Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2018., 17:32   #101
Najači su mi odgajatelji koji nemaju djecu oni sve znaju što je dobro za njih,čitali knjige.
XPangel is offline  
Old 04.01.2018., 18:34   #102
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post

Da, većina nas čita knjige, sluša kvalitetnu glazbu i prati ostale umjetnosti.
Ako pod tim misliš socijalne mreže, cajke i nogometne stadione onda se slažem.

Koliko nas pomaže kad je potrebno? Gdje je statistika?
To što se nekad pojave popularne akcije nije ogledan primjer.

Plaćamo poreze zato što nemamo druge opcije. Osim ako imaš ideju kako kupiti kruh bez poreza!?



Sekularna država ne bi smjela braniti vjernicima da odgajaju svoje dijete u duhu svoje religije. Ali to nema veze sa tvojim djetetom koje se sa punoljetnosti odlučuje krstiti. Ako si svoje dijete odgajao u religijskom duhu onda je izvjesno da će se "svojom" voljom krstiti kad bude punoljetno. To je otprilike kao kada bi odgajao svoje dijete u Hrvatskom jeziku i onda očekuješ da samostalno odabere Hrvatski ili Engleski.
U idealnom svijetu djeca bi imala sat religija gdje bi učili o raznim religijama bez ikakvih pretenzija a roditelji bi ih poštedili svojih vjerskih uvjerenja. Tako bi djeca imala prilike sama s vremenom osjetiti ili neosjetiti potrebu za vjerovanjem i odabirom određene religije.
Uopce ne shvacam sto hoces reci. Ja sam napisala kako bi MI napravili, dakle nas dvoje.
Uopce nisam pricala u ime ostalih ljudi.

Zasto bi sat bilo kakve religije uopce bio u skolama?
TincH is offline  
Old 04.01.2018., 18:42   #103
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Uopce ne shvacam sto hoces reci. Ja sam napisala kako bi MI napravili, dakle nas dvoje.
Uopce nisam pricala u ime ostalih ljudi.

Zasto bi sat bilo kakve religije uopce bio u skolama?
Nema veze u čije ime si pričala nego o tezama koje si postavila koje kritiziram.
Cijenim tvoju pozitivnost u sagledavanju situacije ali se ne mogu složiti sa tvojim viđenjem jer smatram da je stvarnost drugačija.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Old 04.01.2018., 20:08   #104
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Najači su mi odgajatelji koji nemaju djecu oni sve znaju što je dobro za njih,čitali knjige.
Ja znam da je ubojstvo loše iako nisam nikog ubio.

Zato postoji usmena i pismena predaja jer kad ti se desi greška onda je prekasno
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 04.01.2018., 20:24   #105
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Pojavio se u kutku planeta Zemlje gdje ga je par ljudi prepoznalo i svjedočilo njegovoj priči. Preostalih par milijardi ljudi na ovom planetu nisu imali pojma da se negdje u pripizdini događa nešto što im određuje sudbinu.
Ajd da se događaj odvijao danas kada imamo suvremenu informacijsku tehnologiju ali da je odluka pala baš u vrijeme kojim su dominirale nepismene neznalice koje kad bi vidjele današnji televizor vjerovale da se radi o božjem ili đavljem aparatu?
Televizor i je đavolji aparat. Jer ono što viddimo na tv-u ne mora biti istina, a kako su nam tek filmovi i serije primamljivi (đavolji). Nisu svi, ali većina. Fantazmagorično.
čokobon is offline  
Old 04.01.2018., 20:47   #106
Quote:
čokobon kaže: Pogledaj post
Televizor i je đavolji aparat. Jer ono što viddimo na tv-u ne mora biti istina, a kako su nam tek filmovi i serije primamljivi (đavolji). Nisu svi, ali većina. Fantazmagorično.
Simulacija realnosti je isto realnost.
Proizvodnja riječi u rečenice na pokretnoj traci izazivaju problem koji ne može da riješi bez pomoći trećega.
XPangel is offline  
Old 04.01.2018., 20:47   #107
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Ljudi, što kažete na onu: ''Batina je izašla iz raja''
Prut, je izašao iz raja, a ne batina/toljaga/bejzol palica i što sve ne.
Pravi Život is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.