Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2015., 06:53   #1341
Izgleda da Ruska Federacija u Siriji užurbano priprema i treću bazu
http://uk.reuters.com/article/2015/1...0TM2QU20151203
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 11:20   #1342
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Dakle, ako se već išlo na opciju rata u Ukrajini, onda je trebalo zagrabiti snažno, barem 5 regija na istoku gdje je znatan broj Rusa i rusofona, pa onda pregovarati sa pozicije sile o povratku toga.
Pa da cijeli svijet Putina usporedjuje Hitlerom...

Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
I definitivno je aneksija Krima bila greška. Okupaciju se uvijek može prekinuti kad se dogovor postigne, a dio teritorija Rusije ne možeš vratiti.
Vracenje Krima ili Krim kao predmet pregovora nikad nije bila opcija, Rusi Krim shvacaju ruskom vise nego Wladiwostok ili Grozny.

Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ista greška, doduše nešto manja, je bilo priznanje neovisnosti J. Osetije i Abhazije.
Rusi te regije namjerno nisu priznali, jer su se kao Kinezi drzali pravila da se jednostrana odcijepanja ne priznaju (stime pokazajuci na Ceceniju, Ujgure i Kosovo). Putin je ostro osudio priznavanje Kosova 2008e i rekao, da je zapad stime otvorio pandurinu kutiju. Nakon sto su CIA i americka vojska (imali su cijeli kat u ministeriju u Tiflisu) pred US-izbora zakuhali rat u Gruziji da dignu McCaina u bijelu kucu (na prvom napadu je poginulo 20 ruskih plavih sljemova), Rusi su vratili udar - i dodatno kao odgovor na Kosovo priznali Abhaziju i J. Oseciju. Vjerujem da nebi, da se pola godine ranije nije priznalo Kosovo.

Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Upravo sjajan primjer na kojem se kristalno vidi da cijena nafte nema ama bas nikakve veze s proizvodnjom, odnosno potraznjom, da ne kazem potrosnjom... Proivodnja/potrosnja varira 2-3%, uglavnom... istovremeno cijena ide d 40tak kolio je sada, do valjda 150...
Pa to kazem. Ti govoris da S. Arabija proizvodnju moze dici/smanjiti tek za nekih 2-3% i da stime nema utjecaj na cijenu. Ja kazem da upravo imaju veliki utjecaj na cijenu, posto se cijena pravi po subjektivnim kriterijima, kao izjavama "kralja". Eto sad se sastane OPEC, Saudijci tamo imaju utjecaj i mozes biti siguran, da mogu cijenu tjerati prema gore/dole, ako zele...
C. F. Gauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 14:18   #1343
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
hajdemo ga jos malo nazivati diktatorom jer nam se ne svidja...
Ne, hajdmo ga nazvati diktatorom jer tako dobro igra hokej da mu se ljudi sklanjaju dok daje golove.

Putina kao osobu doživljavam pozitivno, a o politici koju vodi neka bude po naslovu knjige Roja Medvedeva - neka povijest sudi. BTW, otok_kiril je napisao jako dobru analizu u par zadnjih postova.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 17:35   #1344
Niti je tema niti misto - imate politiku za takve stvari. Ovdi se ograničite na čito vojne.

Oće li Ruska Federacija imat novca ili neće i jeli ga je pametnije utrošit negdi drugo ostavite za negdi drugo. Ovdi sad već možemo govorit

o otvaranju ne još 1 niti 2 već čak i 3 i 4 nove Ruske baze u Siriji.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 20:01   #1345
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Dakle sto su trebali napraviti. Pustiti sponzorirani nacionalzam u Ukrajini odvede zemlju pod okrilje NATO pakta? Ok, tvrdis Putin je pogrijesio, sto je trebao napraviti?



Ma nemoj? Potoji 101 scenarij u kojem Asad silazi s vlasti u zamjenu za miran prijenos vlasti...amnestijum i/ili ostanak njegove ekipe na vlasti... Uopstalom, rjesenje koje je dobro za Sirijski narod a ne ukljucuje Asada nije izdaja... odnosno ja je tako ne bih nazvao... Da li Asad ostaje ili ide... trebali bi odlucivati Sirijci, i nitko drugi... sigurno ne Obama ili hollande...




Tk ne voli Ruse? Kozojebi? naravno da ih ne vole... s druge strane Iranci, Hezzzbollah, i Sijiti generalno nemaju problema s rusima... A svi navedeni su itekako bitan faktor u Siriji...



Kaze tko, otkakd su poceli rokati koojebe, isti samo cvile... i ne samo oni vec i njihovi sponzori... vi redom se bune... znaci bit ce rusi dobro odradjuju posao....



Ma tko ce ih izbaciti, kozojebi? Gamad koja zna otimati ljudi i skidati im glave kao onom nasem jadniku Salopeku/ oni bi ih trebali ispedalirati? kako da ne... jos da je ovo u Siriji pobuna domaceg stanovnistva, OK... nemaju sta traziti... ali uvezena revolucija, skoro pa invazija... ma nema sanse...



Ok, odi onda na forum o US Armiju i popuj kako bi tebi kao beskucniku gradjaninu SAD-a bilo puno draze da AD trosi 500 milijardi dolara na valitetu zivota sugradjaa, a ne na bombanje po cijelom svijetu... ili odi na forum o Indijskoj vojsci i reci da bi tebi kao gradjaniju bombaja koji vodu grabi iz bunara koji je tudja klonja bilo draze da je drzava sagradia vodovod u gavnom gradu, umjesto da je stula stotine milijardi na rusko naorucanje.... Zanimljivo da neces napraviti nista od toga... ali ces rado natipkati da je tebi kao gradjaninu Krima jako krivo sto rusija ratuje u Siriji, a ne gradi tebi dalekovod... (koji se btw upravo gradi, kao i most, ali koga briga za cinjenice....)
Pa ima više opcija. Od zatvaranja plina i prekida svake suradnje s njima ( najblaža ) do podupiranja Janukoviča i njegove vlade u Donjecku ( srednja ) do okupacije jedno trećine Ukrajine ( najekstremnija ). Svaka mi se čini boljom od ove.

Problem je u tome da golemu većinu Sirijaca čine suniti. I ako njima daš da biraju, sigurno neće odabrati Assada. Koga hoće- to nemam pojma, ali njega neće.

Mislio sam na sve osim alavita u Siriji. Svi ovi drugi su praktično na strani protiv Assada. I nije to od jučer, sjećaš se pobune protiv njegova ćaće u Hami?

Kaže gospodarska moć Europe i SAD-a ( aka Zapada ) u usporedbi s kojom su Rusi patuljak. A Europa i SAD su u Siriji na drugoj strani...

I neće ih izbaciti ISIL-ovci, već efekt sankcija na Rusiju.

Pa ja sam davno govorio slične stvari i o Americi ili o Indiji.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 20:10   #1346
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Kako nek otko je demokratski izabran moze biti diktator... nema ama bas nikakve sanse, da na bilo kakvim izborima, organiziranim od strane bio koga, bez ikakve kampanje Putin izgubi izbor... to je valjda svima jasno...

Ali ne, on je (polu)diktator, jer to zvuci ose, a svima ide na jetra jer ne plese kako se njima svidja... Jeljcin je recimo redovito bivao opjevan kao bastion nove Rusije i predivne demokracije... nitko nista lose o njemu nije rekao... a njegove alkoholne pare u potpuno upropastile zemlju...




Sorry, ovo je elementrarno nepoznavanje situacije... nazvati aaneksiju Krima greskom moze samo netko tko potpuno ne razumije prilike u regiji... krim je Rusija... oduvijek bila... dok nije u sklopu Sovjetskog saveza adinistrativno pripao Ukrajini... i raspadom istih ostao tamo... Sad je ponovo Rusija, i nitko to vise glasno ni ne spori... ove sankcije ce proci... i gotovo, pojeo vuk magare...
Što se tiče demokratske izabranosti, ja to uopće ne sporim. Ja govorim o PERCEPCIJI. A tko išta zna o politici zna da je tu percepcija važnija od stvarnosti ili bar jednako važna.

A što se tiče toga da netko nema šanse da izgubi izbore- je li tebi jasno što si rekao?
Samo diktatori nemaju šanse da izgube izbore...

Ne sporim ja to da na Krimu žive Rusi, kao niti to da je to sve nekad bila Rusija, pa i Krim, ali činjenica je da je Putin koji je toliko Zapadu zamjerao Kosovo- sad napravio isto što i oni. To je kršenje međunarodnog prava ex flagranti, a također i taktički vrlo loš potez. To je pucanje sam sebi u nogu, potpuno nepotreban potez. To čak ni Milošević nije uradio s Krajinom ili RS.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 21:01   #1347
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ne sporim ja to da na Krimu žive Rusi, kao niti to da je to sve nekad bila Rusija, pa i Krim, ali činjenica je da je Putin koji je toliko Zapadu zamjerao Kosovo- sad napravio isto što i oni. To je kršenje međunarodnog prava ex flagranti, a također i taktički vrlo loš potez. To je pucanje sam sebi u nogu, potpuno nepotreban potez. To čak ni Milošević nije uradio s Krajinom ili RS.
Isto??? Pa Kosovo nije pripojeno Albaniji da bi bilo isto... isto je Hitler napravio kad je anektirao Sudete.
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 21:02   #1348
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Isto??? Pa Kosovo nije pripojeno Albaniji da bi bilo isto... isto je Hitler napravio kad je anektirao Sudete.
Isto u smislu da je dio neke druge države protupravno prestao to biti. A sad, bio on pripojen drugoj državi ili samostalan- to je nebitno.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 22:33   #1349
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Isto??? Pa Kosovo nije pripojeno Albaniji da bi bilo isto... isto je Hitler napravio kad je anektirao Sudete.
Nema bas neke moralne razlike izmedju pripojenja (Sudeti, Krim etc.) ili stvaranja marionete (Kosovo, Abhazija etc.) - u oba slucaja nekoga ostetis za teritorij, nije toliko vazno sto kasnije stime radis.
C. F. Gauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 23:09   #1350
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Pa ima više opcija. Od zatvaranja plina i prekida svake suradnje s njima ( najblaža ) do podupiranja Janukoviča i njegove vlade u Donjecku ( srednja ) do okupacije jedno trećine Ukrajine ( najekstremnija ). Svaka mi se čini boljom od ove.
Na Maidan si zabroavio? Koliko je to bilo demokratski? Hoemo li pricati o Ukrajinskim crnokosuljasima i svemu sto je napravljeno da se potpiri vatra, i onda kad Putin kaze dosta... i napravi sto je napravio... Onda je on bad guy? Aftermatch svega je da je prosjecna placa/mirovina u Ukrajini pala na cetvrtinu prijeratnog stanja... emlja nema nikakvu perspektivu i duboko je sjebana... S druge strane, Rusi su anektirali Krim koji je sada dio Rusije... I to je gotova stvar.... I imaju Donbas kao polugu s kojom mogu od Ukrajine raditi sto god hoce...

Tko je tu ispao glup?

Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Problem je u tome da golemu većinu Sirijaca čine suniti. I ako njima daš da biraju, sigurno neće odabrati Assada. Koga hoće- to nemam pojma, ali njega neće.

Mislio sam na sve osim alavita u Siriji. Svi ovi drugi su praktično na strani protiv Assada. I nije to od jučer, sjećaš se pobune protiv njegova ćaće u Hami?
Dobro pa sta onda rade svi ti uvezeni borci u Siriji? Koja je njihova potreba... alaviti su manjina u Siriji... Ako su bas svi tak oprotiv Asaa, koji kurac je bilo potrebno uvezsti stotine tisuca kozojeba iz okruzenja da bi se borili protiv nekoga koga svi mrze? Taj dio mi nikako nije jasan... ista stvar i u Libiji... svi su bili protiv Gadafija, koji je eto, bio na milimetar do potpunog gusenja pobune prije negoli ga je ''zona zabrane leta'' misteriozno izbombardirala do besvijesti, a miroljubivi borci za slobodu su stravnili Sirtu za zemljom da bi ga ubili...

Od svih tih ljudi ''koji mrze asada'', bas nitko da se organizira protiv njega... nego eto, isla ekipa iz IS-a Al Usrah se fronta na izet... spotaknula se, i pala... eto u siriju, i slucajno se pocela boriti... nicim izazvana... Nitko cak niti ne spominje proljev od naziva pod imenom Free Syrian Army, koji kao takav ne potoji, nego se sastoji od grupica kozojeba poduprtih od strane vih onih koji guraju nos u Siriju, a tamo mu nije mjesto... Oces Turkmene koje stiti Erdogan ili pak IS i Al Usrah se fronta pod patronatom KSA i CIAe... Jedine ciju borbu uvazavam su Kurdi... ali kao za inat, oni su u sasvim dobrim odnosima s Assadom... gle cuda...

U svakom slucaju, da li Assad treba otici ili ostati... mora odluciti Sirijski narod... dakle ne kozojebi koji se izdaju za isti... Mo jstav je... potamani svu uvoznu gamad... ali svu... bez imalo milosti.... zavrsi sa svim ratim operacijama... i onda sjedni za stol, organiziraj koliko koliko realan oporavak zemlje, i pusti SIRIJCIMA da sami odluce da li im se trpi Assada ili zele nekog novog...

Svaki drugi scenarij vodi u aftermath kakav imamo u Libiji... gdje smo od organizirane i mirne zemlje dobili kozojebski pakao!

Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Kaže gospodarska moć Europe i SAD-a ( aka Zapada ) u usporedbi s kojom su Rusi patuljak. A Europa i SAD su u Siriji na drugoj strani...
Rusi su uistinu ekonomski patuljak u odnosu na EU... S druge strane, gotovo je nevjerojatno da cijela EU, sa golemom ekonomskom silom iza sebe dozvoljava sebi da jedna Rusija ima veci utjecaj u regiji od nje... Eu i SAD petljaju po Siriji vec par godina... s nikakvm efektom... dajmo Rusima malo vremena da vidimo sto ce napraviti... ako se nevaram, u svega dva mjeseca operacija, prihod kozojeba od prodaje nafte se prepolovio... a rekao bih da ce zahvaljujuci ingenioznom ruzenju Fensera taj prihod potpuno nestati... jer mi se cini da se Putin bas nameracio izbombardirati sve kamion koji idu prema Turskoj granici... Ako smo do sada gledali tisuce kamiona na dnevnoj bazi, i fakat globalnu igru u kojoj se vrte stotine milijuna olara, sve mi se vise cini da cemo pasti na par destaka kamiona koji se pod okriljem nocu pokusavaju domoci sigurnosti turske... i da je igra pala na brojke sibicara...

Zivi bili pa vidjeli...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 23:23   #1351
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Što se tiče demokratske izabranosti, ja to uopće ne sporim. Ja govorim o PERCEPCIJI. A tko išta zna o politici zna da je tu percepcija važnija od stvarnosti ili bar jednako važna.
Pervepciji... cekaj malo... ti pricas o percepciji... Dakle Putin je (polu)diktator jer je takva percepcija, odnosno slika koju o njemu rade (zapadni) mediji... I mi cemo imati uniformirani stav da je to generalno lose... i tako se trebamo ponasati...

S druge strane, kad pogledas njegove poteze stav, postignuca u odnosnu na karte koje je imao, i usporedi ga sa suvremenicima (George Bush, Obama, Sarkozy, Hollande, Blair, nastavi niz) ne trebas biti genije da shvatis da je Putin 7 liga iznad navedenig, i daleko najveci drzavnik u novom mileniju...

Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
A što se tiče toga da netko nema šanse da izgubi izbore- je li tebi jasno što si rekao?
Samo diktatori nemaju šanse da izgube izbore...
Da znam sto sam rekao... I ne, nema sanse da Putin na izvanrednim izborima sutra izgubi... kao sto nema sanse da se to desi Orbanu.... kao sto nema sanse da na predsjednickim izborima u americi Republikanci ili Demokrati ne pobijede... to se ne moze desiti... dakle ili su svi diktatori... ili nesto u tvojoj kalkulaciji ne stima...

Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ne sporim ja to da na Krimu žive Rusi, kao niti to da je to sve nekad bila Rusija, pa i Krim, ali činjenica je da je Putin koji je toliko Zapadu zamjerao Kosovo- sad napravio isto što i oni. To je kršenje međunarodnog prava ex flagranti, a također i taktički vrlo loš potez. To je pucanje sam sebi u nogu, potpuno nepotreban potez. To čak ni Milošević nije uradio s Krajinom ili RS.
Dakle trebamo biti sokirani jer je Putin anktirao Krim... jer je to krsenje medjunarodnog prava... doduse, presedan su postavili ameri s forsiranjem Kosova (koje bas nikad prije nije bio albansko, za razliku od Krima) ali praviti cemo se da se to ne racuna, nego cemo kenjati kako si je Putin propucao koljeno... Jednako kao sto Kosovo vise nikad nece biti srpsko (ali nikad, koliko god pacijenti u Srbiji to odbijali prihvatiti) tako je prica gotova i na Krimu, ali i u Gruziji... Amerikanci su si sami krivi za to cirkusom koji su napravili na Kosovu...

Dakle Krim i Sevastopolj su podrucja od apsolutnog prioriteta za Rusiju... top top.... (jedina tri grada koja imaju poseban status u Rusiji su Moskva, St. Petersburg i Sevastopolj.... a probaj usporediti Sevastopolj s prva dva pa ce ti biti jasno kolika je politicna vaznost istog za moskvu da je dobio poseban status)...

Situacija danas je da je Krim dio rusije... svih 27 miijardi cetvornih metara koji su do jucer bili u Ukrajini... to je gotova stvar i nece se promijeniti... ali ti tvrdis da si je Putin propucao koljeno aneksijom istog, i da bi Rusiji bilo bolje da je krim u Ukrajini... Sorry, ne mogu te shvatiti ozbiljno...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 23:31   #1352
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pervepciji... cekaj malo... ti pricas o percepciji... Dakle Putin je (polu)diktator jer je takva percepcija, odnosno slika koju o njemu rade (zapadni) mediji... I mi cemo imati uniformirani stav da je to generalno lose... i tako se trebamo ponasati...

S druge strane, kad pogledas njegove poteze stav, postignuca u odnosnu na karte koje je imao, i usporedi ga sa suvremenicima (George Bush, Obama, Sarkozy, Hollande, Blair, nastavi niz) ne trebas biti genije da shvatis da je Putin 7 liga iznad navedenig, i daleko najveci drzavnik u novom mileniju...



Da znam sto sam rekao... I ne, nema sanse da Putin na izvanrednim izborima sutra izgubi... kao sto nema sanse da se to desi Orbanu.... kao sto nema sanse da na predsjednickim izborima u americi Republikanci ili Demokrati ne pobijede... to se ne moze desiti... dakle ili su svi diktatori... ili nesto u tvojoj kalkulaciji ne stima...



Dakle trebamo biti sokirani jer je Putin anktirao Krim... jer je to krsenje medjunarodnog prava... doduse, presedan su postavili ameri s forsiranjem Kosova (koje bas nikad prije nije bio albansko, za razliku od Krima) ali praviti cemo se da se to ne racuna, nego cemo kenjati kako si je Putin propucao koljeno... Jednako kao sto Kosovo vise nikad nece biti srpsko (ali nikad, koliko god pacijenti u Srbiji to odbijali prihvatiti) tako je prica gotova i na Krimu, ali i u Gruziji... Amerikanci su si sami krivi za to cirkusom koji su napravili na Kosovu...

Dakle Krim i Sevastopolj su podrucja od apsolutnog prioriteta za Rusiju... top top.... (jedina tri grada koja imaju poseban status u Rusiji su Moskva, St. Petersburg i Sevastopolj.... a probaj usporediti Sevastopolj s prva dva pa ce ti biti jasno kolika je politicna vaznost istog za moskvu da je dobio poseban status)...

Situacija danas je da je Krim dio rusije... svih 27 miijardi cetvornih metara koji su do jucer bili u Ukrajini... to je gotova stvar i nece se promijeniti... ali ti tvrdis da si je Putin propucao koljeno aneksijom istog, i da bi Rusiji bilo bolje da je krim u Ukrajini... Sorry, ne mogu te shvatiti ozbiljno...
Vladimire, ti li si? Sorry, nisam te prepoznao...

U tom tvom tekstu ima toliko netočnosti i krivih pretpostavki da mi se sad ne da na to odgovarati, umoran sam. Sutra...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 04.12.2015. at 23:34. Reason: .
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 08:21   #1353
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Isto??? Pa Kosovo nije pripojeno Albaniji da bi bilo isto... isto je Hitler napravio kad je anektirao Sudete.
Kosovo je pretvoreno u marionetsku drzavu, cemu negiranje toga.

Mene zanima samo jedno,kad bi imali izbor da morate dan provesti u Damasku ili Raqqi. Sto bi odabrali?
Diktatorcinu Assada ili ove freedom fightere?


Sent from my SGP521 using Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 08:23   #1354
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Kosovo je pretvoreno u marionetsku drzavu, cemu negiranje toga.

Mene zanima samo jedno,kad bi imali izbor da morate dan provesti u Damasku ili Raqqi. Sto bi odabrali?
Diktatorcinu Assada ili ove freedom fightere?


Sent from my SGP521 using Tapatalk
U Raqqi nisu borci za slobodu. Možeš birati između Damaska i Idliba, centra sirijske opozicije.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 09:15   #1355
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
U Raqqi nisu borci za slobodu. Možeš birati između Damaska i Idliba, centra sirijske opozicije.
kakvi borci za slobodu? Slobodu od cega? Sebe samih... Ako se bore za slobodu, sto ne tamane IS... ah da, oni se bore protiv ugnjetavanja od strane zLog asada... i kozojebi koji tjeraju djecu od 10 godina da ubijaju zatvorenike su im skroz kewl...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 09:31   #1356
Vidim da slabo poznajes usaisfreedom.


Sent from my SGP521 using Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 09:39   #1357
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Vidim da slabo poznajes usaisfreedom.


Sent from my SGP521 using Tapatalk
Bit ce... ako su kozojebi borci za slobodu, onda molim Assadove snage oslovljavati kao Bezgresni plemeniti pravednici...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 12:29   #1358
Cisto kao pojasnjenje, @USAisFreedom ti je nesto kao comic reliev na politickom delu foruma.

Takodje, zamolio bih da se vratimo na vojnotehnicki deo sukoba u Siriji (a tu se ima sta reci), za politiku i zasmejavanje imamo politicki deo foruma.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 13:51   #1359
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Dakle trebamo biti sokirani jer je Putin anktirao Krim... jer je to krsenje medjunarodnog prava... doduse, presedan su postavili ameri s forsiranjem Kosova (koje bas nikad prije nije bio albansko, za razliku od Krima) ali praviti cemo se da se to ne racuna, nego cemo kenjati kako si je Putin propucao koljeno... Jednako kao sto Kosovo vise nikad nece biti srpsko (ali nikad, koliko god pacijenti u Srbiji to odbijali prihvatiti) tako je prica gotova i na Krimu, ali i u Gruziji... Amerikanci su si sami krivi za to cirkusom koji su napravili na Kosovu...
a čije je Kosovo bilo?
u zadnjih 1000g, srpsko je bilo koliko? Koliko je bilo tursko? Od kada postoji albanska nacionalna svijest na Kosovu?
Pa više prava imaju Hrvati na Bosnu i Boku nego i Albanci i Srbi na Kosovo ako cemo gledati tko je gdje koliko vremena proveo i koliko crkava posadio.
Što se desilo s Kosovom unatrag 15g je sasvim normalno, imaš ludog Slobu kojem s ruku još teče krv od ratova u Hrvatskoj i Bosni i eto sada trpa Albance u hladnjače. Što je trebalo nego dati Kosovu samostalnost? Šibom Slobu po guzici i vjerovati mu na riječ da neće više to raditi? Isto tako priznajem da je Hrvatska nakon ww2 prošla dobro jer neka "Krajina" nije proglašena minimalno autonomijom u Jugi.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 16:54   #1360
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
Što je trebalo nego dati Kosovu samostalnost? Šibom Slobu po guzici i vjerovati mu na riječ da neće više to raditi?
Pogotovo u Hrvatskoj nikog ne interesira sto se desilo oko Kosova i ciji su tu interesi bili u pitanju. Da imamo imalo suvereniteta, razmisljali bi, ali smo jbg nisto drugo vise nego EU- i US-marioneta. Do dan danas se nezna, ko je (u vojnom smislu) na Kosovu agirao a ko reagirao. Ima dosta indicija, da je "UCK" svojim "akcijama" agirao, a da su Srbi (pre ostro) reagirali. Jbg, nakon Vukovara, Sarajeva i Srebrenice ti vise niko ne vjeruje, da si zrtva - sami su si krivi.

Ali nije u tome stos, nikoga to ne interesira. Prije ultimatuma Amera (nakon sto su Srbi naravno odbili Rambouillet dogovor), Slobo je prihvatio, da se cijela Vojska Jugoslavije povlaci sa Kosova i da UN-snage preuzimaju kontrolu. Ali pazi, to Amerima nije bilo dosta, ultimatum se je oslanjao na Rambouillet dogovor, gdje je pisalo da se americka vojska smije kretati neograniceno po cijelom teritoriju Jugoslavije (!) bez da podleze ikakvim jugoslovenskim autoritetima!? Kao i uvijek, naravno sve tocke su bile "not negotiable". Ajde budimo racionalni - koja suverena zemlja bi ti potpisala, (pogotovo nakon sto jos predlaze, da povuce cijelu vojsku)?

Henry Kissinger je to prokomentirao ovako "The Rambouillet text, which called on Serbia to admit NATO troops throughout Yugoslavia, was a provocation, an excuse to start bombing. Rambouillet is not a document that an angelic Serb could have accepted. It was a terrible diplomatic document that should never have been presented in that form".

Jbg u oval officu je vec odluceno, da ce Kosovo dobiti neovisnost i sve ostalo ne interesira, ugovor/ultimatum je postavljen tako da ga Beograd jednostavno nemoze prihvatiti. Nikakva humanitarna akcija Amera nije bila u pitanju, nego kao uvijek, nista drugo nego us-interesi (kao na primjer ovo).

Albanci su imali srece, da si ruskog predsjednika 99e mogao kupiti flasom vodke (i da je isti pijanac Rusiju 90ih ruinirao). Srbija je za Rusiju izgubljena (kao Kosovo za Srbe), al Putin Srbiju nebi dao badava kao nekad Jelcin. (edit: necu reci da bi Putin tu vojno intervenirao tako da se nad Srbijom stvarno susrecu Eaglesi i Flankeri posto bi i jedni i drugi padali ko muhe a amerikanci bi nakon vremena ipak prevladali nebom, obe strane bi se cuvale takve eskalacije, ali par S-300 ruskom posadom po Srbiji bi bilo dovoljno, da bi zapad odustao od eskalacije bombardiranja Srbije.)

Zadnje uređivanje C. F. Gauss : 05.12.2015. at 17:17.
C. F. Gauss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.