Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 12:21   #1
Parni čistač

Zainteresirao me je ovaj parni čistač pa me zanima da li ga netko koristi i , ako da, kako ste zadovoljni s njim?
Možda imate preporuke i za kakav drugi parni čistač jer si baš to želim kupiti.

Hvala!
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 09:49   #2
Quote:
zunzara kaže: Pogledaj post
Zainteresirao me je ovaj parni čistač pa me zanima da li ga netko koristi i , ako da, kako ste zadovoljni s njim?
Možda imate preporuke i za kakav drugi parni čistač jer si baš to želim kupiti.

Hvala!
ili nitko nije kupio ili...

i mene zanima...pogotovo kakv je prema parketima

mislim da je idealan za smanjenje korištenja kemijskih sredstava.........

ajmo opet pitati....jel netko koristi ovaj h2o čistač na paru???
mamaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 12:24   #3
Exclamation

Bilo tko?!?!

Ima netko doma i koristi?!?!
3MalaAnđela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 14:21   #4
Quote:
3MalaAnđela kaže: Pogledaj post
Bilo tko?!?!

Ima netko doma i koristi?!?!
meni se to ne sviđa, jer ... danas tih krpica koje se stavlja na donji dio aparata ima ... a za 5 godina?!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 14:45   #5
Ne brinem zbog toga, to je ista stvar kao i kod usisavača.
Još mi nijedan nije potrajao pet godina, pa nisam brinula oko zamjenskih vrećica.
A ove navlake je i vrlo lako sašiti od mikro krpe. Ove jednokratne su itak bezveze.

Ali mene stvarno zanima jel to ČISTI?!
Hrpa ljudi koje znam imaju neke parne čistače; skupi, jeftini, dobri, loši, ostavljaju morkro, neki suše, svašta nešto, ali nitko nema baš ovaj!
3MalaAnđela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 23:42   #6
Imam ja neki talijanski. Stoji na tavanu već 13 godina. Sjećam se samo da tako smoči sve što dotakneš, da moraš još par sati sve sušiti običnom krpom i provjetravati.
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 19:58   #7
H20 Mop Ultra- čistač na paru

prijateljica se zagrijala za kupnju čistača na paru koje reklamira TOP SHOP.
zanima nas dal je neko od vas kupio i kakva su mu iskustva pri upotrebi....
koje su joj mane.....šta najbolje čisti....na što treba paziti....????
rečeno joj da je to sve super osim za pranje laminata....
__________________
znatiželja ubila mačku :)
znatizeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 11:00   #8
Quote:
znatizeljka kaže: Pogledaj post
prijateljica se zagrijala za kupnju čistača na paru koje reklamira TOP SHOP.
zanima nas dal je neko od vas kupio i kakva su mu iskustva pri upotrebi....
koje su joj mane.....šta najbolje čisti....na što treba paziti....????
rečeno joj da je to sve super osim za pranje laminata....
I ja sam baš zagrijana za čistač pogotovo radi tepiha...
Javite se sa iskustvima
andjela1502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 12:24   #9
I ja razmišljam o ovom parnom čistaču. Najviše mi se dopada što može poslužiti i kao ručni čistač na paru (uz kupnju onih dodatnih dijelova, dođu 129 kn).

Ono zbog čega se još kolebam uzeti ili ne je manji pritisak od ovog Monstera 1200, koji ima pritisak pare od približno 4 bara. E sad, kad bi mi netko objasnio je li bitno manja efikasnost čišćenja između 3 i 4 bara. Oni tamo nemaju pojma - studentarija na linijama, koja ne zna više od onoga što piše na 'letku'.

EDIT: Zaboravila sam reći (kao što su oni zaboravili napisati ) da ovom čistaču treba svako toliko mijenjati filter za vodu. Ako se odlučim za ovaj čistač, pitam se hoće li u dogledno vrijeme biti ovih filtera za baaviti.
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 15.09.2009. at 12:32.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 11:44   #10
Ma to vam je sve sranje. Kupila moja zena prosle godine i do sad 2 put
upotrebila, i kad ona kaze da je to za u pm... vjerujte.
Sad ponovo cisti s onima "micro-vlaknenim" krpama.
Ima ih raznih boja i to ne znam valjda za svaku sobu druga boja.
A da ima i neke "Swiffer", ne znam za sta joj je to.

E da zaboravih imamo laminat za pod a ne tepihe.
johnnyazra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 19:48   #11
Haj, johnny! Daj pitaj ženu što točno ne funkcionira s ovim parnim čistačem. Evo, ja se baš spremam sutra iskeširati tisućicu za ovaj H2O Mop Ultra, pa da me njezino iskustvo spasi bijede .
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 16:11   #12
Ja sam se isto zagrijala za ideju da si kupim neki čistač na paru. Gledali smo na slovenskoj tv - onaj kojeg su reklamirali ima razne nastavke pa se s njime mogu i prozori prati. Ne znam kakva je ponuda kod nas, nisam još gledala. Jedino što sam proučila su Neckermann i Quelle, koji imaju više različitih modela pa sam opet na čudu.

Dakle, i meni je svaka informacija od onih iskusnih imatelja dotične napravice svakako dobrodošla
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 17:15   #13
Ja sam također htjela kupiti neki čistač pa sam gledala po drugim forumima,naišla sam na dosta negativnih komentara,tipa, teški su ,nespretni ,brzo se prazne spremnici za vodu i ono najvažnije, nisu ucinkoviti.
E sad, oni koji su kupili za neke sitne novce,najmanje se žale,kažu opere plocice i pecnicu ali nitko sa nijednim parnim čistačem nije uspio ,bar po komentarima na koje sam naišla,skinuti mrlju sa tepiha ili tapeciranog namještaja i rekli su da se podovi i tepisi prvo trebaju usisati i oprati i onda se tek koristi parni čistač kako bi ih malo osvježio,u suprotnom prljavštinu gruda i razvlaći.
Izgubila sam volju za kupiti parni čistač ali ne i nadu da će netko naići na neki jednostavan,dobar a ne preskup i preporučiti ga.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 21:05   #14
Koja glupost!! Još bih i prihvatila to da trebam najprije usisati, ali da i perem prije parnog čistača

Nekako mi se čini da ništa od kupnje
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 22:04   #15
U iščekivanju recenzije kupljnog čistača ... Još ako se pokaže da je dobar, kupujem i ja
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 14:32   #16
Samo da se malo pojadam , pa trčim dalje...

Dakle, kod ovih u Top-shopu ne zna se ni tko pije, ni tko plaća... Nakon desetodnevnog zivkanja uđem u njihov sustav i shvatim da tamo neki pojma nemaju ima li robe, nema li, ali vam uredno uzimaju narudžbu, čak i šalju predračun, pa ti, sinko, plati i čekaj.

Sve do petka sam zvala da kad će dobiti ovaj H2O i u petak poslijepodne rekoše - napokon došlo. Hvala bogu ... onda mogu doći u subotu ujutro, možete... ima robe, ima... hvala, doviđenja, doviđenja. Idem ja u subotu, organiziram si i prijevoz, glava bolila, nema veze, ipak idem... dobar dan... dobar dan... evo mene po H2O... nema... kako nema?... nema... pa jučer ste rekli da ima... e, prodalo se, što niste rezervirali... pa jučer sam vas zvala, rekli ste da ima... e otkud sam znala da će doći samo 3 komada, pa ženo božja zovem vas već 10 dana što mi niste rekli da trebam rezervirati... nisam znala, a nema ni onog dodatnog kompleta, možda dođem krajem mjeseca. A ako ne dođe?... Valjda bu došao... A, 'em ti život i parni čistač


Zovem jutros Metro Sesvete. Dobar dan, dobar dan. Ima parni čistač, ima. Hoćete mi reći nešto o njemu... pa sve vam piše u katalogu... nemam katalog, koliko dodataka ima... ne znam, valjda dva, tri... Imate ih još?... Da, naravno, 9 komada... Hvala, đenja!

Nakon toga zovem Metro Jankomir (bliže mi za otići, a i napokon dobila vezu - cijelo jutro telefoni zauzeti). Dobar dan, dobar dan. Imate parni čistač. Nema, jučer zadnji prodan. A, ništa, odoh onda u Sesvete... ne morate, nema ni tamo... kako nema, rekoše mi da ima... nema, jučer su nam slali svoje mušterije... a jebemu život (u sebi; ipak sam ja jedna fina dama )... hvala, đenja.

...'alo, Sesvete! Je l' ima ili nema parnog čistača... Ima, naravno!... Ali ovi u Jankomiru kažu da nemate... Samo malo, sad ću provjeriti... čekam... evo, piše da ima još 5 komada... hoće bit' do popodne? Nema brige... Hvala, đenja!


Odoh sada u Sesvete da vidim što to oni imaju/nemaju, a vi pripremite clinexe kad vam opet dođem plakati... Hvala na strpljenju


P.S. Ni Neckerman nije puno bolji - o njima kukam u sljedećem javljanju
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 22:34   #17
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post


Odoh sada u Sesvete da vidim što to oni imaju/nemaju, a vi pripremite clinexe kad vam opet dođem plakati... Hvala na strpljenju
ako slučajno nije bilo, to ti sr.. prodaju u baumaxu i pojedinim mercatorima
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 22:25   #18
Koje muke po parnom čistaču

Žalosno što trgovci ne znaju što imaju, a što nemaju. Nadam se da je odlazak u Sesvete bio uspješan i da si se doma vratila s čistačem. Pričaj što je bilo sa Neckermannom
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 01:38   #19
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Koje muke po parnom čistaču ...
Nadam se da će mi se ove muke računati prilikom beatifikacije


Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
...Pričaj što je bilo sa Neckermannom...
Ah, Neckermann! Zovem ja prošli tjedan na onaj broj koji tamo piše da imaju li parni čistač... imaju... fino, kažem ja, je l' može na firmu račun, može... fino, dajte mi pošaljite predračun... može, ali bolje da naručite preko interneta, jer onda imate 20% nižu cijenu od one iskazane u cjeniku. 20% je 20% , 'ajde dobro... a koliko dođe poštarina?... 39,99 kn... OK! E, da, koliko to onda dođe sve zajedno, da ja nešto krivo ne izračunam... čujte, najbolje vi ispunite narudžbu na netu, pa ćemo mi vama napisati koliko to dođe... hvala... nema na čemu... đenja... đenja

Krenem ja ispunjavati tamo onu narudžbu, a oni traže broj kartice, MB firme, telefon, faks, adresu... ma, sve generalije. I piše tamo neki telefon da pitam ako mi što nije jasno. Hajde, bolje da pitam, nego da mi oni pošalju umjesto predračuna robu. I nazovem ja...

Dobar dan... dobar dan... samo da pitam, moram li pisati broj kartice ako samo hoću predračun... Kakav predračun, wtf? - čudi se tamo ona teta, o čemu vi pričate... pa, rekla mi je vaša kolegica da ako tražim robu preko neta da imam 20% na iskazanu cijenu... kakav popust?... pa rekla žena.... nije važno što je ona rekla, ja vam kažem NEMA POPUSTA!!!... dobro, dobro, onda znači na ovu cijenu dodam još 39,99 kn za poštarinu... kojih 39 kn, 60 kn dođe poštarina... ali, rekla mi žena... ONO ŠTO JA KAŽEM JE TOČNO, a to je poštarina 60 kn za robu vrijednosti iznad 500 kn... dobro, dobro, no dajte se dogovorite vi tamo... nemamo se mi što dogovarati, OVAKO JE KAKO JA KAŽEM... dobro, dobro, hvala, đenja...

Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
...Nadam se da je odlazak u Sesvete bio uspješan i da si se doma vratila s čistačem.
Dakle, čistač je doma. Doma!

Karcher 1020 Posuda od neke legure (a ne od plastike, kao što navodno neki parni čistači imaju). Na akciji, 599,00 kn. Akcija traje do preksutra.

Ima nekoliko nastavaka, ali ne i onaj za tepihe. Isto tako, ne morate kupovati one 'trokutaste' navlake, već možete i sami staviti svoju krpu (postoje hvataljke za krpu na četki), pa ste izbjegli trošak od tridesetak četrdesetak kn po toj krpici. Isto tako, ne treba mijenjati nikakav filter, a ako se skupi kamenac, može se u DM-u kupiti one tabletice ili prah protiv kamenca za aparate za kavu i sve 5 (ja tako s njima izvrsno očistila dento tuš )

Ali, izgleda da je ova moja kupovina parnog čistača ukleta . Dakle, uzela ja čistač i još neke sitnice i dođem na blagajnu, a kad ono... moja METRO kartica blokirana. Kako blokirana? Zašto blokirana?... Ispalo na kraju da je izbačena iz njihovog sustava jer dvije godine nisam kupovala kod njih. A gdje ste to u ugovoru napisali da ćete me izbaciti iz sustava nakon dvije godine? Samo ste napisali da mi nećete slati promidžbeni materijal ako tokom godinu dana ništa ne kupim kod vas. Nema ništa, žao nam je... ajme, ljudi, pa ja organizirala prijevoz, kupila mami kolače, dajte nemojte... žao nam je žao... što žao, dajte mi nekog nadređenog (a skoro pa 21 sat)...

I stvori se šefica i ja opet iste argumente, istu kuknjavu, dajte, budite ljudi, ako mi ne krene para na čistač, krenut će mi na uši, majke mi, već mi je svega dosta, režem vene, skačem u Savu, objesit ću se I tu oni uzeše telefone u ruke, zovi amo, zovi tamo i na kraju... platim ja... sretno krenemo u auto, zatvorim vrata, zavalim se... kad trči žena s blagajne izbezumljeno, da mi nije prošla business kartica. Molim? ... kako nije prošla... nije, storniralo... što storniralo... pa, storniralo iznos... kako storniralo... pa, ja nešto pritisnula, pa tako...

Da skratim, čim se oporavim od nabavke parnog čistača, javljam se s prvim recenzijama. Hvala na pažnji i razumijevanju!
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 13:06   #20


Ako taj čistač ne bude čistio, jadan on. Nakon svih peripetija koje si prošla, ima da radi ne savršeno, nego i više od toga.

Jučer sam pričala sa ženom od brata, pa mi je rekla da je naručila preko tv prodaje ručni čistač na paru za čišćenje pećnice, prozora i ostalih sitnica. S obzirom da mene čistač zanima prvenstveno radi prozora, pričekat ću da ona testira svog, pa naravno napišem recenziju, a ako se pokaže dobar, onda i kupim
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.