Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 20:44   #1521
Oko brzine i potrošnje,znati ćemo nešto više tek poslije testova...Sad dali je bila greška CAT...,sve zavisi koliko „štedi“ u odnosu na parametre ovdje dane. Do danas nema propisa koji upućuje proizvođačima pogonskih strojeva način na koji se potrošnja mora navesti na certifikatu snage, obično nazvanom knjižica(libret), ali samo obvezu da ga se označi,tj nekakva uputa.

Stoga nalazimo proizvođače koje napišu maksimalnu potrošnju na stolu tog motora, a drugi teoretsku prosječnu potrošnju , klasičnih Amerikanaca, a ima drugih koji ukazuju na prosječnu potrošnju temeljenu na testovima provedenim na jednoj platformi, a znamo koliko su relevantnaza drugu platformu s istim strojem...,moš mislit...

O tome koliko je teško tumačiti i koliko su malo iskoristivi takvi podatci ne treba niti trošiti vrijeme,ne znam barem meni...

Da bih bolje objasnio, to je meni kao da pitam koliko vode troši osoba od 80 kilograma, dnevno. Nemoguće je to reći zato što su varijable brojne, s obzirom na razlike.., između muškarca i žene, sportaša ili prosječnog forumaša , u koje doba dana se mjeri: ako je dotični na računalu ili netom nakon nogometne utakmice.

Ukratko, ako se želi utvrditi određenu realnu kvotu potrošnje, moguće je samo i isključivo provoditi određeni test na tom brodu, s tim motorom, s tim specifičnim uvjetima mora i, a upravo s tim(broj) ljudima u posadi i opterečenjem u smislu ukrcane mase
Zato se obično napreduje kombinacijama,aproksimacijom i ostalim acijama..., koji je najčešči put,dobro poznat i utaban...,a i najlukaviji .Provoditi praktične testove motora na moru je važno kako bi pružili jasnije informacije zainteresiranima(proizvođač stroja)...,te brižnim sirotim(#mornaricazadnjarupanasvirali) korisnicima i valjda i kojem kupcu..Moglo bi biti značajnih ušteda sa CAT-om,u tom slučaju sigurno ČV više ili manje nije bed ,ali značajna štedne nagorivu treba biti..Bez farbanja samih sebe...
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!

Zadnje uređivanje Bark : 07.12.2017. at 21:54.
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:23   #1522
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Do danas nema propisa koji upućuje proizvođačima pogonskih strojeva način na koji se potrošnja mora navesti na certifikatu snage, obično nazvanom knjižica(libret), ali samo obvezu da ga se označi,tj nekakva uputa.
g/kwh pri okretaju
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:38   #1523
Treba li tim motorima neko vrijeme da se "razrade"? Idu li oni odmah iz tvornice u pakirnicu, pa u brod ili se svaki testira kod kupca na stolu prije ugradnje?
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 12:09   #1524
Quote:
more kaže: Pogledaj post
g/kwh pri okretaju
To bi bilo onako "knjiški"?

Pretpostavljam da se tako može procijeniti samo pogonska grupa sama za sebe, a ne u realnim uvjetima, sve se to da sjebat lošim projektom, propelom?
U stvari, stvarna potrošnja je onda mjerilo pogođenosti projekta u cjelini, planiranih režima rada u odnosu na stvarne...?

Pitam to zato jer sam čitao nešto o Pielsticku u Šoltama, da je izvorno naručen u sklopu šire narudžbe, da je izvorno motor za lokomotive i jednolične režime rada, pa je bilo problema s implementacijom u Šolte, s turbom i nekim vršnim režimima s preko 100% snage?? (valjda ih se može kratkotrajno gurati preko nominalne)?
Sorry ako sam lupio glupost, pišem po sjećanju, a u terminologiji nisam doma...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:26   #1525
Jooj ljudi,zabi san van čestitati dan Sv.Nikole,nisam neki vijernik ,ali par puta san se iskreno na nekoliko ura zaredi.....

__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:28   #1526
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
To bi bilo onako "knjiški"?

Pretpostavljam da se tako može procijeniti samo pogonska grupa sama za sebe, a ne u realnim uvjetima, sve se to da sjebat lošim projektom, propelom?
U stvari, stvarna potrošnja je onda mjerilo pogođenosti projekta u cjelini, planiranih režima rada u odnosu na stvarne...?

Pitam to zato jer sam čitao nešto o Pielsticku u Šoltama, da je izvorno naručen u sklopu šire narudžbe, da je izvorno motor za lokomotive i jednolične režime rada, pa je bilo problema s implementacijom u Šolte, s turbom i nekim vršnim režimima s preko 100% snage?? (valjda ih se može kratkotrajno gurati preko nominalne)?
Sorry ako sam lupio glupost, pišem po sjećanju, a u terminologiji nisam doma...
nisam strucnjak u polju, ali koliko ja vidim i kuzim - to je i jedini nacin
sve ostalo dodaje varijable koje je jednostavno nemoguce unaprijed uracunati
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:30   #1527
Ako Vas zanima za znant koliko može trošiti brod.., generalno postoji par uputa /pravila ,koje je uputno slijediti, a ima i onih koje nije...,bi rekao noštro'mo
SLIJEDITI

-Započneš s brodom koj ti treba, a ne s motorom
-Kada jednom shvatimo kod koje vrste plovila želimo doznati potrošnju, pogledati treba koji se motore rabi/upotrebljava...
-Potražiti testove mornarica,instituta,časopisa ili proizvođača motora, onog motora na onoj specifičnoj vrsti broda..
Ako nema specifičnih testova, potražiti testove napravljene od tog potencijalnog motora na sličnim brodovima
Ako za taj motor nema posebnih testova, potražite usporedivog proizvođača i tipa stroja
Procijeniti podatke približno +/- 10%

NE TREBA ih slijediti kao sigurne podatke.., bi mi zna povidati moj noštro'mo...

-Oznaka ili naputci u certifikatima o snazi u/i/ili libretu
-naputci mojega svekolikog prijatelja sveznalice ili sveznaloga
-Indikacije reklama
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 17:20   #1528
Kud plovi prototipni brod, 27 mjeseci od polaganja kobilice i 6 mjeseci od radnog porinuća?
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 17:45   #1529
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Kud plovi prototipni brod, 27 mjeseci od polaganja kobilice i 6 mjeseci od radnog porinuća?
Čini mi se da mu je trajanje testova otprilike ko i u nosača HMS Queen Elizabeth...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:46   #1530
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Kud plovi prototipni brod, 27 mjeseci od polaganja kobilice i 6 mjeseci od radnog porinuća?
u siječnju ide na dokovanje u trogirski škver..
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:23   #1531
specijalni premazi

Ipak da.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 18:01   #1532
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ipak da.
Oš reč da će se taj jedan grop-čvor-uzao vatat specijalnim premazima?
S obzirom da se radi o podvodnom dijelu trupa, a koji se, po starim pomorskim navadama i vjekovnoj težnji hrvatskoga naroda, pituraje prilično često, koliko će nas u konačnici taj jedan "nedohvaćeni" čvor koštati u eksploataciji?

Mislim, ja san kontinentalac, pa sam malo bukvalan, u pravilu je sve što se deklarira "specijalno" dosta skuplje od "uobičajeno".
A u vražju mater, onda je najbolje ostavit ga takvim kakav je, neka mu fali taj jedan čvor, jeftinije je. Falit će ih vremenom sve više, kako se na korito budu lipile pizdarije...
A stvarno sam očekivao da će sva ta sila stručnjaka, BI prebjega, i "najbolji u svojoj klasi" autora, skupit glave, pa smislit neko inženjersko rješenje tipa: "pazi, mogli smo propelu napravit ovako...", ili: "ovaj deflektor kod ispusta izvuć ovamo...", "možda mu stavit spojler s Adrie, alu felge", "ajmo svi na mostu čučnit radi manjeg otpora zraka..."

BTW sinoć gledah na National Geograficu (ili je to bio Discovery uvik ih mišan) dokumentarac o američkim LCS-ovima Freedom i Independence.
Ovo naše je mila majka, oni to po PS-u: brod pun računala, ekrana, civila koji su razvijali module, inženjera, sad će to oni testirati. Stave dva modula s topom 30mm, prvi top opali par komada i stane.
Šta ne valja?
"Mi ga razvili u hangaru, tamo ne ljulja, nema vibracija, sve po špagu. A ovdje na brodu sve se miče, brod plovi, valovi, oni tamo lupa čekićen... smeta mu to..."
"Nema veze, pucat ćemo s drugim... a u pi..u materinu, ovaj faliva stranu svita, aj' probaj rafalno...ma vidi šta štrapa, pogodit ćemo sami sebe. Evo ga na, sad je sta ovaj... Šta sad ne valja?"
"Ma nismo očekivali da će toliko pucat, izgorio mu žbrlj-mrlj modul nakon 10 granata!"
Kapetan popizdio: "kupi prnje, ajmo kući..."
Drugi testiraju module za čiščenje mina, isti kurac: prvo triba poletit helikopter za snimit stanje. Ali on snima samo mine neposredno pod površinom. Pa triba spustit polupodmornicu s istim tim modulom, sad malo dublje, koja će ga cili dan šlepat naokolo, ako joj ne krepa baterija. Samo, problem je što modul prvo treba montirat na helić, tko zna oće li ovaj poletit, pa oće li mu pasat vrijeme, pa skunut modul, pa ga premontirat,pa...Pa će u operativi to proanalizirat i zaključit da imaju sliku ničega, i pozvat prvu koču da preore po dnu..."
A projekt je još na početku, to su dječje bolesti, do sada su u njega ulupali tek par zilijuna (ili trilijuna ) bitcoina....
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 18:29   #1533
Pa red je da naručitelj dobije brod bez gujba.
Da bude ko novi.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 20:16   #1534
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Oš reč da će se taj jedan grop-čvor-uzao vatat specijalnim premazima?
S obzirom da se radi o podvodnom dijelu trupa, a koji se, po starim pomorskim navadama i vjekovnoj težnji hrvatskoga naroda, pituraje prilično često, koliko će nas u konačnici taj jedan "nedohvaćeni" čvor koštati u eksploataciji?

Mislim, ja san kontinentalac, pa sam malo bukvalan, u pravilu je sve što se deklarira "specijalno" dosta skuplje od "uobičajeno".
A u vražju mater, onda je najbolje ostavit ga takvim kakav je, neka mu fali taj jedan čvor, jeftinije je. Falit će ih vremenom sve više, kako se na korito budu lipile pizdarije...
A stvarno sam očekivao da će sva ta sila stručnjaka, BI prebjega, i "najbolji u svojoj klasi" autora, skupit glave, pa smislit neko inženjersko rješenje tipa: "pazi, mogli smo propelu napravit ovako...", ili: "ovaj deflektor kod ispusta izvuć ovamo...", "možda mu stavit spojler s Adrie, alu felge", "ajmo svi na mostu čučnit radi manjeg otpora zraka..."

BTW sinoć gledah na National Geograficu (ili je to bio Discovery uvik ih mišan) dokumentarac o američkim LCS-ovima Freedom i Independence.
Ovo naše je mila majka, oni to po PS-u: brod pun računala, ekrana, civila koji su razvijali module, inženjera, sad će to oni testirati. Stave dva modula s topom 30mm, prvi top opali par komada i stane.
Šta ne valja?
"Mi ga razvili u hangaru, tamo ne ljulja, nema vibracija, sve po špagu. A ovdje na brodu sve se miče, brod plovi, valovi, oni tamo lupa čekićen... smeta mu to..."
"Nema veze, pucat ćemo s drugim... a u pi..u materinu, ovaj faliva stranu svita, aj' probaj rafalno...ma vidi šta štrapa, pogodit ćemo sami sebe. Evo ga na, sad je sta ovaj... Šta sad ne valja?"
"Ma nismo očekivali da će toliko pucat, izgorio mu žbrlj-mrlj modul nakon 10 granata!"
Kapetan popizdio: "kupi prnje, ajmo kući..."
Drugi testiraju module za čiščenje mina, isti kurac: prvo triba poletit helikopter za snimit stanje. Ali on snima samo mine neposredno pod površinom. Pa triba spustit polupodmornicu s istim tim modulom, sad malo dublje, koja će ga cili dan šlepat naokolo, ako joj ne krepa baterija. Samo, problem je što modul prvo treba montirat na helić, tko zna oće li ovaj poletit, pa oće li mu pasat vrijeme, pa skunut modul, pa ga premontirat,pa...Pa će u operativi to proanalizirat i zaključit da imaju sliku ničega, i pozvat prvu koču da preore po dnu..."
A projekt je još na početku, to su dječje bolesti, do sada su u njega ulupali tek par zilijuna (ili trilijuna ) bitcoina....
Gledao...
Samo potvrda da nitko nije "cijepljen" od takvih problema kod prototipa.. Strplenje je jedno sto preostaje. I nada da ce ekipa to (nadam se) valjano dovrsiti.... Vidjeti cemo..
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 12:49   #1535
Promjena lopatica....,malo povećanje za koj decimerat kvadratni ili povećanje kuta lopagice nebi tredbalo prouzrokovati veća optetećenja za mkinu i kopču, a deklaracija će tada, nadajmo se , biti ispunjena..., skupo but hebiga....
Sad, što CAT propisuje za tako nešto, treba vidjeti, ali, po meni, mislim da sa par korekcija može i s 85% do rezultata... Istina pogonska sinergija kod novih platformi treba vrdmena.., međutim 3god za 200t/ist, siromašno je postignuće...
Samo da ne odustanu i zadovolje se medioktitetnim performansama.
Ovaj brod im je šansa za bobar busines sa dosta OS i RM po svijetu...
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:00   #1536
Svaka cast strucnoj ekipi kapa do poda no mi sa kontinenta hocemo brod nije bitan 1 cvor stancaj i prodaj.Pozdrav ekipa.
Dadiflex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:34   #1537
Quote:
Dadiflex kaže: Pogledaj post
Svaka cast strucnoj ekipi kapa do poda no mi sa kontinenta hocemo brod nije bitan 1 cvor stancaj i prodaj.Pozdrav ekipa.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:04   #1538
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da se tako može procijeniti samo pogonska grupa sama za sebe, a ne u realnim uvjetima, sve se to da sjebat lošim projektom, propelom?
U stvari, stvarna potrošnja je onda mjerilo pogođenosti projekta u cjelini, planiranih režima rada u odnosu na stvarne...?
Sorry ako sam lupio glupost, pišem po sjećanju, a u terminologiji nisam doma...
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Ako Vas zanima za znant koliko može trošiti brod.., generalno postoji par uputa /pravila ,koje je uputno slijediti, a ima i onih koje nije...,bi rekao noštro'mo
SLIJEDITI

-Započneš s brodom koj ti treba, a ne s motorom
-Kada jednom shvatimo kod koje vrste plovila želimo doznati potrošnju, pogledati treba koji se motore rabi/upotrebljava...
-Potražiti testove mornarica,instituta,časopisa ili proizvođača motora, onog motora na onoj specifičnoj vrsti broda..
Ako nema specifičnih testova, potražiti testove napravljene od tog potencijalnog motora na sličnim brodovima
Ako za taj motor nema posebnih testova, potražite usporedivog proizvođača i tipa stroja
Procijeniti podatke približno +/- 10%

Prvo se projektira plovilo. s ukupnom masom težina broda+korisni teret+ gorivo+- otprilike masa motora = masa
Prema vrsti trupa se tada izabere izabere propeler sa brojem okretajem i potrebnom snazi na propeli u kw za dotični broj okretaja + 30-100% rezerve

Tada se traži industriski/marine motor koji ima dotičnu snagu i masu.
Ako mu je masa veća ide se u ponovne proračune sa tom dodanom masom. itd. ili se smanji korisna masa.

znaći recimo brod zamisto prijenosa 4 tone tereta sad može nositi 3,5 tone tereta.

Izradi se prototip testira i ako ne zadovoljava sljedeće plovilo se radi sa jaćim motorom. Ekonomija potrošnje se tada provjerava i usporede se proizvođaćeve karakteristike i provjeri se je li motor radi u idealnim opterečenjem . pošto je propela varijabilna ona se može uskladiti sa idealnim režimom motora ali se tada gubi projektirana brzina i dobije se brzina sa dotičnim pitchem. Jači motor može uvijek biti ugrađen,slabiji je katastrofa.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:45   #1539
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Prvo se projektira plovilo. s ukupnom masom težina broda+korisni teret+ gorivo+- otprilike masa motora = masa
Prema vrsti trupa se tada izabere izabere propeler sa brojem okretajem i potrebnom snazi na propeli u kw za dotični broj okretaja + 30-100% rezerve

Tada se traži industriski/marine motor koji ima dotičnu snagu i masu.
Ako mu je masa veća ide se u ponovne proračune sa tom dodanom masom. itd. ili se smanji korisna masa.

znaći recimo brod zamisto prijenosa 4 tone tereta sad može nositi 3,5 tone tereta.

Izradi se prototip testira i ako ne zadovoljava sljedeće plovilo se radi sa jaćim motorom. Ekonomija potrošnje se tada provjerava i usporede se proizvođaćeve karakteristike i provjeri se je li motor radi u idealnim opterečenjem . pošto je propela varijabilna ona se može uskladiti sa idealnim režimom motora ali se tada gubi projektirana brzina i dobije se brzina sa dotičnim pitchem. Jači motor može uvijek biti ugrađen,slabiji je katastrofa.
Pretpostavljao sam nešto slično, tipični inženjerski pristup.
U tom svjetlu je onda sve ovo i dosta dobro ispalo, jer nisam siguran kad je odlučeno koja pogonska grupa ide, prije izmjene projekta i produženja broda od strane škvera, ili poslije...
I kako su onda odradili tu iteraciju: projektni izračuni->izmjene i težine i plovnih karakteristika-> ponovni izračuni, vjerojatno se dodala i pokoja tona izvan tog produženja.
Znajući naše navike i traženje najjeftinijeg, ne bih se čudio da je pogon biran "u knap", bez velike rezerve: "šta može za ove novce...", samo ponavljam, ne znam kada je odluka o motorima pala...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:21   #1540
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Pretpostavljao sam nešto slično, tipični inženjerski pristup.
U tom svjetlu je onda sve ovo i dosta dobro ispalo, jer nisam siguran kad je odlučeno koja pogonska grupa ide, prije izmjene projekta i produženja broda od strane škvera, ili poslije...
I kako su onda odradili tu iteraciju: projektni izračuni->izmjene i težine i plovnih karakteristika-> ponovni izračuni, vjerojatno se dodala i pokoja tona izvan tog produženja.
Znajući naše navike i traženje najjeftinijeg, ne bih se čudio da je pogon biran "u knap", bez velike rezerve: "šta može za ove novce...", samo ponavljam, ne znam kada je odluka o motorima pala...
Čuj moja brodica je malena prema ovome. Propelu pogodit je stvarno nauka + sriča 50/50% Idealna propela ne postoji nego je to skup kompromisa. kod mene je 800-1100 rpm propele idealno,Ako stavim veču propelu i smanjim RPM ispod 800 dobijam remorker a gubim brzinu.
Recimo ja plovim nm 143 1800 rpm i tada je aktivno 27 kw brzina 6,8 čvorova.i tada troši 4,5-5 litara otprilike.
A isto tako 128 nm 3000 okretaja 40 kw brzina 10,5 čvora potrošnja 12 litara
Sve po bonaci i bez vjetra

prvi režim vijek trajanja motora 20 000 sati ovaj zadnji teško da bi izdržao 2000 sati po tvornici 4000 sati.
i sad prvi režim ponekad troši i 2-3 litre brzina 7-7,5 šta znaći vjetar i struje su dodale snagu na trup broda,a isto tako s tim režimom plovi ponekad 1 čvora vjetar i struje dodale otpor na trup.

Bez obzira šta na motoru piše volvo penta to je IHI,to jest Perkins 400 serija 2,2 litre to jest danas Catepilar.

Tvornica u Japanu se nije makla ni 1 m ali su se promjenili vlasnici grupe.

Šta se tiće OOB ugrađen je 3516C HD DITA i on radi od 2240 kw do 2525 kw isti motor samo drugi setup,nek krenu sad u primopredaju jer dotični motor kad mu je zrak ohlađen ispod 33°C ide i preko 2525.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.