Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2005., 11:12   #1
Croatia no 1?

Bacite pogled na ovaj link:

http://www.lonelyplanet.com/columns/

Pročitah i padoh na dupe...
...makar sam u tom trenutku sjedio


Za one koji ne znaju: LP je vodeći izdavač turističkih vodiča u svijetu (ili jedan od vodećih)
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 11:30   #2
bas sam ja htio postati istu vijest.

zasto si stavio upitnik na kraju naslova? to je cinjenica.


ovo nam je veca promocija nego sto ikakvi programi ministarsva turizma mogu napraviti.

Da su agilni (mislim na nase iz ministarstva) sad bi trebali zaposliti par ljudi da na thorn tree ogovaraju na upite.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 12:14   #3
Quote:
Roko kaže:

zasto si stavio upitnik na kraju naslova? to je cinjenica.
Znam, ali mi sve to izgleda nevjerovatno.
Ovo s TT bi bila dobra ideja... ali ne za našu vladu.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 12:15   #4
Croatia rulzzzzzzzzzzzzzzzz!!!

p.s.
Dignimo sve cijene sada za 10%!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 12:43   #5
Ovo je fantasticno za Hrvatsku,najbolja besplatna reklama ikada!
Nakon ovoga cu s ponosom u Londonu govoriti da sam Hrvat
Tamo otprilike 70% turista kupuje bas LP.

Iznenaden sam i ponosan.
Thank you so much Lonely planet.
Odsad kupujem samo vas guide gdje god putovao
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 23:49   #6
I ja sam bila ugodno iznenadjena.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 23:57   #7
prošle godine je cijelo ljeto išao dokumentarac na CNN-u sa sličnim naslovom. ne znam koliko je to donijelo koristi Hrvatskoj. da za promociju, ali ne za generalnu promjenu mišljenja o Hrvatskoj. bilo bi dobro znati da li je baš taj dokumentarac donio fakat i veći broj gostiju.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 19:43   #8
pa ne znam je li to bas dobro

jer hrvatska se bas voli promovirat kao "High tourism destination". dok vecina ljudi koji kupuju Lonely Planet vodice nisu oni koji stoje u hotelima sa 5 zvijezdica vec oni koji bi rade nasli kakav hostel.
isto mi je bilo drago vidit. bas me mama zvala prije 10 minuta da mi to javi, jer zna koliko vremena provodim po lonely planet webpage-u.
bepina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 08:17   #9
Re: pa ne znam je li to bas dobro

Quote:
bepina kaže:
dok vecina ljudi koji kupuju Lonely Planet vodice nisu oni koji stoje u hotelima sa 5 zvijezdica vec oni koji bi rade nasli kakav hostel.
Mislim da griješiš, a za koga su onda u LP-u sve one cijene ekskluzivnih restorana i ekskluzivnioh hotela od 300$ na više i ostale skupe stvari?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 10:54   #10
Re: pa ne znam je li to bas dobro

Quote:
bepina kaže:
jer hrvatska se bas voli promovirat kao "High tourism destination". dok vecina ljudi koji kupuju Lonely Planet vodice nisu oni koji stoje u hotelima sa 5 zvijezdica vec oni koji bi rade nasli kakav hostel.
isto mi je bilo drago vidit. bas me mama zvala prije 10 minuta da mi to javi, jer zna koliko vremena provodim po lonely planet webpage-u.

nisi u pravu Bepina.(imao sam tetu koja se tako zvala)

LP se prodaje na aerodromima sirom svijeta i bilo koja knjizara u EU ili US ga ima.
Koriste ga svi od backpackera do onih sa visokim primanjima. Ja sam vidio LP u rukama raznih. Od zmazanog tipa sa dreadlocksima do rumenih amerikanaca u bermudama i havajski kosuljama koji uzmu vozaca i taxi na 15 dana da ih voza okolo i koji ne pomisljaju da odsjednu u icemu sto ima manje od 3 zvjezdice.

Hrvatska ovo treba iskoristiti za vlastitu promociju i sad na svim standovima gdje se promovira turizam trebalo bi stajati da smo LP No 1 za 2005.

stavljat bannere na sve siteove sa tom cinjenicom i to upravo sada kad pocinju bukinzi za ljeto.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 14:55   #11
Re: Re: pa ne znam je li to bas dobro

Quote:
Roko kaže:

Hrvatska ovo treba iskoristiti za vlastitu promociju i sad na svim standovima gdje se promovira turizam trebalo bi stajati da smo LP No 1 za 2005.

stavljat bannere na sve siteove sa tom cinjenicom i to upravo sada kad pocinju bukinzi za ljeto.
gotta point... samo je pitanje jesu li toga svjesni nasi vrli ljudi iz nadleznih organa za promoviranje turizma... ili ce po obicaju zakasniti i onda se i jaukati "da smo barem..." ili "koju smo priliku propustili..."

mozda da i min. turizma otvori forum (ispricavam se ako vec postoji, lijena sam provjeriti, cak ne znam ni postoji li sajt ) kao ovi iz skolstva, pa da zaista vide ideje i prijedloge ljudi... mozda im se upali lampica...

a nama preostaje da se da ima netko sa malo soli u glavi
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 12:58   #12
Nitko ne sumlja u nase more da je najljepse na svijetu, no ono sto mene brine nakon ove reklame jest to sto sam sada uvjeren da ce nasi dragi dalmatinci dignuti cijene barem jos za 20% za razliku od prosle godine, malo ce bit ako ce biti 20%! Nevjerojatna je cinjenica da je porcija srdelica u mom gradu koji je 250km od mora 10kn dok ta ista porcija na nasem najdivnijem moru kosta 30kn! Dok se i dalje bude radilo i razmisljalo ovako bojim se da iduce godine ni sve reklame svijeta nece moc vratiti povjerenje turista jer to sto se radi kod nas, blago bi bilo nazvati pljackom!
__________________
Ja to mogu ja to hocu
tihomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 13:18   #13
hi!

bio sam prošli tjedan u Irskoj i posjetio sam gotovo sve knjižare u Corku i Dublinu. između ostalog, bacio sam oko i na odjel s turističkim vodičima i bio sam ugodno iznenađen onime što sam vidio: svaka knjižara je posebno izdvajala vodiče za Hrvatsku. LP, Footprints, Rough Guide, Blue Guide - Croatia ovdje, Croatia tamo... Nevjerojatno!
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 15:13   #14
Quote:
tihomir kaže:
Nevjerojatna je cinjenica da je porcija srdelica u mom gradu koji je 250km od mora 10kn dok ta ista porcija na nasem najdivnijem moru kosta 30kn!
Šta se čudiš, turizam svugdje diže cijene. Nije to Hrvatski izum.
Lako tebi, ti se s takvim cijenama susretneš samo kad ideš na more pa se buniš, a mi šta na moru živimo s tim cijenama se bakćemo cijele godine.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 19:04   #15
Quote:
tihomir kaže:
Nitko ne sumlja u nase more da je najljepse na svijetu, no ono sto mene brine nakon ove reklame jest to sto sam sada uvjeren da ce nasi dragi dalmatinci dignuti cijene barem jos za 20% za razliku od prosle godine, malo ce bit ako ce biti 20%! Nevjerojatna je cinjenica da je porcija srdelica u mom gradu koji je 250km od mora 10kn dok ta ista porcija na nasem najdivnijem moru kosta 30kn! Dok se i dalje bude radilo i razmisljalo ovako bojim se da iduce godine ni sve reklame svijeta nece moc vratiti povjerenje turista jer to sto se radi kod nas, blago bi bilo nazvati pljackom!
nije pljacka je kad ti za groznu Greek Coffie u nekoj selendri u grckoj traze 3 ipol eura.

Pljacka je kad u italiji za lezaljku na blatnjavoj plazi moras iskesirat 30 eura za cijeli dan a slijedeci koji lezi do tebe je samo jedan metar udaljen.

Daleko smo mi jos od pljacke.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 19:11   #16
Quote:
tihomir kaže:
Nitko ne sumlja u nase more da je najljepse na svijetu, no ono sto mene brine nakon ove reklame jest to sto sam sada uvjeren da ce nasi dragi dalmatinci dignuti cijene barem jos za 20% za razliku od prosle godine, malo ce bit ako ce biti 20%!
sva sreća da nisi bio ko turist u grčkoj, sardegni ili fran. obali. da se naučiš što je zaista pljačka.
draga dalmatinka
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 19:14   #17
i da veseli me takvo priznanje, znam dosta ljudi koji rade ko mravi u turizmu, stvarno je priznanje njihovom trudu i radu.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 00:40   #18
Dignimo sve cijene sada za 10%! [/B][/QUOTE]

bas bi trebaliu, bar od 6 do 9 mj!
cruise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.