Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2016., 15:49   #1
Koje su vam najdraže pobožnosti?

došla sam na ovu ideju budući da sam počela maltene skupljati one knjižice iz biblioteke HOSANA - devetnice razne, pobožnosti i sl. pa me zanima - koja je vama najdraža i najdjelotvornija pobožnost? Imate li kakvo iskustvo da ste se molili na neku nakanu i da vam je uslišana?
Meni je devetnica sv.Anti ostala posebno lijepom sjećanju
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:05   #2
Nadam se da se autorica neće uvrijediti... ali kakav je smisao pokretati teme na kojima ni sama ne učestvuje?
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 11:44   #3
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Nadam se da se autorica neće uvrijediti... ali kakav je smisao pokretati teme na kojima ni sama ne učestvuje?
Nadam se da se ni ti nećeš uvrijediti, ali kakav je smisao , tebi ,replicirati na temi, vezanoj za Katoličanstvo , a znajući da se tebe samoga to ne tiče jer to očito ni nije tvoja vjera?
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 12:05   #4
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
došla sam na ovu ideju budući da sam počela maltene skupljati one knjižice iz biblioteke HOSANA - devetnice razne, pobožnosti i sl. pa me zanima - koja je vama najdraža i najdjelotvornija pobožnost? Imate li kakvo iskustvo da ste se molili na neku nakanu i da vam je uslišana?
Meni je devetnica sv.Anti ostala posebno lijepom sjećanju
Pobožnost srcu Isusovu!

"Pobožnost Srcu Isusovu jest najsigurnija i najkorisnija duhovnost." papa Leon XIII.

"To je sinteza cijeloga kršćanstva." papa Pio XI.

"Štovanje Srca Isusova jest najkompletnija ispovijest kršćanske vjere." papa Pio XII.

"Srce Isusovo jest uzvišeni oblik one prave pobožnosti, koja se traži za naše vrijeme." papa Pavao VI.

"U Presvetom Srcu Isusovu nalazimo sintezu svih otajstava naše vjere." papa Ivan Pavao II.



Posvetna molitva Srcu Isusovu

Gospodine Isuse Kriste zahvaljujem Ti za sve darove koje si mi dao: za dar života i zdravlja, za milost vjere i dar pripadnosti Katoličkoj Crkvi. Danas se posvećujem Tvome Božanskom Srcu. Ovim činom najprije ispovijedam i potvrđujem svoju kršćansku vjeru i svoje opredjeljenje za Tebe; potvrđujem svoje prihvaćanje svih katoličkih istina vjere kako nas uči sveta Crkva u kojoj si mi dao milost da sam rođen i odrastao.

Potvrđujem svoj krsni savez s Tobom i svoju odluku da po njemu živim. Priznajem Te svojim Gospodarom i Kraljem. Izjavljujem da ćeš mi od sada Ti sa ljubavlju Tvoga Božanskog Srca biti najviša vrijednost moga života koju primam u svoje biće. Pomozi mi da mogu živjeti dostojno Tvoje ljubavi i da njome usrećujem svoje bližnje.

Slijedeći primjer brojnih tisuća hrvatskih mladića i djevojaka koji su se prije stotinu godina posvetili Tvome Presvetom Srcu i ja zajedno s njima ispovijedam i kličem: "Dušom tijelom vijek sam Tvoj..." Tvoj hoću biti i ostati sada i uvijeke! Amen.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 14:04   #5
znaš da sam i sama došla na ideju vrlo sličnu ovoj. naime, pobožnost Srcu Marijinu, svaku prvu subotu u mjesecu Od danas se odlučujem to posebno štovati.
Bilo bi dobro možda pred svećenikom dati zavjet jer ove što ih dam sama sa sobom, obično ne ispoštujem do kraja i onda budem tužna radi toga.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 00:35   #6
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
znaš da sam i sama došla na ideju vrlo sličnu ovoj. naime, pobožnost Srcu Marijinu, svaku prvu subotu u mjesecu Od danas se odlučujem to posebno štovati.
Bilo bi dobro možda pred svećenikom dati zavjet jer ove što ih dam sama sa sobom, obično ne ispoštujem do kraja i onda budem tužna radi toga.
Ne budi tužna ,kad padnemo , uvijek se možemo dignuti još jači.

A što kažeš na Krunicu Božanskog milosrđa, ja od kad je molim ,grijeh me sve više napušta , pomoču nje sam se oslobodio, vjerujem, svih okova teških grijeha, koji su me opterečivali.

Poslušaj ovu , pjevanu, na engleskom,tko na ovo može ostati hladan i ne zaplakati ,a ostajuči svjestan svojih grijeha pred tako velikim i milosrdnim Bogom, koji nam je dao takvo divno sredstvo spasenja...




Inače, Katolici diljem svijeta je udruženo mole ,posebno u 3 sata popodne...


Krunica Božjega Milosrđa moli se na običnoj krunici ovako :


Oče naš, Zdravo Marijo, Vjerovanje.

a) na velika zrnca:

Vječni Oče, prikazujem ti tijelo i krv, dušu i božanstvo preljubljenoga Sina tvojega, Gospodina našega Isusa Krista, kao zadovoljštinu za grijehe naše i cijeloga svijeta.

b) na mala zrnca (deset puta)

Po njegovoj pregorkoj muci, budi milosrdan nama i cijelomu svijetu.

Na kraju krunice doda se tri puta:

Sveti Bože, Sveti Jaki Bože, Sveti Besmrtni Bože, smiluj se nama i cijelome svijetu.

Zaključna molitva:

O Krvi i Vodo što potekoste iz Srca Isusova kao izvor milosrđa za nas, uzdam se u tebe!
Marijo, Majko milosrđa, moli za nas!
Isuse, uzdam se u tebe! ( triput)
Smiluj se nama i cijelomu svijetu, Gospodine


Moli neprestano ovu krunicu koju sam te naučio. Onomu tko je bude molio udjelit ću veliko milosrđe u času smrti...(Preko sv. Faustine Kowalske)
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 00:08   #7
Svaki petak.... pogotovo prvi petak u mjesecu. Ispovijed i klanjanje pred Presvetim
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 06:13   #8
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
pa me zanima - koja je vama najdraža i najdjelotvornija pobožnost?
MOLITVA PRIJESTOLJA
Bože, nema boga, osim Tebe. Ti si Živ i Večan! Tebe ne obuzimaju pospanost i umor. Tebi pripada sve što je na nebesima i sve što je na Zemji. Niko se ne može pred Tobom zauzimati za nekoga, bez Tvoga dopuštenja. Ti znaš šta je bilo pre mene, i znaš šta će biti posle mene. A od onog što Ti znaš, drugi znaju samo onoliko koliko im ti daš i dopustiš. Tvoja Moć obuhvata i nebesa i Zemlju, i Tebi ne dojađuje njihovo održavanje. Ti si Svevišnji, Veličanstveni! Amin.


nauči ju naizust, i nemoj je izgovarati mehaničk - već sa razmišljanjem i dubokim razumijevanjem onog što izgovaraš. posebno je dobro da se izgovara kad se probudiš i kada ideš spati, ali može i u drugim situacjama. eto, toliko od mene.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 11:00   #9
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
došla sam na ovu ideju budući da sam počela maltene skupljati one knjižice iz biblioteke HOSANA - devetnice razne, pobožnosti i sl. pa me zanima - koja je vama najdraža i najdjelotvornija pobožnost? Imate li kakvo iskustvo da ste se molili na neku nakanu i da vam je uslišana?
Meni je devetnica sv.Anti ostala posebno lijepom sjećanju
I mene to zanima.. Molim devetnice sv Josipu, sv Judi Tadeju, Gospi od brze pomoći, Padre Piu, tridesetodnevnu molitvu sv Josipu... pa me zanima da li je itko molio ove devetnice te da li su mu molitve bile uslišane? Čak molim i 15 molitava sv Brigite ali dosta su "teške" nekako nemam volje za njih ali trudim se.. i gdje nabaviti blagoslovljenu svijeću?? Pretpostavljam u crkvi.. ali mogu li ju ja blagosloviti da baš ne idem svako malo u crkvu po svijeću. Za molitve sv Marte treba blagoslovljena svijeća pa zato pitam.
leptir02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:22   #10
Quote:
leptir02 kaže: Pogledaj post
I mene to zanima.. Molim devetnice sv Josipu, sv Judi Tadeju, Gospi od brze pomoći, Padre Piu, tridesetodnevnu molitvu sv Josipu... pa me zanima da li je itko molio ove devetnice te da li su mu molitve bile uslišane? Čak molim i 15 molitava sv Brigite ali dosta su "teške" nekako nemam volje za njih ali trudim se.. i gdje nabaviti blagoslovljenu svijeću?? Pretpostavljam u crkvi.. ali mogu li ju ja blagosloviti da baš ne idem svako malo u crkvu po svijeću. Za molitve sv Marte treba blagoslovljena svijeća pa zato pitam.
Mozda da se kupi ona veca debela svijeca koju ce svecenik blagosloviti. One poput kojih se stavljaju na oltar. Nas svecenik blagoslovi sve sto se donese, a da je prikladno za blagosloviti

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Special-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 22:32   #11
Quote:
Special-one kaže: Pogledaj post
Mozda da se kupi ona veca debela svijeca koju ce svecenik blagosloviti. One poput kojih se stavljaju na oltar. Nas svecenik blagoslovi sve sto se donese, a da je prikladno za blagosloviti

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Dobra ideja.. hvala 😊
leptir02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 12:17   #12
Poboznost prvih petaka i subota (na cast srcu Isusovu i Marijinu)
U Korizmi , poboznost Kriznog puta
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 23:38   #13
Devetnica Gospi koja razvezuje cvorove.
Marija Magdalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 20:56   #14
Kad molite devetnice, idete li svaki dan na misu ili je dovoljno biti u stanju milosti i moliti doma
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 21:27   #15
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Kad molite devetnice, idete li svaki dan na misu ili je dovoljno biti u stanju milosti i moliti doma
Uvijek i svugdje,doma,na poslu,na sv. MISI...

Bio pod grijehom ili u stanju milosti...uvijek!

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 22:20   #16
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Pobožnost srcu Isusovu!

"Pobožnost Srcu Isusovu jest najsigurnija i najkorisnija duhovnost." papa Leon XIII.

"To je sinteza cijeloga kršćanstva." papa Pio XI.

"Štovanje Srca Isusova jest najkompletnija ispovijest kršćanske vjere." papa Pio XII.

"Srce Isusovo jest uzvišeni oblik one prave pobožnosti, koja se traži za naše vrijeme." papa Pavao VI.

"U Presvetom Srcu Isusovu nalazimo sintezu svih otajstava naše vjere." papa Ivan Pavao II.



Posvetna molitva Srcu Isusovu

Gospodine Isuse Kriste zahvaljujem Ti za sve darove koje si mi dao: za dar života i zdravlja, za milost vjere i dar pripadnosti Katoličkoj Crkvi. Danas se posvećujem Tvome Božanskom Srcu. Ovim činom najprije ispovijedam i potvrđujem svoju kršćansku vjeru i svoje opredjeljenje za Tebe; potvrđujem svoje prihvaćanje svih katoličkih istina vjere kako nas uči sveta Crkva u kojoj si mi dao milost da sam rođen i odrastao.

Potvrđujem svoj krsni savez s Tobom i svoju odluku da po njemu živim. Priznajem Te svojim Gospodarom i Kraljem. Izjavljujem da ćeš mi od sada Ti sa ljubavlju Tvoga Božanskog Srca biti najviša vrijednost moga života koju primam u svoje biće. Pomozi mi da mogu živjeti dostojno Tvoje ljubavi i da njome usrećujem svoje bližnje.

Slijedeći primjer brojnih tisuća hrvatskih mladića i djevojaka koji su se prije stotinu godina posvetili Tvome Presvetom Srcu i ja zajedno s njima ispovijedam i kličem: "Dušom tijelom vijek sam Tvoj..." Tvoj hoću biti i ostati sada i uvijeke! Amen.
Meni također najdraža.
__________________
Vjerujem u svemu Kristu Bogu svom, istine nad ovom nema istinom
Trent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2019., 22:37   #17
Meni je ova najkomičnija.

proxima94 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.