Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2007., 16:28   #1
Pitanja i odgovori u vezi Chirona i njegovih aspekata

Ma baš bih voljela da neko odgovori za te konjunkcije kirona jer ne kapiram..
U 10toj imam merkur i fortunu u konjunkciji i sunce i kiron
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:28   #2
moj chiron se nalazi u 10. kući u Ovnu, tvori opoziciju sa Uranom, sekstil sa Suncem i trigon sa sj. čvorom. može li mi netko dati objašnjenje? pls

p.s. u 10-toj mi se također nalazi Fortuna...
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:48   #3
@ sagan

kažu za sunce konjukcija kiron da su to ljudi s velikim potencijalom za iscjeljivanje - možda ima nešto u tome ?

@ jehoshua


koliko se sjećam, bafi ti je dao odlično objašnjenje kirona u 10. kući
zašto nam se on ne pridruži...
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:49   #4
znam, mislila sam da će slika biti potpunija kad navedem druge aspekte koje tvori.
čini mi se da je baphi dobro upućen u chirona
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 21:36   #5
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
koliko se sjećam, bafi ti je dao odlično objašnjenje kirona u 10. kući
zašto nam se on ne pridruži...
Zato jer muku muči sa svojim kironom u Ovnu i u 1. kući
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 22:04   #6
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
@ sagan

kažu za sunce konjukcija kiron da su to ljudi s velikim potencijalom za iscjeljivanje - možda ima nešto u tome ?
Definitivno ne Još mi je sunce vladar horoskopa ,ali nemam nikakav dar.
Možda treba više elemenata u horoskopu da se poklopi da bi neko imao taj dar
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:02   #7
pa jesi sigurna - možda imaš a ne znaš ? provjeravala si negdje ili ti to onako od oka ?

bafi, pa podijeli s nama svoju booool ! kako tvoj ovnovski kiron utječe na tebe iz prve kuće ??
vidimo da si mnogo upućen u njegove tajne
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 03:42   #8
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
pa jesi sigurna - možda imaš a ne znaš ? provjeravala si negdje ili ti to onako od oka ?
Nisam,al bih za ovih 25 god valjda to osjetila?
Ako sunce predstavlja oca,a kiron neke rane...možda tu ima istine.
Ali ne znam šta traži u 10toj kući koja mi je dosta jaka i pozitivna..
__________________
Niko nije obavezan da drugog voli više od sebe samoga
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 09:49   #9
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
bafi, pa podijeli s nama svoju booool ! kako tvoj ovnovski kiron utječe na tebe iz prve kuće ??
vidimo da si mnogo upućen u njegove tajne
Pošto se volim izražavati kratko i jasno (u skladu sa mojim Saturnom u 3.) reći ću ti samo da takav Chiron djeluje samoograničavajuće zbog neugodnih događaj u prošlosti no s druge strane daje i sposobnost samoanalize. I naravno, s obzirom na simboliku, takav položaj Chirona daje ponekad preveliku dozu samopožtrvovanja.

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:45   #10
Pitanja i odgovori u vezi Chirona i njegovih aspekata

pozdrav,moj chiron je 25. vodenjaka,a mjesec 29.vodenjaka u 10. kući,a sve u opziciji sa suncem (25 lava )iplutonom 3 djevice) u 4. i 5. kući.može li netko to prokomentirati?hvala
sfinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 23:26   #11
Pitanja i odgovori u vezi Chirona i njegovih aspekata

Ova tema je malo zamrla, vidim...
meni je Chiron u 12. kući u raku. Konjukcija sa Suncem i mjesecom i opozicija sa saturnom.
Ako je po onome što ste prije pisali imam iscijeliteljske moći zbog konjukcije sa suncem. A i inače mi cijeli horoskop govori da bih bila dobra njegovateljica. Možda se nađem negdje u medicini...
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 23:49   #12
meni je Chiron u 7.kuci u biku a sa aspekton neznam
ali meni je zanimljivo sta bi to moglo znaciti Chiron 9° u konjikciji sa vertexom isto u biku 8°
v4ga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 13:46   #13
Moram priznati da o Chironu u natalnoj ne znam puno. Pročitala sam i prijašnje postove, ali nisam uspjela skužiti koju on ulogu npr.ima u mojoj natalnoj?
kod mene je u 12.kući (Bik), kao i Sunce s kojim je u konj., a na gotovo istom stupnju je s Marsom, također u istoj kući (Bik, 12.kuća)...Što znači takva Chironova konjukcija, tj. kada je u 12.polju?
Sundust is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 22:17   #14
bok..
ja imam chrion u 10 kuci u znaku bika...
kad sam radila natalnu kartu rekli su mi da je pozitivno aspektiran i da je u kulminaciji u drugoj polovici zivota (inace ne znam bas puno o astrologiji i nije mi jasno sta to znaci..)
jel mi netko moze to probati pojasniti... i dali mislite da chrion ima neko vece znacenje u karti ?
capocapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 23:07   #15
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
da, između ostalog osjetljivost na pare. slično ti je u 2. kući kao u biku, kvalitet je sličan. 2. kuća ima veze s posjedovanjem - imanjem i ne imanjem, osobnim vrijednostima. možda čak i nekakvim osjećajem samopouzdanja - odnosno koliko smatraš da si ti sam vrijedan onda, možda da nisi dobila (druga kuća) dovoljno ljubavi i nježnosti u djetinjstvu (rak), od nekog od roditelja...
u drugoj kući kažu vrlo sposoban za dijeljenje financijskih savjeta, ali sam loše barata s novcima...
eto, to ja pokušavam nabadati, nek netko nadoda...

kako misliš da li se aspekti na kirona gledaju isto kao na ostale planete ?
da ja imam u lavu u drugoj kući i ovo je sve točno,vladar druge mi je rak
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 13:54   #16
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
ovakoc: moj je u raku, 3. kuća. radi trigon s venerom, opoziciju s uranom i trigon sa sjevernim čvorom. evo što par eng. sajtova kažu o ovom:

onda:

a za kuću kažu ovo:


stoput sam pročitala razna tumačenja, ali nikako da ga dokučim, ništa od tog mi ne zvoni i uopće se ne prepoznajem

od aspekata stvarno ne znam, jedino što znam je da se opozicija s uranom smatra iscjeliteljskim aspektom.
Ej i moj je u raku i u trećoj kući
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 14:30   #17
znate šta taj kiron ako zaista nema bliske aspekte, lako može donijeti = ništa. kao takav može ejdino regrati kroz tranzit ili progresiju.

ali da bi stvarno bio važan ne smije imati aspekte nikako veće od 2 stupnja orbis, jer on ipak nije planet u punom smislu, to je asteroid, i zato treba tu imati mnogo strože kriterije.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 17:34   #18
e onda je to to. onda je to aspekt.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 18:53   #19
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
znate šta taj kiron ako zaista nema bliske aspekte, lako može donijeti = ništa. kao takav može ejdino regrati kroz tranzit ili progresiju.

ali da bi stvarno bio važan ne smije imati aspekte nikako veće od 2 stupnja orbis, jer on ipak nije planet u punom smislu, to je asteroid, i zato treba tu imati mnogo strože kriterije.

znaci bolje je da se ne zamaram s tim
capocapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 21:35   #20
pa ako je orbis veći od 2 tada nema aspekta.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.