Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2016., 14:38   #2041
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Milanović nije ništa riješio niti rješavao. Prije 2 tjedna je pričao priče i dodvoravao se desnici s jamstvima da će spriječiti srpski zakon iako nije ni prstom mrdnuo dok je bio premijer. Još čekam da objasniš kako je Milanović riješio srpski zakon.
Ti nisi normalan. Na koji bi način Milanović popušio glasove svog biračkog tijela tvrdeći da će spriječiti srpski zakon? Tko to u Hrvatskoj želi srpsku jurisdikciju nad HR teritorijem?? To nije nikakvo dodvoravanje desnici, nego eventualno dodvoravanje čitavom biračkom tijelu, onako kako se Plenki dodvorava s "mi ćemo znati" ili onako kao što je Božo hodao kod javnog bilježnika, ili Sanader izdavao jamstvene kartice, ili Pusićka obećavala 200 tisuća radnih mjesta.

Netko dodvoravanjem desnici može percipirati jedino njegovo sastančenje sa šatorašima, što je upravo samo rješavanje političkog problema koji on i njegova stranka s dotičnima imaju.
theremin1 is offline  
Old 13.09.2016., 14:41   #2042
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Puno je on toga pogriješio, ali ovo nit je greška, nit ga je koštalo.

Šator je tu bio za njegove vlasti postojano, s natpisom oba će pasti,dakle molim te da ove gluposti i projekcije o spinovima prodaješ nekom drugom.
Šator je postavljen sa velikim i bitnim razlogom a taj je da se spriječi zločinački naum vlade u donošenju zakona koji bi četnike i velikoSrbe koji su napali ovu zemlju, počinile masovne zločine te etnički očistili okupirane dijelove HR, nagradili sa mirovinama i istim pravima koje imaju Hrvatski branitelji.

Okidač koji je izveo branitelje na prosvjede:
Sve je tu, pogledaj i samo uključi mozak

Glavašević - A kako to
OnOff is offline  
Old 13.09.2016., 14:45   #2043
ZM je 2011 od Kosorice zatekao došavši na vlast slabašan rast, ali ipak rast. Nakon prvih njegovih i Linićevih mjera ekonomija se opet srmoglavila u minus, ostala u minusu tri godine, dok je velika većina drugih europskih zemlja bilježila rast i tek se polako stabilizirala zadnje godine mandata, iscrpivši sav potencijal pada, u uvjetima općeg europskog rasta. To je predstavljeno kao uspjeh, stabilizacija nakon tri godine pada je nazvana uspjehom.

Pored toga, kada su 2011 osvojili vlast, program im je bila reforma i modernizacija države. Došavši na vlast, od toga su promptno odustali i počeli dizati poreze, troškove komunalija i zaduživati se mahnito u inozemstvu, sve kako bi održali troškove države. Taj je preokret bio toliko brutalan da su im jedan od glavnih aduta u kampanji protiv Karamarka bili plakati usmjereni protiv Karamarka kako on skriva to da će nešto početi rezati kad osvoji vlast. Mislim da se svi sjećamo onih plakata Priznaj da skrivaš rezanje! Kakav prokret: od reformske stranke iz 2011 do radikalno antireformske sile iz 2015.

I onda je netko ogorčen kako nisu osvojili vlast na ovim izborima..
stil21 is offline  
Old 13.09.2016., 14:45   #2044
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
citirat cu jednog lika:
Naši socijalisti su vrlo religiozni ljudi. Oni u nešto 'vjeruju', neovisno o podacima. To dovodi do potpune otkačenosti od stvarnosti, neautentičnosti i neuvjerljivosti.


Ovaj nas razgovor je tipican primjer...ja tebi objasnim u cemu je stos a ti drvis i dalje. Sto ti nije jasno u tome da ako si sluzbeno prijavljena u Zagrebu te da svoje migraciju na papirima okarakterirziras kao "privremenu" ....da nemozes glasovati na listama za dijasporu.

Nije da sam ja ovo objasnjenje izmislio...nego sam procitao negdje tu po forumu i odmah mi je sve bilo jasno....veca je misterija kako tebi to nemoze uci u glavu.
Daj da ja tebi sad ne citiram "opću psihopatologiju", spusti loptu na zemlju.


No, nakon istraživanja..
Prethodna registracija je postupak kojim se biračima s prebivalištem u Republici Hrvatskoj, koji na dan izbora ili državnog referenduma borave u inozemstvu,omogućava glasovanje u inozemstvu na izborima za Hrvatski sabor, Predsjednika Republike Hrvatske, državnom referendumu i izbor zastupnika iz Republike Hrvatske u Europski parlament, bez pribavljanja potvrde za glasovanje izvan mjesta prebivališta u Republici Hrvatskoj.

Zahtjev za prethodnu registraciju podnosi se nadležnom uredu u Republici Hrvatskoj ili diplomatsko-konzularnom predstavništvu Republike Hrvatske u inozemstvu najkasnije 10 dana prije dana određenog za održavanje izbora.

Zadnje uređivanje theremin1 : 13.09.2016. at 15:05.
theremin1 is offline  
Old 13.09.2016., 14:52   #2045
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Ti nisi normalan. Na koji bi način Milanović popušio glasove svog biračkog tijela tvrdeći da će spriječiti srpski zakon? Tko to u Hrvatskoj želi srpsku jurisdikciju nad HR teritorijem?? To nije nikakvo dodvoravanje desnici, nego eventualno dodvoravanje čitavom biračkom tijelu, onako kako se Plenki dodvorava s "mi ćemo znati" ili onako kao što je Božo hodao kod javnog bilježnika, ili Sanader izdavao jamstvene kartice, ili Pusićka obećavala 200 tisuća radnih mjesta.

Netko dodvoravanjem desnici može percipirati jedino njegovo sastančenje sa šatorašima, što je upravo samo rješavanje političkog problema koji on i njegova stranka s dotičnima imaju.
Pa želi je isti taj Milanović (SDP-HNS-Pupavac-Josipović) jer da je mislio drugačije onda bi davno postavi to kao uvjet Srbiji u pristupnim pregovorima. On nije postavio niti jedan uvjet a što su i javno govorili da njeće ničim uvjetovati Srbiju na putu u EU. To što što je se sjetio pred izbore nešto govoriti na tu temu je čisto dodvoravanja ali ne samo desnici jer takav zakon nije prihvatljivi ni većini ljevice (HR ljevica).
OnOff is offline  
Old 13.09.2016., 14:53   #2046
Quote:
OnOff kaže: Pogledaj post
Šator je postavljen sa velikim i bitnim razlogom a taj je da se spriječi zločinački naum vlade u donošenju zakona koji bi četnike i velikoSrbe koji su napali ovu zemlju, počinile masovne zločine te etnički očistili okupirane dijelove HR, nagradili sa mirovinama i istim pravima koje imaju Hrvatski branitelji.

Okidač koji je izveo branitelje na prosvjede:
Sve je tu, pogledaj i samo uključi mozak

Glavašević - A kako to
Ne pada mi napamet ulaziti u raspravu zašto je šator bio tu ili ne. Uostalom, onaj drugi koji je trebao pasti ne donosi zakone. Govorim o problemu koji Milanović kao političar ima ili nema.
theremin1 is offline  
Old 13.09.2016., 14:59   #2047
Quote:
OnOff kaže: Pogledaj post
Pa želi je isti taj Milanović (SDP-HNS-Pupavac-Josipović) jer da je mislio drugačije onda bi davno postavi to kao uvjet Srbiji u pristupnim pregovorima. On nije postavio niti jedan uvjet a što su i javno govorili da njeće ničim uvjetovati Srbiju na putu u EU. To što što je se sjetio pred izbore nešto govoriti na tu temu je čisto dodvoravanja ali ne samo desnici jer takav zakon nije prihvatljivi ni većini ljevice (HR ljevica).
Rasprava je počela oko toga kako je on dodvoravanjem desnici izgubio glasove. Na to je diskutant inzistirao da je dodvoravanje desnici sprječavanje srpske jurisdikcije na Hr teritorijem, što je sumanuto. Kome je prihvatljiva jurisdikcija druge države nad tvojim teritorijem? Nisam stručnjak za predpristupne pregovore, ali ako se ne dobro sjećam iz našeg primjera to ide nekim redom, i kada se pregovara pravna praksa, tada se blokiraju pregovori. Osobno, propustila sam čuti da HR neće ničim uvjetovati Srbiji ulazak u Eu, sjećam se da je bilo govora o tome da ih nećemo zaj. ko nas Slovenci. To nema veze jedno s drugim.
theremin1 is offline  
Old 13.09.2016., 15:03   #2048
Quote:
OnOff kaže: Pogledaj post
Pa o tome ti i govorim. Milanović koji je zadužio zemlju više nego sve prethodne vlade sada će kao glavni utjerivač dugova učiniti sve da taj dug od 27 milijardi kuna naplati do zadnje lipe (osveta je u njegovim rukama).

A što se tiče budućeg zaduživanja ne slažem se, jer vlada (HDZ-MOST) koja dolazi a ista ona koja je na vlasti zadnjih godinu dana napravila ovo.

Inozemni dug u godinu dana pao preko 10 posto
Pa ne nije, o tome ja tebi govorim. Zadužio je zemlju identično ko i vlade prije i poslije njega jer se radi o miješano dugovima države i javnog sektora. Nije niti jednim projektom povećao dug kao što se prije radilo, samo se reprogramiralo postojeće. Isto čeka bilo koju vladu jer nemaju šta drugo napraviti.
I daj pročitaj taj članak koji si linkao i objasni kakve to veze ima s HDZ-MOST vladom.
fsoul is offline  
Old 13.09.2016., 15:05   #2049
Quote:
OnOff kaže: Pogledaj post
Šator je postavljen sa velikim i bitnim razlogom a taj je da se spriječi zločinački naum vlade u donošenju zakona koji bi četnike i velikoSrbe koji su napali ovu zemlju, počinile masovne zločine te etnički očistili okupirane dijelove HR, nagradili sa mirovinama i istim pravima koje imaju Hrvatski branitelji.
Zapravo ne moraš se truditi s odgovorom na gornji post. Ovo mi je puno objasnilo o tebi.
fsoul is offline  
Old 13.09.2016., 15:09   #2050
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Uzmite u obzir da su ovaj put za MOST glasali samo oni koji su desno orijentirani, lijevi su im uskratili glas kad su shvatili da je MOST zapravo skloniji desnom. SDP je dobio ovaj put i dio MOSTovih glasova, dio je otišao Živom zidu, a dio ostao doma.
Ne manje važno, na prošlim izborima je SDP vodio kampanju protiv mračnog i opasnog Karamarka, svi mediji su to podržavali. Ovaj put je to izostalo, bez Karamarka više nije bilo SDPove kampanje, zato su oni koji su prošli put nevoljko dali glas SDPu kao manjem zlu ovaj put ostali doma, jer Karamarka više nema, a Plenković ne izgleda opasno.

Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post

i to je TO...desničari ne vide prst pred nosom, niti su im važni nacionalni interesi, a niti znaju što su to. imamo preCednicu koja ne poznaje Ustav, koja krši Zakone ove zemlje, i one koju deklaratorno štite, nešto u što ne vjeruju.
Daj nemoj me zezati, Zoki je bio brana nečemu?
Čovjek koji se uspio samo posvaditi sa svim živima i neživima, alo?
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Milanović je otišao jer je nesposoban kao premijer. Sam si je kriv, ne treba tu tražiti nikakve teorije zavjere. Imao je skoro dvotrećinsku većinu, tko mu je kriv što nije provodio reforme.

Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa su se brže bolje birači vratili onima koji su provodili reforme?
Prosječan Hr birač em ne bi znao prepoznat reforme (osim onih drastičnih), a ako ih i prepozna onda ne bi da ih on osjeti.
Svejedno je tko će biti na vlasti ako nije HDZ. Ionako može igrati samo jedan mandat. Ako u te 4 godine ne riješi sve probleme ikad, ljudi se vraćaju na staro. I oni su loši i kradu, ali bar su naši.
Eh...
Nisu se vraćali, očito su ostali doma, zar ne?
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Koji pamfleti. U najmanju ruku kao da se radi o spoju Olofa Palmea, Bruna Kreiskya, Blaira i Felipe Gonzaleza. :ro fl:
Jasno, ljudima koji ne prate dovoljno politiku ili su politički nepismeni, možda nije poznato da nije zabilježeno u europskoj politici da je neki političar bio kvalitetan, a da je toliko puta izašao kao luzer nakon izbora. Ako si kvalitetan lider, narod će to najčešće prepoznati i nagraditi.
Da je Milanović toliko kvalitetan, pobijedio bi mutavog Garavog još u studenom 2015.
Halo, imati manje mandata nego mutavi Garavi! Koji je u izbornu utrku išao s Tepešom i Perom Čorićem. :rolley es:
Ali šteta što odlazi. Trebao je još par godina nastaviti s uništavanjem stranke. : D

Osim kraja.
Za HR bi bilo dobro da postoji neka normalna lijeva stranka.
Nešto kvalitetno, a ne nešto tipa HNS.
Nešto što će raditi za državu, a ne kontra nje....
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 13.09.2016., 15:21   #2051
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Ja ću opet podsjetiti kako je javnost reagirala na pokušaje reformi.
Na smanjenje poticaja poljoprivrednicima svi su s oduševljenjem gledali traktore na cestama i našim potlačenim seljacima donosili hranu dok se bore za "svoje" subvencije.
Na štrajk liječnika svi spremno podržavaju naše liječnike jer oni moraju imati plaće ko u Njemačkoj jer će nam inače pobjeći van.
Na monetizaciju autoceste se organizira referendum.
O šatorašima da ni ne pričam. Da im itko takne mirovine kreću u protunapad plinskim bocama.
Uz konstantne prijetnje smrću svih mogućih hdzovih isprdaka, Bujanec, Alić, desiti će vam se ulica...
Ono baš bi se dalo razmisliti ko je kriv što reforme nisu provedene.
To je točno, ali krivi su svi oni koji radi istoga imaju mlaku politiku i nemaju hrabrosti za rezove.

Mislim da je jasno kako te radikalnije promjene i rezovi- do kojih jednostavno mora doći, vladajući političari nisu provodili radi rizika nepopularnosti glasača.
E, jebiga...cijela je to glasačka mašinerija uhljebnika HDZ-a i SDP-a i u tom grmu leži zec.
Tko bi inače iz drugih razloga, uz tradicijske razloge tako svesrdno podržavao dosadašnju politiku bilo Milanovića ili HDZ-a?
Nikome se ne da izgubiti popularnost za dugoročnu stabilnost i to im svima zamjeram.

No, doći će maca na vratanca i intervenirati Mmf, a onda bude...kud koji mili moji. To je jasno.
Bez upliva socijalne osjetljivosti ili bilo čega drugoga- rezanje mase plaća i mirovina minus 30% ili kako god.
Onda će se novotarije i problemi kao povećanje participacije za 30 kn ili zabrana otkupa boca činiti kao mačji kašalj.

Problem je naših ljudi što su jako socijalno osjetljivi na minornije pizdarije i onda dižu halabuku. Dobro, nekima koji žive na rubu to ne mogu niti zamjeriti. No dugoročno ne može bez većih rezova i to je jasno, a onda će halabuka biti nebitna. SDP (u ovom slučaju) je cijelu kampanju prodavao priče održivog stanja bez rezanja, radi populizma.

To je na razini, pravimo se blesavi, a narod sav sretan i zadovoljan sa mrvicama- daj čitavih 50 kuna najsiromašnijim zaposlenicima (ljevičarska politika? ), najbogatijima dodaj 500, a nakon toga prvima uzmi 70.
Profit, nema što.
Veritas6 is offline  
Old 13.09.2016., 15:24   #2052
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
ZM je 2011 od Kosorice zatekao došavši na vlast slabašan rast, ali ipak rast. Nakon prvih njegovih i Linićevih mjera ekonomija se opet srmoglavila u minus, ostala u minusu tri godine, dok je velika većina drugih europskih zemlja bilježila rast i tek se polako stabilizirala zadnje godine mandata, iscrpivši sav potencijal pada, u uvjetima općeg europskog rasta. To je predstavljeno kao uspjeh, stabilizacija nakon tri godine pada je nazvana uspjehom.
http://www.poslovni-info.eu/media/34...15_626x397.jpg

Usporedi rast i pad BDPa Hrvatske s EU. Di je taj veliki rast EU dok Hrvatski pada? Pratimo EU samo nešto niže. To nema nikakve veze s nama već s dešavanjima na vanjskom tržištu, prvenstveno s cijenom nafte jer su tako pokušavali oslabiti Rusiju.
fsoul is offline  
Old 13.09.2016., 15:37   #2053
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

Osim kraja.
Za HR bi bilo dobro da postoji neka normalna lijeva stranka.
Nešto kvalitetno, a ne nešto tipa HNS.
Nešto što će raditi za državu, a ne kontra nje....
Jedna od stvari koju zamjeram Franji je što je pomogao SDP-u nakon pada. OK, jasno mi je da nije imao izbora tamo 1991. zbog situacije, pa možda i eventualnih obavještajnih podataka kojima su raspolagali i sl., ali nije im trebao kasnije toliko dopustiti uzlet, dati Kockicu i imovinu i sve ostalo, čemu onda sve ono prije??

A u isto vrijeme, zatiralo se konkurentske desne opcije.

Ako se željelo pomoći socijal-liberalnoj opciji, onda je imao Budišu i Gotovca. Oni bi sa svojim HSLS-om sigurno bili neusporedivo bolji izbor.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 13.09.2016., 15:41   #2054
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Ja ću opet podsjetiti kako je javnost reagirala na pokušaje reformi.
Na smanjenje poticaja poljoprivrednicima svi su s oduševljenjem gledali traktore na cestama i našim potlačenim seljacima donosili hranu dok se bore za "svoje" subvencije.
Na štrajk liječnika svi spremno podržavaju naše liječnike jer oni moraju imati plaće ko u Njemačkoj jer će nam inače pobjeći van.
Na monetizaciju autoceste se organizira referendum.
O šatorašima da ni ne pričam. Da im itko takne mirovine kreću u protunapad plinskim bocama.
Uz konstantne prijetnje smrću svih mogućih hdzovih isprdaka, Bujanec, Alić, desiti će vam se ulica...
Ono baš bi se dalo razmisliti ko je kriv što reforme nisu provedene.
Postoji i reforma svih reformi, a to je da se krene rezati prvo od sebe. Npr da su pokazali socijalnu osjetljivost, pa rekli seljacima/doktorima/braniteljima: Smanjit ćemo vama, ali ćemo i sebi umanjiti isto ili čak i koji % više..
E, ali ne, kupuju se bijesni auti, putuje se avionima, Zmajlović gradi zlatno kupatilo, Milanović natuko 15 kila više nego na početku mandata..itd.. Ali očekuju od gore spomenutih da čutke trpe i gledaju objest nesposobnjakovića..
U mojoj široj familiji nitko se nije grama udebljao za mandata kukurikavaca..
A neki su bolji život otišli tražiti daleko odavde..

.
__________________
"Dođite brzo stop dovoljno mjesta za sve u bačvi ruma stop nema posla stop odlična plaća stop piješ cijeli dan stop ševiš cijelu noć stop požurite možda neće dugo trajati"
U2dva is offline  
Old 13.09.2016., 15:45   #2055
I to je najbolje što si našao. Uspoređuješ milijarde eura koje trošimo jer ih je tvoja banda odlučila podjeliti dok se ulizivala biračima s ko se koliko udebljao. Jadno
fsoul is offline  
Old 13.09.2016., 15:45   #2056
“Kad se podvuče crta ispod izbornih bitaka Zorana Milanovića, dolazi se do vrlo porazne spoznaje. Jedine izbore dobio je protiv Jadranke Kosor, koja nikad u politici nije dobila nijedne izbore”, kaže predsjednica Republike Kolinda Grabar-Kitarović u ekskluzivnom intervjuu Globusu u povodu nedjeljnih izbora, na kojima su SDP i njegov šef pretrpjeli neočekivani poraz.

“Vlast i moć pretvorili su Milanovića u arogantnu i konfliktu osobu”, ocjenjuje predsjednica politički karakter lidera ljevice i bivšega premijera, s kojim nikad nije imala skladne odnose, ali ističe: “Sve bi se to još moglo koliko-toliko tolerirati da se to nije prenijelo na cjelokupno hrvatsko društvo.”

Ipak, šefica države, koja se s Milanovićem poznaje još od 90-ih, ima i pokoju lijepu riječ za njega.

“Zorana poznajem jako dugo. Dok smo zajedno radili u Ministarstvu vanjskih poslova, imali smo korektan i kolegijalan odnos. U nekim, za mene teškim životnim situacijama ostali smo u dobrim odnosima. Zoran je tada bio pristojan i dobar dečko. Ne znam što se s njim dogodilo nakon ulaska u politiku. Naš narod kaže: daj nekome vlast i vidjet ćeš kakav je.
boske94 is offline  
Old 13.09.2016., 15:49   #2057
Ajme lijepe li riječi od ovog nepristranog izvora
Ovo bi Kolindi bio karton za žestoko trolanje
fsoul is offline  
Old 13.09.2016., 15:52   #2058
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Ti nisi normalan. Na koji bi način Milanović popušio glasove svog biračkog tijela tvrdeći da će spriječiti srpski zakon? Tko to u Hrvatskoj želi srpsku jurisdikciju nad HR teritorijem?? To nije nikakvo dodvoravanje desnici, nego eventualno dodvoravanje čitavom biračkom tijelu, onako kako se Plenki dodvorava s "mi ćemo znati" ili onako kao što je Božo hodao kod javnog bilježnika, ili Sanader izdavao jamstvene kartice, ili Pusićka obećavala 200 tisuća radnih mjesta.

Netko dodvoravanjem desnici može percipirati jedino njegovo sastančenje sa šatorašima, što je upravo samo rješavanje političkog problema koji on i njegova stranka s dotičnima imaju.
Quote:
OnOff kaže: Pogledaj post
Pa želi je isti taj Milanović (SDP-HNS-Pupavac-Josipović) jer da je mislio drugačije onda bi davno postavi to kao uvjet Srbiji u pristupnim pregovorima. On nije postavio niti jedan uvjet a što su i javno govorili da njeće ničim uvjetovati Srbiju na putu u EU. To što što je se sjetio pred izbore nešto govoriti na tu temu je čisto dodvoravanja ali ne samo desnici jer takav zakon nije prihvatljivi ni većini ljevice (HR ljevica).
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Rasprava je počela oko toga kako je on dodvoravanjem desnici izgubio glasove. Na to je diskutant inzistirao da je dodvoravanje desnici sprječavanje srpske jurisdikcije na Hr teritorijem, što je sumanuto. Kome je prihvatljiva jurisdikcija druge države nad tvojim teritorijem? Nisam stručnjak za predpristupne pregovore, ali ako se ne dobro sjećam iz našeg primjera to ide nekim redom, i kada se pregovara pravna praksa, tada se blokiraju pregovori. Osobno, propustila sam čuti da HR neće ničim uvjetovati Srbiji ulazak u Eu, sjećam se da je bilo govora o tome da ih nećemo zaj. ko nas Slovenci. To nema veze jedno s drugim.
Milanoviću. Podržao je Srbiju na putu u EU, bezuvjetno, a protiv tog zakona je progovorio tek prije 2 tjedna.
Stiglitz is offline  
Old 13.09.2016., 15:55   #2059
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Jedna od stvari koju zamjeram Franji je što je pomogao SDP-u nakon pada. OK, jasno mi je da nije imao izbora tamo 1991. zbog situacije, pa možda i eventualnih obavještajnih podataka kojima su raspolagali i sl., ali nije im trebao kasnije toliko dopustiti uzlet, dati Kockicu i imovinu i sve ostalo, čemu onda sve ono prije??

A u isto vrijeme, zatiralo se konkurentske desne opcije.

Ako se željelo pomoći socijal-liberalnoj opciji, onda je imao Budišu i Gotovca. Oni bi sa svojim HSLS-om sigurno bili neusporedivo bolji izbor.
SKH se sam raspustio (Racan ga je raspustio) da HDZ i Tudjman mogu lakse pobijediti na 1. izborima. Kockica i ostale gradjevine izgradjene su clanarinama clanova SKH i kao takve su i upisane kao vlasnistvo SKH u vlasnicke knjige. Druga je stvar sto je dozvoljeno Racanu da to rasprodaje i stavlja lovu u privatne dzepove, a ne da nekako isplati sve bivse clanove SKH koji su bili suvlasnici toga.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 13.09.2016., 15:57   #2060
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Jedna od stvari koju zamjeram Franji je što je pomogao SDP-u nakon pada. OK, jasno mi je da nije imao izbora tamo 1991. zbog situacije, pa možda i eventualnih obavještajnih podataka kojima su raspolagali i sl., ali nije im trebao kasnije toliko dopustiti uzlet, dati Kockicu i imovinu i sve ostalo, čemu onda sve ono prije??
A u isto vrijeme, zatiralo se konkurentske desne opcije.
Ako se željelo pomoći socijal-liberalnoj opciji, onda je imao Budišu i Gotovca. Oni bi sa svojim HSLS-om sigurno bili neusporedivo bolji izbor.
Ok, to je istina.
A gle, vjerojatno nije Račana smatrao konkurencijom.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.