Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 22:34   #1
Najtužnija knjiga?

koja vam je najtužnija knjiga,na koju ste plakali, koja vas je natjerala na razmišljanje o nekim stvarima?
Starfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 13:56   #2
uf, ja sam od onih koje placu na svaku, bila tuzna ili smjesna
zadnje strane sofijinog svijeta su me toliko izbezumile da nisam par dana dosla k sebi... sjecam se da su me i sva imena od saramaga rasplakala... sto jos, sto jos...eto nemogu se sjetit, u zadnje vrijeme citam vesele knjigice
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 14:44   #3
holokaust
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 15:37   #4
heh, imo sam ja jedan pokušaj čitanja danielle steel, i baš ta knjiga je bila dar.... i početak je bio taj koji je bio tuzan u tolikoj mjeri da sam cmizdrio ko velki, al kasnije je knjiga sranje, kad postane ljubić actually... ono, na početku opisuje neku hepi femili koja ima mali kćer koja odma umre od neke bolesti... i tak... i onda svi tuguju, i to je predepresivno!!! mislim da je to jedina baš knjiga koja me resplakala.... al filmovi... uf, to je već druga stvar...
jaqen h'ghar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 00:37   #5
Hmmmm.....oproštajni valcer od Kundere...
Hajd, nije me rasplakala, al me zbilja raspizdila potakla na razmišljanje i natjerala da si konačno priznam da postoje ljudi koji su jednostavno zli.
Lightness is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 11:26   #6
Quote:
Lightness kaže: Pogledaj post
Hmmmm.....oproštajni valcer od Kundere...
Hajd, nije me rasplakala, al me zbilja raspizdila potakla na razmišljanje i natjerala da si konačno priznam da postoje ljudi koji su jednostavno zli.
da mene ta knjiga duboko potresla tolko da mi je u nekim trenucima bilo nepodnošljivo...isto sam bila bijesna..oproštajni valcer sam naziv je da se rasplaćeš od slatkoće bola...e kundera kundera neznam dal bi imala snage za još jednu takvu knjigu...iako možda jednom smognem snage da ju ponovno pročitam kad shvatim zašto..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 22:15   #7
SADAKO HOĆE ŽIVJETI, pretužna knjiga...na kraju san suze ronila
Laotong is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 03:34   #8
Quote:
jaqen h'ghar kaže: Pogledaj post
heh, imo sam ja jedan pokušaj čitanja danielle steel, i baš ta knjiga je bila dar.... i početak je bio taj koji je bio tuzan u tolikoj mjeri da sam cmizdrio ko velki
sjećam se i kako se mala zvala
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:27   #9
gavran- anđeo iz omorine (odnosno zaboravljeni sin)

(a jedna koja me mučila noćima- Božanska glad (Drakulić))
zoom zoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 02:16   #10
Kay: Tigana

__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 17:30   #11
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
Kay: Tigana

počela sam to čitati prije jedno 3 godine, no onda sam se malo uplašila onog opisa kako je neki stariji lik ševio svog nećaka u sjeniku... tigana je u stvari neka zaboravljena zemlja a sjetili su je se uz pomoć neke pjesme..tako nešto ako se dobro sjećam..? ispravite me ako griješim.
maya13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 19:53   #12
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
Kay: Tigana

O moj Bože! Definitivno - pretužna.
__________________
Tell me what is your plan to do with your one wild and precious life? M.O.
vertigo_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 03:06   #13
nisam nikad plakala od tuge u knjizi, a ono, ima tužnih,.
al recimo sadako hoće živjeti mi nije tolko tužna, ono cijelo vrijeme se bori,
to je skroz pozitivno, krzo cijelu knjigu je neki osjećaj nade i sve super, ok ,na kraju umre,.
al, recimo, nisam baš čitala ko zna kolko knjiga, al od ovdih koje znam, znam da sam uz "geranium" od ive vojnovića cijelo vrijeme imala gorzan šugav osjećaj.
nije to tuga, nego jednostavno se osjećam skoro tolko jadno ko ta ženska u knjizi i ono, strašno mi .

knjiga nije spektakularna, ni niš posebno tipično tragična, neg jednostavno, kad sam to čitala osjećala sam se ko stara baba pored koje je cijeli život prošao uzalud u nigdje,..ono..katastrofa.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 15:01   #14
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
nisam nikad plakala od tuge u knjizi, a ono, ima tužnih,.
al recimo sadako hoće živjeti mi nije tolko tužna, ono cijelo vrijeme se bori,
to je skroz pozitivno, krzo cijelu knjigu je neki osjećaj nade i sve super, ok ,na kraju umre,.

al, recimo, nisam baš čitala ko zna kolko knjiga, al od ovdih koje znam, znam da sam uz "geranium" od ive vojnovića cijelo vrijeme imala gorzan šugav osjećaj.
nije to tuga, nego jednostavno se osjećam skoro tolko jadno ko ta ženska u knjizi i ono, strašno mi .

knjiga nije spektakularna, ni niš posebno tipično tragična, neg jednostavno, kad sam to čitala osjećala sam se ko stara baba pored koje je cijeli život prošao uzalud u nigdje,..ono..katastrofa.


e baš ti hvala, hdjedoh posuditi knjigu al nec u sad kad si sve rekla sta ce biti, zašto je onda i citati...nije zanimljivo...
__________________
Trebalo bi ubijati prošlost sa svakim danom što se ugasi. Izbrisati je, da ne boli. Lakše bi se podnosio dan što traje, ne bi se mjerio onim što više ne postoji...
Anchy princess is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 15:53   #15
Mene takve knjige uglavnom raspizde više nego me rastuže, ali mislim da bi pod taj kriterij spadale:
- Tunel, Sabato
- 1984., Orwell
- Glad, Hamsun
- Preobražaj, Kafka
- Otac Goriot, Balzac
- Derviš i smrt, Selimović
- Očevi i djeca, Turgenjev
- Putovanje nakraj noći, Celine (vjerojatno najtužnija)
k-ime-nesto.1.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 14:03   #16
Quote:
k-ime-nesto.1.2 kaže: Pogledaj post
Mene takve knjige uglavnom raspizde više nego me rastuže, ali mislim da bi pod taj kriterij spadale:
- Tunel, Sabato
- 1984., Orwell
- Glad, Hamsun
- Preobražaj, Kafka
- Otac Goriot, Balzac
- Derviš i smrt, Selimović
- Očevi i djeca, Turgenjev
- Putovanje nakraj noći, Celine (vjerojatno najtužnija)
putovanje na kraj noći je najtužnija.i najsmješnija.i najbolja.ikad!

a još su mi bile tužne:
arundhati roy-bog malih stvari,
emile ajar:la vie devant soi(glupavo prevedeno kao momo zašto plačeš),
manuel puig: poljubac žene pauka,
robert antelme:ljudska vrsta,
fernando arrabal:viva la muerte,
per olov enquist: pali anđeo............................................. .....................
chimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 15:11   #17
Quote:
chimo kaže: Pogledaj post
putovanje na kraj noći je najtužnija.i najsmješnija.i najbolja.ikad!

a još su mi bile tužne:
arundhati roy-bog malih stvari,
emile ajar:la vie devant soi(glupavo prevedeno kao momo zašto plačeš),
manuel puig: poljubac žene pauka,
robert antelme:ljudska vrsta,
fernando arrabal:viva la muerte,
per olov enquist: pali anđeo............................................. .....................
e he..ovo je dobar popis...teško sad reći što je najtužnije..al po ovom pitanju dobar popis..svaka čast
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 22:47   #18
Meni je najtužnija knjiga Patnje maldog Werthera iako bi neki rekli da je patetična, ali meni nije, stvarno je predivna knjiga puna nesretne ljubavi...
Mali princ mi je najdraža knjiga, ali na nju nisam nikada plakala koliko god sam ju puta pročitala, ali puna je ljudskih vrednota i pouka za život...
Dobra mi je još i knjiga Judita, ali od Mire Gavrana jer je potpuno drugačija od originala i zapravo je ljubava (tragična) knjiga...
sanjito is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 20:28   #19
Noć u Brelima od Nure Bazdulj Hubijar....knjiga se završava tragičnim događajem.
veleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 02:40   #20
Bespuća povijesne zbiljnosti. Plakao sam kad sam čuo za honorar.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.