Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2011., 11:50   #581
kad ce napravit vise tu cestu prema city-u?zna itko?!
__________________
nisam u điru
kinfa84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 13:34   #582
Quote:
kinfa84 kaže: Pogledaj post
kad ce napravit vise tu cestu prema city-u?zna itko?!
Mislim da neće tako skoro. S jedne strane koliko znam nisu riješeni imovinsko -pravni papiri, pa se to nešto po sudu povlači. S druge strane su povučeni strojevi do ljeta. Mislim da će se na tom dijelu prije prolaska ceste izgraditi nove Pionir zgrade. Barem je tako nešto po GUP-u, a ne isplati se povlačit cesta ako će bageri, kamioni, dizalice i ostalo biti tamo naredih godinu dvije.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 22:48   #583
Pozdrav,

Molila bih vas stanare ova dva kata da mi kažete o osvjetljenju stanova.

1. kat - zanima me da li bar u jutarnjim satima sunce dolazi do tih stanova. Je li vam pretamno u njima?

6. kat - vidjela sam da je gore sunčano što je super jer je svijetlo i toplije sad zimi, no kakva je situacija ljeti, je li vruće za poludit?

Molim vas za pomoć pri izboru. Hvala!!!!
bebuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 22:52   #584
Quote:
bebuska kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molila bih vas stanare ova dva kata da mi kažete o osvjetljenju stanova.

1. kat - zanima me da li bar u jutarnjim satima sunce dolazi do tih stanova. Je li vam pretamno u njima?

6. kat - vidjela sam da je gore sunčano što je super jer je svijetlo i toplije sad zimi, no kakva je situacija ljeti, je li vruće za poludit?

Molim vas za pomoć pri izboru. Hvala!!!!
mi smo na 6.katu... i stvarno je ok...
Kada je ljetno vrijeme... pa i nije tako strasno ako se pazi na pojedine "detalje", a to prije svega mislim na spustanje roleta i zatvaranje prozora, pa se ipak sprijeci ulazak topline, i ugodno je... Jos tu i klima pripomogne i stvarno nema brige ...
nikol@j is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 22:17   #585
Pozdrav svima,

tražimo 4sobni stan, a vidimo da su slobodna samo 2, zgrada D na 1.katu i u prizemlju. Da li netko zna da li ima još koji slobodan preko kooperanata?
Može odgovor na pp.
Hvala i pozz
Hana01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 01:04   #586
Quote:
Hana01 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

tražimo 4sobni stan, a vidimo da su slobodna samo 2, zgrada D na 1.katu i u prizemlju. Da li netko zna da li ima još koji slobodan preko kooperanata?
Može odgovor na pp.
Hvala i pozz
Ako ne mora biti nužno Šoljanova, pogledaj na Pionirovim stranicama novu zgradu koja se gradi u I.B.Mažuranić (dvjestotinjak metara sjevernije od D zgrade), još bolja lokacija...
Imaju zanimljivih 4sobnih stanova, a i cijena se da dogovorit.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 17:56   #587
Gledala sam i te stanove u novoj zgradi, ima čak i boljih tlocrta, ali nikako mi se ne sviđa što je ta zgrada gotovo odmah do trafostanice.S jedne strane zgrada gleda ravno na nju,a s druge na cestu gdje je predviđen i tramvaj. Nije mi jasno kako su tamo skuplje cijene jer mi se lokacija ne čini bolja.
Hana01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 07:57   #588
Quote:
Hana01 kaže: Pogledaj post
Gledala sam i te stanove u novoj zgradi, ima čak i boljih tlocrta, ali nikako mi se ne sviđa što je ta zgrada gotovo odmah do trafostanice.S jedne strane zgrada gleda ravno na nju,a s druge na cestu gdje je predviđen i tramvaj. Nije mi jasno kako su tamo skuplje cijene jer mi se lokacija ne čini bolja.
Lokacija je bolja, ali cijena je definitivno previsoka i ići će dolje sigurno.
Zašto je bolja lokacija?
Do stanice vlaka u Vrapću imaš 7-8 min hoda, bus za Reljkovićevu ti stoji pred zgradom, do stanice na Bolonji imaš također 7 min pješke, a tamo vozi nekoliko buseva prema Črnomercu i obrnuto, bus za West Gate...
Škola ti je na jednakoj udaljenosti...

Što se tramvaja tiće, on je predviđen tamo, ali u tom dijelu bi trebao ići podzemno?! Obzirom na stanje financija u gradu i složenost takve investicije, mislim da je prilično nerealno očekivati takvo što u skorijoj budučnosti. A ako se i nekim čudom desi, opet si na dobitku jer ti to samo podiže vrijednost nekretnine.

Glede trafostanice, o njoj se već duže govori da bi se trebala izmjestit.
Tvoja je prednost što kupuješ veći stan pa ti snizit cijenu i ne bi trebao biti neki problem.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 09:13   #589
Kakve su kvalitete stanovi? Prvenstveno tu mislim na zvucnu i toplinsku izolaciju? Prosvrljao sam po topicu, al nisam nista bas puno nasao o tome? E da, jel iznad zadnjeg kata ima jos nesto, kosi krov, tavan, bilo sto, ili je odmah deka?
White_Shark is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 00:18   #590
za stanare u Šoljanovoj

Vidim po datumima postova da je ova tema manje aktualna zadnjih pola godine. Gledali smo ja i draga zgrade u Šoljanovoj i sad bih imao par pitanja. Pročitao sam sve postove, ali već se dugo o tome ne javljaju pravi stanari.

1. Onih par linkova koju stranicu prije, to znači da su 3. i 4. zgrada konačno etažirane i da su krenuli vlasnički listovi? Ne čekate više (novih 2 tjedna)?

2. Imam opciju uzeti stan u 3. zgradi. Pogledali smo ga, ali od ''slijeganja'' zgrade, vidio sam dvije velike pukotine. Kažu mi - nije to ništa. :/ Ali, ajde, recimo da nije i da ću jednog dana srušiti knauf pregraditi ciglom. Dakle, koliko se u sobama čuje ono što se događa u boravku?
(Imam i 4. zgradu (B ulaz) u opciji, ali još ju nisam vidio i iskuckao zidove)

3. Jako me brine kad pokucam na fasadu zgrade (na balkonu), zvuči ekstremno šuplje, čak gore od knaufa. Meni to baš nije normalno.

4. Ako je netko imao problem zbog ''slijeganja/nalijeganja'' zgrade, da li ste mijenjali cijelu knauf ploču? ili samo glet i farba?

5. Volio bih da mi napišete iznos režija ljeti i zimi, pogotovo ako ste u 70m2 i 70m2< stanovima, a najviše me zanima potrošnja plina (jer toplana rulz).

6. Tko vam je upravitelj zgrade i da li ste još uvijek nezadovoljni predstavnicima stanara?

7. Da li je svima brzo stradao lak na parketima ili samo nekima? Sad ste već duže tamo...

8. Garaža? Da ili ne? Zadovoljni? Da danas imate opciju birati garaža-vanjski parking-bez kupnje parkinga... Što biste izabrali?

Za sad toliko. Ako nešto nisam pitao, a mislite da bi me zanimalo, slobodno se raspišite. Uzimam stan, kako bi se reklo, za cijeli život, pa mi je sve to dosta bitno. Znam da nema ceste do City-a, da nema baš zelenila i da je trafo u blizini, ali ništa nije idealno. Mene najviše zanima kvaliteta života u tim stanovima.

Hvala i pozdrav.
rastapoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 20:38   #591
2. kod mene evo nakon 2+ god nema nikakvih pukotina.. da pokucam o drvo.. Nemoj se previse zamarati "izolacijom"... Iz sobe u sobu ne cuje se pretjerano, zavisi sto mislis raditi

3. tako zvuci i kod mene, ali mogu reci da je izolacia (sad ove hladne dane a i proslih god) jako dobra... tako da nek te to ne zamara..

4. /

6. Dosta nezadovoljan (a nisam jedini) predstavnikom stanara mog ulaza.
7. Sama izvedba parketa je bila tako-tako... Dosta je osjetljiv parket, tako da imaj to na umu (koliko god mozes ili ne mozes utjecati na to), osjetljiv u smislu da se svaki sitnica vidi na njemu

8. hmmm.... neznam sto ti reci ovdje... bez parkinga; nije bas najsretnija opcija, jer slobodna park. mjesta tesko je naci u popodnevnim satima.
Parking na otvorenom? OK ako nisi "osjetljiv" na svoju vozilicu te ako ona nema probleme sa minusom... park. mjesto u garazi? koliko dobra toliko i losa opcija (dobra zato sto je auto na "toplome" i "zasticen", te znas da te uvijek ceka park. mjesto, dakle ne razmijas glavu i ne gubis vrijeme na trazenje mjesta, a losa zato sto se cesto dogadjaju kradje/provale, zgodno mjesto za tako nesto jelte, mrak, nigdje nikoga, poluprazna/prazna garaza).
__________________
"Znate da ste ostarjeli kad se sagnete da zavežete cipelu, a onda razmišljate što biste još mogli napraviti dok ste tamo dolje."
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 10:18   #592
helo ekipa koja živi u šoljanovoj...ako ima 'ko iz plave zgrade po mogućnosti br.14....jeste dobili neke debilne račune za vodu???? ja sam kao potrošila 13 kubika u 15 dana u siječnju , a sad kad gledam nisam ni 8 u mjesec dana...kmeeeeeeeeeeeee....jeli ima ko takvu situaciju????
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 19:02   #593
ne znam di da pitam....pa cu evo ovdje...jel itko pokusao prefarbat štokove u pionirovim zgradama?naime farbao bi ih u bijelu jer su mi ovakvi odvratni....zanima me da li se trebaju smirglati i stavljati akril prije boje ili ?
izvinite jos jednom,asli stvarno ne znam di da pitam
__________________
nisam u điru
kinfa84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 11:43   #594
Quote:
kinfa84 kaže: Pogledaj post
ne znam di da pitam....pa cu evo ovdje...jel itko pokusao prefarbat štokove u pionirovim zgradama?naime farbao bi ih u bijelu jer su mi ovakvi odvratni....zanima me da li se trebaju smirglati i stavljati akril prije boje ili ?
izvinite jos jednom,asli stvarno ne znam di da pitam
štokove u stanu pretpostavljam,ne na ulaznim vratima ja ti mogu reći svoje iskustvo sa štokovima u prijašnjem stanu...malo sam ih pošmirglala čisto da se površina malo ohrapavi i da se skine prljavi sloj koji bi možda smetao boji i ofarbala sa bijelom bojom za drvo, mislim da je nekakva uljena bila, a kako sam ja ne baš stručna za to super je ispalo
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 08:52   #595
Poštovanje i pozdrav svim "pionirovcima" u Španskom.

Pošto sam zainteresirana za kupnju stana od cca 50m2 za keš (po mogućnosti da nije prizemlje i zadnji kat) znate li da li je slobodan koji stan i da li itko ima broj od kooperanata? Gledala sam na stranicama pionira i slobodno ih je nekoliko, ali su svi ili u prizemlju ili na zadnjem katu.

Dopada mi se lokacija, a pošto se prodaje nekoliko "rabljenih" stanova i još dosta njih u novogradnji mislim da bi se mogla dobiti dobra cijena za keš pošto bi kupili u roku nekoliko tjedana.

Pa ako netko ima broj kooperanata poslati na PM bila bih jako zahvalna!

Pozdrav!
ceeky_m@nkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 10:36   #596
p.s. može i broj predstavnika stanara za C i D zgradu pa da preko njih dođemo do kooperanata Thx!
ceeky_m@nkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 08:55   #597
Glede zadnjeg kata; ako si našla stan koji ti položajem (strane svijeta...) odgovara i koji ti se sviđa,ne moraš brinuti.

Zadnji kat je sporan samo ako je ravni krov u pitanju ili zgrada nema lift, inaće je samo prednost.
Prizemlje po meni svakako izbjegavati.
Što se tiće ovih slobodnih stanova, nazovi 091/3887-060 (Krešimir Pustaj), on će ti znati koji su stanovi Pionirovi, a koji od kooperanata.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:00   #598
@SCHNITZER

Hvala na prijedlogu. Dečko je zvao i Pionir, ali smo na kraju kupili "rabljeni" stan u A zgradi i jako smo zadovoljni i rasporedom (koji je zbilja super) i stranom svijeta (jug). Cijena je slična kao kod Pionira s popustom, ali smo dobili i dio namještaja. A i ok mi je što (bar zasad) ne gleda na drugu zgradu. Za prvu ruku idu podstanari, a kasnije možda i budemo susjedi!

Pozdrav!

p.s. malo je smiješno što ljudi neke "rabljene" stanove na istoj lokaciji s lošijim rasporedom cijene više po m2 nego ganc nove (mada ih je ostalo nekoliko). Srećom nudi se više stanova od cca 50m2 u te 4 zgrade pa se moglo birat .
ceeky_m@nkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 09:26   #599
Pioniri, od cega su vam pregradni zidovi unutar stanova?

Vidio sam da grade tamo kod kruznog toka na I.B.Mazuranic ogromnu zgradurinu, super pozicija, sve blizu, al neki dan prolazim tamo i izvana se vide profili i knauf

Zar je do tuda doslo...
PETIT-BEURRE is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 01:38   #600
Quote:
PETIT-BEURRE kaže: Pogledaj post
Pioniri, od cega su vam pregradni zidovi unutar stanova?

Vidio sam da grade tamo kod kruznog toka na I.B.Mazuranic ogromnu zgradurinu, super pozicija, sve blizu, al neki dan prolazim tamo i izvana se vide profili i knauf

Zar je do tuda doslo...
?? Je od knaufa su kao i kod drugih stanova u novogradnji. I odlicno je. Zvucna izolacija neusporediva sa siporeksom, nosivost dovoljna za bilo sta. Postavljene su duple ploce. Znaci presjek zida je knauf-knauf-staklena vuna-knauf-knauf. (12,5+12,5+70+12,5+12,5mm)
miskozd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.