Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 00:05   #2301
Na području Sirije je postojala civilizacija prije 5000g.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 00:30   #2302
Bok svima,

Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Na području Sirije je postojala civilizacija prije 5000g.
Kakve to veze ima sa događajima današnjice (BTW, svi ti narodi su davno nestali - jedino se Izraelci još drže)?
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 00:38   #2303
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



Kakve to veze ima
Samo si ponavljaj tu rečenicu svaki dan jedno 200 puta pa ćemo pričat malo kasnije.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.06.2017., 07:20   #2304
Bok svima,

Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Samo si ponavljaj tu rečenicu svaki dan jedno 200 puta pa ćemo pričat malo kasnije.
Kakve veze ima Sirija / Irak kao "kolijevka civilizacije prastarih naroda" sa muslimanima i njihovim invazijom u 7. stoljeću?
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:24   #2305
Ameri puštaju teroriste s lanca
https://www.rt.com/news/396872-trump-cia-arming-syria/
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 23:30   #2306
Nekad najveću ”sirijsku oporbenu skupinu” napustili svi inozemni sponzori

https://www.logicno.com/politika/nek...-sponzori.html
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:00   #2307
Umjereni kažeš?
Evo jednog "domaćeg".
Quote:
”Da se ne lažemo, mene zanima novac. Bio sam u ratovima u bivšoj Jugoslaviji, radio sam oružane pljačke po Zapadu, bio sam u zatvorima. Naši ljudi lako se povežu po džamijama u Europi i znaju tko je kakav i za što može poslužiti. Gledao sam poslije druge bitke kako (Assadovim zarobljenim) vojnicima kidaju glave. Bilo je grozno u početku jer to nisam gledao ni u Jugoslaviji. Poslije se navikneš i na to
http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...se/987965.aspx
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 17:51   #2308
Vidim da nitko nepise o ratu i Siriji...Puno se vojnih operacija izvelo u zadnje vrijeme..Polako se ISIL i ostali olosi ciste sa tog podrucija..Probijen je obruc nakon 3 god opsade oko Deir De-Zora



Zadnje uređivanje ThorSteinar : 05.09.2017. at 19:03.
ThorSteinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:16   #2309
Lagana metlica - čestitke Sirijcima na epskoj obrani
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:32   #2310
Bok svima,

Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
čestitke Sirijcima na epskoj obrani
Ahh... evo nas opet na glavnom pitanju: kojim "Sirijcima"?


Do početka građanskog rata u Siriji je bila ovakva demografija:

75% Suniti
15% Šiti (uključivo i Asadove Alavite)
10% Ostali

I opet treba ponoviti da, s obzirom da je Asad ušao u pakt sa Iranom (Šiti) te Hezbolahom (opet Šiti) i svim ostalim malim Šiitskim milicijama a protiv svog vlastitog većinskog naroda Sunita - te sve to uz svesrdnu pomoć Rusa - zbilja ne znam od koga se to "oslobađa" zemlja...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:25   #2311
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Na području Sirije je postojala civilizacija prije 5000g.
Ekšli postojala je 5-8000g pne, tzv područje plodnog polumjeseca pod kojem je i današnja Sirija i nema nikakve veze sa njom.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 05:28   #2312
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ekšli postojala je 5-8000g pne, tzv područje plodnog polumjeseca pod kojem je i današnja Sirija i nema nikakve veze sa njom.
Postoji povijesni kontinuitet ljudi sa tih prostora.

Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



Ahh... evo nas opet na glavnom pitanju: kojim "Sirijcima"?


Do početka građanskog rata u Siriji je bila ovakva demografija:

75% Suniti
15% Šiti (uključivo i Asadove Alavite)
10% Ostali

I opet treba ponoviti da, s obzirom da je Asad ušao u pakt sa Iranom (Šiti) te Hezbolahom (opet Šiti) i svim ostalim malim Šiitskim milicijama a protiv svog vlastitog većinskog naroda Sunita - te sve to uz svesrdnu pomoć Rusa - zbilja ne znam od koga se to "oslobađa" zemlja...
Pogledaj sastav vlade. Sigurno ne mislim na teroriste koje je Zapad trenira ili misliš da se radi o autentičnom izražaju nezadovljstva haha simpatično ! Također za lvl nezadovoljstva ovog ranga nije nikad bilo razloga u Siriji inače bi i Hrvatska gorila ne zbog etničkog nezadovoljstva možda ekonomskog - svaka država ima svoje probleme međutim ono šta se tamo dogodilo a šta su Rusi sada počistili ne služi na čast ekipi koja upravlja "zapadom" ili misliš da pobunu 75% popullacije neke države može spriječit - oružje?

Ali nije u tome čak stvar - priča tipa ili si sa nama ili protiv nas je glupa priča. Priča di egoisti sa zapada sami sebe zovu Svijet a sve druge - brutalne diktatore je smiješna priča i bez rata takve priče ne prolaze nigdi u svitu. Ne znam koji je idiot moga smislit nešta tako smišno i kolike hrpe budala su istu priču tribale gurat naprid. To su pravi psihopati.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill

Zadnje uređivanje Konev : 06.09.2017. at 05:43.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 07:52   #2313
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



Ahh... evo nas opet na glavnom pitanju: kojim "Sirijcima"?


Do početka građanskog rata u Siriji je bila ovakva demografija:

75% Suniti
15% Šiti (uključivo i Asadove Alavite)
10% Ostali

I opet treba ponoviti da, s obzirom da je Asad ušao u pakt sa Iranom (Šiti) te Hezbolahom (opet Šiti) i svim ostalim malim Šiitskim milicijama a protiv svog vlastitog većinskog naroda Sunita - te sve to uz svesrdnu pomoć Rusa - zbilja ne znam od koga se to "oslobađa" zemlja...
Od terorista i civilizacijskog sljama se oslobađa.
Ili su tebi ovi što su držali Deir u okruženju tri godine borci za slobodu?
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:29   #2314
Bok svima,

Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Od terorista i civilizacijskog sljama se oslobađa.
Ili su tebi ovi što su držali Deir u okruženju tri godine borci za slobodu?
S obzirom da su 75% stanovništva Sirije bili Suniti nikako se ne može generalizirati da su ama baš svi oni "teroristi"... teroristi su teroristi i sa njima se treba obračunati bez milosti... no da je cijelo Sunitsko stanovništvo takvo - sigurno nije...


Quote:
Konev kaže: Pogledaj post

Pogledaj sastav vlade. Sigurno ne mislim na teroriste koje je Zapad trenira ili misliš da se radi o autentičnom izražaju nezadovljstva haha simpatično ! Također za lvl nezadovoljstva ovog ranga nije nikad bilo razloga u Siriji inače bi i Hrvatska gorila ne zbog etničkog nezadovoljstva možda ekonomskog - svaka država ima svoje probleme međutim ono šta se tamo dogodilo a šta su Rusi sada počistili ne služi na čast ekipi koja upravlja "zapadom" ili misliš da pobunu 75% popullacije neke države može spriječit - oružje?

Ali nije u tome čak stvar - priča tipa ili si sa nama ili protiv nas je glupa priča. Priča di egoisti sa zapada sami sebe zovu Svijet a sve druge - brutalne diktatore je smiješna priča i bez rata takve priče ne prolaze nigdi u svitu. Ne znam koji je idiot moga smislit nešta tako smišno i kolike hrpe budala su istu priču tribale gurat naprid. To su pravi psihopati.
Sastav Sirijske vlade nije baš "istinit" primjer razdiobe vlasti... sada a i prije (desetljećima unatrag) Suniti se se osjećali debelo marginalizirani u vlastitoj zemlji gdje čine većinu... manjina Alavita (odnosno Šita) je uvijek vladala i tu nikada neće biti mira...

Šiti i Suniti se jednostavno ne podnose - to traje stotinama i stotinama godina i teško da će prestati!
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:33   #2315
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



S obzirom da su 75% stanovništva Sirije bili Suniti nikako se ne može generalizirati da su ama baš svi oni "teroristi"... teroristi su teroristi i sa njima se treba obračunati bez milosti... no da je cijelo Sunitsko stanovništvo takvo - sigurno nije...




Sastav Sirijske vlade nije baš "istinit" primjer razdiobe vlasti... sada a i prije (desetljećima unatrag) Suniti se se osjećali debelo marginalizirani u vlastitoj zemlji gdje čine većinu... manjina Alavita (odnosno Šita) je uvijek vladala i tu nikada neće biti mira...

Šiti i Suniti se jednostavno ne podnose - to traje stotinama i stotinama godina i teško da će prestati!
Pa ko kaže da su svi teroristi.
Lijepo te pitam,smatraš li da je ekipa koja je držala Deir tri godine u okruženju... jesu li to demokratski borci za slobodu?

Jednostavni da ili ne će biti dovoljan.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 21:56   #2316
u nekim zemljama demokracija nije najsritnije rješenje,a uvođenje iste obično ide sa tuđom krvi. naravno uz jačanje vlastite industrije. naročito vojne.

primjer libije, najbolji je dokaz.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:09   #2317
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
u nekim zemljama demokracija nije najsritnije rješenje,a uvođenje iste obično ide sa tuđom krvi. naravno uz jačanje vlastite industrije. naročito vojne.

primjer libije, najbolji je dokaz.
Libija, Irak i Sirija - nevidim zašta bi se svojevoljno sada Sjeverna Koreja tila razoružat? Mislim da se ovdi radi o grešci u koracima
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 08:39   #2318
Bok svima,

Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Pa ko kaže da su svi teroristi.
Lijepo te pitam,smatraš li da je ekipa koja je držala Deir tri godine u okruženju... jesu li to demokratski borci za slobodu?

Jednostavni da ili ne će biti dovoljan.
Nikada ništa nije crno-bijelo...

Ja sam već više puta napisao i iza toga stojim - teroristi su teroristi i sa njima se treba bez milosti obračunati (pa bili to Šiti ili Suniti)!

Odgovorni za zločine u Deiru su, dakle, krivi za zločine u Dieru!

No, isto tako, zašto samo izdvajati Deir a zaboraviti Aleppo (koji je, budimo iskreni, 100x gore prošao kada je u njega ulazili Šiti i Asadova vojska) - po istoj logici odgovorni za zločine u Aleppu su isto tako krivi!
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 08:53   #2319
pojam terorist je malo grub i poprilično širok pojam. ono šta su nekom teroristi, nekom drugom su borci za slobodu. od prvih gerilskih skupina, ekipe koja nije želila više britanskog kralja, ... . baader meinhof, skupina koja je krenila nakon demonstracija u 60-ima, se razlikuje od recimo ETA-e ili IRA-e.
moje skromno mišljenje je da Assad triba ostat u siriji, još 5-10 godina. tu zemlju će nakon rata, koji je pri kraju, tribat držat malo jače stegnutom. bar prve dvi-tri godine. ali i pomalo olabavit vrimenom, i riješit se prošlosti. Assadu omogućit postupan odlazak sa scene.
nekakav plinovod i/ili naftovod priko sirije i turske prima evropi, još neko vrime neće bit moguć.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:32   #2320
Zar lokalne forumske vehabije još nisu prebolile oslobođenje Alepa i deratizaciju Nusre, Zinkija, Ahrara i raznih drugih umjerenih ljubitelja ovaca?
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.