Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2016., 01:37   #261
Je, podigli su prag samo za IELTS, slažem se da nije u redu, da sam znala da traže 8,5 išla bih odmah na CPE za koji priznaju sve ocjene (A,B,C). Lako mi je za listening i reading, to bih mogla poboljšati, ali writing ne vjerujem da bih mogla toliko dobiti. Pročitala sam preko 100 stranica o ieltsu na forumu i nijedna, ali baš nijedna osoba nije dobila 8,5 iz writinga, jer to toliko proizvoljno ocjenjuju da čisto sumnjam.
Ali muka mi je kad pomislim da se sad trebam pripremat na potpuno novi način za taj CPE, listening i speaking su dosta slični na IELTS-u koliko vidim. Iz primjera na netu vidim da je writing teži na IELTS-u (barem na Academicu na kojem sam ja bila, zbog grafikona i kraćeg vremena za pisanje), dok je reading skroz drugačiji, čini mi se dosta lakši na IELTS-u od onoga na CPE-u (Use of English).
A ne znam više ni ja, odem li na CPE i dobijem ocjenu C, vjerojatno će povisit prag na ocjenu B ��.
Uglavnom, zvala sam županijski sud da provjerim tu informaciju o IELTS-u, ali nitko se ne javlja, pa cu otići do njih pitati da budem sigurna da su stvarno snizili prag.
anais nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 21:13   #262
Nisam mnogo znala o tome pa sam malo pogledala, čisto iz radoznalosti.

Problem je možda u interpretaciji rezultata, treba gledati što je što prema CEFR-u, za sudskog tumača se traži razina C2, a razina C2 prema uobičajenom tumačenju nije 7.5, nego je upravo 8.5.
Vidim da škole jezika na svojim stranicama tumače IELTS 7.5 kao C2, a to nije točno.

Možda je bilo, pa promijenjeno (usklađeno), u Kanadi se npr. 8 interpretira kao C2.

A ako su tražili C1 a sada C2, onda je to malo drukčija promjena.

CPE je C2, i da prođeš s C, to je C2, a C2 traže, tako da tu ne mogu povisiti ništa, vjerujem.

Sretno!
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 23:05   #263
Nikad mi nije palo na pamet da s položenim ispitom za CPE mogu biti sudski tumač. Lijepo će izgledati u životopisu
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 03:27   #264
Ja sam već sudski tumač za talijanski i španjolski, ali sad bi htjela i engleski jer mi se nudi veliki projekt u trajanju od nekoliko godina, ali mi treba pečat i za engleski.
Uglavnom, možeš biti sudski, uvjet ti je samo VSS bilo kojeg smjera, onda moraš položiti jezični dio (C2 ispit za jezik koji želiš), a nakon toga pravni dio. Ja sam inače jezičar pa sam polagala samo pravni dio, dok pravnici moraju polagati jezični dio, engleski moram položiti jer ga nisam završila.
Jedini je problem cijena, mene je sve skupa koštalo nekih tisuću eura (uključujući obuku u udruzi za tumače). Doduše, to je bilo prije pet godina, možda je sada jeftinije.
anais nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 03:32   #265
Bema, hvala na informacijama, čačkala sam i ja po netu i vidjela da su mijenjali bodove IELTS-a u odnosu na CEFR, ali to je bilo 2010., a kod nas se ovaj prag promijenio u siječnju 2016. Nervira me to jer ispada da sam položila dva mjeseca prije, priznali bi 7.5 kao C2. Sad moram opet polagati, a nemam vremena ni za "popišat se". Od posla i obitelji nisam se stigla pripremit kako treba ni za ovaj IELTS na koji sam izašla, a sad sve ispočetka. Ma bezveze.
anais nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 11:56   #266
htio bi položiti neki od certifikata (imam zavrsenu gimnaziju engleski prvi strain jezik)
certifikat zelim polozit iz zelje da osobno znam engleski sto bolje te prednost pri trazenju posla u HR i mogucnost zaposlenja u engleskoj.
FCE - First Certificate in English B2 razina, smatram da sam to odprilike znanje stekao tijekom gimnazije, koji bi ste mi preporucili?

Mislim uciti za CPE
milanez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:58   #267
Ja imam CPE i ako ciljaš na najviše preporučujem ga. Važi doživotno, ne 2 godine kao IELTS ili TOEFL.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:28   #268
Bok ljudi,

Trenutno se pripremam za proficiency ispit ali imam jednu malu poteskocu. Ne mogu naci answer key za proficiency masterclass students book 2008. Ako neko od vas je ima, pa mi moze pomoci, puno bih bio zahvalan.
Dimendo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:25   #269
^ Ako može i meni, možda mogu uzvratiti intelektualnom protuuslugom. :=)
eichhoernchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:31   #270
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Nisam mnogo znala o tome pa sam malo pogledala, čisto iz radoznalosti.

Problem je možda u interpretaciji rezultata, treba gledati što je što prema CEFR-u, za sudskog tumača se traži razina C2, a razina C2 prema uobičajenom tumačenju nije 7.5, nego je upravo 8.5.
Vidim da škole jezika na svojim stranicama tumače IELTS 7.5 kao C2, a to nije točno.

Da, povišen je prag, sad pak ne može svaka šuša postat tumač kao što se to moglo prije. Za njemački treba Goethe, za engleski visoki Proficiency academic. S tim da nikad nisam polagala ništa od toga osim nižih verzija za Goethe, ali meni se čini da se svaki ispit može proć puno lakše od jezičnih na faksu. Baš mi jučer govori jedna cura da će ih s godine završiti svega 6-7 germanista, sve ostalo je odustalo.
eichhoernchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:55   #271
Quote:
Dimendo kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

Trenutno se pripremam za proficiency ispit ali imam jednu malu poteskocu. Ne mogu naci answer key za proficiency masterclass students book 2008. Ako neko od vas je ima, pa mi moze pomoci, puno bih bio zahvalan.
Quote:
eichhoernchen kaže: Pogledaj post
^ Ako može i meni, možda mogu uzvratiti intelektualnom protuuslugom. :=)
Zar se odgovori ne nalaze u Teacher's Book-u? Probajte tako da nađete, mislim da ne postoji poseban key za Student's Book.
dolinalima is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:03   #272
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
mene isto zanima što je najbolje: IELTS, TOEFL ili CAE/ CPE, te gdje je najbolje za navedene ići na pripreme? trebala bih min, od 6.5 za IELTS, TOEFL 550 i samo položeni ovi Cambridgeovi
IELTS, TOEFL se koriste za upis na fakultete i zato dugo ne vrijede.
Pojedina sveučilišta traže IELTS kao potvrdu, dok većina američkih koledža i sveučilišta zahtijevaju isključivo TOEFL.

Frend od mog frenda je amerikanac. On predaj TOEFL u jednoj školi ako te zanima inbox.

Ako te zanima upisi u američki koledži i sveučilišta, onda također trebaš polagati SAT ili ACT.
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 23:34   #273
Quote:
thecopycat kaže: Pogledaj post
IELTS, TOEFL se koriste za upis na fakultete i zato dugo ne vrijede.
Pojedina sveučilišta traže IELTS kao potvrdu, dok većina američkih koledža i sveučilišta zahtijevaju isključivo TOEFL.

Frend od mog frenda je amerikanac. On predaj TOEFL u jednoj školi ako te zanima inbox.

Ako te zanima upisi u američki koledži i sveučilišta, onda također trebaš polagati SAT ili ACT.
budući da sam završila studij dotično mi ne treba, sada me zanima CPE
gdje je najbolji tečaj za polaganje CPE-a?
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 11:00   #274
Ljudi, trebam savjet:

Treba mi certifikat engleski C1 radi napredovanja u karijeri (bolje mogućnosti u budućnosti), odnosno treba mi certifikat ili dokaz mog poznavanja engleskog jezika koji mogu navesti u CV. Engleski znam i mogu ga položiti na toj razini, radim povremeno na engleskom, šalju me vani po sastancima, testirao sam se on-line i položio bih C1 Business Higher itd. Treba mi certifikat tako da ga mogu navesti u CV kod traženja i prelaska na drugi posao u budućnosti.

Moje pitanje je: koji test polagati, gdje ga polagati, i kako se pripremati? Želim to odraditi što brže i za što manje novaca, a da je opet certifikat legit za CV (da dobro zvuči, tipa Cambridge).

S druge strane, magistar sam prava, pa kad se već idem pripremati i polagati, da li da polažem neki stručni engleski ispit koji bi mi omogućio i neke poslove (tipa sudski tumač)?

Znam da postoji BEC, TOLES... Što mi je najbolje?

Hvala Vam unaprijed!
MariusCaesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 23:17   #275
Koliko dugo ste se pripremali za B2 (FCE) u British Councilu? Može opis?
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 11:44   #276
Promotrio sam ovo. https://www.cambridgeenglish.org/exa...t/exam-format/ (skinite i otvorite zip). Mislim da ću se pošteno namučiti s listening, ostalo ne bi trebalo biti problem. Dakle, koliki je postotak potreban iz tog dijela ispita, a nosi 20 od 100% bodova, za prolaz?

Što tu nikog nema da je položio FCE, da malo opiše? Meni ovaj ispit djeluje poprilično iscrpljujuće. 3.5 sati je puno.
__________________
Love is what makes sex more than masturbation. If there is no love even if you are really with a partner you masturbate with a partner.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 12:52   #277
Firma mi je plaćala tečajeve engleskog jezika u sklopu kojih su nas pripremali za te ispite. Položio sam BEC Higher i CPE. Ne sjećam se da je bilo nešto jako iscrpljujuće, pauze su između nekih dijelova, čak moguće da smo polagali i dva dana, ali bilo je to prije 10+ godina pa se ne sjećam detalja.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2019., 03:33   #278
Quote:
MariusCaesar kaže: Pogledaj post
Ljudi, trebam savjet:

Treba mi certifikat engleski C1 radi napredovanja u karijeri (bolje mogućnosti u budućnosti), odnosno treba mi certifikat ili dokaz mog poznavanja engleskog jezika koji mogu navesti u CV. Engleski znam i mogu ga položiti na toj razini, radim povremeno na engleskom, šalju me vani po sastancima, testirao sam se on-line i položio bih C1 Business Higher itd. Treba mi certifikat tako da ga mogu navesti u CV kod traženja i prelaska na drugi posao u budućnosti.

Moje pitanje je: koji test polagati, gdje ga polagati, i kako se pripremati? Želim to odraditi što brže i za što manje novaca, a da je opet certifikat legit za CV (da dobro zvuči, tipa Cambridge).

S druge strane, magistar sam prava, pa kad se već idem pripremati i polagati, da li da polažem neki stručni engleski ispit koji bi mi omogućio i neke poslove (tipa sudski tumač)?

Znam da postoji BEC, TOLES... Što mi je najbolje?

Hvala Vam unaprijed!
Možda da odeš za početak položiti CEFR? Priznaje ti se u cijeloj EU, trajan je i dođe 400 kn. Ja sam to išao polagati prije cca dvije godine jer mi je trebalo za natječaj za posao. C1 sam položio.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 16:22   #279
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Možda da odeš za početak položiti CEFR? Priznaje ti se u cijeloj EU, trajan je i dođe 400 kn. Ja sam to išao polagati prije cca dvije godine jer mi je trebalo za natječaj za posao. C1 sam položio.
CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) nije vrsta certifikata nego kategorizacija znanja stranog jezika (A1, A2, B1, B2, C1, C2) koju je osmislilo Vijeće Europe i koja se utvrđuje testiranjem stranog jezika, bilo preko nekog međunarodnog certifikata bilo testiranjem u školama stranih jezika (ili negdje drugo).
Na osnovu toga se može kategorizirati znanje bilo kojeg stranog jezika.
caps is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 20:59   #280
Quote:
caps kaže: Pogledaj post
CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) nije vrsta certifikata nego kategorizacija znanja stranog jezika (A1, A2, B1, B2, C1, C2) koju je osmislilo Vijeće Europe i koja se utvrđuje testiranjem stranog jezika, bilo preko nekog međunarodnog certifikata bilo testiranjem u školama stranih jezika (ili negdje drugo).
Na osnovu toga se može kategorizirati znanje bilo kojeg stranog jezika.
Da, i? Koja je razlika u suštini za ono što njemu treba?

Uostalom, ja nisam nigdje niti tvrdio da je to certifikat.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.