Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 11:32   #5121
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Pa i ja smatram da se to ne bi smjelo uopće događati i mislim da to nije normalno .
Pa i ja mislim da se ne bi trebalo događati. Ljudi bi trebali šutjeti.
No ne šuti ni neka baba koja ima potrebu iskomentirati cipele ili frizuru, ni neki čiča blesavi, ne šute ponekad i muškarci koji primjete zgodnu ženu i nije im još došlo do primozga da ono što im je normalno primjetiti ne moraju uvijek i iskomentirati. Pogotovo što je to u nekim kulturama normalno, čak i poželjno, kao igra zavođenja i odnosa muškarac/žena. Donedavno je bilo i u ovoj.
Ja sam to shvatila kao isticanje čuđenja što se to uopće događa. A vidim da se jako čude.
U smislu " ja imam pravo izgledati kako želim i isticati što god želim, a vi nemate pravo to povezati s ičim drugim osim s osobom bez spola i karakteristika". Što mislim da je zaista odvojenost od svojih tijela i biologije skroz na skroz.
Evo baš ovih dana imamo po medijima raspravu oko twerkanja.
Za pokrete koji su u biti isti kao nabijanje na spolovilo tjekom seksa, ne smiješ reći ništa drugo nego da je ples, inače si Markićkin katoliban.
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ne moraš se slagati ni biti drčan. na stranu sise i camilla, vi stvarno nikad niste upoznale žene koje se ohhhh, snebivajuu jer im se obratio, jer ih je zvao na kavu ili tako nešto. dakle, ne random pokazivatelj spolovila iz grmlja, nego neki, bilo koji muškarac.

kako on to može, zamisliii, moja ti.

interesantno, te žene koje sam ja upoznala u osnovi su ovisne o muškoj pažnji, na tome se temelji svo njihovo samopouzdanje. ali- onda kad njima paše, kako paše. kad im ne paše, onda je to luđak sve krivo interpretirao.
malo licemjerno, ne?
Ovo.
Vrlo vrlo često danas. I onda se to prebacuje u sve sfere, na posao, u klubove i na zabave. Pa navečer izađeš na piće i vidiš da za jednim stolom sjede samo dečki, a za drugim samo cure.
Pa bokte...
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:32   #5122
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ne moraš se slagati ni biti drčan. na stranu sise i camilla, vi stvarno nikad niste upoznale žene koje se ohhhh, snebivajuu jer im se obratio, jer ih je zvao na kavu ili tako nešto. dakle, ne random pokazivatelj spolovila iz grmlja, nego neki, bilo koji muškarac.

kako on to može, zamisliii, moja ti.

interesantno, te žene koje sam ja upoznala u osnovi su ovisne o muškoj pažnji, na tome se temelji svo njihovo samopouzdanje. ali- onda kad njima paše, kako paše. kad im ne paše, onda je to luđak sve krivo interpretirao.
malo licemjerno, ne?

a tu su i one kojima se valjda nitko živ ne smije obratiti jer je sve upad u njihov prostor i sve je napad (ne mogu sad naći onaj link gdje se ženska dere na tipa, mislim da je đepika to stavio i mislim da smo se tad svi složili da to nije normalno ponašanje).
http://www.telegraph.co.uk/men/relat...n-at-work.html
Ludicrously, Elsesser cites examples of men who have been dragged in by their HR departments for simply opening a door for a female colleague or complimenting her on a new suit. “Stories like these spread around workplaces, instilling a fear that innocent remarks will be misinterpreted,” she says.
“Several female aides have been barred from staffing their male bosses at evening events, driving alone with their congressman or senator, or even sitting down one-on-one in his office for fear that others would get the wrong impression.”
super neko društvo.
Znam i takve debiluše. I lijepo kažem da su debiluše, ali prema svemu što vidjeh od Camille nemam dojam da ona priča o takvim debilušama i tim situacijama.

Generalno je u nekim situacijama to otišlo u ekstrem, s tim se slažem.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:33   #5123
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Reci dedi da mu je dah katastrofa
Priupitaj ima li netko žvaku za čovjeka, jer mu stvarno treba

ReciIstinuTM


-Stipe

Tako bi, otprilike, reagirala "piljarica".
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:34   #5124
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Zbilja mi nikad ne bi palo na pamet da je s pričom o tome kako žene različitog socio-ekonomskog statusa različito reagiraju na ulična dobacivanja, gađala na takve žene kakve gore opisuješ.

Očito su joj metafore beskrajne...
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Znam i takve debiluše. I lijepo kažem da su debiluše, ali prema svemu što vidjeh od Camille nemam dojam da ona priča o takvim debilušama i tim situacijama.

Generalno je u nekim situacijama to otišlo u ekstrem, s tim se slažem.
pa napisala sam 'na stranu camille'.

Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Evo baš ovih dana imamo po medijima raspravu oko twerkanja.
Za pokrete koji su u biti isti kao nabijanje na spolovilo tjekom seksa, ne smiješ reći ništa drugo nego da je ples, inače si Markićkin katoliban.
da, to je moraliziranje
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:35   #5125
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Predoslovno ste shvatili to s djogiranjem, upoznavanjem kultura i sisama koje skacu. Zena se samo slikovito izrazava. A da su zene danas toliko upoznate sa svijetom ne bi nicali clanci o komplimentima kao znacima "kulture silovanja" ili sto li vec.
Komplimentima?
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:35   #5126
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Misliš da je bit priča o curicama koje su lupile guzicom na pločnik iz svojih ružičastih obiteljskih balona i dosad nisu imale pojma da je svijet okrutno mjesto?
Ne, mislim da je bit kritika svega što se danas stavlja pod jedan kišobran feminizma.

Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Ona također posprdno govorio o današnjim ženama koje džogiraju, prakticiraju jogu, upoznaju nove kulture...čime bi se žena trebala baviti u slobodno vrijeme da bude njoj po volji i dovoljno osviještena društvene situacije, zavrtanjem vratova perveznjacima po ulici?
Ni ovo nisam tako shvatila, mislim da se samo slikovito izrazila, no prema reakcijama čini mi se da je dobro znala što će "piknuti".
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:38   #5127
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Ne, mislim da je bit kritika svega što se danas stavlja pod jedan kišobran feminizma.

Ni ovo nisam tako shvatila, mislim da se samo slikovito izrazila, no prema reakcijama čini mi se da je dobro znala što će "piknuti".
Pa raspravljamo, slobodno reci kako si shvatila?
Kao žene koje ne kuže ni vlastito tijelo, ni svijet oko sebe, a upoznavale bi 'različito'?
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:41   #5128
Takoder se zgrazam sto se sve dogada u americi. I sad od tog svega ludila od cega mozes izabrati je ona dala bas ovakav primjer sto joj ide na k i kako bi se tko trebao ponasati. To je problem i propast. Daj me nemoj.
Kad smo kod amerike tamo djeca jos od skole se dijele na klanove i skupljaju komplekse i svijetjeokrutnomjesto saznanja od prve lijecnicke dioptrije. Kod nas ti se rugaju za lidl i zsvrsis u novinama, nase skole su raj za djecje mentalno zdravlje pokraj njihovih. A svejedno kao nista ne znaju o okrutnosti i pali su s neba, mda, sve su kraljevne na zrnu graska.
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:42   #5129
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Komplimentima?
Yep. Mislim da sam cak negdje sacuvala taj clanak jer mi je bio "genijalan". Kad konacno dodjem do compa probat cu vidjeti.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:45   #5130
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
pa napisala sam 'na stranu camille'.
Pa na stranu Camille napisah da su debiluše.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:47   #5131
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Yep. Mislim da sam cak negdje sacuvala taj clanak jer mi je bio "genijalan". Kad konacno dodjem do compa probat cu vidjeti.
Možda ovaj?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:49   #5132
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Tako bi, otprilike, reagirala "piljarica".
Nisam toliko pratio razgovor o piljaricama i interview.
To je baš za ovog čiču u tramvaju.

Nije naročito otresito ili svadljivo, ali ako netko gnjavi, u redu je (po meni) prebac konverzacije na to da on gnjavi, i aspekte toga kako gnjavi.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:50   #5133
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Pa raspravljamo, slobodno reci kako si shvatila?
Kao žene koje ne kuže ni vlastito tijelo, ni svijet oko sebe, a upoznavale bi 'različito'?
Ne, kao što napisah - kao slikovito izražavanje koje oslikava sliku jedne skupine.
Kao kad na traču netko napiše "dakfejs žene s Instagrama" - ne znači niti da sve žene na Instaču puće usta niti znači da ta osoba osuđuje pućenje, a tim izrazom su možda obuhvaćene i neke koje spadaju u tu skupinu, a ne dakfejsaju.
Ili kao ja neki dan s "visokoobrazovanim".

Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa nemrem.
Što da joj je žena rekla isto?
Petrunjela, evo, autorica ovog teksta je isto dobra ilustracija - piše ispod: Hi my name is Christie and I am passionate about feminist values and the feminist movement.


EDIT: This strange man arrogantly assumed that I would fawn over him because of his unwanted compliment.
Je, on je arrogant.

EDIT2: Naslovi sljedeća 2 članka su "We Need to Stop Gendering Newborn Babies" i "Beyond Pro-Choice: The Solution to White Supremacy is White Abortion".

Zadnje uređivanje Flying Buttress : 09.10.2017. at 12:04.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:51   #5134
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa vrh
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:57   #5135
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Išla sam opet čitati odlomak o skakućim sisama jer mi nije jasno kako vas je toliko puno uspjelo krivo interpretirati njene riječi. (Nije me bilo za vikend i od početnog omg, svi se slažu na žk došlo je do rata, wtf?).

Možda ste se previše fokusirale na skakuće sise, a premalo na rečenicu kojom počinje odgovor:
Previše je feminističke retorike predicirano kako bi se očuvao buržujski lifestyle koje te djevojke u pravilu njeguju... s tim svojim sitnim, delikatnim glasićima, iskrsnule iz buržujskih stanova, interpretiraju svijet kao kulu od bjelokosti u kojoj se namještaju kao kraljice, sve u svijetu valja biti adaptirano na način da ne ugrozi senzitivnost tih buržujskih djevojaka.
Jedino što je ovdje očito je njezin nevjerojatan prijezir prema mlađim ženama.

Nekad feministica, a sad... prema ženama.

Što se njoj u međuvremenu dogodilo?
Je l' rodila sina možda?
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:03   #5136
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
a tu su i one kojima se valjda nitko živ ne smije obratiti jer je sve upad u njihov prostor i sve je napad (ne mogu sad naći onaj link gdje se ženska dere na tipa
Ovo?

__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:05   #5137
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Znam i takve debiluše. I lijepo kažem da su debiluše, ali prema svemu što vidjeh od Camille nemam dojam da ona priča o takvim debilušama i tim situacijama.

Generalno je u nekim situacijama to otišlo u ekstrem, s tim se slažem.
slažem se, odnosno mislim da se šanse za komentare (tko to želi) mogu prilično smanjit time kako ćemo se obući
ne baš potpuno eliminirati
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:08   #5138
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
čudo da post malog derišta nije diskreditiran zbog heideggera, pripisat ću to neznanju.


Quote:
Laaaa13 kaže: Pogledaj post
Pa vrh
I jel sada jasnije kome su upućene kritike? Ne ženama koje trče već 'društvenim kritičarkama' (što je i sama Kamila) koje su potpuno rastavljene od stvarnosti i čine više štete nego koristi.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:10   #5139
kuki, taj

nemam sad vremena da čitam christine
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:12   #5140
Mene ne muči (ne uzrujava) što postoji takva ekipa kao s raznih clipova koje nađete.
Ima trknutih i među muškarcima, i među ženama. I trknutih na različite načine i do različite mjere.
Mislim da jest u redu reći da se svatko mora i sam biti spreman nositi s njima.
A "nositi s njima" uključuje i "ignorirati i nastaviti svojim putem" kao opciju, naravno.

Jedini faktor u priči je kad zakon počne ići na stranu tih trknutih. Onda društvo ima problem


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.