Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 16:28   #21
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Ja nisam napisala da njegove trave ne valjaju, već sam napisala da je to previše novaca za tri vrste trava i matičnu mliječ koja, već je napisano ne može biti samo tako u teglici. Ali kad već pričamo o kvaliteti biljaka od kuda znate gdje su njegove biljke brane i da li su bez teških metala u sebi,pesticid i drugih stvari?!
Jer čisto sumnjam da je navedeno od kuda on nabavlja te biljke.
Može biti da ih kupuje na veliko iz recimo Mađarske, Bugarske ili neke treće zemlje pa ih pakira u manje vrećice i tako ih prodava pod domaće i po astronomskim cijenama. Nitko nije bio ovdje od nas sa njime privatno bio i vidio točno kako skuplja i od kuda nabavlja te kako skaldišti te iste biljke.
Jer nije biljku samo ubrat, osušit i tutnut u vrećicu. Postoji jedan redoslijed kod tih stvari.
Ja osobno nemam ništa protiv njega, ali imam protiv toga da se biljke i ostalo šta ide u njegovom paketu naplaćuju po masnoj cijeni, a neznate porijeklo svega toga šta ste dobili i šećer na kraju njegova terapija je ista za sve. Ma dajte molim vas, pa nećete žene sa uznapredovalom endometriozom ili pcos ili polipima, miomima, slijepljenim jajnicima, začepljenim jajnicima, sekundarnoma amenorejom, primarnom amenorejom, krončnom anovulacijom i drugim stanjima sve njih stvaljati u isti koš.
Jedan primjer kadulja ima estrogensko djelovanje šta ćete to davati ženi koja ima endometriozu koja još više buja uz prisutstvo estrogena?! Ne drži vodu nikako
.

moram priznati da imaš ovdje argument... jer je svima terpaija ista... barem što sam se ja uspjela raspitati... e sad kako to? ja stvarno ne znam... po meni je to ista stvar kao i za sve vitamine i ostale stvari... uzmimo npr bioasthin za spermiograme... nekima je pomogao, nekima nije... inače za nijedan od tih vitamina je lutrija da li će ti pomoći.... može i ne mora... neki doktori zagoaraju neki ne... nemam pojma... meni je više glava puna svega... svi imaju različita mišljenja i tako....
pa se meni čini da Tešićeve terapije su ista stvar... nekima pomognu nekima ne... ono što sam ja čitala je da je nažalost više onih kojima nije pomogao nego onima kojima je...barem ono što cure pišu po forumima kod nas....
ja sam kod njega naručena sad u subotu... i na vagi sam...jer me malo muči koliko je negativnih stvari o njemu napisano.. baš dosta... puno više nego pozitivnih...
mislim da ću ja u svakom slučaju otići i uvjeriti se sama pa vidjeti da li ću uzeti njegovu terapiju... ako ništa drugo uvijek sam mogla dobro procijeniti ljude..
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 17:21   #22
nekima pomognu nekima ne... ono što sam ja čitala je da je nažalost više onih kojima nije pomogao nego onima kojima je...barem ono što cure pišu po forumima kod nas....
ja sam kod njega naručena sad u subotu... i na vagi sam...jer me malo muči koliko je negativnih stvari o njemu napisano.. baš dosta... puno više nego pozitivnih...
mislim da ću ja u svakom slučaju otići i uvjeriti se sama pa vidjeti da li ću uzeti njegovu terapiju... ako ništa drugo uvijek sam mogla dobro procijeniti ljude..[/QUOTE]

Ja bi na tvom mjestu otišla kod njega, već sam napisala gore da sam i sama koristila njegovu terapiju nažalost meni nije uspjelo, ali opet s druge strane znam 2 cure koje su ostale trudne s tom terapijom, sad jel to povezano s tim čajevima ili .... Ja sam htjela probat sve prije samog icsi-ja, pa tako i to. Otiđi, vidi, savjetuj se, ali mislim da ti neće naškodit. Ah šta sve moramo prolazit (i piti) da dođemo do naših bebica.
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 17:34   #23
Quote:
mare09 kaže: Pogledaj post
nekima pomognu nekima ne... ono što sam ja čitala je da je nažalost više onih kojima nije pomogao nego onima kojima je...barem ono što cure pišu po forumima kod nas....
ja sam kod njega naručena sad u subotu... i na vagi sam...jer me malo muči koliko je negativnih stvari o njemu napisano.. baš dosta... puno više nego pozitivnih...
mislim da ću ja u svakom slučaju otići i uvjeriti se sama pa vidjeti da li ću uzeti njegovu terapiju... ako ništa drugo uvijek sam mogla dobro procijeniti ljude..
Ja bi na tvom mjestu otišla kod njega, već sam napisala gore da sam i sama koristila njegovu terapiju nažalost meni nije uspjelo, ali opet s druge strane znam 2 cure koje su ostale trudne s tom terapijom, sad jel to povezano s tim čajevima ili .... Ja sam htjela probat sve prije samog icsi-ja, pa tako i to. Otiđi, vidi, savjetuj se, ali mislim da ti neće naškodit. Ah šta sve moramo prolazit (i piti) da dođemo do naših bebica.[/QUOTE]

hvala ti na odgovoru... da naškoditi ne može... možda pomogne... treba sve probati i želim prije ICSI-ja... kada je tvoj postupak? oprosti ako si negdje napisala nisam skužila...
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 17:51   #24
mene zanima jel tu istu terapiju piju i muž i žena
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 09:18   #25
A ja mislim da ako čvrsto vjeruješ u nešto, da to onda djeluje!!! Ako u nešto od početka ulaziš sa sumnjom, onda je to osuđeno na propast. Prva osoba koja mi pada na pamet je naša Maldi. Ona je u prvom ciklusu Tešićeve terapije ostala trudna, na žalost nije dobro završilo, ali ona je čvrsto vjerovala u to i sve je spremna probati prije nego se da doktorima u ruke i krene u postupke. Vjerujem da je ta vjera i pozitivno razmišljanje dovela do plusića u prvom ciklusu.
Ne kažem ja da treba naivno dati 200-300 eura za nešto što MOŽDA možeš sam, jeftinije nabaviti...ali možda ima nešto u tim njegovim travama ...možda čovjek raspolaže nekakvom energijom koji prenosi na te svoje biljčice... Možda nije sve samo u tim travama!

Ljetos smo se mm i ja suočili s lošim spermiogramom i u isto vrijeme sam gledala Tešića na telki...iskreno sam razmišljala otići k njemu i probati terapiju prije bilo kakvih upuštanja u avanturu zvanu MPO...
Na sreću taj isti ciklus sam ostala trudna i sad već sitno odbrojavam...ali da nisam, svakako bih probala svakakve prirodne i manje prirodne terapije da dođemo do krajnjeg cilja, koji nam je svima ovdje isti, a to je trudnoća i beba na kraju!!!!!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:18   #26
Oboje pijemo čajeve i mješavinu octa i meda navečer, a ja dodatno pijem matičnu mliječ i propolis kapi.
__________________
Mjesto za sjest i odmorit

Zadnje uređivanje Tashi : 07.02.2010. at 23:55.
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:21   #27
mene muči ova kadulja, jer nisam sigurna jel se ona smije u drugoj fazi ciklusa piti jer sam čula da je dobra samo u prvoj fazi, a da u drugoj može imati abortivni učinak slično kao i macina trava
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:22   #28
Quote:
Nolina kaže: Pogledaj post
Oboje pijemo čajeve i mješavinu octa i meda navečer, a ja dodatno pijem matičnu mliječ i propolis kapi.
a što on ne pije matičnu mliječ

ja sam svome propisala matičnu mliječ, već je neko vrijeme pije
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 15:20   #29
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
mene muči ova kadulja, jer nisam sigurna jel se ona smije u drugoj fazi ciklusa piti jer sam čula da je dobra samo u prvoj fazi, a da u drugoj može imati abortivni učinak slično kao i macina trava
od jeden salice ti nece biti nista
a gle, i ja sam zbunjena tim konceptom da se kadulja pije citavi ciklus. s druge strane, moze biti da autosugestija cini cudo.
ja sam pred 1. trudnocu (uz klomice) pila CITAVI ciklus caj od malinovog lista i vrkutu - mada je malinov list najbolji u prvom dijelu ciklusa, a vrkuta u drugom.
pred 2. trudnocu sam cijeli ciklus pila malinov list..tako da..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 16:05   #30
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
mene muči ova kadulja, jer nisam sigurna jel se ona smije u drugoj fazi ciklusa piti jer sam čula da je dobra samo u prvoj fazi, a da u drugoj može imati abortivni učinak slično kao i macina trava
Ja sam je pila non stop kad sam bila na terapiji, a bila sam i sama zbunjena baš zbog toga jer sam pročitala i ja da nije dobro piti drugi dio ciklusa, al kontala sam da od 2 dc neće biti ništa.
To mi je bio najgori dio ta kadulja, ništa odvratnije nisam probala u životu, kadulju više ne koristim ni u hrani kao mirodiju jer me ogadila.
Ja sam pročitala da je i zdravac super čaj da pomaže kod regulacije ciklusa i pomoći pri neplodnosti, njega sam nastavila koristit i nakon terapije sa malim pauzama.
Za jesen_82
Ja se spremam sljedeći tjedan na inseminaciju taman sam popila svoje klomifene i od ponedjeljka krećem sa ultrazvukom, probat ću i to.
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 16:12   #31
Quote:
mare09 kaže: Pogledaj post
Ja sam je pila non stop kad sam bila na terapiji, a bila sam i sama zbunjena baš zbog toga jer sam pročitala i ja da nije dobro piti drugi dio ciklusa, al kontala sam da od 2 dc neće biti ništa.
To mi je bio najgori dio ta kadulja, ništa odvratnije nisam probala u životu, kadulju više ne koristim ni u hrani kao mirodiju jer me ogadila.
Ja sam pročitala da je i zdravac super čaj da pomaže kod regulacije ciklusa i pomoći pri neplodnosti, njega sam nastavila koristit i nakon terapije sa malim pauzama.
Za jesen_82
Ja se spremam sljedeći tjedan na inseminaciju taman sam popila svoje klomifene i od ponedjeljka krećem sa ultrazvukom, probat ću i to.
ako misliš da ništa odvratnije u životu nisi probala, onda je vrijeme za marulju
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 13:10   #32
evo ovako.. bili danas kod gospodina... simpatičan striček... bar meni

probati ću ovdje napisati što detaljnije terapiju pa tko želi vjerovati može.. tko ne želi, opet dobro... ja i suprug smo odlučili probati otvorenog uma i s pozitvnim stavom... izgubiti nemamo ništa, dobiti puno

dobili smo manje više oboje istu terapiju ali dvije su razlike:

1. čajevi su ovdje već prije nabrojeni i to smo i mi dobili pijemo ih zajedno sljedećih 3 mjeseca... dobili smo 6 većih kutija... e sad tko hoće vjerovati tko ne.. čajevi su po meni defintivno domaći... nije industrijska proizvodnja... pila sam čajeva u životu pa mislim da mogu procijeniti... naravno tu će se sigurno naći netko tko će me ići pobijati ali dobro... pošto ja gledam u taj čaj i osjećam njegov miris ostati ću pri svojem mišljenju....

2. matičnu mliječ, tj. piše na njoj baby mliječ to je defintivno miješano s medom ali je jako, jako gusto... mene podsjeća na one propolis medove koje imati kupiti kod medara ..dobili smo svatko svoju i rekao je da je jako važno da se ne pobrkaju... moje su roze boje a njegove plave
ja imam 6 teglica on ima dvije...on to uzima mjesec dana a ja sva 3 mjeseca

3. propolis kapi uzimam sama, on ne mora.. nisam pitala zašto...tu sam dobila dvije bočice po 20 ml...

4. med i ocat uzimamo oboje sva 3 mjeseca skupa


suprug bi defintivno morao prestati skroz pušiti.. što su mu već svi rekli ali mu je to dosta teško... ali rekao je da će sad stvarno potruditi svim silama


eto...nije mi žao da smo otišli... dapače puno hvala svim curama koje su me poduprle.. znaju one koje su

pusa svima i neka nam je svima sa srećom

p.s. ako tko ima kakvih još možda pitanja, tu sam... e da upravo pijem žalfiju i definitvno sam pila i puno odvratnijih čajeva.. a može se zasladiti s medom pa uopće nije loša...
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 13:28   #33
Jesen, baš mi je drago da je posjet Tešiću prošao OK.

I želim ti naravno da terapija čim prije uspije.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 13:38   #34
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Jesen, baš mi je drago da je posjet Tešiću prošao OK.

I želim ti naravno da terapija čim prije uspije.
hvala draga!
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:31   #35
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ako misliš da ništa odvratnije u životu nisi probala, onda je vrijeme za marulju

Totalno, kadulja je bombončić nasprema marulje!!!
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:35   #36
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
2. matičnu mliječ, tj. piše na njoj baby mliječ to je defintivno miješano s medom ali je jako, jako gusto... mene podsjeća na one propolis medove koje imati kupiti kod medara ..dobili smo svatko svoju i rekao je da je jako važno da se ne pobrkaju... moje su roze boje a njegove plave
ja imam 6 teglica on ima dvije...on to uzima mjesec dana a ja sva 3 mjeseca
Eto vidiš, tu je razlika, mm ne mora piti ni matičnu mliječ ni propolis - vjerojatno zato kaj mm ima normo-spermiogram

A ja pijem, tj. pila sam rozu mliječ...mislila sam je dati mužu da je on jede jer su njemu takve stvari fine (jer je ja više neću jest - alergija - pa da ne propadne), ali kaj onda ne bi smjela? Jesi pitala zakaj?

edit: i, SRETNO, naravno
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:44   #37
Quote:
Nolina kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, tu je razlika, mm ne mora piti ni matičnu mliječ ni propolis - vjerojatno zato kaj mm ima normo-spermiogram

A ja pijem, tj. pila sam rozu mliječ...mislila sam je dati mužu da je on jede jer su njemu takve stvari fine (jer je ja više neću jest - alergija - pa da ne propadne), ali kaj onda ne bi smjela? Jesi pitala zakaj?

edit: i, SRETNO, naravno
ej dragička... ni moj ne mora propolis... ali mora mliječ.. da zbog spermiograma... to nam je naglasio... ali samo mjesec dana... a čuj ja ti ne mislim čačkati po terapiji... ako imaš nedoumica radije ga pitaj... .meni je 10 puta naglasio da ga zovemo ako nije jasno ili ako mi nešto bude odgovaralo... pa ako ti je alergija od mliječi onda radije mu reci....ili kako je on rekao samo da nas čuje jer da je njemu jako drago kada mu se ljudi javljaju...simpa mi je onako sav okrugao sa svojim parolama

sretno i tebi!

a nakon koliko ti se razvila alergija?
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 19:45   #38
Jesen82 želim ti sreću sa terapijom i neka uspije. Vibram za plus ~~~~~~~
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 20:26   #39
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Jesen82 želim ti sreću sa terapijom i neka uspije. Vibram za plus ~~~~~~~
hvala
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 21:22   #40
Jesen ~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
da terapija što prije donese +
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.