Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 15:33   #2681
Zaista misliš da je za ovo u kamenu netko pozirao?
Zaista?
Na koliko tih crckarija u kamenu nose torbice? Ili sto to već je...
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 16:00   #2682
Smatram da nepotrebno cjepidlaćiś, jer vjerovatno i sam znaś ili barem pretpostavljaś (ako Te npr povijest nije interesirala), da poznate lićnosti od pamtivijeka poziraju za umjetnićka djela.
Neki npr za svoje portrete, ako za niśta drugo.

Cilj mi nije bilo prepucavanje nego postavka jedne od mogućih opcija.
Zato sam bio napisao "Ako je..." a ne da je sigurno i na svakom djelu/za svako djelo.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:37   #2683
A šta je ovo, ko je ovo čudo klesao

https://www.youtube.com/watch?v=akmKO2pgdTY

https://www.youtube.com/watch?v=vOp7Bm1azGI
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:18   #2684
Zanimljiv videjo o komorama u i oko Sfinge.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:53   #2685
super video
__________________
reminder
tonijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:37   #2686




Ova betonska kapija koju zovu vrata sunca ja mislim da to nije kako
objašnjavaju razni poznavatelji da je svrha tih vrata zbog sunca.
Mislim da je to samo jedan standardni proizvod iz seriske proizvodnje
ukrasnih betonskih kapija a onaj sunčani čikica sa dva štapa u rukama
je samo logo žig od firme koja je izvodila radove izlijevanja u kalup
kapije ili je logo pripadao nekoj organizaciji kojoj su pravili proizvod,
možda vjerskoj, znanstvenoj ili političkoj ili nekoj bilo kojoj
__________________
Back To The 80's Synthwave And Retro Electro Music Mix.......................
Evoluciju ne mogu dokazati,
niti će ikada, gravitaciju ne mogu dokazati niti će ikada i ko zna šta još
Flying hotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 01:50   #2687
Lightbulb

Kako bi rekli novinari imamo

:klap: PRIJELOMNU VIJEST :klap:



Ovo su najstariji nađeni ostaci predaka ljudi na Zemlji.




Nećete vjerovati, ali opet su ih našli u Europi.

Ovaj put nalaz još stariji, nego onaj iz 'afričke kolijevke'. Procjena je zaključena na oko 9.7 MILIJUNA godina.

Skupa sa nalazima iz Bugarske i Grčke, a i pronađenim otiscima na Kreti možemo se samo grohotom nasmijati profesorima i njihovim bajkama o tvz. afričkoj kolijevci.


link novine:
http://www.dailymail.co.uk/sciencete...-humanity.html

Quote:
The discovery of a set of 9.7-million-year-old teeth has led archaeologists to raise questions about the commonly believed 'out-of-Africa' theory of human origins.

The teeth, which were discovered in a former bed of the Rhine river, don't resemble those of any other human species found in Europe or Asia.

The find suggests that contrary to popular belief, Europe may be the cradle of humanity.

The researchers claim they were so baffled by the findings, that it has taken them a year to announce the discovery.

The teeth are currently being examined in detail by a team of scientists and the first paper to report on the finding will be published next week.


orginalni rad:
https://www.researchgate.net/publica...roto-Rhine_Riv

Quote:
Abstract

In September 2016, two teeth of an up to now undescribed member of the Hominoidea have been uncovered from sediments of the Proto-Rhine River near Eppelsheim, Germany, the type locality for the Eppelsheim Formation (i. e. Dinotheriensande) and of 25 mammals of various systematic positions. Together with other finds from Eppelsheim and the Wissberg location, which is only 18 km away, these are the northernmost occurrences of Miocene primates in Europe. Both teeth, the crowns of an upper left canine and an upper right first molar, are exceptionally well preserved and obviously come from the same body of unknown sex. Their sedimentological environment and the accompanying faunal elements point to an age shortly before the Mid-Vallesian crisis at ca. 9.7 Ma. While the molar shares characters with various other taxa, the canine reveals intriguingly potential hominin affinities: its lingual outline is clearly diamond-shaped; its ratio of lingual height / mesiodistal length is within the range of Australopithecus afarensis, Ardipithecus ramidus, Ardipithecus kadabba, and females of Pan troglodytes. The relative size of the canine, i. e. the ratio of the buccal heights of C and M1, is similar to those of e.g. Dryopithecus sp., Ankarapithecus meteai but also Ardipithecus ramidus. Both, reduced size and shape of the canine likely indicate that the new species from Eppelsheim had lost a honing (C/p3) complex already ca. 9.7 Ma ago. From all information gathered up to now, the question arises, if the newly discovered Eppelsheim species may be related to members of the African hominin tribe.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:55   #2688
A ko je naša ove zube

Marsovci?


I jel to provjereno da su stvarno povezani s ljudima?


I što su ti to profesori radili u životu da si toliko nabrijan na njih
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:37   #2689
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
[CENTER]Kako bi rekli novinari imamo

:klap: PRIJELOMNU VIJEST :klap:

Skupa sa nalazima iz Bugarske i Grčke, a i pronađenim otiscima na Kreti možemo se samo grohotom nasmijati profesorima i njihovim bajkama o tvz. afričkoj kolijevci.
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
A ko je naša ove zube
Marsovci?
I što su ti to profesori radili u životu da si toliko nabrijan na njih
memulica se već godinam ne može načuditi tome da se znansot razvija, te da je to jako dobro vidljivo u arheologiji gdje se zahvaljujući sve boljoj tehnologiji i sredstvima, sve više toga, sve bolje datira i sve bolje kontekstualizira. I zato se mijenjaju postojeće teorije u skladu s novim, znanstveno provjerenim i potvrđenim, nalazima.
Ali kad ti je Petrieva knjiga Biblija, naravno da se čudiš današnjici
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 17:43   #2690
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post

/cut

I jel to provjereno da su stvarno povezani s ljudima?

/cut
To ćemo saznat za jedno 50 godina. Ono 'slučajno' nađeno u nekoj prašnjavoj ladici
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 22:27   #2691
Misliš ko divovi i lažni članci koji su se lipili ode
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 00:05   #2692
Ne, nego na članke o npr. pre-Clovis nalazima.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 01:37   #2693
Ljudi istrazuju i slazu teorije potkrjepljene dokazima

Ne skacu odma da su pre clovisovci imali glisere i jahte s kojima su dosli u ameriku
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 01:50   #2694
To ti je jednostavna zagonetka.

Priko ledenog zida nisu mogli sigurno, pa ili su došli brodovima ili su tamo bili oduvijek.

Treća mogućnost su vanzemaljci, ali to nije moj par rukava
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:51   #2695
Nikako nisu mogli velis
Bas bas nikako

Lupi jos nogom dvaput o pod dok to govoris da bi argument bio jaci
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 23:04   #2696
Jedna nova arheološka https://www.youtube.com/watch?v=v3pEmMu66c0
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 23:21   #2697
zar je ovako nesto stvarno moguce postici samo sa alatima 'bakrenog doba' ?
znaci rucno isklesati kamen da bude ovakvog oblika i da ima tu preciznost i glatkocu povrsine je moguce ?



__________________
reminder
tonijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 00:41   #2698
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Nikako nisu mogli velis
Bas bas nikako

Lupi jos nogom dvaput o pod dok to govoris da bi argument bio jaci
Nemam ja što lupat nogom o bilo što, već samo pričam o čvrstim dokazima na terenu i priložena ti je poprilična količina argumenata na ovoj temi.

Jedni koji lupa o pod i neargumentirano pokušava nešto diskutirat si ti.

Dakle ne slažeš se sa tezom o morskoj migraciji.

Otprilike se zna kad je kopneni most otvoren, tj. kad je ledeni zid pao, pa sad argumentiraj kako su mogli kopnenim putem preko njega, tj. prije nastanka prolaza.

Ajd da čujemo i te tvoje argumente za promjenu. Dosad si samo trolao u prazno. Evo imaš priliku za normalnu i argumentiranu diskusiju.

Ta hipoteza o prelasku preko ledenog zida, još nije viđena i mora da je jako zanimljiva.

Pazi mogao i Nobela iz arheologije zaslužit, ako to dokažeš ili dobro argumentiraš.


Dakle koji su tvoji argumenti za tu tvoju tezu ?
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 02:25   #2699
Nisam znao da si arheolog koji istraživa na terenu

Di sam ja napisao da nisu mogli doć morskim putem. Aj molim te ukaži mi na taj moj post

Možda si krivo pročita dok si lupa nogom
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 08:52   #2700
Je li itko na ovoj temi spomenuo da su Japanci i ekvadorski Indijanci u genetskom srodstvu?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.