Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2017., 15:20   #7641
E olife zaboravljaš veliku manu modernog doba, a to je sve veći udio obnovljivih izvora. Svaka vjetroelektrana na mrežu ide preko frekvencijskog pretvaraca koji unosi vise harmonike i truje kvalitetnu mrežnog napona. Vjetroparkova ina sve više, i bit ce ih više, a to znači sve veći šum u mreži koji dolazi u naša pojačala i dac-ove i na kraju izlazi na zvučnike.
Svi plaćamo harač za obnovljive izvore, a to nam truje zvuk.
AKG is offline  
Old 07.10.2017., 17:48   #7642
Sa mog laickog stajalista...
U kuce se ugraduju najjeftiniji kablovi s trzista, naravno koji zadovoljavaju neke standarde, pa prekidaci koji opet imaju drugaciju strukturu, pa svi ti kucni ventilatori, ritori, zracenja, magnetna polja, armature, gromobrani, kucanski aparati...

I onda je bitna vjetroelektrana ili komadic kabela koji spaja jeftinu uticnicu s pojacalom?!

A jeste li vi svjesni tko i kako radi objekte (ne daj boze POS i spomenuti)

Konkretno Linn me jako iznenadio.
No i DAC je uletio skoro istovremeno pa ne mogu bays samo Linnu pripisati zasluge.
Mozda i onaj vrazji Altmann ima tu udio...

Cekam da mi kolega donese na probu dva strujna kabla za predpojacalo / pojacalo (spojeni strujom medusobno) i DAC.

Moje razmisljanje je da je optimalno ulaganje u pojedinu komponentu onoliko kojim postotkom sudjeluje u "kvarenju" izvornog zvuka.
Dakle komponenta koja moze najvise nastetiti zvuku mora biti najskuplja.
...i obrnuto naravno.
Angelbyu is offline  
Old 08.10.2017., 10:40   #7643
Vidiš, o tim vjetroelektranama (solarne valjda ne "zagađuju" !?) nisam ni razmišljao.
Doduše, oko mene ih još nema, ali...

Najbolje od svega je da ćemo radi tih obnovljivih izvora plačati skuplju struju (a i vodu bi htjeli dići), pa ti onda imaj......

No to nas neće spriječiti da i dalje probamo uživati u Hifi....
....mada to kao hobi baš i ne napreduje u današnje doba.
Sve je to danas zbrzano.
Važnije je da se čuje, odgleda ili pročita što prije , laše i brže, a kvaliteta izvora tih informacija i nije toliko bitna današnjoj mladoj populaciji.

Znam da mi stariji uvijek imamo neku nostalgiju za prijašnjim vremenima, smatrajući ih boljima u kvaliteti nekih područja kulture i zabave.
I glazba se tu može uklopiti.
Neki glazbeni brojevi od prije 50-ak godina (pa sve do 90-ih) su i danas kvalitetni za slušanje i biti će još dugo.
Već duže vrijeme nema neke karizmatične pop/rock grupe, a bogami nema previše i takvih solo izvođaća.
Danas je ponekad važnije kako izgledaš nego kako pjevaš......
olif is offline  
Old 08.10.2017., 11:14   #7644
Da, slazem se.
Bitnije da ti sisa ili vagina ispadne jednom mjesecno...nego muzika.
Mojo je mrtav.
Svi bi sve na brzinu.
Odmah.
Jeftino.

Zapravo, cak su i danasnje komponente takve.
Visoki bit rate, frekvencije, sve neki high tech a sve bezlicno i mlako.

A kad krepa bilo sta, bacas.
E da...dobra stara vremena.
Angelbyu is offline  
Old 09.10.2017., 09:59   #7645
Jutro

Da li netko zna nesto o ovoj firmi i konkretno o ovim igrackama?

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacal...oglas-23668413
Angelbyu is offline  
Old 09.10.2017., 11:53   #7646
http://www.audiofil.net/forum/forum_...6111&title=ion

Već sam par puta spominjao to pojačalo i našeg konstruktora Željka.
Radi se o uradku koji se svojom cijenom ( a pogotovu u SH) bez problema nosi s konkurencijom...dapače....
Sonus Faber zvučnici vole snažniju amplifikaciju, pa bi ovo trebalo biti sasvim prikladno.
Po riječima kolega koji ga posjeduju ili su ga imali na slušanju (a koje osobno poznajem), to su odlični blokići.
Da nemam amp, tražio bih u tom smjeru.
olif is offline  
Old 09.10.2017., 15:20   #7647
Živjeli. Je li netko imao priliku čuti Tannoy XT6F ili XT8F? Neka odokativna usporedba sa Harbethom, PMC-om, KEF-om i BW-om istog cjenovnog ranga?

Inače lemilica je vruća, radi se na Naim NAP 250 sa "original" engleskim modulima iz Avondale audia. Čeka se da poštar zazvoni, ito dvaput, jednom za module, drugi put za kondenzatore napajanja.
NCC-1702 is offline  
Old 09.10.2017., 17:21   #7648
Te Tannoy nisam čuo.
Mada me na spomen tog Branda puno toga asocira na ovakve dole "kutijice" ( 530 L / 134 kg) :

http://www.planetaudio.hr/zvucnicke-...minster-royal/

Na jednom od sajmova slušah nešto slabiju verziju...
....sviralo je to....
olif is offline  
Old 09.10.2017., 17:27   #7649
da...i ja cuo s dvije strane da ti "studijski" Tannoy rasturaju, no gore navedeni modeli su "slicniji" klasicnim zvucnicima. Konkretno brat ima Tannoy Saturn S6 (ili tako nesto) i to lijepo radi. Naravno pitanje je i s cime pogonis kutije...
Angelbyu is offline  
Old 10.10.2017., 16:42   #7650
Na predpojacalu imam 3 izlaza za pojacala snage.
Koristim samo jedan par.
Na jedan par bih zelio prikljuciti RELa .

Kako je najpametnije da to napravim?
Ne mogu koristiti neutrick kabel jer prima samo bananice.

Dakle da li da nadem neki adapter i spojim i lijevi i desni kanal u jedan cinc i tu upiknem cinc od subwoofera? Ili imate kakav pametniji prijedlog?
Angelbyu is offline  
Old 10.10.2017., 21:13   #7651
https://www.google.hr/search?q=speak...&bih=512&dpr=3

Ima višše vrsta tih Banana Splittera...

http://www.dacco.hr/shop/item/dynavo...mm_48155-1808/

A možda se i ove daju uštekati si sa zadnje strane:
http://www.dacco.hr/shop/item/dynavo...et_45378-1808/

Ono sa činč RCA izlazima na preampu na sub ne bi išlo sam tak.

Imaš i u Elmatisu Splitter bananice.
Prišarafiš u nju neutrik žicu, pikneš bananicu u amp zv terminala i otraga u bananicu upikneš bananicu zvučničkog kabela...

S takvim bananicama sa zadnjg linka (Elmatis) sam kod kolege spajao REL neutrik kabele (bananica u bananicu...).

Zadnje uređivanje olif : 10.10.2017. at 21:51.
olif is offline  
Old 11.10.2017., 07:21   #7652
Znaci preporuka je da se ne petljam s cincevima vec s neutricom omogucim spajanje?
Jedna varijanta je bila spojiti cincem jedan od preostala dva cinca, ali onda ne dobivam signal od jedne strane, a ako ...spojim oba u jednoga onda me brine jacina signala.

Imas pravo...neutrik
Angelbyu is offline  
Old 11.10.2017., 11:33   #7653
Jooooj... novi zvučnici, tek 3 dana u "pogonu". Išao sam poslušati savjet da ih pratim kako se usviravaju (obično radim ubrzano usviravanje, okrenem jednog prema drugome, spojim u protufazu i pustim neka sviraju glasno na većoj snazi neko vrijeme, a to glasno se ne čuje jer kad su blizu a u protufazi većina zvuka se poništava). Prvi dojam je bio prilično otvoren zvuk, budući da imam iste takve koji su odavno razrađeni (6 godina ) lako je otkriti razliku. Novi basovi su nijansu tvrđi, srednji su čisti i vrlo detaljni ali fali malo muzikalnosti, visoki su praktički isti ili možda samo nijansu glasniji. I sad nakon 3 dana ponovo sam usporedio: Basovi su "sjeli" kako treba, visoki praktički isti kao na starijim zvučnicima ali srednji se još ne daju, malo su topliji nego na početku ali očito treba im više vremena. Sve u svemu, za sada ocjena -5, za koji dan vjerujem čista petica.
tekac is offline  
Old 11.10.2017., 12:52   #7654
Tri dana je svakako premalo za bilo koju vrstu zvučničkih drivera da se usviraju.
Da su npr. keramički ne bi (po pričanju kolega koji ih imaju) bilo dosta ni 1.000 sati !
A vele i da su te kreamike neusvirane "očajno" zvučale.....
olif is offline  
Old 11.10.2017., 13:43   #7655
u pogonu...

girling is offline  
Old 11.10.2017., 13:56   #7656
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
u pogonu...

Na to idu samo nove ploče ili mogu i polovnjače?
konjokradica is offline  
Old 11.10.2017., 14:23   #7657
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Tri dana je svakako premalo za bilo koju vrstu zvučničkih drivera da se usviraju.
Da su npr. keramički ne bi (po pričanju kolega koji ih imaju) bilo dosta ni 1.000 sati !
A vele i da su te kreamike neusvirane "očajno" zvučale.....
Pa na spomenutim zvučnicima su KE25SC keramički visokotonci. Od prvog dana zvuk je gladak, čist, ugodan, minimalno se promijeni nakon usviravanja... tako da mi tih 1000 sati zvuči čudno??? A platneni kupolasti srednjetonac traži dugo usviravanje, bar po mom iskustvu.

Zadnje uređivanje tekac : 11.10.2017. at 14:40.
tekac is offline  
Old 11.10.2017., 15:26   #7658
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Na to idu samo nove ploče ili mogu i polovnjače?
sve ide...ima se zaliha....
girling is offline  
Old 11.10.2017., 16:01   #7659
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Pa na spomenutim zvučnicima su KE25SC keramički visokotonci. Od prvog dana zvuk je gladak, čist, ugodan, minimalno se promijeni nakon usviravanja... tako da mi tih 1000 sati zvuči čudno??? A platneni kupolasti srednjetonac traži dugo usviravanje, bar po mom iskustvu.
Ne govorim ja tu o visokotoncima, tamo (kod L. White) zna biti i Scan Speak, već o ovakvim srednjetoncima i sl:

https://www.madisoundspeakerstore.co...dome-midrange/
https://www.madisoundspeakerstore.co...amic-midrange/
https://www.madisoundspeakerstore.co...cone-midrange/

Naravno, mrežica sprijeda je obavezna....
...kolega ga je neoprezno vadio iz kutije, primio za zadnju stranu membrane i ona se samo raspala....puno je to krhkije od ljuske jajeta........ali lijepo sviri, kažu, osobito s lampašima....
olif is offline  
Old 11.10.2017., 16:07   #7660
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
u pogonu...

Znači, nabavio si pante za plexi poklopac !???

Lijepi (i kvalitetan) gramofon za pravo analogno uživanje u glazbi !
olif is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.