Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2016., 21:29   #121
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ja uopće ne kužim gdje gledate te progresije...bolje možda da i ne znam, jer i ovo što znam ne izgleda dobro, tj. mislim na tranzite.
Progresija je to kad ti odlazi iz znaka planeta u neki drugi, koliko sam shvatila?

A utjecaj je na kraju kakav?

Što je bitnije progresija ili tranziti?
O tome imamo cijelu temu:

Prognostička astrologija
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 21:42   #122
Evo 'vako...
Upravo sam riješila misteriju trenutnog tranzita Jupitera na istoimenoj temi, što me navelo da pogledam progresije, a u svezi glede namjere da u dogledno vrijeme predam zahtjev za invalidsku mirovinu...

I eto...

Ustanovih, da će mi pred kraj Jupiterovog tranzita mojim 2. poljem i progresivni Mjesec (vladar 11. polja mirovine) konjugirat natalnog Urana, vladara 6. polja (moj rad, posao...?) i to točno 03.11.2017.
Uz to, i progresivni Merkur (vladar mojeg ASC-a i 10. polja karijere etc.) mijenjati će znak.
Nadalje, toga se dana i progresivni ASC smjestio u moje 2. polje (zarade), a progresivni Mars iz 12. polja (vladar 8. - možda simbolizira zavod za M.O.?) će pravit egzaktni trigon na moje natalno Sunce (ambicije).

Pitam se, da li je gore navedeno, upravo naznaka da bi mi se želja za odlaskom u mirovinu mogla i ostvariti...?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 21:51   #123
Izvadak iz pravila:

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Važne napomene vezane uz pdf Astrologija:

Pitanje je potrebno postaviti konkretno, a postoji nekoliko različitih tipova topica:


a) Topici s pitanjima i odgovorima - služe postavljanju pitanja i odgovorima na iste. Kada postavljate pitanje na ovom topicu potrudite se da ne postate nabrajaljku vlastitih aspekata već što konkretnije i smislenije formulirajte pitanje (nemojte pitanja postavljati opisno, niti kao "aspektni isječak"). Ako je moguće potkrijepite ga vlastitim saznanjem ili iskustvom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 22:13   #124
Uspoređujući neke bitne događaje iz svojeg života, odnosno prošlosti, s progresivnim kretanjima, upala mi je u oči jedna zanimljivost koju jednostavno ovdje moram navesti.

Naime, točno od trenutka "ulaska" progresivnog Jupitera u moje progresivno 8. polje, pri čemu je napravio egzaktni kvadrat na natalni Mars koji mi vlada natalnim 8. poljem, moj se život u globalu, potpuno preokrenuo. Nabolje.
Problemi ako se i pojave, rješavaju se gotovo sami od sebe, bez da uložim imalo truda. I fizičkog i psihičkog.

Zapravo, skoro da je dovoljno da samo mislim na nešto što me možda opterećuje i rješenje se vrlo brzo samo nametne.

Gotovo da mi je takav razvoj događaja postao malo i čudan, nakon svih prethodnih i ne baš lakih životnih udaraca.

Stoga sam znatiželjno, malo otišla astrološkim kartama u budućnost i konstatirala da će u tom progresivnom polju ostati vjerojatno do kraja mog života.

Pitam se, da li je moguće, da je boravak progresivnog Jupitera u 8.
progresivnom polju, uistinu toliko snažan...?

Ili, bolje rečeno, kako si ga drugačije protumačiti..?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 20:58   #125
Zanima me koliko su bitne fiksne zvijezde ako gledamo svoju progresivnu kartu? Moramo li takodjer gledati ako nam se npr progresivno sunce ili mjesec nalaze na nekoj fiksnoj zvijezdi i koliko to može utjecati na ishod nekog dogadjaja koji očekujemo?
princess leiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:24   #126
Ja sam mislila da se progresivni mjesec krece istom brzinom kod svih. Znaci 2.6 godina mu treba da prodje kroz jedan znak. Medjutim vidjeh sad u jednoj karti da predje 15 stupnjeva godisnje.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:25   #127
Pa ne moze se kretati istom brzinom kad se ni u vrijeme rođenja ne krece istom brzinom.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:53   #128
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pa ne moze se kretati istom brzinom kad se ni u vrijeme rođenja ne krece istom brzinom.
Pa zar Mjesecu ne treba 27.5 dana da prodje kroz sve znakove?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:47   #129
Ja sam primijetila da mi se sadašnji progresivni Mjesec u Blizancima brže kreće od prošlog progresivnog Mjeseca u Biku.Ima nešto u dispozitorima Mjeseca.Valjda Merkur brže prolazi,a Venera sporije.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 16:08   #130
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Pa zar Mjesecu ne treba 27.5 dana da prodje kroz sve znakove?
Je, to mu je prosječna brzina.
Ako sam dobro shvatila što ti pitaš...Kako to da je nečiji progresivni Mjesec prešao 15 stupnjeva u godini, to znači da mu je brzina iznadprosječna, što se vidi iz godine života o kojoj se radi.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 18:43   #131
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Je, to mu je prosječna brzina.
Ako sam dobro shvatila što ti pitaš...Kako to da je nečiji progresivni Mjesec prešao 15 stupnjeva u godini, to znači da mu je brzina iznadprosječna, što se vidi iz godine života o kojoj se radi.
Da to sam pitala. Mozes mi to malo pojasniti, ne kuzim. Kakve veze ima godina zivota s brzinom kretanja Mjeseca?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:16   #132
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Da to sam pitala. Mozes mi to malo pojasniti, ne kuzim. Kakve veze ima godina zivota s brzinom kretanja Mjeseca?
Pokušat ću.

Ako želim znati brzinu Mjeseca na neki dan u 1989. godini, to će biti brzina iz 4. dana mog života, u određeno vrijeme.
Za bilo koji period se može izračunati brzina kretanja.
Npr. ako je 1.1.2001. Mo bio na 10 stupnjeva, a godinu dana poslije na 24 stupnja, brzina je 14.

Zapravo, ne kužim što je tu nejasno. Pa ne znam kako da objasnim.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:36   #133
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Pokušat ću.

Ako želim znati brzinu Mjeseca na neki dan u 1989. godini, to će biti brzina iz 4. dana mog života, u određeno vrijeme.
Za bilo koji period se može izračunati brzina kretanja.
Npr. ako je 1.1.2001. Mo bio na 10 stupnjeva, a godinu dana poslije na 24 stupnja, brzina je 14.

Zapravo, ne kužim što je tu nejasno. Pa ne znam kako da objasnim.
Pa ja sam mislila da se Mjesec krece istom brzinom uvijek....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:47   #134
Ne kreće se istom brzinom, ni sam po sebi ovaj sad tranzitni na nebu, nekad prijeđe znak za dva dana, nekad za 2 i po dana.

Niti se kreće istom brzinom progresivni Mjesec. Mijenja se brzina a ovisna je o vremenu rođenja, kao što i sva progresivna kretanja proizlaze iz natala.

Sad kad sam kod sebe gledala, nisam naišla na primjer od 2 i po godine, jer to je zapravo ispodprosječna brzina. Prosječna je nešto iznad 13, i to ispadne 2 dana i nešto manje od pola.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 22:05   #135
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ne kreće se istom brzinom, ni sam po sebi ovaj sad tranzitni na nebu, nekad prijeđe znak za dva dana, nekad za 2 i po dana.

Niti se kreće istom brzinom progresivni Mjesec. Mijenja se brzina a ovisna je o vremenu rođenja, kao što i sva progresivna kretanja proizlaze iz natala.

Sad kad sam kod sebe gledala, nisam naišla na primjer od 2 i po godine, jer to je zapravo ispodprosječna brzina. Prosječna je nešto iznad 13, i to ispadne 2 dana i nešto manje od pola.
ahaha . You learn something new every day. Meni se sporije krece, oko 2.5 godine je u istom znaku. Thanks .
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 23:01   #136
Ma to sam ja slučajno naišla na te primjere brzih kretanja, ima i sporih sigurno.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 14:19   #137
Progresivan mjesec u godinu dana prodje izmedju 12 i 14 stupnjeva.
ZAsto je to tako?
Ovisi o brzini kretanja u danu kad ste se rodili.

Ako je nekom prosao 12 stupnjeva to znaci da treba tocno 30 godina zivota da dode na istu tocku u kojoj je bio kod rodenja
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 16:06   #138
Što bi značila konjukcija progresivnog mjeseca tj egzaktno 0, na natalni Mc koji je u sunčevom znaku, dakle i mjesec ulazi u sunčev znak (iduće god), također i progresivna venera isti slučaj konjukcija 1 natalni mc i pr. mjesec ?
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 17:25   #139
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Što bi značila konjukcija progresivnog mjeseca tj egzaktno 0, na natalni Mc koji je u sunčevom znaku, dakle i mjesec ulazi u sunčev znak (iduće god), također i progresivna venera isti slučaj konjukcija 1 natalni mc i pr. mjesec ?
meni je progresivni mjesec na MC donio ljubavnu vezu,progresivna venera je bila u konjukciji s natalnim suncem.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 17:58   #140
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
meni je progresivni mjesec na MC donio ljubavnu vezu,progresivna venera je bila u konjukciji s natalnim suncem.
Da, tako sam i ja mislila može biti i karijera, ali vjerojatno ljubav jer je u kombinaciji s veneroom (već je sad venera 2 stupnja od mc, ali ništa...kažu da se za progresije uzima 1 stupanj). Ma bilo kakva promjena je dobrodošla da uništi ovu statičnost prije no što me do kraja uguši.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.