Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2004., 15:51   #1
Bioenergija

zanima me da li nekoga na ovom forumu zanima lječenje bioenergijom, ako postoji netko takav (that would be so keeeeewl molim ga da mi napiše svoja opažanja i iskustva. da, i bilo bi još bolje da je taj netko iz rijeke da se možemo nać na kavi (ili kod mene doma da vježbamo jedni na drugima)
ja već nekoliko mjeseci vrebam članove uže obitelji da mi dopuste vježbanje na njima i ništa, a u rijeci ne postoje tečajevi za tako nešto (nikada nema dovoljan broj zainteresiranih)....
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 13:36   #2
Exclamation

ja imam pozitivnih iskustava..
saznao sam za svojeg koji mi je pomogao preko poznanika i možda je tako i najbolje.


mislim da u tome leži budućnost, tj da su to za sada neiskorišteni potencijali--
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 15:03   #3
globus: Samo ti misli...

I ti, zemaljska kuglo, nakon ovoga:

1. Alternativna medicina UMJESTO bezlicne službene zdravstvene skrbi / objavljeno (2/1/04) /:

Amerikanci godišnje potroše 48 milijardi dolara na - kako se to naziva - 'komplementarnu alternativnu medicinu'...

=====================

2, Da je alternativna medicina sve više prisutnija u životu ljudi tu dileme više nema.
To se može zaključiti i iz prijedloga WHO (Svjetske zdravstvene organizacije) da se od 2002. godine započne s vršenjem strategije pristupa prirodnima metodama liječenja i alternativnoj medicini.
Objavljeni su i podaci po kojima se u Africi oko 80% ljudi koristi tradicionalnom medicinom, dok akupunktura u Kini i Japanu ima 3.000 godina dugu povijest.
Najpoznatije od tih metoda u svijetu su fitoterapija, akupunktura, spiritualna terapija i bioenergetska terapija.
Prema podacima WHO - na alternativne se terapije troši preko 60 milijardi dolara, a povečava se i broj korisnika alternativne medicine u zapadnim industrijskim zemljama.
Također su iznijeti podaci da je 70% Kanađana, 49% Francuza i 42% Amerikanaca pribjeglo alternativnom liječenju barem jednom.
I sve je više klinika na kojima se prakticira akupunktura.
Primjerice, u Njemačkoj čak 77% klinika nudi i tu metodu liječenja.

=================

I moja primjedba:
Kako ima losih lijecnika tako ima i losih alternativaca.
Na zalost!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 16:55   #4
Quote:
delija kaže:
globus: Samo ti misli...

I ti, zemaljska kuglo, nakon ovoga:

1. Alternativna medicina UMJESTO bezlicne službene zdravstvene skrbi / objavljeno (2/1/04) /:

Amerikanci godišnje potroše 48 milijardi dolara na - kako se to naziva - 'komplementarnu alternativnu medicinu'...

=====================

2, Da je alternativna medicina sve više prisutnija u životu ljudi tu dileme više nema.
To se može zaključiti i iz prijedloga WHO (Svjetske zdravstvene organizacije) da se od 2002. godine započne s vršenjem strategije pristupa prirodnima metodama liječenja i alternativnoj medicini.

...
Slazem se. Ali nije samo bionergija alternativna medicina. Akupuntura npr nema nikakve veze sa bioenergijom ili nekim 'cudnim' ''višim'' silama...

Ma alternativci (vecina alternativnih grana) su ok, ali problem je u kvazialternativcima
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 17:44   #5
Bolesnik NE SHVACA da ih iscjelitelj ne lijeci, vec ga lijeci ODREDJENA kozmicka Energija; koja lijeci.

Bolest u stvari uzima maha onog momenta kad dodje do MISAONE BLOKADE, koja se stvara oko nekih Senzora; preko kojih treba da ''tece'' bioenergetski potencijal.
Naime, covjek se obicno prepadne kada ga nesto zaboli - nakon cega intenzivnim razmisljanjem da je bolestan stvara Blokadno polje oko Senzora.

Odlaskom kod iscjelitelja - u pocetku iscjeljivanja - iscjelitelj Sugestivnim razgovorom i ''ulaskom ruku u polje aure'' bolesnika POMAZE da se otvore BLOKIRANI senzori, preko kojih treba da ''tece'' bioenergetski potencijal.
Ako taj proces uspije - dolazi do Deblokiranja senzora - nakon cega Sistem za samoiscjeljivanje koji je ugradjen u covjeku radi na tome da se kod bolesnika odvija samoisceljenje.
Jasno, ako covjek i dalje intenzivno razmislja da je bolestan - nista od iscjeliteljeve pomoci.

Uostalom, pa ni medicinari-lijecnici ne lijece ljude - vec svojim znanjem, i tehnikom, otkrivaju vrstu bolesti i odredjuju lijekove koje treba bolesnik SAM da uzima.
No ako covjek I DALJE razmislja da je bolestan - ni tom bolesniku nece lijekovi pomoci.

Na kraju:
Na zalost, kako ima kvazialternativaca - tako ima i kvazilijecnika.

Zadnje uređivanje luiz : 31.01.2009. at 14:41.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 20:22   #6
Quote:
globus kaže:

Ma alternativci (vecina alternativnih grana) su ok, ali problem je u kvazialternativcima
Ako si iole ipućen u neko od područja, vrlo dobro možeš odvojiti žito od kukolja .
Osim toga, čak i vrlo jednostavnim poznavanjem psihologije jasno ti je tko je šarlatan a tko pravi .
Maat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2004., 08:50   #7
Kako stvari izgledaju iz perspektive bolesnika?
Tada mozda i nije lako biti objektivan i promatrati tko je prevarant (vecina, ipak, jesu obicni sarlatani i prevaranti), vec se covjek ocajnicki nada da ce mu mozda ipak pomoci, pa nek je sto puta sarlatan. Slika stvarnosti je malo drugacija onda.

Mogu ja sad tvrditi koliko hocu da nikad ne bih kod nekog takvog otisla, ali da moram proci kroz ono sto su neki prosli - nisam sigurna. Lako je biti zdrav i pricati, sasvim je nesto drugo kad ti se zivot gasi i raspadas se ili trpis ludjacke bolove. Ljudski je nadati se i boriti se, ma kako to bilo - besmisleno.
Ili uzaludno.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2004., 10:43   #8
zanima me da li nekoga na ovom forumu zanima lječenje bioenergijom, ako postoji netko takav (that would be so keeeeewl molim ga da mi napiše svoja opažanja i iskustva.

Evo, udji na ovu stranicu:
http://www.e-c-n.com/HR/kristal_test..._novo_doba.htm
otkucaj u traziocu (Crlt + F) rijec alternativna - i citaj.

Ili, idi na stranicu:
http://www.e-c-n.com/HR/archiva_2000_2003.htm
i odaberi naslov te "prelistaj" odabranu stranicu iz naslova.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2004., 14:13   #9
Postoji jedna zanimljiva knjiga Dijagnostika Karme - (S. Lazarev) koja baca svjetlo o bioenergiji iz drugog kuta.
Zanima me, je li ju tko pročitao, i kakve komentare ima?
 
Odgovori s citatom
Old 12.04.2004., 20:08   #10
Quote:
Uostalom, pa ni medicinari-lijecnici ne lijece ljude - vec svojim znanjem, i tehnikom, otkrivaju vrstu bolesti i odredjuju lijekove koje treba bolesnik SAM da uzima.
No ako covjek I DALJE razmislja da je bolestan - ni tom bolesniku nece lijekovi pomoci.

Na kraju:
Na zalost, kako ima kvazialternativaca - tako ima i kvazilijecnika.
Baš i nisam čuo da se neko samoizliječio od npr side... ili.....


A s druge strane čuo sam dosta priča o izljećenju mnogih sa velikim "rakovima"
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 08:51   #11
Exclamation

moje osobno iskustvo sa bioenergijom je to da nikako nije bilo riječ o placebo efektu-
jer je tip stavio ruku iznad mjesta koje me je bolilo
a i osjetio sam fizički da se nešto događa..

sve u svemu,
iskustvo koje mijenja pogled na život (na bolje)
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu

Zadnje uređivanje luiz : 24.05.2009. at 23:24.
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 03:20   #12
Cool stupnjevi

svi su bili bioenergetičari tj. mnogi su koristili Svoju energiju
onda su naglo skontali da im je bolje parlat da su oni kanal
onda su prešli na reiki pa se kanalizirali sami sa sobom
sad ide ovaj treći talas oni koji znaju znaju o čemu govorim
jedna osoba mi je zasad objasnila sjajno šta je to energija polja, šta bionergija, šta kosmiška energija, šta frekvencija
ne dvojim da tih koji znaju ima još mnogo... dakle, molim shvatiti moj post u pozitivi...
 
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 17:28   #13
A kaj npr. ja mogu "pokrenuti" bio energiju2 tako da mogu lijećiti ljude okolo???

Jel postoje texnike, ili sta..
Na koji nacin ti to radis, jel je opisano u knjizi
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 20:09   #14
Jedan moj drug je iznenada počeo da leči ljude bioenergijom. Nisam ga baš uzela za ozbiljno (iskreno, mislila sam da mu je to jedan od načina da fascinira devojke ), te je on jednom stao iza mene i jednostavno me "povukao" (baš kao što je Oleander opisala). Ja sam se prenerazila, jer na to nisam imala nikakvog uticaja, niti sam ikad doživela nešto slično. Tako da sam morala da poverujem da "nečeg" tu ima. Ipak nisam htela da nastavim sa tim. Nemam baš mnogo poverenja u ljude koji manipulišu mnome na tako očigledan način.


Quote:
Dream kaže:
svi su bili bioenergetičari tj. mnogi su koristili Svoju energiju
onda su naglo skontali da im je bolje parlat da su oni kanal
onda su prešli na reiki pa se kanalizirali sami sa sobom
sad ide ovaj treći talas oni koji znaju znaju o čemu govorim
jedna osoba mi je zasad objasnila sjajno šta je to energija polja, šta bionergija, šta kosmiška energija, šta frekvencija
ne dvojim da tih koji znaju ima još mnogo... dakle, molim shvatiti moj post u pozitivi...
Već sam pitala na jednoj temi, ali mi niko nije odgovorio, pa, eto, da ponovim i ovde. Kakva je razlika između lečenja bioenergijom i reikijem? Da li je u pitanju različit naziv za istu stvar ili je, pak, u pitanju nešto sasvim drugo?

Zadnje uređivanje luiz : 24.05.2009. at 23:30.
 
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 13:24   #15
Re: bioenergija

Quote:
Anahata kaže:
zanima me da li nekoga na ovom forumu zanima lječenje bioenergijom, ako postoji netko takav (that would be so keeeeewl molim ga da mi napiše svoja opažanja i iskustva. da, i bilo bi još bolje da je taj netko iz rijeke da se možemo nać na kavi (ili kod mene doma da vježbamo jedni na drugima)
ja već nekoliko mjeseci vrebam članove uže obitelji da mi dopuste vježbanje na njima i ništa, a u rijeci ne postoje tečajevi za tako nešto (nikada nema dovoljan broj zainteresiranih)....
Bioenergija se ne može vježbati. Takve priče pričaju reikisti. Bionergiju posjeduju sva živa bića, čak i drveće. Samo neki ljudi tu energiju posjeduju u većim količinama. Ovakav stav "vježbanja" pokazuje zašto u Hrvatskoj ima lažnih i smozvanih iscjelitelja više nego u cijeloj Americi!! (Americi, koja ima gotovo 300 milijuna stanovnika)
__________________
Tragam, tragam, za Istinom i smislom


Njegova Svetost I.L ikona IMF-a

Anticionist - ban na politici još uvijek nije maknut. Da cionisti mogu prodavati propagandu
Tragach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 16:09   #16
Bioenergija se ne može vježbati.

??????????????????

No bioenergetski potencijal se može autoosnažiti (samoosnažiti) .

Bionergiju posjeduju sva živa bića, čak i drveće.

Potpuno si u pravu!

Samo neki ljudi tu energiju posjeduju u većim količinama.

Ne!
Već su kod osoba s manje izraženim bioenergetskim potencijalom mnogi ENERGETSKI KANALI, kroz koje TREBA da prolazi bioenergija, pod Blokadom.
Na primjer, kod većine onih koji su bili podvrgnuti nekom operativnom zahvatu na mjestu gdje je izvršeno šivanje operativnog reza ostaje, manje-više, izražena energetska blokada.
Svakako, deblokiranjem tih blokada (bioenergetskim tretmanom) kod čovjeka će se povećati individualni bioenergatski potencijal.

Ovakav stav "vježbanja" - (????????) - pokazuje zašto u Hrvatskoj ima lažnih i smozvanih iscjelitelja više nego u cijeloj Americi!!

Nije to razlog.
Naime, ako u Americi neko od liječenih od strane bioenergetičara smatra da mu je zdravstveno stanje gore nego prije liječenja - liječeni može da tuži bioenergetičara.
I "u koži" tog bioenergetičara ne bih rado bio.

(Da se razumijemo.
Ja sam živio i radio u Americi).
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 22:07   #17
No gdje su onda opisane texnike, povecanja nase energetske kanalizacije i prohodnosti energije
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 22:11   #18
No gdje su onda opisane texnike, povecanja nase energetske kanalizacije i prohodnosti energije


U mojoj dokumentaciji.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 23:23   #19
Moslim da li to ima na tvojoj e-c-n internet stranici...


ako nema onda gdje mogu nabaviti tvoje trextove o tome
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 00:29   #20
IMas sajt od ljubise stojanovica iz Novog sada, on prica o aktiviranju a i povecanju bioenergetskog potencijala. Odi na google i potrazi. TIp ima zanimljive tehnike.
__________________
Jesam... (i nista s tim nisam dobio) :)
Jesam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.