Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2016., 12:33   #81
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Da, dobro si me shvatila. Tranziti brzih, osobnih planeta sluze uglavnom kao okidaci dogadjaja, kad su na snazi dugotrajniji tranziti "sporijih" planeta. Oni su glavni igraci. Takodjer ovi slabiji aspekti se bas i ne uzimaju u obzir toliko.
Uglavnom moras gledati aspekte Jupitera, Saturna, Urana.... na natalne planete i to su uglavnom ovi vazniji aspekti (a ne sporedni). I nema potrebe to sve komplicirati. Naravno i gledas potencijal u natalnoj karti. Ako necega nema u natalnoj onda ga niti jedan tranzit nece donijeti.
Tebi je Mars (vladar 8. kuce) na ASC i jos u konjukciji s Uranom i Plutonom, ali takodjer ima i dosta kvadrata/opoziciju, sto moze ukazivati na poteskoce na tom polju (8. polje).
OK, hvala. Znači, trebam pratiti što će mi se događati kada za par dana Jupiter bude u kvadratu na natalnu Veneru te njegov tranzit preko Mjeseca početkom studenog. BTW, možeš li mi, molim te, pokušati razjasniti kako da si interpretiram tranzitnu opoziciju Jupitera i Urana u kućama 2/8 koja će se dogoditi krajem prosinca na 20 stupnju Vage odnosno Ovna, a u mojem, konkretnom slučaju u semisekstilu, odnosno inkonjukciji na natalni Mars na ASC-u...? Zanimljiv mi je taj tranzit, jer će ga s istog stupnja podržavati i tranzitni Saturn u Strijelcu i to sekstilom s Jupiterom i trigonom s Uranom iz moje 4. kuće, istovremeno kvadrirajući taj isti Mars, koji će, interesantno, tranzitom kroz Ribe u mojoj 6. kući, istovremeno napraviti egzaktan trigon na moju natalnu Veneru.

Evo karta za konkretan dan da ne nabrajam ostale aspekte:

http://i65.tinypic.com/fz6ibc.jpg

Zadnje uređivanje Bolesna : 04.09.2016. at 12:51.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 13:38   #82
Kao sto rekoh ne bih se previse fokusirala na ove sporedne aspekte, isto tako aspekti tranzitnih planeta nisu bitni ukoliko ne rade vazne aspekte na natalne planete. Hocu ti reci previse ulazis u detalje, moras vise gledati "big picture" a onda ako ona nesto pokazuje onda mozes ici dublje i detaljnije. Po mome, kao sto sam ti vec i napisala tamo negdje u 11. mjesecu imas dva znacajnija tranzita vezano za 4. kucu (Saturn na IC, a Jupiter na Mjesecu).
Isto tako, kao sto sam rekla, za nekakvo nasljedstvo/novac od drugih postoji nekakva sansa u 12. mjesecu, ali ne bih rekla prevelika.
Uglavnom da bi se neki dogadjaj ostvario moras imati bar 2-3 tranzita koji upucuju na to (glavni aspekti, sporije planete....), a onda i progresije bi trebale upucivati na to....
Znaci gledaj "big picture" ako toga nema, ove druge naznakice nisu od koristi.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 13:56   #83
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh ne bih se previse fokusirala na ove sporedne aspekte, isto tako aspekti tranzitnih planeta nisu bitni ukoliko ne rade vazne aspekte na natalne planete. Hocu ti reci previse ulazis u detalje, moras vise gledati "big picture" a onda ako ona nesto pokazuje onda mozes ici dublje i detaljnije. Po mome, kao sto sam ti vec i napisala tamo negdje u 11. mjesecu imas dva znacajnija tranzita vezano za 4. kucu (Saturn na IC, a Jupiter na Mjesecu).
Isto tako, kao sto sam rekla, za nekakvo nasljedstvo/novac od drugih postoji nekakva sansa u 12. mjesecu, ali ne bih rekla prevelika.
Uglavnom da bi se neki dogadjaj ostvario moras imati bar 2-3 tranzita koji upucuju na to (glavni aspekti, sporije planete....), a onda i progresije bi trebale upucivati na to....
Znaci gledaj "big picture" ako toga nema, ove druge naznakice nisu od koristi.
Uh... Ma gledala bih ja "big picture", ali mi je podznak u Djevici... , a ta "dama" bi i govno (s oproštenjem) secirala... Zanimljivo mi je sve to skupa pa na površinu izbija moj osnovni dio karaktera, znatiželja & brzina. Zapravo, najviše me zaintrigiralo to oko promjene stanovanja i eventualnog nasljedstva, kad sam ugledala solar za ovu godinu... Tamo mi je solarni Uran u 4. koja vrhom pada u 8. natalnu, solarni Mjesec u solarnoj 8 koja pada vrhom na 11. natalnu. Tu je još i solarni Saturn na solarnom ASC-u koji pada na natalni IC etc., da solarnu Veneru u konjukciji sa Suncem na solarnom DESC-u koji vrhom pada na natalni MC i ne spominjem... I da dalje ne nabrajam, još jednom ti hvala. Pratila bum događanja pa se javim s povratnom informacijom.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:46   #84
Nema na cemu . Mislim da imas pokazatelja za preseljenje...nadam se da ce ti se to sve posloziti. Uglavnom znat ces vjerojatno do kraja godine.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 13:14   #85
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Nema na cemu . Mislim da imas pokazatelja za preseljenje...nadam se da ce ti se to sve posloziti. Uglavnom znat ces vjerojatno do kraja godine.
Ma ne bi' ja selila... Ja bi' ostala tu 'di jesam... Al' mi ne daju penezi.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:14   #86
Poz svima. Da l bi mogao neko da mi pomogne...Bas me interesuje preseljenje...Tranzitni Sa ce krajem godine uci u znak jarca a to je vec moja 9.natalna kuca...a tranz Ju ce uci u 7.kucu...

Kada sam pogledala solar za sl godinu, primetila sam solarni Ma 0 vrh 4.kuce solarne...Ma vlada solarnim 10.poljem...U 4.solarnoj su jos i Ju i Ve...Ju vlada solarnim 10.poljem...Da l bi ovo moglo da oznaci preseljenje ?

Tranzitni Ju ce krajem godine raditi konjukciju na natalnog vladara 9.kuce (na Saturna)...
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 21:03   #87
Quote:
zvezdano nebo kaže: Pogledaj post
Poz svima. Da l bi mogao neko da mi pomogne...Bas me interesuje preseljenje...Tranzitni Sa ce krajem godine uci u znak jarca a to je vec moja 9.natalna kuca...a tranz Ju ce uci u 7.kucu...

Kada sam pogledala solar za sl godinu, primetila sam solarni Ma 0 vrh 4.kuce solarne...Ma vlada solarnim 10.poljem...U 4.solarnoj su jos i Ju i Ve...Ju vlada solarnim 10.poljem...Da l bi ovo moglo da oznaci preseljenje ?

Tranzitni Ju ce krajem godine raditi konjukciju na natalnog vladara 9.kuce (na Saturna)...
Kod preseljenja gledas primarno tranzite na Mjesec i vladara 4. kuce, kao i tranzite 4. kucom i aspekte na IC. Ako je u pitanju inozemstvo, onda i tranzite 9. kucom i na Jupiter, ali bez tranz. na Mjesec/vladara 4. kuce, tesko ce se bilo sto dogoditi.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:03   #88
Nemam nista povezano sa 4.kucom. Mozda jedino tranz PL opozicija Mo, koji je u 4.kuci...a Mo je i vladar 4...Takodje, tranz Ju radi kvadrat na vladara 4.

Pitanje je selidbe u okviru iste drzave.
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 14:59   #89
pozdrav! vidi li se ovdje preseljenje u nekom skorijem periodu? hvala

http://tinypic.com/r/25hkdib/9
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 17:11   #90
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
pozdrav! vidi li se ovdje preseljenje u nekom skorijem periodu? hvala

http://tinypic.com/r/25hkdib/9
nekakav zakonski spor u vezi nekretnine vidim
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:50   #91
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
pozdrav! vidi li se ovdje preseljenje u nekom skorijem periodu? hvala

http://tinypic.com/r/25hkdib/9
Postoje neke naznake. Uran ti se vec duze mota oko Mjeseca (prirodni vladar 4. kuce), a Saturn ti sad radi trigon na Mjesec, a i Jupiter ce uskoro raditi trigon na IC.
Dakle, moguce.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:05   #92
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
nekakav zakonski spor u vezi nekretnine vidim
suprug ima tu temu. ja nemam. možda je to.

Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Postoje neke naznake. Uran ti se vec duze mota oko Mjeseca (prirodni vladar 4. kuce), a Saturn ti sad radi trigon na Mjesec, a i Jupiter ce uskoro raditi trigon na IC.
Dakle, moguce.
kada? da li pomaže ako kažem nekakav redosljed do sada kako je bilo. znači iz roditeljskog doma sam odselila 1999. ili 2000. godine (ne sijećam se točno). nakon toga sam selila 11 mjesec 2010. i ponovno početkom 2012.

ne vjerujem da ću seliti dok ne budem imala mogućnost trajnog sređivanja stambene situacije za obitelj i sebe. a htjela bih da to bude što prije
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:54   #93
Podsjetnik na pravila

Odgovori na pdf-u Astrologija moraju biti astrološki pojašnjeni.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:04   #94
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
suprug ima tu temu. ja nemam. možda je to.



kada? da li pomaže ako kažem nekakav redosljed do sada kako je bilo. znači iz roditeljskog doma sam odselila 1999. ili 2000. godine (ne sijećam se točno). nakon toga sam selila 11 mjesec 2010. i ponovno početkom 2012.

ne vjerujem da ću seliti dok ne budem imala mogućnost trajnog sređivanja stambene situacije za obitelj i sebe. a htjela bih da to bude što prije
Ti su tranziti trenutacno na snazi. Ali kako i sama kazes, moras gledati unutar konteksta, koliko je vjerojatno da ce se to dogoditi sada, unutar mjesec dana.
I ja sam imala hrpu pokazatelja u tranzitu da cu se seliti proslo ljeto ali nije se nista dogodilo jer u stvarnosti nije bilo nikakve sanse.
Ova prosla seljenja su bila pod tranzitom Urana kroz 4. kucu.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:16   #95
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
suprug ima tu temu. ja nemam. možda je to.



kada? da li pomaže ako kažem nekakav redosljed do sada kako je bilo. znači iz roditeljskog doma sam odselila 1999. ili 2000. godine (ne sijećam se točno). nakon toga sam selila 11 mjesec 2010. i ponovno početkom 2012.

ne vjerujem da ću seliti dok ne budem imala mogućnost trajnog sređivanja stambene situacije za obitelj i sebe. a htjela bih da to bude što prije
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Ti su tranziti trenutacno na snazi. Ali kako i sama kazes, moras gledati unutar konteksta, koliko je vjerojatno da ce se to dogoditi sada, unutar mjesec dana.
I ja sam imala hrpu pokazatelja u tranzitu da cu se seliti proslo ljeto ali nije se nista dogodilo jer u stvarnosti nije bilo nikakve sanse.
Ova prosla seljenja su bila pod tranzitom Urana kroz 4. kucu.
ja sam u solaru za 2017. vidjela da će suprug (solarni Asc u 8. natalnoj,vladar sol Asc Merkur u 4. natalnoj) imati zavrzlama oko nekretnina, te da će se problem riješiti uz odlaganja u 2018.,solarna 4. kuća s re Ju na prvu natalnu.
Progresije kažu da će sljedeće godine 2018.progresivni Mjesec u Vagi pridonijeti raspetljavanju zakonskog spora.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 15:11   #96
hvala vam ljudi!

Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Ti su tranziti trenutacno na snazi. Ali kako i sama kazes, moras gledati unutar konteksta, koliko je vjerojatno da ce se to dogoditi sada, unutar mjesec dana.
I ja sam imala hrpu pokazatelja u tranzitu da cu se seliti proslo ljeto ali nije se nista dogodilo jer u stvarnosti nije bilo nikakve sanse.
Ova prosla seljenja su bila pod tranzitom Urana kroz 4. kucu.
joj, ne vjerujem da će se desiti unutar mjesec dana. čak i 6 mjeseci mi se čini prebrzo, jer ne vidim rješenje

samo je velika želja i potreba tu...

prošla seljenja su osim urana imala i jupitra u 4. koji je usput kvadrirao vladare 4. polja.

Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
ja sam u solaru za 2017. vidjela da će suprug (solarni Asc u 8. natalnoj,vladar sol Asc Merkur u 4. natalnoj) imati zavrzlama oko nekretnina, te da će se problem riješiti uz odlaganja u 2018.,solarna 4. kuća s re Ju na prvu natalnu.
Progresije kažu da će sljedeće godine 2018.progresivni Mjesec u Vagi pridonijeti raspetljavanju zakonskog spora.
ma zapravo nema pravog zakonskog spora, a i to što on ima vezano za nekretnine/nasljedstvo nema veze s našom mogućnošću seljenja. to je neka priča za sebe.

ali tko zna što taj uran sve može donijeti. osim što je meni na mjesecu do idućeg proljeća, njemu pravi konjukciju na merkur u 9. (vladar 2. i 11.) http://tinypic.com/r/ran2iv/9

do sada mi se pokazalo da uran na osobnim planetima uvijek donese nešto ili nekoga novog.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:32   #97
što se gleda za prodaju/kupnju nekretnine (meni treba oboje u isto vrijeme ) isto samo 4.kuća? Vladar 4.je jupiter i tranzit jupitera ulazi u kuću prosinac '18, siječanj '19 (opozicija sunce) gledam li još koji aspekt ili je dovoljno tr. jupi u 4-oj u sjedištu? (e da, u 4-oj je ur i ne tako da će se šetati po njima).
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:38   #98
Quote:
Ruby Soho kaže: Pogledaj post
što se gleda za prodaju/kupnju nekretnine (meni treba oboje u isto vrijeme ) isto samo 4.kuća? Vladar 4.je jupiter i tranzit jupitera ulazi u kuću prosinac '18, siječanj '19 (opozicija sunce) gledam li još koji aspekt ili je dovoljno tr. jupi u 4-oj u sjedištu? (e da, u 4-oj je ur i ne tako da će se šetati po njima).
Tranziti na Mjesec, vladara 4.kuce i IC.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:53   #99
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Tranziti na Mjesec, vladara 4.kuce i IC.
Aha, ok. Jupiter će mi biti na Ic-u tad, pa zatim 0 Ur, pa 0 Ne, na mjesec neće biti sporijih tranzita, osim ju kvadrat mjesec kad ju dođe kod neptuna.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:00   #100
Quote:
Ruby Soho kaže: Pogledaj post
Aha, ok. Jupiter će mi biti na Ic-u tad, pa zatim 0 Ur, pa 0 Ne, na mjesec neće biti sporijih tranzita, osim ju kvadrat mjesec kad ju dođe kod neptuna.
Onako klasicni pokazatelji su Uranovi tranziti na Mjesec ili aspekt na IC (narocito konjukcija). Sto se tice kupovine/prodaje nekretnine za to bi trebao biti prisutan i tranzit Saturna na neku od ovih planeta/tocaka.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.