Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2004., 16:41   #1
Fizikalna Terapija

Pozdrav svima!

Ima problema sa donjim dijelom kralježnice, lumbalni dio i trebala bih ići na fizikalnu terapiju (Zagreb), pa molim forumaše ukoliko imaju iskustva sa fizikalnom terapijom da mi preporuče gdje je dobro ići. Naime, prije 2 godine bila sam u Mihanovićevoj, ali sa njihovim radom i uvjetima rada nisam zadovoljna.

Hvala na pomoći
__________________
:-)
Irka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 16:54   #2
Toplice Topusko. Tamo ima i termalna voda i sve ostalo. ima i njihova stranica, pa mozes vidjeti i cijene.
__________________
lucky
ROYAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 17:06   #3
Poliklinika Štambuk
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 13:44   #4
Sveti Duh ili Rebro od "socijalnih" fizioterapija.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2004., 15:58   #5
Mene zapravo više i zanimaju soijalni fizioterapeuti, jer su mi privatnici malo preskupi.
__________________
:-)
Irka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 00:43   #6
fizikalna terapija

Da li tko zna kako se tocno zove onaj centar za fzikalnu terapiju kod doma sportova? Ako je tko bio tamo moze li mi reci primaju li pacjente na uputnicu (preko HZZO-a) ili se placa te da li se dugo ceka na samu terapiju?

THX!
__________________
Elves seldom give unguarded advice, for advice is a dangerous gift, even from the wise to the wise, and all courses may run ill.
Erhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 15:21   #7
Možda misliš na fizikalnu terapiju koja djeluje u prostoru plivališta Mladost? To ti je dio odjela za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i reumatologiju OB Sveti Duh. Tamo se normalno ide na uputnicu, ali ne znam koliko se trenutno čeka na samo terapiju. Ako si hitan slučaj (ozljeda i sl.) vjerojatno će te uzeti jako brzo.

Mislim da je tamo negdje i Ligament, to ti je privatna ustanova i ne primaju uputnice.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 11:49   #8
Fala !
__________________
Elves seldom give unguarded advice, for advice is a dangerous gift, even from the wise to the wise, and all courses may run ill.
Erhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 12:00   #9
Fizikalna terapija

Molila bih informacije gdje u Zg ići na pregled i fizikalnu terapiju? Koja ustanova ima više sadržaja, a da se ne čeka dugo? Ima li netko iskustva s Poliklinikom Arithera due?
I gdje se terapije mogu obaviti iza 15 h popodne?

Zadnje uređivanje nefretiti00 : 18.09.2006. at 15:26.
nefretiti00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 04:12   #10
U cemu se sastoji fizikalna terapija?

Obzirom na probleme koje imam, to je jedan od problema sa kojim bi se i ja mogao susresti.
 
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 10:13   #11
pa nije baš nekaj ta poliklinika...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 19:13   #12
U Mihanovicevoj imaju vjezbe nakon tri popodne. U državnim ustanovama se čeka nemoguće dugo. Ja odustala. Okrenula se pilatesu.
DeProfundis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:17   #13
Wink Fizikalna terapija

Bok!
Moze mi netko objasniti sto su to TENS i FES m. natkoljenice ?

Hvala tko god pomogne.
mala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:20   #14
Quote:
mala123 kaže: Pogledaj post
Bok!
Moze mi netko objasniti sto su to TENS i FES m. natkoljenice ?

Hvala tko god pomogne.
Tens je uređaj koji preko elektroda nalijepljenih na neki dio tijela elektro impulsima daje podražaje u mišiće koji onda rade kontrakcije. Nešto kao oni ab toneri šta se reklamiraju za mršavljenje, što se stavljaju oko struka i sl.

Ovaj FES ne znam šta je
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:51   #15
TENS=transkutana elektro neuro stimulacija. Služi za smanjivanja/ublaživanje bola
FES=funkcionalna elektrostimulacija
Ghostdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 16:38   #16
TENS-transkutana elektricna nervna stimulacija;klinicka primjena- odgovarajuci elektricni podrazaj na odredena vlakna dovodi do analgetskog ucinka tj. smanjuje bol kod razlicitih akutnih, neuroloskih,misicnokostanih bolesti.
FES-funkcionalna elektricna stimulacija,metoda kojom se na odredene tocke(motoricke,zivcane) izaziva kontrakcija misica. Ili jednostavno,uz strujni podrazaj izazvana kretnja misica.
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 20:45   #17
Post Fizikalna terapija u kući

Bok svima zanimame kakva su vaša iskustva fizikalnom terapijom u kući. Inaće Bogu Hvala terapiju u kući imam već podulje vrijeme i za sada to Ok funkcionira.

Zadnje uređivanje GABRIJEL_NTS1 : 11.06.2007. at 20:47. Reason: provjera
GABRIJEL_NTS1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 11:39   #18
moje je isto bilo ok
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 20:27   #19
Fizikalna terapija i rehabilitacija u RH i inozemstvu

Kakva su vaša iskustva i koje institucije preporučate za provođenje rehibilitacije nakon koštanih i zglobnih traumu? Koje su inozemne institucije na dobrom glasu, gdje i koliko su vas koštale?
neocor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 01:43   #20
Quote:
neocor kaže: Pogledaj post
Kakva su vaša iskustva i koje institucije preporučate za provođenje rehibilitacije nakon koštanih i zglobnih traumu? Koje su inozemne institucije na dobrom glasu, gdje i koliko su vas koštale?
prijatelj je išao kod fizioterapeuta nakon što su mu dr. rekli da se neće moći više baviti sportom jer mu je mislim puknuo bedreni mišić ( ne znam točno ) i nakon terapije se oporavio i igra nogomet,odbojku,pleše kao i prije. kasnije si je zeznuo skočni zglob i to mu je sredio, i dalje se bavi sportom, trči. nedavno je operirao i koljeno koje je ozljedio,išao na terapiju i sad je već počeo lagano trčati.osim toga dr. koji ga je operirao u istri mu je preporučio baš tog njegovog fiz. kod kojeg je ovaj već ranije bio.

ukratko, on je jako zadovoljan. 1 tretman je 200 kn.

taj frend se stvarno često neprofesionalno bavi raznim sportovima i nije naročito pažljiv pa ne bih rekla da ima ozljede zbog lošeg tretmana.

sad ne znam ime fiz. ali mislim da radi na krugama u zagrebu. ako zelis mogu ga pitati za više info.

van hrv ne znam.
egle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.