Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2010., 03:04   #61
ermm sad ne znam smijem li o cjenama

mislim da nije problem u cijenama psihijatara. Realno one su niske. Netko moze u toliko vremena trajanja tretmana zaraditi po tecajevima od par mjeseci (recimo neki oblici egzoticnih masaza). Skolovanje ja terapeuta je dulje, skuplje i stoga je logicno da ima cijenu koja je sigurno dosta manja nego vani pa ne mozemo reci niti da ne uzima u obzir standard.

Veci je problem zdravstveni sustav koji onima koji si to ne mogu dozvoliti, a treba im, izgleda ne moze priustiti vise od ljekica.

Ne vidim nekog rjesenja na zalost. Kapitalizam i sve ima cijenu, pa i zdravlje. Jedino ako se odlucimo vratit u komunjare
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 01:52   #62
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
upravo tako. ako dođeš do hospitalizacije, normalno je da prvo ispitaju mogući organski uzrok
Pozdrav.
Ovo mi je prvi glas, da kod hospitalizacije, psihijatri teze, otklanjanju sumnje u organski uzrok. Kod mene su se stalno trudili, da do te spoznaje ne dode. Trubili su svoje , a ja sam im stalno napominjao da je ocito organski uzrok, al daba price. I nakon ultrazvuka kojeg sam napravio, na kojemu je ocito da postoji organski uzrok, i psihijatrica se slozila , da mi dijagnoza krivo pripisana, i da se slaze s time da se dijagnoza brise iz kartona, jos uvijek mi stoji ta dijagnoza iz bolnice ko glavna. I sad nek mi neko kaze... ko je tu lud ? WTF ????
s4l4t4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 02:55   #63
Quote:
s4l4t4 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Ovo mi je prvi glas, da kod hospitalizacije, psihijatri teze, otklanjanju sumnje u organski uzrok. Kod mene su se stalno trudili, da do te spoznaje ne dode. Trubili su svoje , a ja sam im stalno napominjao da je ocito organski uzrok, al daba price. I nakon ultrazvuka kojeg sam napravio, na kojemu je ocito da postoji organski uzrok, i psihijatrica se slozila , da mi dijagnoza krivo pripisana, i da se slaze s time da se dijagnoza brise iz kartona, jos uvijek mi stoji ta dijagnoza iz bolnice ko glavna. I sad nek mi neko kaze... ko je tu lud ? WTF ????
Kad mi se prvi put javila psihoza 'za svaki slučaj' prošao sam sve moguće i nemoguće neurološke pretrage, iako je vrlo lako bilo zaključiti da se radi o psihozi (shizofreniji) jer mi mama ima tu dg, a jednim dijelom je sch. nasljedna. Zašto se kod neke djece shizofreničara ista pojavi, a kod nekih ne službeni stav medicine je-da se ne zna. Mogu to biti traume u prvim godinama života ili samo loša sreća npr ako je jedan roditelj bolestan, a drugi ne naginje na bilo koji psihički poremećaj bolest se neće razviti...Bipolarni poremećaj je više nasljedna bolest od shizofrenije, jer kod jednojajčanih blizanaca shizofrenija ako jedan boluje, 'samo' u 50% slučajeva i drugi će se razboliti dok kod BP taj postotak se penje 80%.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:13   #64
dajte pustite ljude da rade u miru .. za par sto godina ce nesto i nauciti .. a ne ovako pod pritiskom .. pa ko bi ista mogao postici u ovakvim uvjetima

nema muke bez nauke
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 14:54   #65
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Kad mi se prvi put javila psihoza 'za svaki slučaj' prošao sam sve moguće i nemoguće neurološke pretrage, iako je vrlo lako bilo zaključiti da se radi o psihozi (shizofreniji) jer mi mama ima tu dg, a jednim dijelom je sch. nasljedna. Zašto se kod neke djece shizofreničara ista pojavi, a kod nekih ne službeni stav medicine je-da se ne zna. Mogu to biti traume u prvim godinama života ili samo loša sreća npr ako je jedan roditelj bolestan, a drugi ne naginje na bilo koji psihički poremećaj bolest se neće razviti...Bipolarni poremećaj je više nasljedna bolest od shizofrenije, jer kod jednojajčanih blizanaca shizofrenija ako jedan boluje, 'samo' u 50% slučajeva i drugi će se razboliti dok kod BP taj postotak se penje 80%.
Zanimljiv podatak. Iako, ne možemo biti sigurni da se radi o 'genu' za ovu ili onu bolest. Jednojajčani blizanci znaju imati različite osobine ličnosti (psihološke tipove), a o tome između ostalog ovisi i to hoće li određena rana trauma prerasti u dijagnozu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:14   #66
Quote:
Celestar1975 kaže: Pogledaj post
Po meni bi bilo logično da bi prvi pregled kod psihijatra trebao uključivati CT mozga da se vidi dali mozak kao organ funkcionira kako treba, pa ukoliko je to uredu onda bi tek psihijatri i psiholozi mogli krenuti sa psihoterapijom, dakle kad se isključi organski uzrok. Ovako mislim da psihoterapija može biti besmislena, a ipijenje ljekova koji nemaju efekta.
svaki, svaki, svaki psihološki problem ima neurološki uzrok, inače ga nebi bilo, to je ko da kažeš dali problemi sa probavom imaju fiziološki uzrok ili dali visoki tlak ima veze sa cirkulacijom

samo naša psihijatrija ide večinom po psihodinamskoj nekoj logici, što je prevedeno frojdovština ali apdejtana, malo, i nisu si pretjerano ni dobri sa neurolozima mimo činjenice da bi čovjek moro čekat 6 mjeseci na sken a pomoč mu treba odma, pa se uglavnom svode na farmakoterapiju, koja fala bogovima bar večinom ima neki svoj učinak, opet logično, po neurokemiji kako drukčije, ali ovo ostalo im se svodi na nekakve bedaste razgovore o odnosima s roditeljima i generalno ocjenu dal je čovjek opasan ili ne

jebiga, to im je fah, doktori su itd, nemožeš im reč da rade krivo, nemožeš im u biti reč baš ništa, svaka primjedba je samo simptom koji potvrđuje da če te držat na odjelu još neko vrjeme

problem je ustvari malo dublji, večina medicine se bavi baš drito organizmom, pa su im pristupi i metode više tehnički, psihijatrija se ko fol bavi osobom, pa su oni, a potpuno ironično jer bi bar oni trebali razumjeti tu razliku, još uvjek operativno u zabludi da je organizam osoba, i da se tu nešto može rješit razgovorom i držanjem čovjeka u zatvorenom prostoru i tako... mislim i može, sve to pomogne, i pijavice recimo zbilja pomognu kod upala i hematoma, dokazano
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 23:40   #67
Dobra poanta! Možda doduše ne neurološki, nego neurofiziološki uzrok.
Ni ja ne vjerujem u dualitet tijelo-um, to je jedna cjelina. To je kao čestica i val. Jedno te isto. Nema psihosomatskih bolesti - sve su bolesti psihosomatske. Jer ne postoji "psiha" odvojena od "some" i obrnuto.
Mislim ipak da razne tegobe imaju različite eventualne organske indikacije i da je bolje otići kod nekog drugog specijaliste nego kod psihijatra, ako će pronaći neke indikacije za neki pregled.
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:08   #68
Mene je jedna doktorica poslala na EEG i CT mozga.
Kasnije sam iz drugih razloga išla na magnetsku mozga.

Imam vrlo blag neurološki poremećaj (sličan epi) i to je to.
Sve ostalo je psiha.

Dobro pa sam mogla pretrage obavit u bolnici jer ovak bi me fino to sve došlo privatno.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.