Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2021., 11:31   #9441
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
ajme, a ja skutu mogu jesti bez ičega, meni je to prefino
ovo

Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Imam 3 kg domaćih, ekobiodomaćih nešpricanih limuna. Kaj da radim s njima? Limunovu koricu koristim u manjim količinama u kolačima, ali ne znam kaj ću s tri kile. Nikakvi smo potrošači limuna.

Da, sama sam naručila 3 kg bez razmišljanja.
sok možeš zamrznuti u onim posudama za led
koricu također, pa je sve iskoristivo, sada ili kad ti treba (za što god)

ja tjedno popijem sok od 2.3-3 kile limuna
Limunada + stavljam u čaj
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 05.11.2021., 11:39   #9442
kad ste vec kod limuna, ja imam kilo-dva domacih, nespricanih, u zamrzivaču sigurno 7-8-9 miseci ... vridi li to išta?
kavopija-14 is offline  
Old 05.11.2021., 12:21   #9443
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Recimo ako imas dekubituse, albuminska skuta je lakoprobavljivi protein koji se preporuca kada je Abottov prah za tu svrhu preskup (kutija za nekih 10taj dana dodje oko 100 eura) a zaratavanje dekubitusa traje mjesecima
abott kao farmaceutska tvrtka ili? možda postoji ista stvar drugog proizvođača?
koji je sastav tog praha? možda ima drugih namirnica osim skute koje bi bile jednako dobre...
inače, uvaljivanje skute u fejk bešamel definitivno treba probati iako ako se u quiche-u detektirala...ne znam...


kavopija, mislim da ti je to ok. znam imati tako smrznute naranče i limun s visa po godinu dana
Zla patka is offline  
Old 05.11.2021., 12:55   #9444
I ja bih molio link na taj prah koji se spominje jer mi nije jasno zasto u ovom kontekstu suplementacija whey proteinom nebi bila jednako dobra ako ne i bolja od kolaca sa skutom tj.ne vidim zasto bi skuta bila bolji nacin za unos protein sirutke od ciste verzije tog istog proteina. Ne znam ima li taj drugi suplement neke druge sastojke u sebi ali ako se predlaze skuta kao rjesenje ne vidim zasto cisti whey nebi bio opcija?
bLah. is offline  
Old 05.11.2021., 13:14   #9445
Nakon više od 7 godina tema se približila svom tehničkom limitu i stiglo je vrijeme za njenu treću inkarnaciju.

Link na nastavak:
Sve što želite pitati, a ne znate gdje vol.3
AndrejX is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.