Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2009., 10:14   #41
Nina, ima li što novo?
moremall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 17:23   #42
Quote:
moremall kaže: Pogledaj post
Nina, ima li što novo?
X
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 19:23   #43
Maleni već 5-6 dana ne šepa više uopće ...šepao je dakle sveukupno tjedan dana (od nedjelje 22.11. do ponedjeljka 30.11.) i onda se kroz cca 2 dana malo po malo skroz povuklo to njegovo šepanje

Ipak, otišla sam neki dan u privatnu dj.polikliniku da obavimo one krvne pretrage ali su nas potjerali - da oni to ne rade...štoviše, na kraju je ispalo da nijedan biokemijski laboratorij (od njih 10ak privatnih u Splitu) ne radi sve one testove

..izgleda da te stvari možemo samo u bolnicu ić vadit, pa ćemo morat tamo ić iako sam htjela izbjeć soc.zdravstvo jer su nam bolnice blago rečeno očajne
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 19:33   #44
Uglavnom, dobili smo uputnicu od pedijatra za ujutro napravit krvne pretrage: KKS, CRP, SE, reumatoidni faktor..pa ćemo vidit šta nalazi kažu.[/QUOTE]

Ma, Nina, vidim ja da si Ti novopečena mama i kad čitam kao da vidim sebe pred brdo godina kad je moja kćer sa svojih tri godine htjela biti "Čarli Čaplin" i šepala je dok nije usavršila hod, a mi smo je vukli po doktorima bez veze. Kod takovih stvari najbolje je gledati dijete u smislu spavanja, klope, stolice, raspoloženja, može imati i neki problem koji ne prepoznaje, duboko sam uvjerena da ste se zabrinuli bez veze.... vjerujte samo u Boga i molite mu se...


Quote:
moremall kaže: Pogledaj post
Nina, slušajte svoj instinkt! Odvedite dijete na ultrazvuk abdomena i kičme, molim vas! Pa ako nije ništa, slobodno me pošaljite kvragu, ali napravite to da budete mirni.


Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Držimo fige da sve bude u redu

Znam da to ne mora značit ništa, ali mom bratu se ista stvar dogodila kada je imao nekih 6 godina.
odjednom počeo šepat i u par dana od šepanja došlo do toga da uopće nije mogao stati na nogu, otac ga je nosio kao malu bebu.
E sad ću ja laički napisat kako se sjećam da su nama to tada objasnili: bakterija iz angina se spustila u kuk, vajda streptokok

Uglavnom dobio kuru antibiotika, izvadio krajnike i nikada više nikakvih problema, a on je sada jel'te već veliki kenjac od 30 godina
Quote:
crvenkapica... kaže: Pogledaj post
sestrin sin s 3,5 počeo šepati, na nogu nije mogao stati, a onda morao puzati...moja mama odmah najgore dg pretpostavljala...otisli privatno dr. Markovcu, napravio UZV kuka, iako se mali žalio na koljeno. koljeno čisto, oko kuka tekućina...pitao je l mali bio bolestan..i fakat par dana prije adenoviroza..on to povezao s tim, za par dana će kaže proći i tako i bilo..držim palce da je s vama vec sad sve jasno i u redu
Quote:
ciciban3 kaže: Pogledaj post
Nina, ne bih te htjela plašiti, ali mislim da bi kod ovakvog šepanja bez fizičkog uzroka obavezno trebalo otići na pregled kod neuropedijatra i obavezno napraviti CT ili još bolje magnet mozga.

Cipele nemojte zamijeniti. Tako su svojevremeno "ispravljali " spuštena stopala.
Žene dal Vi sebe čitate, pa pišete ženi horore
kenjacbljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 19:52   #45
Quote:
kenjacbljak kaže: Pogledaj post
Žene dal Vi sebe čitate, pa pišete ženi horore
svi se nadaju i misle da nije ništa strašno, ali ako je nešto ozbiljno bolje je na vrijeme reagirati, nitko ju ne plaši bez veze,
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 21:22   #46
žene su čisto navele svoja iskustva, vjerujem u najboljoj namjeri...a uostalom zato sam i otvorila topic - da čujem od čega to (šepanje) može biti, i koji/e pregled/e moramo obaviti...da (ne daj dragi Bože) i jest nešto, mislim da je bolje na vrijeme odreagirati. A nadam se da nije, da je u pitanju bila samo viroza.

Ja inače ne paničarim, plus stvarno mi je više muka od bolnica budući da smo prenatalno razdoblje i skoro cijelu prvu godinu Davidovog života proveli po pretragama za ovo i ono, i nastojim izbjeć doktore i bolnicu kad god mogu; ali ovo me šepanje moram priznati bilo prepalo. Tim više šta imamo neke ružne slučajeve u obitelji (leukemija, hepatitis, artritis, problemi s kukovima)...zato i želim napravit pretrage iako mi je pedijatar rekao da bi on ako se šepanje povuče u roku od par dana (a povuklo se, za cca tjedan dana) zaboravio sve ovo, da najvjerojatnije nije ništa
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 22:48   #47
Quote:
nina2007 kaže: Pogledaj post
žene su čisto navele svoja iskustva, vjerujem u najboljoj namjeri...a uostalom zato sam i otvorila topic - da čujem od čega to (šepanje) može biti, i koji/e pregled/e moramo obaviti...da (ne daj dragi Bože) i jest nešto, mislim da je bolje na vrijeme odreagirati. A nadam se da nije, da je u pitanju bila samo viroza.

Ja inače ne paničarim, plus stvarno mi je više muka od bolnica budući da smo prenatalno razdoblje i skoro cijelu prvu godinu Davidovog života proveli po pretragama za ovo i ono, i nastojim izbjeć doktore i bolnicu kad god mogu; ali ovo me šepanje moram priznati bilo prepalo. Tim više šta imamo neke ružne slučajeve u obitelji (leukemija, hepatitis, artritis, problemi s kukovima)...zato i želim napravit pretrage iako mi je pedijatar rekao da bi on ako se šepanje povuče u roku od par dana (a povuklo se, za cca tjedan dana) zaboravio sve ovo, da najvjerojatnije nije ništa

Ma nisam ništa loše mislila, ali slati u svemir loše poruke nije dobro, i cvijeće raste, a ne brine se, god bless you
kenjacbljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 10:54   #48
Drago mi je da je prošlo, i neponovilo se!
moremall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 14:30   #49
Quote:
kenjacbljak kaže: Pogledaj post
Ma nisam ništa loše mislila, ali slati u svemir loše poruke nije dobro, i cvijeće raste, a ne brine se, god bless you
ti si očito osoba koja ne ferma nikog osim sebe, da si pažljivije čitala početni post i sve ostale odgovore vjerojatno ne bi ni imala potrebu javiti se na temu..jer sve je već rečeno
crvenkapica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 17:18   #50
Quote:
kenjacbljak kaže: Pogledaj post
Ma nisam ništa loše mislila, ali slati u svemir loše poruke nije dobro, i cvijeće raste, a ne brine se, god bless you
Ne mogu komentirati a da te ne povrijedim.................... i uvrijedim......................
__________________
~albumi~
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 10:32   #51
Ja inače ne paničarim, plus stvarno mi je više muka od bolnica budući da smo prenatalno razdoblje i skoro cijelu prvu godinu Davidovog života proveli po pretragama za ovo i ono, i nastojim izbjeć doktore i bolnicu kad god mogu; ali ovo me šepanje moram priznati bilo prepalo. Tim više šta imamo neke ružne slučajeve u obitelji (leukemija, hepatitis, artritis, problemi s kukovima)...zato i želim napravit pretrage iako mi je pedijatar rekao da bi on ako se šepanje povuče u roku od par dana (a povuklo se, za cca tjedan dana) zaboravio sve ovo, da najvjerojatnije nije ništa[/QUOTE]

evo mozda ti ovo pomogne da se malo smiris...
ja imam slucaj u obitelji kada je necak zavrsio u bolnici jer nije mogao ustati koliko ga je bolila noga sve je pocelo odjednom...
uglavnom sve veze su povucene i sve pretrage napravljene i sve je bilo u redu
doktor je rekao da to kod djece zna doci ako imaju upalu grla koja moze bita mala i neprimjetna pa onda tako i nelijecena i da to sjeda djetetu na kuk i zato dolazi do sepanja uglavnom to kako dodje tako i prodje samo od sebe...
maleni je tada bio u bolnici nekih 7 dana nakon toga su obisli sve djecje doktore a to je nestalo samo od sebe bez ikakve terapije...
malenoj susjedi se isto to dogodilo ali je trajalo puno krace i nije bila u bolnici...
kazu da se jednostavno voda skupi u kuku i da dijete zato šepa....
nadam se da je ovo i kod vas bio slucaj i da se vise nece ponoviti.....
sretno
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 19:00   #52
žene pomagajte!!!!

maleni mi ima 17 mjeseci. inaće je hemofiličar. u nedjelju mi je počeo šepati i nesigurno hodati. jučer i danas sam odradila sve pretrage da isključim nekakvo krvarenje u zglob. on je vesel i ne pokazuje znakove da ga nešto boli. ali motorički mi izgleda kao da se nazadovao za 3 mjeseca u pogledu hodanja. nisam pametna. mm-u se čini da mu je lijeva nogica nekako iskrivljena. sutra ga vodim privatno u fizijatra. sad paničarim. radila sam mu jučer UZV kukova, koljena i gležnjeva i sve je super. nema očitog otoka niti kakve veće modrice. noge miče normalno. već mi je u glavi nekakvi neurološki problem....
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 23:18   #53
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
žene pomagajte!!!!

maleni mi ima 17 mjeseci. inaće je hemofiličar. u nedjelju mi je počeo šepati i nesigurno hodati. jučer i danas sam odradila sve pretrage da isključim nekakvo krvarenje u zglob. on je vesel i ne pokazuje znakove da ga nešto boli. ali motorički mi izgleda kao da se nazadovao za 3 mjeseca u pogledu hodanja. nisam pametna. mm-u se čini da mu je lijeva nogica nekako iskrivljena. sutra ga vodim privatno u fizijatra. sad paničarim. radila sam mu jučer UZV kukova, koljena i gležnjeva i sve je super. nema očitog otoka niti kakve veće modrice. noge miče normalno. već mi je u glavi nekakvi neurološki problem....
Popipaj mišiće nogu, ne mora biti krvarenje u zglob, može biti i u mišić. Tražiš oteklinu koja može biti topla. Ako sumnjaš na neurološku smetnju, vodi dijete neurologu. I, hematologu koji ga prati zbog osnovne bolesti, ako već nisi.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 00:42   #54
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
žene pomagajte!!!!

maleni mi ima 17 mjeseci. inaće je hemofiličar. u nedjelju mi je počeo šepati i nesigurno hodati. jučer i danas sam odradila sve pretrage da isključim nekakvo krvarenje u zglob. on je vesel i ne pokazuje znakove da ga nešto boli. ali motorički mi izgleda kao da se nazadovao za 3 mjeseca u pogledu hodanja. nisam pametna. mm-u se čini da mu je lijeva nogica nekako iskrivljena. sutra ga vodim privatno u fizijatra. sad paničarim. radila sam mu jučer UZV kukova, koljena i gležnjeva i sve je super. nema očitog otoka niti kakve veće modrice. noge miče normalno. već mi je u glavi nekakvi neurološki problem....
Mufi, da te malo umirim. Meni je fizijatar rekao da bez nekog velikog neurološkog ispada u vidu npr teških konvulzija i sl nema bojazni od nazadovanja u motorici. I to je rekao za M, koja je kao što znaš visokoneurorizična.
Mislim da je moguće da mu je to čisto psihički, da se udario pa je sad u strahu, grču ili tako nešto. Javi što je fizijatar rekao
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 11:52   #55
moj sin se s negdje 4 godine ujutro probudio, pošao ustati i kad se išao osloniti na nogu pao, noga (čini mi se lijeva) potpuno atrofirana, naravno odmah je uslijedio i napad panike i kod njega i kod mene, otišli u bolnicu, puste pretrage i dok je tamo ležao dali mu infuziju da bi nakon primljene infuzije nakon pola sata ustao bez problema.
dijagnoza, od preznojavanja i laganog proljeva mu je pao kalij što se reflektiralo na nogicu, sve vrlo brzo riješeno, sad jako pazimo da uvijek dovoljno pijemo kad se znojimo, redoviti jedemo banane i pome, eto obrati pažnju i na to jer su i nama u bolnici rekli da sumnjaju da je nešto na kuku i isprepadali nas najgorim scenarijima koja ne želim spominjati.
uglavnom sretno i javi novosti
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 16:26   #56
Krvarenje nije ni u zglob ni u misic
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 16:35   #57
Hvala Bogu. Danas puno bolje hoda pa cak skoro normalno. Hematolog ga je odmah pogledao al da je ikakvo krvarenje bolilo bi ga i nebi mogao cucnuti. Pedijatrica mi je rekla da djeca cesto imaju faze imitacije ili iskusavanja. Mozda je to...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 17:27   #58
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
Hvala Bogu. Danas puno bolje hoda pa cak skoro normalno. Hematolog ga je odmah pogledao al da je ikakvo krvarenje bolilo bi ga i nebi mogao cucnuti. Pedijatrica mi je rekla da djeca cesto imaju faze imitacije ili iskusavanja. Mozda je to...
Promatraj i za sada ne pridaj tom ponašanju veće značenje. No,kad se ovako nešto pojavi uz dijagnozu koje dijete ima, razumno je prvo isključiti organske uzroke, pa tek onda razmišljati o imitiranju i sl....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 15:02   #59
evo, da podignem temu, da ne otvaram novu.
uglavnom, malena je imala početak bronhitisa i temperaturu koja je trajala 7 dana, nije bila visoka najčešće 38,5 (u guzi) i pila je cefixim.
zadnju dozu je popla u utorak
jučer sam skužila da šepa. nije niša nateklo. primarno ne govori boli me, ali kada ju pitam gdje te boli, pokazuje gornji dio bedra, dakle kuk!
na internetu sam pročitala svašta i ono najcrnje i ono da to tako dođe poslije viroze i da prođe.
pa eto, ako netko ima još nekih iskustava. svakako u ponedjeljak zovem pedijatricu, da vidm hoćemo odmah vaditi krv i šta kaže.
Tweety! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 19:10   #60
Twwety,nemoj se bojat. To obično zna doći iza viroza,upala,trauma... Trebalo bi za par dana proći
Silaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.