Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2012., 20:33   #181
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
Znanje jezika može se vrlo lako ispitati, ako postoji volja za to. Daš kandidatima dovoljno težak ispit iz stranog jezika i eto, imaš dokaz da si regularno odradio natječaj i možeš biti siguran da imaš čovjeka koji zna jezik.

Drugi je problem način predavanja i hoće li zaposlenik moći kvalitetno predavati. To je već malo teže ispitati u jednom danu.
Apsolutno se slažem. A kvaliteta zaposlenikovog rada se, koga god zaposlili, pokazuje tek kroz određeno vrijeme.
pe3ch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 16:12   #182
Znači FCE nije problem položiti? Speaking imam za dva tjedna, a ostalo za nekih mjesec dana.
__________________
Ja sam ludak od marcipana.
wadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 09:50   #183
Gdje se mogu, ako se uopće mogu, skinuti primjeri ispita CELI 4 i 5?
Jedan sam primjer našla, ali postoji li neki bolji izvor gdje ih ima više?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 19:46   #184
Ja bi trebala položit IELTS, pa ako neko zna nešto o tome, je li teško, se treba dugo pripremat ovo ono, bila bi zahvalna!
emma de cotti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 10:17   #185
Zanima me, jeli netko položio DELE Superior i kako je bilo?
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 20:52   #186
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Zanima me, jeli netko položio DELE Superior i kako je bilo?
To su ti ja mislim, polagale Lie i Hypocrite.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:28   #187
Nije Lie polagala.
Ček, to je najviša razina?
Ha, puno, puno vokabulara i fraza naučiti. Tol'ko sam čul od drugih.
Al za to možeš polagati jedino ako imaš prejebeno znanje.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 07:35   #188
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
Ček, to je najviša razina?
Da.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 16:36   #189
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Zanima me, jeli netko položio DELE Superior i kako je bilo?
E ovako, imaš http://diplomas.cervantes.es/informa...les/tipos.html popis razina, ta razina superiror je po onom starom sistemu, sad po ovom novom ona bi obuhvaćala dvije razine a to su C1 i C2 - znam jer smo mi na 3. godini radili po DELE superior.

Inače, najbolje ti je s ove stranice koju sam ti dala si skineš primjere ispita za C1 i C2 pa testiraj samu sebe i vidjet ćeš gdje okvirno stojiš i koju razinu polagat, a sve šta ti netko kaže uzmi s rezervom.
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 20:22   #190
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
E ovako, imaš http://diplomas.cervantes.es/informa...les/tipos.html popis razina, ta razina superiror je po onom starom sistemu, sad po ovom novom ona bi obuhvaćala dvije razine a to su C1 i C2 - znam jer smo mi na 3. godini radili po DELE superior.

Inače, najbolje ti je s ove stranice koju sam ti dala si skineš primjere ispita za C1 i C2 pa testiraj samu sebe i vidjet ćeš gdje okvirno stojiš i koju razinu polagat, a sve šta ti netko kaže uzmi s rezervom.
Super. Hvala ti puno.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 17:23   #191
Koju razinu engleskog (tj koji ispit) je najbolje položiti da mi bude dodatak CV-u i da mi omogući rad u nekoj zemlji gdje se priča engleski?

Gledao sam malo neke online ispite i vidim da bih mogao riješiti čak i one najviše razine tako da znanje nije problem, samo ne znam koje diplove se najviše cijene, a vidim da ih ima mali milijun.
nestorZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 17:25   #192
Quote:
nestorZ kaže: Pogledaj post
Koju razinu engleskog (tj koji ispit) je najbolje položiti da mi bude dodatak CV-u i da mi omogući rad u nekoj zemlji gdje se priča engleski?

Gledao sam malo neke online ispite i vidim da bih mogao riješiti čak i one najviše razine tako da znanje nije problem, samo ne znam koje diplove se najviše cijene, a vidim da ih ima mali milijun.
CPE- to je C2 stupanj znanja.
softwaremaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 01:55   #193
CPE

Što se može sa CPE u Hrvatskoj ? Dvoumim se isplati li mi se polagati ili ne? Please pomoć, pomoć
Zahvaljujući čudnim putevima logike hrvatskih zakona, trenutno sam u pat-poziciji. Ja sam bivši student engleskog jezika. Studij sam, nažalost,prekinula. U radnom sam odnosu i ne mogu se vratiti na fakultet jer nije moguće studirati vanredno na Filozofskom. Ovo me baca u očaj,ali..
I inače, postoji li ikakva mogućnost u Hrvatskoj za nekoga tko želi steći vrhunsko znanje engl. a ne može studirati kao redovan student ? Privatni fakulteti, bilo što ?
Molim pomoć, na netu nikako da iskopam odgovarajuće informacije. Hvala unaprijed !
charlize99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 10:50   #194
mogla bis radit u nekoj privatnoj skoli stranih jezika koja ce razumijet znacaj CPE-a ali u drzavnoj skoli bez faxa nikad
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 20:22   #195
Lilit hvala na odgovoru <3 <3 !
Da, za državne škole sam pretpostavljala da je tako
charlize99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 18:47   #196
dali je bolje poloziti ilec ili cpe? dvoumim se.apsolventica sam prava, kolko sam skuzila po netu taj ilec i nije nesto bas ,osim dodatak cv-u a cpe je ipak nesto,mogu i za sudskog tumaca stim. jel u nasoj drzavi znaci nesto taj ilec?? polozila sam fce sa 17 godina.that was a long time ago
e i koja je razlika cpe i ispita za sudskog tumaca u vodnikovoj?? osim kaj ovaj u vod.vrijedi sam u hr ocito....tnx!!!
JaneDoe125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 01:58   #197
Quote:
nestorZ kaže: Pogledaj post
Koju razinu engleskog (tj koji ispit) je najbolje položiti da mi bude dodatak CV-u i da mi omogući rad u nekoj zemlji gdje se priča engleski?

Gledao sam malo neke online ispite i vidim da bih mogao riješiti čak i one najviše razine tako da znanje nije problem, samo ne znam koje diplove se najviše cijene, a vidim da ih ima mali milijun.
ovo i mene zanima ali namam baš c2 razinu tako da se dvoumim između toefl-a i cae?
__________________
* web ormar *
*brazilka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 02:10   #198
TOEFL je puno laksi i komotniji. Vise je americki od drugih testova.
ali ne znam da li TOEFL daje razine A B C
(evo nasla sam nesto

Quote:
These guys seem to consider that everybody above 567 with a paper based TOEFL have the same level in English as any ALTE C2 diplomas
)

Ja cu polagati druge godine CELU (Certificado de Español: Lengua y Uso),
http://www.celu.edu.ar/
http://en.wikipedia.org/wiki/Certifi...age_in_Spanish

Zadnje uređivanje Alexandra Burek : 18.09.2012. at 02:18.
Alexandra Burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 13:33   #199
Zna li netko gdje se mogu nabaviti materijali za pripremu i primjeri ispita za CAE i CPE? i gdje se mogu isti položiti uz neku prihvatljivu cijenu?

Unaprijed zahvaljujem!
Nerox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 00:48   #200
Cijena je uvijek ista i fixna, vidi na webu od British councila... A materijala se fa nac na webu za skinut, a knjiga ima za kupit u Vbz, profilu...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.