Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 23:42   #4621
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Za nas koji manje poznamo Njemačku scenu, kako to da je CDU bliži sa liberalima i zelenima, nego što je to SPD?
FDP ili tkzv. liberali su stranka koja zastupa interese bogatog sloja. S time nemaju puno zajedničkog sa socijaldemokratima, bar ne onim izvornima. Liberalno kod nijh stoji samo za slobodu kapitalista da eksploatira radnike.

Zeleni su stranka hipstera iz velikih gradova, bogati i dekadentni sloj društva koji se valja u svom uzvišenom moralu. Teme su im istospolni brakovi, feminizam, veganstvo, imigracija iz bliskog istoka i Afrike. Preziru radničku klasu, transantlantičari su i gaju mržnju prema slavenskim narodima, što ih čini idealnim partnerom CDU-a. Nisu im strani i antiizraelski stavovi.
linuks is offline  
Old 24.09.2017., 23:56   #4622
Puni se politička karta Njemačke

DJTcro is offline  
Old 24.09.2017., 23:56   #4623
Quote:
linuks kaže: Pogledaj post
Zeleni ... gaju mržnju prema slavenskim narodima, što ih čini idealnim partnerom CDU-a. ...
Zanimljivo. Uvijek sam osjećao tu neku antislavensku vibru kod njih (kao i kod još nekih), ali nisam uspio "zakucati" nešto čvršće i konkretnije ...

Dakle, u Njemačkoj se zaista može biti "veliki anti-rasist" i "anti-nacionalist", a ujedno i mrzitelj Slavena?
Hlebyn is offline  
Old 24.09.2017., 23:57   #4624
Gledajući rezultate po regijama ispada da Lužički Srbi veliki delom glasaju za AfD? Koliko znam u Bautzenu gde je AfD osvojio 33% ima dosta Lužičkih Srba (sam grad Bautzen je nezvanični centar). Sad koliko njih je asimilovano, a koliko se i dalje oseća Lužičkim Srbima je druga stvar.

U tim delovima Zeleni imaju ispod 3%. Ovo napominjem zato što je spomenut njihov anti-slovenski osećaj. Nemam pojma da li je to tačno i ako jeste da li postoji neka veza.
Lucho is offline  
Old 24.09.2017., 23:57   #4625
Quote:
linuks kaže: Pogledaj post
FDP ili tkzv. liberali su stranka koja zastupa interese bogatog sloja. S time nemaju puno zajedničkog sa socijaldemokratima, bar ne onim izvornima. Liberalno kod nijh stoji samo za slobodu kapitalista da eksploatira radnike.

Zeleni su stranka hipstera iz velikih gradova, bogati i dekadentni sloj društva koji se valja u svom uzvišenom moralu. Teme su im istospolni brakovi, feminizam, veganstvo, imigracija iz bliskog istoka i Afrike. Preziru radničku klasu, transantlantičari su i gaju mržnju prema slavenskim narodima, što ih čini idealnim partnerom CDU-a. Nisu im strani i antiizraelski stavovi.
Objasni ovo.
DJTcro is offline  
Old 25.09.2017., 00:01   #4626
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Gledajući rezultate po regijama ispada da Lužički Srbi veliki delom glasaju za AfD? Koliko znam u Bautzenu gde je AfD osvojio 33% ima dosta Lužičkih Srba (sam grad Bautzen je nezvanični centar). Sad koliko njih je asimilovano, a koliko se i dalje oseća Lužičkim Srbima je druga stvar.

U tim delovima Zeleni imaju ispod 3%. Ovo napominjem zato što je spomenut njihov anti-slovenski osećaj.
No, pa ako je linuks u pravu da su najveći "anti-rasisti" i "anti-nacionalisti" ujedno i najveći mrzitelji Slavena, onda je logično.
Hlebyn is offline  
Old 25.09.2017., 00:08   #4627


Ja mislim da je odlično ispalo. Za AfD je ulazak u Bundestag u ovom omjeru tiha smrt, jer su njihove ideje, čak i kada bi bile ispravne, u praksi potpuno neprovedive. Sada će od njih njihovi birači očekivati da nešto konkretno naprave, a u tome im predviđam tek možda malo bolji uspjeh od našeg već zaboravljenog HSP-a prije nego se raspao na sto komada. Populisti se u ovakvoj situaciji redovito prvo izbrukaju, a nakon toga međusobno posvađaju i raspadnu.

Ja sam lijevo-liberalan po većini pitanja , ali bih u Njemačkoj glasao za CDU, koji je ekonomski konzervativniji, a socijalno liberalniji od svih HR stranaka. Plus što Angelu Merkel smatram kapacitetom koji bi bio najbolji izbor na čelu bilo koje stranke, jer se njene odluke na dugi rok uvijek pokažu ispravnima. Ljudi svašta govore o njoj, ali nitko ne može poreći da je Njemačka pod njenim vodstvom postala velesila u rangu SAD-a , koju se ni u kojem pitanju ne može posve zaobići, a da pri tom njeni građani žive neusporedivo bolje, sigurnije i slobodnije živote od građana bilo koje druge velesile (SAD, Rusija, Kina).

Vladu će biti teško sastaviti, pogotovo sa strankama koje su ljevije od KPJ, ali vjerujem da je žena koju čak ni Putin ne može smotati i izbaciti iz takta zrela za taj zadatak.

Svim populistima je zajedničko da dobiju erekciju na Putinov stil vladanja. Tu je dovoljno reći samo da kada vlada netko poput Merkel, dobijete Njemačku, a kada vlada netko poput Putina, dobijete Rusiju. U jednoj su zemlji sve krave zdrave, pa i ona od vašeg susjeda kojeg baš ne volite, a u drugoj su susjedu kojeg ne volite ubili kravu, ali ni vaša neće još dugo.
stretch is offline  
Old 25.09.2017., 00:18   #4628
cestitke afd-u

sad sam upalio neku stanicu, neki dojce vele.
nekakva kmecaona je u tijeku
a vani vidim se vec okupljaju neke likuše zeleno opiturane kose sa recinama u nosu i pederskim zasatavama.
vec vidjeno u usa. kme kme
mrtva pička is offline  
Old 25.09.2017., 00:18   #4629
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Objasni ovo.
Das deutsche Volk ist über den Rassismus und Schauvinismus hinaus gewachsen, aber die niedrigeren Völker sind immer noch rassistisch und homophobisch und MÜSSEN..... ODER....
Kaidos is offline  
Old 25.09.2017., 00:24   #4630
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
ali nitko ne može poreći da je Njemačka pod njenim vodstvom postala velesila u rangu SAD-a
Kako da ne.

Njemačka nikad neće moći imati status ni kao Francuska, a kamoli Britanija - zbog svoje prošlosti. Njemačka uvijek mora biti pod kontrolom.

Sa SAD-om smiješno je uspoređivati bilo kog.
trivial is offline  
Old 25.09.2017., 00:28   #4631
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post


Ja mislim da je odlično ispalo. Za AfD je ulazak u Bundestag u ovom omjeru tiha smrt, jer su njihove ideje, čak i kada bi bile ispravne, u praksi potpuno neprovedive. Sada će od njih njihovi birači očekivati da nešto konkretno naprave, a u tome im predviđam tek možda malo bolji uspjeh od našeg već zaboravljenog HSP-a prije nego se raspao na sto komada. Populisti se u ovakvoj situaciji redovito prvo izbrukaju, a nakon toga međusobno posvađaju i raspadnu.

Ja sam lijevo-liberalan po većini pitanja , ali bih u Njemačkoj glasao za CDU, koji je ekonomski konzervativniji, a socijalno liberalniji od svih HR stranaka. Plus što Angelu Merkel smatram kapacitetom koji bi bio najbolji izbor na čelu bilo koje stranke, jer se njene odluke na dugi rok uvijek pokažu ispravnima. Ljudi svašta govore o njoj, ali nitko ne može poreći da je Njemačka pod njenim vodstvom postala velesila u rangu SAD-a , koju se ni u kojem pitanju ne može posve zaobići, a da pri tom njeni građani žive neusporedivo bolje, sigurnije i slobodnije živote od građana bilo koje druge velesile (SAD, Rusija, Kina).

Vladu će biti teško sastaviti, pogotovo sa strankama koje su ljevije od KPJ, ali vjerujem da je žena koju čak ni Putin ne može smotati i izbaciti iz takta zrela za taj zadatak.

Svim populistima je zajedničko da dobiju erekciju na Putinov stil vladanja. Tu je dovoljno reći samo da kada vlada netko poput Merkel, dobijete Njemačku, a kada vlada netko poput Putina, dobijete Rusiju. U jednoj su zemlji sve krave zdrave, pa i ona od vašeg susjeda kojeg baš ne volite, a u drugoj su susjedu kojeg ne volite ubili kravu, ali ni vaša neće još dugo.


A gdje je bojkot Sjevernog toka? Pa ne želite valjda šovinistički i diktatorski ruski plin? Povedite nas svojim primjerom! Odmah! Stop uvozu ruskog plina u Njemačku sve dok se ne sprovedu fer izbori u Rusiji!
Revenger20 is offline  
Old 25.09.2017., 01:06   #4632
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Kako da ne.

Njemačka nikad neće moći imati status ni kao Francuska, a kamoli Britanija - zbog svoje prošlosti. Njemačka uvijek mora biti pod kontrolom.
To je po mom mišljenju naivno. Francuska i Britanija često ne stoje na istoj strani geopolitičkih pitanja, a kada se bilo gdje navodi stav Europe kao cjeline, citira se Merkel. Njemačka je jedina sila na svijetu sa zdravim diplomatskim odnosom sa svim ostalim silama. Merkel je dobrodošla, cijenjena i uvažena u Kini i Rusiji, čak joj istovremeno otvorena vrata drže Izrael i obje palestinske vlasti. Ima pristup pregovorima u Siriji s obje strane stola. Nije slučajno da je njemačka putovnica najprihvaćenija putna isprava na svijetu, jer ta država ni prema kome nema trajno tvrdoglavu i nerazumnu politiku.

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Sa SAD-om smiješno je uspoređivati bilo kog.
Jasno mi je kada to kaže Amerikanac, jer je to tamo dogma. Ali za ozbiljno, ne vjerujem da postoji itko razuman tko bi se za rješenje bilo kojeg svjetskog problema prije obratio Trumpu nego Merkel. Merkel cijene i političari i poduzetnici i humanitarci i znanstvenici i umjetnici, a što je najvažnije, ozbiljno ju shvaćaju predstavnici svih zemalja na svijetu s globalnim utjecajem i nikome nije uspjelo pretvoriti nju ni Njemačku s njom u državu koja bespogovorno slijedi tuđe direktive ni koja se da trajno neutralizirati prijetnjama. To nije uspjelo ni SAD-u ni Rusiji, a nije da je nedostajalo pokušaja. Uz to, za prosječnog građana Njemačke je SAD treći svijet, zemlja s nikakvom socijalnom mobilnosti, bez iti jednog modernog socijalnog prava za svoje građane, s 45 miliona građana ispod praga siromaštva, gdje te država kao najgora diktatura može kad joj se sprdne odvesti u mrak bez suđenja, gdje su bogati izvan dosega zakona, gdje policija i vojska rutinski prijete građanima oružjem i u najbezazlenijim situacijama, država s čijom se aktualnom politikom i vrijednostima ne slaže većina najutjecajnijih domaćih intelektualaca i poduzetnika.

SAD se i te kako može usporediti sa drugim državama. I ne ispada baš sjajno. Najveća su vojna sila i to stalno aktivna pa se sa njima mora uvijek računati, ali već dugo ne mogu postići nikakav konkretan geopolitički cilj. Ja se ne sjećam ničega što im je u zadnjih 15-ak godina pošlo za rukom, svugdje su spušili ili od Rusa ili od Kineza.
stretch is offline  
Old 25.09.2017., 01:12   #4633
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post


A gdje je bojkot Sjevernog toka? Pa ne želite valjda šovinistički i diktatorski ruski plin? Povedite nas svojim primjerom! Odmah! Stop uvozu ruskog plina u Njemačku sve dok se ne sprovedu fer izbori u Rusiji!
Pravo pitanje je što je bolje rješenje za Europu, a ne kojoj velesili skinuti gaće.

Merkel nije šah-političar da gleda gdje će kome pojest figuru ili ugroziti kralja, jer je to na kraju balade totalno glupo i neproduktivno. Da je tako razmišljala, ne bi u ovih 12 godina imala ovako impresivne rezultate.
stretch is offline  
Old 25.09.2017., 01:12   #4634
Lang lebe Europa. Lang lebe die Kanzlerin. Sieg...

https://www.youtube.com/watch?v=FlH6hPQK23w
Kaidos is offline  
Old 25.09.2017., 01:20   #4635
https://www.youtube.com/watch?v=HMQkV5cTuoY
Kaidos is offline  
Old 25.09.2017., 01:38   #4636
Quote:
linuks kaže: Pogledaj post
FDP ili tkzv. liberali su stranka koja zastupa interese bogatog sloja. S time nemaju puno zajedničkog sa socijaldemokratima, bar ne onim izvornima. Liberalno kod nijh stoji samo za slobodu kapitalista da eksploatira radnike.
jel si ovo naucio u bivsoj sfrj- tipss
LOL
loky4i4 is offline  
Old 25.09.2017., 02:36   #4637
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post


Ja mislim da je odlično ispalo. Za AfD je ulazak u Bundestag u ovom omjeru tiha smrt, jer su njihove ideje, čak i kada bi bile ispravne, u praksi potpuno neprovedive. Sada će od njih njihovi birači očekivati da nešto konkretno naprave, a u tome im predviđam tek možda malo bolji uspjeh od našeg već zaboravljenog HSP-a prije nego se raspao na sto komada. Populisti se u ovakvoj situaciji redovito prvo izbrukaju, a nakon toga međusobno posvađaju i raspadnu.

varaš se, afd će se tek afirmirati i pokazati da nisu babaroge kakvim ih prikazuju režimski mediji. imat će platformu da dopru do šire populacije jer konačno dolazi prava alternativna demokršćanska oporba.
normalizirati će i nametati rasprave o temama koje su smatrane tabu.
neće više biti ušutkivanja sa politički korektnim frazama.

Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Plus što Angelu Merkel smatram kapacitetom koji bi bio najbolji izbor na čelu bilo koje stranke, jer se njene odluke na dugi rok uvijek pokažu ispravnima. Ljudi svašta govore o njoj, ali nitko ne može poreći da je Njemačka pod njenim vodstvom postala velesila u rangu SAD-a , koju se ni u kojem pitanju ne može posve zaobići, a da pri tom njeni građani žive neusporedivo bolje, sigurnije i slobodnije živote od građana bilo koje druge velesile (SAD, Rusija, Kina).
ti mora da se šališ

samo njezina politika je izbacila veliku britaniju iz EU-a i trajno oslabila europu.
da ne spominjem koliku sigurnosnu prijetnju predstavlja pozivanje miljuna sa bliskog istoka da se presele u eu. ako je njemačka toliko sigurna
koja je uloga betonskih prepreka na trgovima i do zuba naoružanih policajaca? čemu čudovišna ekspanzija sigurnosnog aparata?

merkel je posijala sjeme sukoba koji će razdirati njemačku i EU u narednim desetljećima.
milko84 is offline  
Old 25.09.2017., 02:46   #4638
Europa, ein Land, ein Volk, so steht es im Buch geschrieben
Kaidos is offline  
Old 25.09.2017., 02:51   #4639
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
Lang lebe Europa. Lang lebe die Kanzlerin. Sieg...

https://www.youtube.com/watch?v=FlH6hPQK23w
Ako se već stavlja takav video, onda dajte bar nešto novije produkcije

https://www.youtube.com/watch?v=ZxIin_c_hYI

https://www.youtube.com/watch?v=lmGqG3grTrg
UjakCreepy is offline  
Old 25.09.2017., 02:52   #4640
diese Videos sind in meinem Land nicht verfügbar
Kaidos is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.