Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 23:11   #4921
Prijete joj silovanjem zbog dlakavih nogu.
http://www.index.hr/black/clanak/pri...je/999258.aspx
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 23:17   #4922
A popalili se momci, očito


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 23:41   #4923
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
.... Muškarci si traže ulogu u svijetu, ženama je priroda dodijelia ulogu.
I to je to? Ono, svijet generalno odmahne rukom na tebe jer si žena. Ništa od tebe pretjerano ne očekuje, ne postavlja dublja pitanja, nešto drugo ga oko tebe konkretnije ne zanima. Već se zna gdje ćeš i što ćeš. Ne postavlja zahtjev "što ćeš biti kad odrasteš?" jer već unaprijed, umjesto tebe, zna. Nije potrebno ništa više od toga. Mislim, ljupko je ako nešto više postoji, onako, da začini stvar, da budeš zanimljivija, ali ništa previše, da ne bismo ipak narušavali ah stabilnost. Ako kažeš da bi nešto više, onda ti se napomene da pripaziš da iz fokusa ne izgubiš ono bitnije - svoju ulogu. Jer hej, majke ne smiju biti sebične! Jer neke stvari su za tebe, ženu, ipak bitnije od tog nečeg... drugog. Drugačijeg. Ti si ta koja se treba "spuštati na zemlju". Ne on.

A On će za to vrijeme lutati. Duhom, prvenstveno. I boriti se za sebe, truditi, dosezati vrhunce i biti, na kraju, ponosan. S pravom.

Kosa mi se diže na glavi. Bit će da je pms.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 23:58   #4924
Ima ona stara kineska: women are being, men are doing.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:04   #4925
basta is babbling.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:14   #4926
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
I to je to? Ono, svijet generalno odmahne rukom na tebe jer si žena. Ništa od tebe pretjerano ne očekuje, ne postavlja dublja pitanja, nešto drugo ga oko tebe konkretnije ne zanima. Već se zna gdje ćeš i što ćeš. Ne postavlja zahtjev "što ćeš biti kad odrasteš?" jer već unaprijed, umjesto tebe, zna. Nije potrebno ništa više od toga. Mislim, ljupko je ako nešto više postoji, onako, da začini stvar, da budeš zanimljivija, ali ništa previše, da ne bismo ipak narušavali ah stabilnost. Ako kažeš da bi nešto više, onda ti se napomene da pripaziš da iz fokusa ne izgubiš ono bitnije - svoju ulogu. Jer hej, majke ne smiju biti sebične! Jer neke stvari su za tebe, ženu, ipak bitnije od tog nečeg... drugog. Drugačijeg. Ti si ta koja se treba "spuštati na zemlju". Ne on.

A On će za to vrijeme lutati. Duhom, prvenstveno. I boriti se za sebe, truditi, dosezati vrhunce i biti, na kraju, ponosan. S pravom.

Kosa mi se diže na glavi. Bit će da je pms.
Hmmm...ti polaziš s pozicije svijeta. Svijet ne traži ništa od nikoga. Ja sam to više shvatila kao da je žena (kao arhetip žene, ne Marica, Iva ili Ana) kao subjekt više uronjena u prirodu. I nema toliko jak impuls dosezati vrhunce traženjem jer su joj vrhunci na neki način dani.

Muškarci (opet, to se ne odnosi na Matu koji češka jaja ispred TV-a) dosežu vrhunce da bi shvatili svoje mjesto u prirodi. I ženu. (ovo je moj dodatak. ) Ne da bi se borili za sebe.

Mislim da je nekako u tom smjeru mislila teta Camilla jer ju novinar u pitanju prarafrazira ovako: ''Kažete da su muško vezivanje i patrijarhat bili utočišta pred užasnim osjećajem ženske moći, njezine nepristupačnosti, njezina arhetipskog sjedinjenja s prirodom.''
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)

Zadnje uređivanje Malo Derište : 07.10.2017. at 00:26.
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:24   #4927
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
I to je to? Ono, svijet generalno odmahne rukom na tebe jer si žena. Ništa od tebe pretjerano ne očekuje, ne postavlja dublja pitanja, nešto drugo ga oko tebe konkretnije ne zanima. Već se zna gdje ćeš i što ćeš. Ne postavlja zahtjev "što ćeš biti kad odrasteš?" jer već unaprijed, umjesto tebe, zna. Nije potrebno ništa više od toga. Mislim, ljupko je ako nešto više postoji, onako, da začini stvar, da budeš zanimljivija, ali ništa previše, da ne bismo ipak narušavali ah stabilnost. Ako kažeš da bi nešto više, onda ti se napomene da pripaziš da iz fokusa ne izgubiš ono bitnije - svoju ulogu. Jer hej, majke ne smiju biti sebične! Jer neke stvari su za tebe, ženu, ipak bitnije od tog nečeg... drugog. Drugačijeg. Ti si ta koja se treba "spuštati na zemlju". Ne on.

A On će za to vrijeme lutati. Duhom, prvenstveno. I boriti se za sebe, truditi, dosezati vrhunce i biti, na kraju, ponosan. S pravom.

Kosa mi se diže na glavi. Bit će da je pms.
Iznenađena općom impresioniranošću s Camille malo sam je guglala, između ostalog naišla sam i na citat koji donekle sadrži njeno objašnjenje zašto žene bivaju, a muškarci čine.
Quote:
Camille Paglia kaže:
Because of the nature of the penis, men have performance anxiety, whereas no woman ever has to prove herself in this way. So men’s egos are totally involved in performance, in doing, achieving. An erection is a kind of achievement. So is peeing. As I’ve said, a boy has to learn to aim in order to no longer be infantile. So it’s an accomplishment. The male orgasm is short-lived and transient — and that’s the irony of men’s sexuality. It’s ironic that feminism looks at the penis as power and violence when in fact it is very weak.
Da sam istrgnula stranicu neke Freudove knjige, dala psu da je pojede, i ostavila pasji izmet tri dana na suncu, možda bi mi oblici kolonija E. coli u fekalijama izgledali smislenije nego te njene rečenice.
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:41   #4928
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Da sam istrgnula stranicu neke Freudove knjige, dala psu da je pojede, i ostavila pasji izmet tri dana na suncu, možda bi mi oblici kolonija E. coli u fekalijama izgledali smislenije nego te njene rečenice.
Na stranu da li se netko slaže s njom ili ne, no po čemu su ovo besmislene rečenice, ne kužim?

Ili me čitanje Heideggera u mladosti toliko pokvarilo da i sad nailazim na smisao svugdje.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 01:27   #4929
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Na stranu da li se netko slaže s njom ili ne, no po čemu su ovo besmislene rečenice, ne kužim?
Dojam o njenim izjavama kao besmislenim sam stekla jer uzima sintagme koje su lišene nekog pravog značenja, ("the nature of the penis", šta?) i oko njih gradi priču temeljenu na svom osobnom doživljaju svijeta i taj doživljaj prikazuje kao činjenično stanje, ("penis is weak", opet šta?). U nekim drugim, ovdje necitiranim, rečenicama sam vidjela frojdovske motive oko kojih opet ubacuje ideje o oba spola začinjene pjesničkim slikama koje mogu značiti i svašta i ništa, (ono, žena je boginja, seks je demonski čin, pliz bič). Meni to sve izgleda prilično šuplje.

Napomene:
1)Ovo je samo prvi dojam, ne pratim ženin rad, skrolala sam kroz citate na netu, možda sam naišla na svašta izvađeno iz konteksta.
2)Moguće je da ne mogu biti objektivna jer sam isto guglajući naišla na podatak da globalno zatopljenje proglašava teorijom zavjere pa mi je automatski poskočio stupanj antipatije.
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 04:18   #4930
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
nope, oboje su resursi, oboje su bitni resursi i ne bi postojali jedni bez drugoga.... kroz evoluciju prilagođavala su se oba resursa ovisno o okolnostima i vrsti



nemrem sad, moram se pakirat, putujemo ujutro
Priroda igre je da se mnogi spermiji i spermiji mnogih vlasnika natječu za jednu maternicu.
Jer muškarac može oploditi tisuće žena, a žena može primiti samo jedan spermij godišnje.
Ajde, nemoj se sramotiti, nego ponovi osnove evolucije sisavaca, a i logike.

Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Da ga nijedno dijete vidjelo nije, netko tko se smatra kompetentnim za to je to stavio u radnu bilježnicu. Nije moralo ni ugledati svjetlo dana, dovoljno je da je grupa ljudi na radnom sastanku rekla "e, super, može, stavit ćemo karikaturu Nives Celzijus u radnu bilježnicu i dati zadatak da pišu o manekenki i nogometašu". Nekome je to bila sjajna ideja, nekome tko se bavi biznisom udžbenika. Zaboli me iz koje je godine, tko je to vidio ili nije, netko je vidio ovo i rekao "može, super, printaj!".
Pa to i jest sjajna ideja.
Konačno jedan stvarni, životni, politički nekorektni stereotip.
A ne nešto dosadno, zatupljujuće i sterilno za što je nekakav retardirani birokrat zaključio da treba biti "poučno", kakva je većina tog smeća kojim šopaju djecu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 04:57   #4931
Apropo intervjua, sve ok, samo ovaj dio:

Quote:
Te buržujske djevojčice pohađaju satove joge, upoznaju kulture, one džogiraju sa slušalicama u ušima, slušaju glazbu, grudi im pritom nekontrolirano skakuću, a ako im se netko usudi nešto dobaciti, nastupa zgražanje: ‘Ohhhh, kako mi možeš tako nešto kazati!’
U međuvremenu, djevojke koje viđam na ulicama Philadelphije koje ne udovoljavaju tom buržujskom patternu, žene iz radničke klase koje su grlate, posjeduju snažne glasove, nastupaju asertivno, svakog ih dana gledam na ulicama, one znaju kako se žena brine o sebi! U slučaju da im netko uputi komentar na ulici, one odmah uzvraćaju, ako je i koketni komentar u pitanju, one se s time nose ravnopravno, flertajući istom mjerom, zviždeći za muškarcem ili ga ipak ravnodušno otkantavajući. Nevjerojatna je naivnost tih buržujskih djevojaka što dolaze iz više srednje klase, očekuju da se promijeni karakter svijeta, to nije u stanju pojmiti opasnost i rizike koji dolaze sa životom. Te su žene razvedene od svog tijela!
Da ga je napisao neki forumaš, valjda bi bilo šovinistički.
Žena koja nema na ulici uličarski rječnik i nije u svakom trenu voljna zavrnuti rukave svoje radničke košulje da okrene vratom nekom siledžiji je valjda ne-žena, žena koja se ne zna brinuti o sebi, posprdno buržujska djevojčica.
Maše sisama, a htjela bi da joj ne dobacuju.

Koliko god mi ide na živce američka histerija oko svake pizdarije vezane za seks, ovo je čista bljuvotina. I nekako čisto sumnjam da su i na ŽK sve amazonke koje bi se radnički obračunavale sa siledžjijama na ulici. Ajte molim vas. I gdje bi gospođa povukla crtu? Jel ok i malo drpanja na ulici? Radnička puca bi ga zviznula, a ona koja ne bi je djevojčica koja se ne zna brinuti o sebi.

Ovaj svijet jest otišao u kurac. S jedne strane histerične pc mufovke, a s druge bilo kakva opozicija koja im se suprotstavi je samim time wwwowww i opet se ne kritički guta svako govno koje istresu. Gospođa ima pravo na fascinaciju piljaricama, ali ne bi trebala propisivati da svaka žena bude piljarica inače tako joj i treba!
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 05:29   #4932
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Apropo intervjua, sve ok, samo ovaj dio:



Da ga je napisao neki forumaš, valjda bi bilo šovinistički.
Žena koja nema na ulici uličarski rječnik i nije u svakom trenu voljna zavrnuti rukave svoje radničke košulje da okrene vratom nekom siledžiji je valjda ne-žena, žena koja se ne zna brinuti o sebi, posprdno buržujska djevojčica.
Maše sisama, a htjela bi da joj ne dobacuju.

Koliko god mi ide na živce američka histerija oko svake pizdarije vezane za seks, ovo je čista bljuvotina. I nekako čisto sumnjam da su i na ŽK sve amazonke koje bi se radnički obračunavale sa siledžjijama na ulici. Ajte molim vas. I gdje bi gospođa povukla crtu? Jel ok i malo drpanja na ulici? Radnička puca bi ga zviznula, a ona koja ne bi je djevojčica koja se ne zna brinuti o sebi.

Ovaj svijet jest otišao u kurac. S jedne strane histerične pc mufovke, a s druge bilo kakva opozicija koja im se suprotstavi je samim time wwwowww i opet se ne kritički guta svako govno koje istresu. Gospođa ima pravo na fascinaciju piljaricama, ali ne bi trebala propisivati da svaka žena bude piljarica inače tako joj i treba!
Ovdje se radi o komentiranju sisa koje se pokazuju na izvol'te, dok ti brabonjaš o siledžijama i drpanju.
Vrlo različite stvari.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 05:31   #4933
Da, miljama udaljene galaksije.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 07:04   #4934
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Hmmm...ti polaziš s pozicije svijeta. Svijet ne traži ništa od nikoga. Ja sam to više shvatila kao da je žena (kao arhetip žene, ne Marica, Iva ili Ana) kao subjekt više uronjena u prirodu. I nema toliko jak impuls dosezati vrhunce traženjem jer su joj vrhunci na neki način dani.
Meni je to jezivo ograničavajuće. Ne samo zbog toga što je unaprijed "sve" zadano nego i zato što je kod kod žena, uvijek, zadano jedno te isto. Ništa drugačije, ništa što se treba tek otkriti, ništa novo. Uvijek jedno te isto, vječna prizemna svakodnevica.

Ne bih rekla da svijet ne traži, očekuje. Sjetim se samo kako su me odgajali. I kako su mi živci skakali tad, kad su me pokušali uvjeriti u nešto od čega se u meni iz prve stvarao samo otpor. I frustracija. Kao da se cijeli ženski (ne dječji) život pitam "jesam li zaista samo to?"

Quote:
Muškarci (opet, to se ne odnosi na Matu koji češka jaja ispred TV-a) dosežu vrhunce da bi shvatili svoje mjesto u prirodi.
...
I zato imamo toliko fascinantnih, nadahnjujućih djela. Umjetničkih i ostalih. Kad usporedim to i rađanje i majčinstvo kao okosnicu života, (da ne govorim da mi se govorilo da, kao žena, neću moći imati ovce i novce i da ću se nečeg od tog dvoje morati odreći), izabrala bih u životu ovo prvo. Kad sam to rekla, reklo mi se da onda nikad neću biti istinski sretna.

Vječno neke jebene stupice.


Quote:
Mislim da je nekako u tom smjeru mislila teta Camilla jer ju novinar u pitanju prarafrazira ovako: ''Kažete da su muško vezivanje i patrijarhat bili utočišta pred užasnim osjećajem ženske moći, njezine nepristupačnosti, njezina arhetipskog sjedinjenja s prirodom.''

Jedina razlika između žena i muškaraca u vezi te "moći", bar kako mi se čini, je u tome što ju ona proživljava (i to preko svojih leđa i kroz bol a ne djelujući njome) pa ju mora trpjeti. Pa njom nije toliko fascinirana koliko muškarci koji to gledaju sa strane. Ne bih rekla da ju ni žena nešto pretjerano ne razumije. Više je progonjena životinja koja nema drugog izbora. Nije žena nikakav mističniji stvor od muškarca, to samo oni kroz povijest misle jer su promatrači sa strane. Promatrači sa strane uvijek nešto mistificiraju i nečeg se boje. To o mističnosti žene i prirode mi zvuči kao šuplja "utjeha". Kao kad ti netko umre pa ti govore da je sad u onom svijetu sretan.


Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Dojam o njenim izjavama kao besmislenim sam stekla jer uzima sintagme koje su lišene nekog pravog značenja, ("the nature of the penis", šta?) i oko njih gradi priču temeljenu na svom osobnom doživljaju svijeta i taj doživljaj prikazuje kao činjenično stanje, ("penis is weak", opet šta?). U nekim drugim, ovdje necitiranim, rečenicama sam vidjela frojdovske motive oko kojih opet ubacuje ideje o oba spola začinjene pjesničkim slikama koje mogu značiti i svašta i ništa, (ono, žena je boginja, seks je demonski čin, pliz bič). Meni to sve izgleda prilično šuplje.

....
Penis je ironično slab (osobno bih protumačila - uvijek progonjen sjenom svoje slabosti) jer onoliko koliko je "moćan" u erekciji, toliko je beskoristan i jadan kad nije, tj kad ne može postići biti u erekciji. Simbolički, ako nema erekcije, muškarac je promašaj. U svojim očima, u očima svijeta. Vječna muška tjeskoba.

Mogla bih tu još dosta napisati ali treba žurit na posao.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Apropo intervjua, sve ok, samo ovaj dio:


Da ga je napisao neki forumaš, valjda bi bilo šovinistički.
Žena koja nema na ulici uličarski rječnik i nije u svakom trenu voljna zavrnuti rukave svoje radničke košulje da okrene vratom nekom siledžiji je valjda ne-žena, žena koja se ne zna brinuti o sebi, posprdno buržujska djevojčica.
Maše sisama, a htjela bi da joj ne dobacuju.

....

Mislim da je htjela reći da su te "piljarice" sposobne prihvatiti realnost i uhvatiti se u koštac s njom, dok bi "buržujke" htjele da se cijeli svijet mijenja onako kako njima paše.

Podsjeća me malo na ono o muškarcima i plakanju i tome kako je u redu da i oni plaču. Možda je u redu i da žene malo manje cmizdre i malo češće stisnu zube i bez plakanja riješe problem. Ako ćemo već o ravnopravnosti - možda ni ženama ne bi škodilo malo čeličenja.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 07:52   #4935
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Meni je to jezivo ograničavajuće. Ne samo zbog toga što je unaprijed "sve" zadano nego i zato što je kod kod žena, uvijek, zadano jedno te isto. Ništa drugačije, ništa što se treba tek otkriti, ništa novo. Uvijek jedno te isto, vječna prizemna svakodnevica.

Ne bih rekla da svijet ne traži, očekuje. Sjetim se samo kako su me odgajali. I kako su mi živci skakali tad, kad su me pokušali uvjeriti u nešto od čega se u meni iz prve stvarao samo otpor. I frustracija. Kao da se cijeli ženski (ne dječji) život pitam "jesam li zaista samo to?"



I zato imamo toliko fascinantnih, nadahnjujućih djela. Umjetničkih i ostalih. Kad usporedim to i rađanje i majčinstvo kao okosnicu života, (da ne govorim da mi se govorilo da, kao žena, neću moći imati ovce i novce i da ću se nečeg od tog dvoje morati odreći), izabrala bih u životu ovo prvo. Kad sam to rekla, reklo mi se da onda nikad neću biti istinski sretna.

Vječno neke jebene stupice.
I je ograničavajuće. Takva nam je priroda. Sve ono što svijet očekuje od bilo kojeg spola proizlazi iz prirode. Poneki pogrešno shvate ili manipuliraju pa nastanu razni ršumi, puna ih je povijest, ali u osnovi je točno.
Žena nije i ne mora biti samo to, ali priroda nas je zeznula i dala tu zadanost koja čak i danas kad je more resursa usmjereno na pomoć pri tome, opet ostala ista. I čak i ako odlučimo ignorirati je, ona najčešće to ne dozvoljava. Tako nas složilo.
To ne može nitko osim nas. I pri tom se događaju procesi koji nas mijenjaju u smjeru kojeg bi rado danas poništile. A nejde. I od tud frustracije.
Žene su danas poprilično frustrirane.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 08:42   #4936
Brkate zenu i 'zensko'.
'Zensko' je nauceno i nametnuto. Zena je nesto drugo.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 09:03   #4937
Svaka zena je zensko htjela ona to ili ne.

Ovdje gore ispravak: "Ne bih rekla da ju ni zena nesto pretjerano razumije." Bez "ne".
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 09:32   #4938
'Zensko' je npr biti nasminkana, biti kucanica, biti majka, biti podredjena, raditi 'zenske' poslove.
Znaci sve ono sto nam drustvo pripisuje kao obavezu da bi bio dostojan nekakvog 'statusa'.

Po tome, je li svaka zena 'zensko'?

I nemajke su zene. I karijeristice su zene. I one koje rade 'muske' poslove. I nenasminkane.
Zena ima maternicu, vaginu i XX kromosom. I adekvatan hormonalni sustav svojstven zenama koji ih razlikuje od muskaraca, uz vanjska spolna obiljezja.
Ali nije svaka 'zensko' u drustvenom smislu. Niti mora biti.

Razmislite odakle sintagma 'ona je nezenstvena'
Kako i zasto nezenstvena? Po cemu i odnosu na sto?
Sigurno se time ne misli da nije 'zena'
Vec ne zadovoljava odredjene norme.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 09:44   #4939
Meni je "zensko" ono odredjeno bioloskim a "zena" ono sto izgradis. Po istom razlikujem "musko" i "muskarac". Bit zenskp i musko niije nista posebno. Biti zena i muskarac je vec nesto.

@Hilda... Jesi ti ikad bila na takav nacin frustrirana? Paris mi se bas zena-mudrac.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 09:52   #4940
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
I to je to? Ono, svijet generalno odmahne rukom na tebe jer si žena. Ništa od tebe pretjerano ne očekuje, ne postavlja dublja pitanja, nešto drugo ga oko tebe konkretnije ne zanima. Već se zna gdje ćeš i što ćeš. Ne postavlja zahtjev "što ćeš biti kad odrasteš?" jer već unaprijed, umjesto tebe, zna. Nije potrebno ništa više od toga. Mislim, ljupko je ako nešto više postoji, onako, da začini stvar, da budeš zanimljivija, ali ništa previše, da ne bismo ipak narušavali ah stabilnost. Ako kažeš da bi nešto više, onda ti se napomene da pripaziš da iz fokusa ne izgubiš ono bitnije - svoju ulogu. Jer hej, majke ne smiju biti sebične! Jer neke stvari su za tebe, ženu, ipak bitnije od tog nečeg... drugog. Drugačijeg. Ti si ta koja se treba "spuštati na zemlju". Ne on.

A On će za to vrijeme lutati. Duhom, prvenstveno. I boriti se za sebe, truditi, dosezati vrhunce i biti, na kraju, ponosan. S pravom.

Kosa mi se diže na glavi. Bit će da je pms.
Po meni rađanje djece nije očekivanje ničega od žene. Čak mi se čini lakšim krenuti trenirati za svjetski rekord ili istraživati nešto što se kreće prema nekom zanimljivom otkriću, nego rađati djecu. Puno zanimljivije, što u biti znači lakše. Roditi bespomoćno biće za koje si osim fizički odgovoran i da ga učiniš samostalnim bićem mi se čini kao dugačka, dosadna, iscrpljujuća tlaka. Ali, evo žene i dalje rađaju. I prolaze teška razdoblja kad se suoče s vlastitom neplodnošću.

Ako netko izgovori na glas priroda vas je ograničila, ne kaže priroda te osakatila. Nego ti kaže koje su stupice. I poziva te da naučiš o njima. Mislim da pristup da te priroda osakatila ne vodi nikamo posebno.

Da, iritantno je kad ti strpaju mini čajni set i bebu u ruke s 3 godine da se igraš, a za to vrijeme muški spajaju strujne krugove, ali to su smiješne stvari koje si svatko u životu može posložiti kako želi.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.