Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2009., 11:42   #121
Pa kada bi netko bio tako ljubazan iz voje kabanice izvaditi kroj i poslati nam ga. To nije problem otvoriti kabanicu ili kaputić i staviti na papir i precrtati, mi bi bili jako zahvalni.
petunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 12:18   #122
pokusala sam naci krojeve na netu ali nema nigdje pa i ja molim dobru dusu da posalje nesto. ja imam kineskog kukmastog psa pa mu je odjeca neophodna.
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 13:05   #123
I ja sam roštala po netu tražeći kroj, ali, također, ništa. Pridružujem se petunijinoj molbi da netko rastavi staru kabanicu i precrta kroj ili je da jednoj od nas da to mi učinimo
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 18:28   #124
ko da ste pogodile moju muku proteklih dva sata..

nedavno sam svojoj maloj jazavčarki (znači zamislite samo koliko ona kaputića ima na raspolaganju u shopovima s obzirom da joj je građa TOTALNO drugačija od svih drugih pasa) napravila ko puloverić od svoje kape.. i sve super, al nema nogavice i ne pokriva mi trbuh koliko bi htjela da pokrije. i ja nadobudna otišla po materijale, kao ja ću joj to skrojit.. i sad sam jučer po netu kopala ko manijak i ništa. a onda sa mamom sjela i NIKAKO da utvrdimo te nogavice proklete, kako da ih se skroji a da ju to, s obzirom da je kruti materijal, ne zateže..

tak da eto, ako netko ima kakvu ideju, prijedlog, bilo što - slobodno javite..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 20:23   #125
Thumbs up

Ajmo narode, ako ste vlasnici i ljubitelju pasa, pomozite nam. Pošaljite bilo kakav kroj za manje pse (mopsa, maltezere itd.) mi ćemo to dalje distribuirati. Trebam samo jedan kroj.
petunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 20:28   #126
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
kako bi ja bila sretna da se moj hoce utrpati u ovakav kaputic
ne zeli niti u onaj otvoreni
pametan pas
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 22:51   #127
Quote:
petunija kaže: Pogledaj post
Ajmo narode, ako ste vlasnici i ljubitelju pasa, pomozite nam. Pošaljite bilo kakav kroj za manje pse (mopsa, maltezere itd.) mi ćemo to dalje distribuirati. Trebam samo jedan kroj.
Ako tražiš bilo kakav kroj, onda sam ja našla danas jedan takav na:

http://www.sewing.circleofcrafters.c...stpattern.html

ja bi da ima nogavice..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 23:56   #128
Moja pinčica ima trenirku s dugim nogavicama, ali ne znam kak da vam taj kroj napravim. Malo sam tutlek za takve stvari
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 00:15   #129
Jedini način da 'skineš' kroj je da cijelu trenirku rasporiš po šavovima, lagano raspeglaš, položiš na krojački papir (ili onaj bijeli za umatanje) pa isiječeš u nekoliko primjeraka.

Drugi način je da se dijelovi odjeće polože na papir 's kockicama', pa onda sve poslika i stavi tu ili pošalje na e-mail. A onda mi to 'skinemo', pa prema kockicama odredmo veličinu i prilagodimo svojoj životinjici.

E sad, budući da se radi o trenirki, koja je vjerojatno od jerseja, pa samim tim i rastezljiva, njezin kroj sigurno ne bi odgovarao za šivanje skafandera, budući da je onaj najlonski materijal krut i nerastezljiv.

Naravno, ovo s rašivanjem trenirke sam se šalila. Osim ako ona nije toliko stara da si je imala namjeru baciti u smeće, u što čisto sumnjam.



@hella, ja samo s nogavicama i tražim. Ove kaputiće samo preko leđa je lako sašiti. Nogavice su problem, naročito za zadnje noge.


Pada mi na pamet još jedna opcija, a ta je da nas nekoliko podijeli trošak kupnje kvalitetno krojenog odijelca, lijepo ga rašije, skine kroj i voala, problem riješen. , ha, što kažete?
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 09:45   #130
joj hvala bogu da je zatoplilo pa vise ne moram pesa oblacit
ne znam tko je sretniji, ona ili ja

inace mi imamo veci problem s vrucinama nego hladnim danima (i kad je ispod minusa nikad se ne trese od hladnoce i moze i hoce dulje biti vani) - no kad je vruce po ljeti - to su problemi!
nece setati, ukopa se i stane i ni makac!
kad ju bas primoram onda lovi hlad, hoda u sjeni od zgrade ili auta ili drveca.
mogu misliti kako joj je po vrucem asfaltu ici...jadna

to mi je veci problem od zime

ima jos takvih slucajeva? kako to rjesavate?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 10:46   #131
poz, imam malenu maltezericu i do pred malo sam mislila da su kaputići obična glupost jer neću je šetat kad je vani loše vrijeme a kako živimo u kući i ona ima svoj dio dvorišta ni ne moram, sve dok nisam primjetila da više ne želi van, tj. da stoji na vratima i trese se, sašila sam joj kaputić jer mi je bilo bez veze davati veliku lovu za robicu "po kući" ali mi je nešto drugo palo na pamet i zanima me ako netko ima iskustva s tim, prekrojiti tuticu za bebe u pseću trenerkicu. Inače našla sam puno slikica na netu pa ako ih uspijem stavit, zanimljivi su krojevi za kaputiće. http://www.ioffer.com/i/84622571
mucimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:31   #132
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
...inace mi imamo veci problem s vrucinama nego hladnim danima...- no kad je vruce po ljeti - to su problemi!
nece setati, ukopa se i stane i ni makac!
kad ju bas primoram onda lovi hlad, hoda u sjeni od zgrade ili auta ili drveca.
mogu misliti kako joj je po vrucem asfaltu ici...

ima jos takvih slucajeva? kako to rjesavate?
Da, vrućine su, po meni, čak i veći problem. Ja to riješavam tako da izlazimo jako rano, dok se još nije ugrijao asfalt i odradimo jednosatnu šetnju. Tada obavezno odlazimo na zemljane terene, jer su puno ugodniji za hodanje. Luna se redovno razvali kao žaba po zemlji i tako se hladucka.

Luna je mala i vreli asfalt nije joj samo problem za šapice već i za dišne organe - vrući i prašnjav zrak ulazi joj ravno u pluća i to stvarno znači - ne da se disat'. Sljedeća duga šetnja je navečer tek iza 20 sati ili čak i kasnije i tada smo najčešće vani oko dva sata (na livadici, s ekipom ). A preko dana izađemo maksimalno na 10 - 15 minuta i to isključivo po onoj strani ulice koja je u debelom hladu. Budući da je ona malena, ja je čak znam i prenijeti preko osunčanog vrelog asfalta.

Mislim da puno ljudi baš ne vodi računa o tome koliko se asfalt ugrije. Ista temperatura u zraku potpuno različito se manifestira na asfaltu i na zemlji. Pas ne mora dobiti sunčanicu ili toplotni udar, a da mu je jako nelagodno zbog topline.

Moja znanica je nekako naučila svoju pasicu da sama uđe u lavor s vodom koji drži na balkonu, pa se tako hladi. Ja Luni provučem mokre ruke kroz dlaku nekoliko puta dnevno ili joj malo navlažim šapice. No, kada je ovako vlažna, jako pazim da nije na propuhu.

U Pet centru sam vidjela malu šiltericu, ali, osim što je silno smiješna i simpatična, mislim da baš ne bi puno pomogla u zaštiti od sunca.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:40   #133
mislim da je silterica sminka.
psa od sunca stiti dlaka tako da mu ne treba po tim vrucim danima jos dodatno otezavati kojekakvim kerefekima.
jos malo pa ce izmislit i suncace naocale za njih

ja isto imam maloga psa, i kad je vruce mogu misliti kako joj je na uzarenom asfaltu.
jadni oni
ovo sa dugim setnjama ujutro u navecer, a kratkima danju mi se cini najbolje sto se moze napraviti za njih
iako proslo ljeto ni to nije pomagalo - moja je non stop imala jezik do poda i bila troma.
najbolji nacin hladjenja joj je bio leci na plocice u kuhinju cijelom duzinom trbuha
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:37   #134
možda se nećete složiti sa mnom ali uopće nema veze veličina psa po ljeti, svi jednako pate i možda im baš po ljeti više trebaju papučice. Kad sam bila manja imali smo prekrasnog mješanca njemačkog i škotskog ovčara i nismo ga šetali osim navečer pošto sam već rekla da imamo vrt pa bi on svako malo zbrisao van pa nazad pod klimu ali bio je problem što je on bio jako vezan za mene pa kad bi ja izašla van na kupanje ili slično on bi se šuljao za mnom, i to zbilja profesionalno, nekad ga nisi ni vidio ako se nisi non-stop okretao kao manijak po ulici jer je išao od ulaza do ulaza i tako da ne duljim za jedno tjedan-dva jastučići na šapama su mu bili spaljeni od hodanja po asfaltu i sada me je strah jer imam malenu maltezericu, prošlo ljeto je bilo ok bila je malena i još nije ni smjela van ali ovo ljeto? ne znam, "slobodnog je duha" i bit će je teško zadržat u kući. Ima li tko kakav prijedlog? Ljetne papuče?
mucimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:07   #135
Išla sam malo Guglati za odjeću za pse i našla sam zanimljive papučice(meni interesantne za zimu jer moj mali pas kupi grude snijega na šapama pa nemože hodati) - šlapice izgledaju kao male vrećice sa pričvršćenom čičak trakom okolo. Moglo bi poslužiti i za ljeto

btw - i moj ljeti samo ide van rano ujutro, preko dana na 5 min - do prvog mjesta za dići nogu- i opet kasno navečer.
Na moru samo jutro i večer- ostatak na pločicama u klimi

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 22.01.2009. at 19:47. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
3,5djeteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:12   #136
ovo je moja maltezerica
http:// sad se baš spremamo do pet centra po neku kabanicu ili nešto slično jer za razliku od ostalih pasa koje poznajem njoj ništa ne smeta osim bure tako da čim padne malo kiše uvalja se u najveće blato i onda mi jurca okolo po kući, katastrofa a usput ću pogledat i za šlapice.

Zadnje uređivanje mucimir : 22.01.2009. at 17:18.
mucimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 20:22   #137
Quote:
3,5djeteta kaže: Pogledaj post
Išla sam malo Guglati za odjeću za pse i našla sam zanimljive papučice(meni interesantne za zimu jer moj mali pas kupi grude snijega na šapama pa nemože hodati) - šlapice izgledaju kao male vrećice sa pričvršćenom čičak trakom okolo. Moglo bi poslužiti i za ljeto
Daj, molim te, stavi ovdje link na te papučice. Tako nešto i ja zamišljam kao nekakvo rješenje za Lunu. Ove čizmice i cipelice koje gledam na netu mi nekako djeluju krute. Vidjela sam i veoma šminkerske tenisice - stvarno super izgledaju (i cijena je u skladu s šminkerskim izgledom), ali je sve to na većim psima. Čak je prikazano i kako pas u njima trči, skače, pentra se po stijenama i sve pet, ali meni treba nešto poput čizmice da joj sakrije svu tu bijelu podužu dlaku na nogama.

A ako savladamo hodanje u vrećicama, možda počnemo razmišljati o mahnolicama
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 22:54   #138
Quote:
mucimir kaže: Pogledaj post
ali mi je nešto drugo palo na pamet i zanima me ako netko ima iskustva s tim, prekrojiti tuticu za bebe u pseću trenerkicu.
hm, ne bih znala što je tutica..

ali možeš od svačeg doma napravit običan kaputić - rukav neke majce, kapa ona duža..

ja sam svojoj od kape to napravila. imala sam onu kapu tipa djed mraz (trokut pa na kraju coflek).. odrezala vrh, probušila dvije rupe za noge, na karju stisnula s gumicom u struku i gore umetnula cif da joj ne moram navlačit prek glave..

@fermina-daza
a nemam blage dal da to izvodimo sad, s obzirom da je i toplije i to.. ja se mučim dal da joj uopće odfuram to na šivanje ili da pričekam idući zimu kad mi naraste skroz, da ne šivam dva jedan za drugim.. joj, nemam blage.. a tako sam se veselila da ću joj ja sašit..

a ekipa koja ima probleme sa nogicama kod pasa, bilo ljeti ili zimi.. nedavno sam čula da te papučice nisu dobre ako pas nije od malena navikao u njima hodat. ne jamčim za informaciju, ali kao navodno ako nije naučen na to lakše zadobije ozljede, nešto sa zglobovima isto nije kao dobro.. tak neš uglavnom..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 17:57   #139
Osobno ne volim odjeću kupovati u Pet Centru jer je sve tako razbacano, isprobavano na bezbroj pasa... I uopće ni ne prekopavam po tome.

Na internetu je jako velika ponuda

Da li je tko naručivao s interneta, s koje web stranice i koliko vas je taj artikl na kraju izašao sa poštarinom i svime?
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 23:31   #140
nedavno sam u pet shopu naletila na jednu kremicu za jastučiće na nogama koja barem tako piše omekšava jastučiće, ublažava bolove i sprječava pucanje jastučića te je veterinari preporučuju i po zimi i po ljeti za pse koji ne znaju ili nisu navikli hodati u papučama ili su pretežno u kući pa im grubi asfalt smeta
mucimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.