću sad ? Odrat će me moji ....

Pa sad... Nije neki strašan san, ali je čudan.
Hvala unaprijed
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 11:12   #4851
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
nešto nepoznato kuca na vrata, ili je pred vratima. tvoja mama je zatvorena i za mogućnost postojanja tog "nečega", ali ti nisi. nema ti druge nego preuzeti odgovornost i otvoriti vrata, pa kako bude. čovjek nosi torbu i tu može biti svega. samo kucanje može se odnositi i na poruke iz podsvijesti. intuicija ti govori da trebaš biti otvorena bez obzira na pomalo zastrašujuću atmosferu.
Hvala landone....
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 18:07   #4852
od justros: U Italiji sam za Novu godinu. Uđem u hostel jer mi treba iznenada prenoćište ( imao sam ga obezbeđeno kod druga, ali se nešto desilo ) i dobijem krevet, ali kad se mašim za novčanik shvatim da nisam poneo evre i da sam čak zaboravio i deviznu karticu.

okolnosti: Za Novu Godinu idem kod druga u Napoli i imam dovoljno para za taj period. Ne znam da li bi ovaj san mogao značiti da se plašim da će me susresti nepredviđene okolnosti?
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 18:58   #4853
Dosta često sanjam osobu koju još nikad nisam upoznala. Znači,u stvarnosti znam tko je,kako izgleda i kako se zove no nisam još nikada imala susret s tom osobom ni bilo kakvo upoznavanje. Jedino ju znam po tuđoj priči i po fotografijama.

Znalo se dogodit da mi bude u snovima par noći za redom pa mi nije jasno koju mi poruku to nosi?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 21:47   #4854
Quote:
hidden soul kaže: Pogledaj post
Odvratan sam. Sjedim ispred bivse osnovne skole i znam da sam isla na nekakvu operaciju. Nije bilo protiv volje, medjutim pogledam svoje medjunozje i vidim da su mi prisli muski spolni organ. Ja van sebe. Bjesna, tuzna, izgubljena, samo sto ne zaplacem. Trazim rodnicu. Lupi me jos veci sok kada sam vidjela da nije sala. Sva neka umalo rasplakana iz istih stopa idem doktoru da mi vrate ono sto mi pripada hahahah kraj.
riječ je o muškim karakteristikama (simbolizirano prišivanjem penisa)kao što su npr. probojnost, sposobnost da se brineš za sebe, agresivnost i sl. nešto od toga si vjerojatno naučila u osnovnoj školi promatrajući dječake.

ali isto vrijedi i u kasnijoj dobi. tebi ne pada na pamet prihvatiti "tipično" pasivno žensko držanje, jer to vjerojatno nije u tvojoj prirodi. ipak, ta dva aspekta (muški i ženski-svi ljudi ih imaju) sa svim njihovim karakteristikama moraju biti u približnoj ravnoteži ako osoba teži vlastitoj integraciji.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 22:01   #4855
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Dosta često sanjam osobu koju još nikad nisam upoznala. Znači,u stvarnosti znam tko je,kako izgleda i kako se zove no nisam još nikada imala susret s tom osobom ni bilo kakvo upoznavanje. Jedino ju znam po tuđoj priči i po fotografijama.

Znalo se dogodit da mi bude u snovima par noći za redom pa mi nije jasno koju mi poruku to nosi?
ima li nešto što te privlači toj osobi. odnosno, osjećaš li da bi je željela ili trebala upoznati ili si prema njoj ravnodušna?

značenje bi se moglo dati ovisno u kakvoj si vezi s tom osobom, je li u pitanju daljnji član familije ili netko iz drugog smjera, možda netko koga bi željela sresti ili upoznati. podsvjesni um tu pravi razne asocijacije a nekad je i konkretan. u tom slučaju mogla bi doista pokušati stupiti u kontakt sa tom osobom (ako postoji takva mogućnost), i vidjeti, otvoreno ili ne, o čemu je riječ.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 22:42   #4856
Hvala za prethodno tumacenje. Tocno je.

Prijateljica me je neku noc sanjala i napisala mi ovo:

Sanjam te prvo s nekim muskarcem i sretni ste sve super i druzimo se svi i odjedanput se san prebacuje. on zarobljen u necemu ne znam sta je to i dolazis ti sva crna i uzasna neka faca..strasno nest ..i odjedanput se nesto prijesjece on se oslobodi i ti opet ljepa.
 On je bio zarobljen u bazenu..ali u necemu ubiti je tonuo  ali ne znam sta je to bio je sav omotan gusio se..
Bila je kuca i priroda okolo.
 Radilo se unutar kuce jer je bazen bio dio te kuce u sklopu dvorista
__________________
InfiniteDepth
hidden soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:34   #4857
Ok

dakle sanjao sam neku noc oltar di je umjesto Isusa ili tako nesto sto inace bude, bila Santa Muerte (Sveta Smrt). A ispod oltara su bili mac (bijela drska) i sjekira. Mac je kao bio umetnut u korice i stajao okomito u nekom drvenom kucistu, a sjekira isto tako u svom kucistu okomito. Uzeo sam mac, malo ga pogledao i vratio na mjesto i izasao iz Crkve. Dalje je bilo svega, kako bih rekao, moji normalni snovi. ali ovo mi je ono ostalo kao najbitnije.

ima netko ideju?
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 21:34   #4858
Sanjam da ljubim dijete (djevojčicu) na što ona počinje vikati da sam je poljubila u usta te da je dobila alergiju, nakon toga primijetim da je i meni usnica natekla.
Drugi san. Sanjam da mi je između zubi ostalo hrane, izvlačim je prstima.
hibiscus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 15:21   #4859
Pozdrav

Nalazim se u busu koji vozi po moru. Izvana izgleda kao da je dio morskog dna. Alge, trave, školjke zalijepljene na površini.
Odjednom vozač stane i izgovori riječ na latinskom, od koje potječe engl. riječ insidious. I to je asocijacija na istoimeni film.
Kaže kako se ne može više boriti protiv "prokletstva" jer je prepodmuklo, i to je to. Stajemo tu. U tom trenutku, ja se identificiram s vozačem. Kao da sam to ja izgovorila.

Mjesto na kojem smo se zaustavili je kao "zona sumraka", nije dio ove realnosti, nego kao da smo zapeli u nekoj prostorno-vremenskoj zamci.

U okolini je samo more. Gdje god se okreneš more. Veličanstven, ali apokaliptičan prizor. More je tamno, valovi se dižu, pjene...Nebo je crno, ljubičasto, modro. Kao da se sastavilo s morem.

Jedino što nije more je prostor koji asocira na brod. Ja stojim unutra i promatram valove, tu sam poluzaštićena, ali atmosferu osjećam kao onu iz filma Ukleti brod.

(to su inače, Insidious i Ukleti brod, neki od najdražih mi filmova)
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 09:44   #4860
sanjam da sam bila na razgovoru za posao, sve prošlo ok,odgovarala sam na pitanja. Na hodniku sam razgovarala sa dvije ženske osobe koje su govorile kako je šefica grozna,nema plaće ....
nakon toga idem doma pješke kroz neku rijeku,vodim za ruke svoje kceri,srele smo putem dva guštera,oko mene svi u nekim camcima,padnem u bistru hladnu vodu,izvucem se van i krenem doma i probudila sam se tak da tu je kraj

Danas idem na razgovor za posao za stvarno.
linola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.