Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 09:48   #3601
Popila danas ujutro prvu Eliceu i skoro pala u nesvjest. Srce mi lupa, ruke tresu, znojim se, doktorica mi radi popodne zvat ću je svakako, ali da li su to normalni simptomi kod uzimanja, ili nije bas normalno? Inače imam nisko željezo pa mi se često crni pred očima, ali ovo je bas bilo gadno, nisam mogla do zraka doći i ono lupanje u glavi kao prije pada u nesvjest.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:02   #3602
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Popila danas ujutro prvu Eliceu i skoro pala u nesvjest. Srce mi lupa, ruke tresu, znojim se, doktorica mi radi popodne zvat ću je svakako, ali da li su to normalni simptomi kod uzimanja, ili nije bas normalno? Inače imam nisko željezo pa mi se često crni pred očima, ali ovo je bas bilo gadno, nisam mogla do zraka doći i ono lupanje u glavi kao prije pada u nesvjest.
trebaš prvo 3-4 dana četvrtinu tbl, pa polovicu isto, pa 3/4 par dana, tek onda punu dozu. svakako se javi dr
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:29   #3603
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
trebaš prvo 3-4 dana četvrtinu tbl, pa polovicu isto, pa 3/4 par dana, tek onda punu dozu. svakako se javi dr
Zašto to meni nitko nije rekao?! Sad mi je bolje, ali još osjećam trnce u rukama i nogama i vruće mi je za popi.... Zvat ću doktoricu u pol 2 čim počne raditi, ali mislim da ja to ne bum pila, i ovak sam u banani, još da se moram brinuti dal ću negdje zvitnut u nesvjest. Vidjet ću sta dr kaže... Hvala na odgovoru.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:39   #3604
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Zašto to meni nitko nije rekao?! Sad mi je bolje, ali još osjećam trnce u rukama i nogama i vruće mi je za popi.... Zvat ću doktoricu u pol 2 čim počne raditi, ali mislim da ja to ne bum pila, i ovak sam u banani, još da se moram brinuti dal ću negdje zvitnut u nesvjest. Vidjet ću sta dr kaže... Hvala na odgovoru.
a gle, da bi se organizam lakše priviknuo ne uvodi se odmah cijela doza, često se uz ad daje i neki benzodiazepin za smirenje. ti možeš i na tjedan dana razvući, ali najčešće je to 3-4 dana po četvrtinu
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:28   #3605
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
a gle, da bi se organizam lakše priviknuo ne uvodi se odmah cijela doza, često se uz ad daje i neki benzodiazepin za smirenje. ti možeš i na tjedan dana razvući, ali najčešće je to 3-4 dana po četvrtinu
Kaže dr da sutra popijem još jednu da budemo sigurni da je od tableta, pa da ako opet bude reakcija da ćemo mijenjati terapiju. Još uvijek se znojim, i malo me glava boli, da ja na svoju ruku ipak sutra popijem samo cetvrtinu, sutra moram s malom u bolnicu na pregled i ne mogu ići i iščekivati dal ću se negdje srusiti.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:31   #3606
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
a gle, da bi se organizam lakše priviknuo ne uvodi se odmah cijela doza, često se uz ad daje i neki benzodiazepin za smirenje. ti možeš i na tjedan dana razvući, ali najčešće je to 3-4 dana po četvrtinu
Cekaj, jel bi trebala uz to popiti i normabel? Za normabel mi je rekla po potrebi, nije rekla da pijem zajedno.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:32   #3607
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Kaže dr da sutra popijem još jednu da budemo sigurni da je od tableta, pa da ako opet bude reakcija da ćemo mijenjati terapiju. Još uvijek se znojim, i malo me glava boli, da ja na svoju ruku ipak sutra popijem samo cetvrtinu, sutra moram s malom u bolnicu na pregled i ne mogu ići i iščekivati dal ću se negdje srusiti.
pa normalno da ne budeš sutra popila, napravi pauzu 1 dan, pa onda nastavi. trebala si ju pitati zašto ti nije postepeno uvodila ad.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:37   #3608
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Cekaj, jel bi trebala uz to popiti i normabel? Za normabel mi je rekla po potrebi, nije rekla da pijem zajedno.
joj, ne moraš ti ništa, ali s obzirom na simptome, dobro bi ti došao dok ad ne prodjeluje. samo ti njega mrkni

kolko si ti bila kod nje u ordinaciji, 1 min.?!?

možeš mi se javiti u inbox ako želiš da ti detaljnije objasnim
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:42   #3609
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Popila danas ujutro prvu Eliceu i skoro pala u nesvjest. Srce mi lupa, ruke tresu, znojim se, doktorica mi radi popodne zvat ću je svakako, ali da li su to normalni simptomi kod uzimanja, ili nije bas normalno? Inače imam nisko željezo pa mi se često crni pred očima, ali ovo je bas bilo gadno, nisam mogla do zraka doći i ono lupanje u glavi kao prije pada u nesvjest.
jel uzimaš nešto za željezo? jesi se jako bojala kad si popila ad- može i od straha biti treskavica i znojenje

inače ti se samo crni pred očima, ovi drugi su se prvi put pojavili?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:28   #3610
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
jel uzimaš nešto za željezo? jesi se jako bojala kad si popila ad- može i od straha biti treskavica i znojenje

inače ti se samo crni pred očima, ovi drugi su se prvi put pojavili?
Poslala sam ti pp...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:11   #3611
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
joj, samo ti njega mrkni
Rodi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:33   #3612
Da li smeju da sei piju 2 benzodiazepina zajedno?
Konkretno pijem Flormidal 15 mg ali pošto više ne može da me uspava
dodao sam na "svoju ruku" 1 mg clonazepama.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:46   #3613
Moje iskustvo.

Ne kanim ulaziti u polemike nego samo iznijeti svoje iskustvo, možda nekom pomogne zato što se složi, a nekom drugom pomogne baš zato što ne slaže i nagna ga da učini po svom.
Ja dobila preporuku, detaljno proučila i zaključila što mi je od toga prihvatljivo a što ne. Recimo ako neki lijek ima masu tužbi od pacijenata onda ne vidim svrhu. To nisam uzela. Ovo sam uzela što je prema potrebi bilo i bilo mi je odlično. Dobro u stvari skratila sam priču, od prve osobe sam dobila jedan F i jedne preporuke, a od druge osobe sve različito. Slično, ali različito. Prva dr me uopće nije čula što govorim pa nije bilo ama baš nikakve šanse da razmotrim njene preporuke.

E pa ko za vraga dam se nagovoriti. Čak sam u jednom trenu dobila recept i imala kutiju u ruci za ovo što mi nije bilo prihvatljivo. Malo je dulja priča pa pričam napreskokce pa je malo zbrkano. Kažem dr o brain zapovima a on nema pojma o čemu pričam. Meni je život dovoljno kompliciran i bez toga da se trebam kasnije s nečeg skidati, znajući sebe to nikako ne zvuči dobro. (Ja sam previše zaboravna i nikad u životu ni vitamin nisam uspjela redovito popiti unatoč svim alarmima, a nekmoli da se tako igram s nečim tako ozbiljnim.) Nije mi zapravo nitko znao objasniti zašto mi to uopće treba. A osim toga moguće nuspojave mi izgledaju gore nego ono kako se osjećam. Problem koji imam neće se riješiti tabletom, nego trebam naći načina da riješim problem. Drugi, akutni problemi koji su me i doveli do bolovanja, za njih službeno nema lijeka. (Srećom za to su mi pomogli adaptogeni, to me je spasilo. Ali to sam sama morala pronaći.)

Međutim za lijek koji sam uzimala prema potrebi sam se dala nagovoriti da ga uzimam stalno. Nakon drugog dana nuspojave su bile katastrofalne i uopće nisu bile navedene na papiriću. Bolovanje od 3 tjedna koje sam dobila koje sam trebala uložiti u sebe i u aktivnosti da se osjećam bolje, potratila sam na 3 tjedna ležanja u bolovima i Voltarenima koje nisam u 30 godina popila ko u ta 3 tjedna. A kutiju AD sam vratila mojoj dr neotvorenu.
Nakon 3 tjedna umjesto da sam se osjećala bolje (da nisam popila to govno) tek sam se pridigla iz kreveta i mjesecima oporavljala samo od tog ležanja, a da ne velim ostali oporavak.
I još k tome ostala sam bez tog lijeka jer mi je za povremeno uzimanje bio odličan. Dobila sam drugi od kojih su mi utrnula usta. Jest djelovao je. Ali ono što me u tom trenu uzrujalo nije se promijenilo. Ali neću da mi trnu usta zato što me netko uzrujava. Pa sam iz toga naučila da se mogu smiriti i ako se situacija ne promijeni, zato jer ništa nije vrijedno uzrujavanja. Pogotovu tada kad mi je bilo loše i kad mi je uzrujavanje škodilo. Uostalom sad mi je puno bolje, i mogu podnijeti da se katkad uzrujam. Jednostavnije mi je postaviti granice prema drugim ljudima i objasniti koje ponašanje mi je prihvatljivo a koje nije. Ali bih svejedno voljela da imam taj prvi lijek na raspolaganju jer je bio stvarno koristan. Ovaj drugi i dalje imam, i da se razumijemo, uzela bih ga prema potrebi, ali kad sam baš u situaciji da pomislim na to da trebam popiti lijek, onda se sjetim kako sam se smirila premda se situacija nije promijenila pa se smirim. Ne kažem da ga neću popiti. Samo mi je skroz glupo da mi trnu usta ni zbog čega. Da sam onako loše kad onda, onda bi trnjenje usta bila minorna stvar pa bih ga uzela. Ali nisam.

Što se tiče AD razumijem da je nekome to spas. Razumijem i da netko pije to do kraja života i da je nekome jednostavno takva situacija. Dakle ja se ne obraćam vama i nemojte to ni pomišljati. Ja samo za sebe nisam nigdje našla neko obrazloženje zašto bi to meni bilo korisno. Jest možda mi je na ovaj način bilo teže iščupati se, i možda pušem na hladno i možda ne bi bilo nikakvih nuspojava. Ali sad zato nemam nikakvih repova. I da sad ne idem u detalje na koje točno nuspojave mislim, jednostavno kad sam sve odvagnula, to mi nije vrijedno rizika. U stvari dr i da je pokušao reći neki suvisli razlog zašto bih to trebala uzimati, a nije, s obzirom da nije nikad čuo za brain zapove onda mi baš nešto i nije bio mjerodavan, uz dužno poštovanje, priznajem. Predlagao je puno manju dozu i puno rjeđe uzimanje. Tko zna možda mi je moglo biti tako lakše, a možda me baš moglo sjebati do daske. Jednostavno ovo moje iskustvo s prvim lijekom je bilo tako prestrašno, da nije bilo toga, možda bih išla protiv onoga što znam da je dobro za mene i napravila to. Ali ovako nema šanse. Kao što rekoh vratila sam kutiju i to je to. Šteta, jer je za povremeno uzmanje bio savršen a sad nemam ni to, više se ne usuđujem.
Dakle ne da me je negativno iskustvo s jednim lijekom okrenulo protiv svih lijekova jer bi to bilo glupo, nego sam sve odvagnula i tako odlučila i prije toga. Ovo negativno iskustvo mi je samo pomoglo kad sam se dala nagovoriti protiv svog osjećaja što mogu a što ne mogu (plus istraživanje i razumsko zaključivanje što je dobro za mene), da to više nikad ne napravim.
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:24   #3614
Pozdrav svima.
Zanima me kako se najlakše skinuti s rivotrila?

Ne znam za ostale, ali ja sam od prvog dana znala da ta tableta jednostavno nije dobra.

Možda ostali imaju pozitivnija iskustva, ali mene rivotril poprilično zatupljuje. Kao da mi netko baca mulj u mozak i u dušu. Kao da u meni postiji akvarij pun borbenih ribica, ali umjesto da ih on smiri, on ih samo zamulja, podigne se pijesak, sve je zamuljano i kao ok. Ali ništa nije ok. Akvarij se puni pijeskom, ribice umiru, pijesak izbacuje vodu, uskoro će akvarj biti pun pijeska i jednostavno eksplodirati. Ostati će krhotine stakla, puno mulja i mrtvih ribica.

Ima li itko slično iskustvo s Rivotrilom?

Također, mislim i da mi Lamal škodi. U zadnje vrijeme sam primjetila da od kada popijem terapiju, nekih 20-25 minuta počinje mi se ježiti glava, prolaze mi trnci kroz glavu.

Nisam epileptičarka pa mi je za zaključiti da ne bih trebala piti dva antiepileptika, na koje god oni alternativne načine djelovali.

Ako itko ima savjete kako se skinuti s ova dva lijeka, lijepo bih molila pomoć?
Hvala.
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:41   #3615
san.ja, sad sam na brzinu prošla kroz tvoj post. Ja žalim što sam krenula s lijekovima. Vjerovala svima drugima osim sebi.

O kojim adaptogenima govoriš? Koji su ti pomogli?
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:48   #3616
Quote:
Maleah kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam jedno pitanje u vezi antipsihotika. Bliskoj osobi mi je dodijeljena dijagnoza F23 i preporučen lijek Zyprexa.
No kako vidim taj lijek ima neke dosta nezgodne nuspojave, kao što su povećanje razine šećera i kolesterola, povećana glad i debljanje, a brzinskim istraživanjem po internetu zaključujem da su te nuspojave prillično česte. Jesu li stvarno, ako je preporučena doza 5 mg?
Moje pitanje je zapravo postoji li neka bolja verzija antipsihotika koja ne bi imala takve nuspojave, budući da osoba već ima sklonost debljanju, hormonskoj nestabilnosti te dijabetes u obitelji i te bi nuspojave realno mogle izazvati dosta štete s druge strane?

I što ako osoba ne uzima preporučeni lijek? Na koji se način uopće to kontrolira od strane liječnika?
Sigurno ima drugih antipsihotika koji ne uzrokuju debljanje. Znam da se od zeldoxa mršavi. Svaki antipsihotik ima nuspojave .Treba izabrati onaj koji nosi najmanje štete i koji se lakše podnosi
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:23   #3617
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Zanima me kako se najlakše skinuti s rivotrila?

Ne znam za ostale, ali ja sam od prvog dana znala da ta tableta jednostavno nije dobra.

Možda ostali imaju pozitivnija iskustva, ali mene rivotril poprilično zatupljuje. Kao da mi netko baca mulj u mozak i u dušu. Kao da u meni postiji akvarij pun borbenih ribica, ali umjesto da ih on smiri, on ih samo zamulja, podigne se pijesak, sve je zamuljano i kao ok. Ali ništa nije ok. Akvarij se puni pijeskom, ribice umiru, pijesak izbacuje vodu, uskoro će akvarj biti pun pijeska i jednostavno eksplodirati. Ostati će krhotine stakla, puno mulja i mrtvih ribica.

Ima li itko slično iskustvo s Rivotrilom?

Također, mislim i da mi Lamal škodi. U zadnje vrijeme sam primjetila da od kada popijem terapiju, nekih 20-25 minuta počinje mi se ježiti glava, prolaze mi trnci kroz glavu.

Nisam epileptičarka pa mi je za zaključiti da ne bih trebala piti dva antiepileptika, na koje god oni alternativne načine djelovali.

Ako itko ima savjete kako se skinuti s ova dva lijeka, lijepo bih molila pomoć?
Hvala.
Imam ja sa oba lijeka ali nisam skidala bez lijecnickog nadzora.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:40   #3618
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Zanima me kako se najlakše skinuti s rivotrila?

Ne znam za ostale, ali ja sam od prvog dana znala da ta tableta jednostavno nije dobra.

Možda ostali imaju pozitivnija iskustva, ali mene rivotril poprilično zatupljuje. Kao da mi netko baca mulj u mozak i u dušu. Kao da u meni postiji akvarij pun borbenih ribica, ali umjesto da ih on smiri, on ih samo zamulja, podigne se pijesak, sve je zamuljano i kao ok. Ali ništa nije ok. Akvarij se puni pijeskom, ribice umiru, pijesak izbacuje vodu, uskoro će akvarj biti pun pijeska i jednostavno eksplodirati. Ostati će krhotine stakla, puno mulja i mrtvih ribica.

Ima li itko slično iskustvo s Rivotrilom?

Također, mislim i da mi Lamal škodi. U zadnje vrijeme sam primjetila da od kada popijem terapiju, nekih 20-25 minuta počinje mi se ježiti glava, prolaze mi trnci kroz glavu.

Nisam epileptičarka pa mi je za zaključiti da ne bih trebala piti dva antiepileptika, na koje god oni alternativne načine djelovali.

Ako itko ima savjete kako se skinuti s ova dva lijeka, lijepo bih molila pomoć?
Hvala.
Polako smanjuj doze i skidaj se s njih uz liječnički nadzor. Možda ti jedan od ta dva lijeka više smeta. Možda da probaš prvo smanjit samo rivotril. Pa ako vidiš da se bolje osječaš, onda je od Rivotrila. Ako nema pomaka onda ti pizdarije pravi ovaj drugi lijek.

Znači skidaj se postepeno s onog lijeka za kojeg najviše sumnjaš da ti šteti.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:24   #3619
ima tablica za skidanje sa klonazepama (rivotril) koju je napravila dr ashton, ali svakako se konzultirati sa svojim dr koji ti je propisao taj lijek
dr. ashton pri skidanju s nekog lijeka uvodi supstituciju, ovdje je to diazepam

pogledaj poglavlje: Schedule 5. Withdrawal from clonazepam (Klonopin) 1.5mg daily with substitution of diazepam (Valium). (0.5mg clonazepam
is approximately equivalent to 10mg diazepam)


"Continue reducing remaining diazepam by 1 mg every 2 weeks (see Schedule 3 Stage 26)"


ovisno koja ti je bila UKUPNA dnevna doza rivotrila, prema tome se gleda određena tablica
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:29   #3620
Tablete ili injekcija, pitanje je sad.

Gotovo svaki antipsihotik, ako ne i svaki ima varijantu da se uzima u tabletama, do 3 puta na dan, ili da se daje u depo obliku u razmacima svaka 2 tjedna do svaka 3 mjeseca. Općento se bolji rezultatu postižu sa injekcijama jer ako se tableta popije jedan dio u startu razradi probavni sustav i jetra prije nego uđe u krv, dok injekcija odmah ulazi u krv. Stoga su i dnevne doze kad se lijek uzima u tabletama 1,5 do 2 puta veće od onih koje se dobivaju injekcijama (kad se podijeli u miligrame po danu).
Od ostalih razlika u prilog tabletama ide što ih možeš uzeti sam, a injekciju si ne možeš sam dati. Uzimanje tableta je bezbolno, a u prilog injekcijama ide što dobiješ (najčešće) jednom mjesečno i miran si dok dok s tabletama moraš voditi brigu da ih popiješ u točno određeno vrijeme jedan do tri puta na dan.
Ja sam se odlučio za injekciju aripirazola od 400 mg jednom mjesečno umjesto istog tog lijeka u tabletama 30 mg na dan podijeljenih u 2 doze.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.