Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2022., 18:45   #3941
Jedino da nesto nisu zeznuli pri postupku susenja biljke.
Jer da se pokvarila pa pustila bi sav pigment na vrecicu.


Probaj reklamirat cak i ako nemas racun, mozsa je u vrecici cak druga biljka. Jel ima prah onaj karakteristican miris kane?
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2022., 17:41   #3942
Pozdrav svima!
Da li je koja od vas koristila smedju khadi kanu i da li kao kod obicne farbe boja ispadne tamnija.
Vec neko vrijeme razmisljam da bih presla na khadi ali ne znam da li za tamnosmedju treba uzeti tamno ili svijetlosmedju khadi...ako netko zna, puno hvala!
ajreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2022., 16:02   #3943
Meni je jako tamna kosa od svjetlo smeđe kane, inace imam smedju kosu, ali gotovo je crna sad. Nikako mi to ne pase, pa cu odustati od kane ubuduće

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
aaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2022., 13:58   #3944
Talking

Quote:
aaria kaže: Pogledaj post
Meni je jako tamna kosa od svjetlo smeđe kane, inace imam smedju kosu, ali gotovo je crna sad. Nikako mi to ne pase, pa cu odustati od kane ubuduće

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
Puno ti hvala na odgovoru, ja imam isti problem s obicnom farbom pa i s biljnima. Znaci s kanom je isto.
Dodje mi da odustanem od farbanja.
ajreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2023., 17:39   #3945
Pozz svima
S obzirom da sam totalna neznalica u kaniranju i poznavanju 100% prirodnih proizvođača kane,zanimalo bi me vezano za kaniranje potpuno bijele tj sijede kose;znači,koja 100% prirodna kana bez ikakvih dodanih sastojaka bi bila pogodna za takvo nešto pod napomenom da ne ispadne neka kričava nijansa crvene nego zagasito crvena boja...(može i crna boja)
Treba mi za jednog člana obitelji koji želi prijeći na prirodne boje za razliku od raznoraznih štetnih kemikalija u klasičnim bojama...
Hvala ,unaprijed:-)
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2023., 08:07   #3946
Quote:
Ammyy kaže: Pogledaj post
Pozz svima
S obzirom da sam totalna neznalica u kaniranju i poznavanju 100% prirodnih proizvođača kane,zanimalo bi me vezano za kaniranje potpuno bijele tj sijede kose;znači,koja 100% prirodna kana bez ikakvih dodanih sastojaka bi bila pogodna za takvo nešto pod napomenom da ne ispadne neka kričava nijansa crvene nego zagasito crvena boja...(može i crna boja)
Treba mi za jednog člana obitelji koji želi prijeći na prirodne boje za razliku od raznoraznih štetnih kemikalija u klasičnim bojama...
Hvala ,unaprijed:-)
Khadi, od kada sam skroz posijedila nju koristim, od prvog nanošenja odlično primi. Baš nisam zadovoljna nijansama, ali sam uspjela složiti mješavinu da mi je ok. Žlica zlatno smeđe a ostalo bakrena, daje zagasit zlatno-smeđe-bakreni ton. Sama zlatno smeđa na kosi bude pepeljasta, bez imalo zlatnog tona. Općenito khadi boje na kosi su mi tamnije od očekivanog. Svjetlo smeđa bude tamna i vuče na mahagoni. I bitno, khadi boje ne iritiraju tjeme.
kamicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2023., 08:33   #3947
Nikako ne preporučam AyuGarden Indigo, čak niti malo pomiješati s drugim tonom. Za probu sam tako napravila i stavila na jedan mali pramen kose. I već skoro godinu dana ne mogu isprati taj crnkasti štih sa tog mjesta, dapače proširio se na okolnu kosu. Otpušta svaki put kada ju perem ili kaniram i tako zamrljava sve veću površinu.
kamicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2023., 20:18   #3948
Quote:
kamicak kaže: Pogledaj post
Khadi, od kada sam skroz posijedila nju koristim, od prvog nanošenja odlično primi. Baš nisam zadovoljna nijansama, ali sam uspjela složiti mješavinu da mi je ok. Žlica zlatno smeđe a ostalo bakrena, daje zagasit zlatno-smeđe-bakreni ton. Sama zlatno smeđa na kosi bude pepeljasta, bez imalo zlatnog tona. Općenito khadi boje na kosi su mi tamnije od očekivanog. Svjetlo smeđa bude tamna i vuče na mahagoni. I bitno, khadi boje ne iritiraju tjeme.
Hvala na savjetima
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2023., 22:12   #3949
Cure, zaboravila sam a znam da ima neka fora s kanom i klasicnom bojom za kosu. Da li se smije staviti farba preko kanirane kose i obrnuto-kana na bojanu kosu?
Ja se kaniram vec godinama sa Khadi henna amla jatropha. Dosta sam sijeda. I sad me puklo da bi se nekad izmedju kaniranja ofarbala npr sa Keune da mi se malo izjdnaci jer mi kana svijetlije primi na sijede. Pa ne znam da li se to smije.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2024., 10:49   #3950
Pozdrav svima. Nadam se da imate savjet za mene �� Kaniram se vec 5-6 godina i imam dosta sijedih sa 38 g. Kana mi to sve lijepo pokrije i jako sam zadovoljna i bojom i "kvalitetom" kose. No, kanu do sada nabavljam od jedne poznanice koja radi prirodnu kozmetiku - i stizala bi mi bez deklaracije u prozirnim vrecicama. Pretpostavljam da ona to kupuje na veliko i onda samo prepakira. U pitanju je obicna crvena kana - dobijem zelenkasti prah. Na kosu mi se lovi mahagonij crveno i na sijedima zna biti zarko crveno do narancasto. Nakon sto zamijesam prah sa vodom, ostavim ga pola sata prije nanosenja na frisko opranu kosu, i na kosi drzim 4-6 h. Bedavno sam se preselila u drugi grad i biti ce mi nezgodno nabavljati kanu od iste "dobavljacice", pa jel miozete preporuciti nekakav webshop gdje si mogu sama narucivati kanu? Guglala jesam ali kako mi je to "novo" podrucje, nisam sigurna koji sajt je fejk a koji je provjeren. Da mi ne opeljese karticu. I naravno, ako ima razlike u "marki" kane, isto bi bila zahvalna na preporukama. HVALA
pepi 212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2024., 19:42   #3951
Quote:
pepi 212 kaže: Pogledaj post
... pa jel miozete preporuciti nekakav webshop gdje si mogu sama narucivati kanu? Guglala jesam ali kako mi je to "novo" podrucje, nisam sigurna koji sajt je fejk a koji je provjeren. Da mi ne opeljese karticu. I naravno, ako ima razlike u "marki" kane, isto bi bila zahvalna na preporukama. HVALA
https://www.ecco-verde.hr/khadi/cista-kana
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2024., 09:36   #3952
Netko probao ovu kanu?
ELLEMENTAL (MAYAM)
https://www.terra-organica.hr/kana-z...-iskustva.html
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 21:47   #3953
Pozdrav.

Postoji li način da se posvijetli kana sa proizvodima kojih ima kod nas? God dana se kaniram čistom kanom, kosa je ispod praktički ljubičasta a iznad narančasta. Probala sam vitamin c odnosno askorbinsku kiselinu + šampon 3x, evo danas baš, i nije posvijetlilo niti se desila ikakva kemijska reakcija. Očajna sam već, na kraju ću se vratit na kemiju ako ovo ne sredim a već sam uzela kanu i hibiskus u prahu za slijedeće farabanje. Mislim da nema ni poante ako ću svaki put kad se pofarbam biti sve tamnija, a ako farbam samo korijen onda je ostatak ispran i nije to to. stvarno se ne isplati toliko truda i cijena kane za nekakvu bljutavu mahagonij boju.

https://www.nightblooming.com/2020/0...oo-dark-henna/ ova cura je koristila neki američki proizvod sun-in, ne znam što bi bilo ekvivalent tog kod nas.

Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Netko probao ovu kanu?
ELLEMENTAL (MAYAM)
https://www.terra-organica.hr/kana-z...-iskustva.html
e tu sam uzela za sljedeći put.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.