Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2012., 14:33   #1461
Čula sam za slučaj kad je nalaz amnio bio ok, a rodila se beba sa down-om.
Kako je to moguće?
Bila sam uvjerena da je amnio 100% točna...ako isključimo faktor ljudske pogreške/zamjene (možda je o tome riječ?)...zbunjena sam
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 17:40   #1462
Pika cestitam na curki!
sad si mirna

@irres
koliko je pouzdana osoba od koje si to cula? i izvor isto?
da nije to od susjedine jetrve tetkina prijateljica...
da li je osoba zaista bila na amniocentezi ili se radi o double/triple testu? (npr cula sam i zene koje su rodila i koje su kao upucene u pretrage kako brkaju amnioskopiju i amniocentezu )

ukoliko je amniocenteza kao zahtjev uspjela i ukoliko nije doslo do zamjene uzoraka (koliko je tako nesto realno?) daje 100% tocne rezultate
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 18:07   #1463
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
Pika cestitam na curki!
sad si mirna

@irres
koliko je pouzdana osoba od koje si to cula? i izvor isto?
da nije to od susjedine jetrve tetkina prijateljica...
da li je osoba zaista bila na amniocentezi ili se radi o double/triple testu? (npr cula sam i zene koje su rodila i koje su kao upucene u pretrage kako brkaju amnioskopiju i amniocentezu )

ukoliko je amniocenteza kao zahtjev uspjela i ukoliko nije doslo do zamjene uzoraka (koliko je tako nesto realno?) daje 100% tocne rezultate
Prijateljica od prijateljice je jako dobra sa tom zenom. Je iz trece ruke ali moja frendica ne izmislja. Bas znam da je isla na amnio kod kosa, ne radi se o doublu ni tripleu. Zena je u trudnoci bas inzistirala na amnio.
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 18:38   #1464
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
Prijateljica od prijateljice je jako dobra sa tom zenom. Je iz trece ruke ali moja frendica ne izmislja. Bas znam da je isla na amnio kod kosa, ne radi se o doublu ni tripleu. Zena je u trudnoci bas inzistirala na amnio.
jel nakon poroda trazila objasnjenje labosa koji je radio analizu plodne vode? sto je na sve to rekao dr kos?
sorry, al meni zvuci kao SF
za tako nesto labos moze izgubiti licencu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 19:06   #1465
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
jel nakon poroda trazila objasnjenje labosa koji je radio analizu plodne vode? sto je na sve to rekao dr kos?
sorry, al meni zvuci kao SF
za tako nesto labos moze izgubiti licencu
Cuj, ne znam detalje osim napisanog. Ne znam osobno zenu a ni moja frendic pa ne znam ni jel hocemo saznati.
Ja osobno vjerujem da je ovo istina jer znam otkud je doslo, i nije od sukundjedovog mesara od zene tetke.
Samo me zanima jel stoji da je amnio 100 %pouzdana ako iskljucimo gresku. Jer i sama namjeravam radit amnio u slj trudnoci, i ovako nesto je dosta ozbiljno za cuti...
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 00:55   #1466
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
Cuj, ne znam detalje osim napisanog. Ne znam osobno zenu a ni moja frendic pa ne znam ni jel hocemo saznati.
Ja osobno vjerujem da je ovo istina jer znam otkud je doslo, i nije od sukundjedovog mesara od zene tetke.
Samo me zanima jel stoji da je amnio 100 %pouzdana ako iskljucimo gresku. Jer i sama namjeravam radit amnio u slj trudnoci, i ovako nesto je dosta ozbiljno za cuti...
Metoda je 100% pouzdana za kromosomopatije.
Ali nekakva mogucnost ljudske greske vjerojatno postoji, kao i u svemu.
No kao sto mom2be kaze, nije to bas samo tako, tu bi se itekako postavljala pitanja.
U svakom slucaju--preciznije metode od amniocenteze nema
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 01:39   #1467
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
@irres
koliko je pouzdana osoba od koje si to cula? i izvor isto?
da nije to od susjedine jetrve tetkina prijateljica...
da li je osoba zaista bila na amniocentezi ili se radi o double/triple testu? (npr cula sam i zene koje su rodila i koje su kao upucene u pretrage kako brkaju amnioskopiju i amniocentezu )

ukoliko je amniocenteza kao zahtjev uspjela i ukoliko nije doslo do zamjene uzoraka (koliko je tako nesto realno?) daje 100% tocne rezultate
sad tek vidim
zahvat
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 09:34   #1468
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
Pika cestitam na curki!
sad si mirna

@irres
koliko je pouzdana osoba od koje si to cula? i izvor isto?
da nije to od susjedine jetrve tetkina prijateljica...
da li je osoba zaista bila na amniocentezi ili se radi o double/triple testu? (npr cula sam i zene koje su rodila i koje su kao upucene u pretrage kako brkaju amnioskopiju i amniocentezu )

ukoliko je amniocenteza kao zahtjev uspjela i ukoliko nije doslo do zamjene uzoraka (koliko je tako nesto realno?) daje 100% tocne rezultate

Hvala Koliko možemo biti mirne uz diabetes i druge poteškoće. Ali i ovo puno znači.

A @irres - bespotrebno širiš paniku. Tako bi mogli npr. reći da niti jedan jedini laboratorijski nalaz potencijalno nije točan jer je uvijek moguće da se zamijene uzorci, ili provede kriva analiza ili zapiše krivi rezultat. Naravno da su pogreške moguće - ali za njih netko mora odgovarati, posebno u ovakvim vrlo osjetljivim slučajevima!
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:34   #1469
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Metoda je 100% pouzdana za kromosomopatije.
Ali nekakva mogucnost ljudske greske vjerojatno postoji, kao i u svemu.
Ovo me zanimalo...hvala.

Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post

A @irres - bespotrebno širiš paniku.
Naravno da su pogreške moguće - ali za njih netko mora odgovarati, posebno u ovakvim vrlo osjetljivim slučajevima!
Sori, nije mi namjera širiti paniku.
I nema potreba za panikom. U svemu uvijek postoji neka minimalna mogućnost greške...to je jednostavno tako. Bitno je da je postupak sam po sebi apsolutno pouzdan.
Slažem se da za greške netko mora odgovarati.
Tebi čestitke na super rezultatu!
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 20:26   #1470
Bok cure,lijep pozdrav.Molila bih vas ako netko zna da mi napiše gdje se može naručiti na amniocentezu kod dr.Kosa,gdje sad on radi?Zvala sam neki dan u pilikliniku Vili,jer sam čula da može tamo ,ali su mi oni rekli da to tamo radi isključivo dr.Latin.Da li je možda neka od vas išla k njemu privatno ili preko uputnice i gdje?Ja sam naime malo u dilemi gdje na amnio privatno ili u drž.bolnicu,a čula sam za tog dr. da je dobar i pouzdan.Inaće,ne živim u Zg.Sada sam u 13 tj trudnoće.
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 21:21   #1471
Quote:
LOVELY DIANA kaže: Pogledaj post
Bok cure,lijep pozdrav.Molila bih vas ako netko zna da mi napiše gdje se može naručiti na amniocentezu kod dr.Kosa,gdje sad on radi?Zvala sam neki dan u pilikliniku Vili,jer sam čula da može tamo ,ali su mi oni rekli da to tamo radi isključivo dr.Latin.Da li je možda neka od vas išla k njemu privatno ili preko uputnice i gdje?Ja sam naime malo u dilemi gdje na amnio privatno ili u drž.bolnicu,a čula sam za tog dr. da je dobar i pouzdan.Inaće,ne živim u Zg.Sada sam u 13 tj trudnoće.
dr kos ti je u ginekosu http://www.ginekos.hr/
zahvat ces morati platiti, vodu mozes odnijeti na analizu preko uputnice u neku od zg bolnica (to provjeri u ginekosu koja je procedura za dogovor s bolnicom) ili za lovu u postojnu (to salje ginekos, ne moras ti nikud nositi)
u nasim bolnicama se ceka min 3 tjedna (mislim da i duze), iz postojne rezultati dodju u roku 10-15 dana

ja sam amnio kod dr kosa radila dva puta, prvi put dok je jos bio u viliju, drugi put u ginekosu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 21:50   #1472
A tako!Znači nije više u Viliju.Molim te kakva su ti s njime iskustva i koja je cijena pretrage,sa uputnicom za rebro?Nije mi toliko bitno koliko ću čekati koliko sama ta pretraga da prođe sve dobro,za bebicu naravno.Čitajuči ovdje po forumima izgleda da drž.bolnice i nisu baš najbolji izbor za amnio,što zbog gužvei čekanja,što zbog potencijalne nestručnosti.
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 21:55   #1473
Quote:
LOVELY DIANA kaže: Pogledaj post
A tako!Znači nije više u Viliju.Molim te kakva su ti s njime iskustva i koja je cijena pretrage,sa uputnicom za rebro?Nije mi toliko bitno koliko ću čekati koliko sama ta pretraga da prođe sve dobro,za bebicu naravno.Čitajuči ovdje po forumima izgleda da drž.bolnice i nisu baš najbolji izbor za amnio,što zbog gužvei čekanja,što zbog potencijalne nestručnosti.
dr kosa bi svakako preporucila, cijenu sam pisala na prethodnoj stranici - RACZ 800 kn + UZV 350 (analiza plodne vode u sloveniji 250 eura (+ troskovi banci za prijenos love van)) (to su bile cijene prije 5 mjeseci)
imas i u drzavnim bolnicama dobrih doktora samo bi prije zahvata trebala dogovoriti s tim doktorom da ti bas on napravi amnio a ne znam da li je to moguce sa svima i u svim bolnicama
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 23:14   #1474
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
dr kosa bi svakako preporucila, cijenu sam pisala na prethodnoj stranici - RACZ 800 kn + UZV 350 (analiza plodne vode u sloveniji 250 eura (+ troskovi banci za prijenos love van)) (to su bile cijene prije 5 mjeseci)
imas i u drzavnim bolnicama dobrih doktora samo bi prije zahvata trebala dogovoriti s tim doktorom da ti bas on napravi amnio a ne znam da li je to moguce sa svima i u svim bolnicama
Hvala ti puno!Znam da i u bolnicama ima njih ok,ali eto ja bi baš trebala ići oko Božića,Nove Godine pa mislim da bi mi se bilo teško naručiti kod nekog boljeg u tom terminu najviše zbog tih njihovih skijanja,god.odmora i to.Onda ako nekog nema tada,dopadneš-kom dopadneš,tj.tko je trenutno tamo.Ovako bar znaš,platiš i ideš k tom dr.Čisto zbog toga.Mislim da ću ipak ići privatno.Teška odluka
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 00:26   #1475
Quote:
LOVELY DIANA kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno!Znam da i u bolnicama ima njih ok,ali eto ja bi baš trebala ići oko Božića,Nove Godine pa mislim da bi mi se bilo teško naručiti kod nekog boljeg u tom terminu najviše zbog tih njihovih skijanja,god.odmora i to.Onda ako nekog nema tada,dopadneš-kom dopadneš,tj.tko je trenutno tamo.Ovako bar znaš,platiš i ideš k tom dr.Čisto zbog toga.Mislim da ću ipak ići privatno.Teška odluka
ja sam isla privatno zbog sigurnosti i svoje komocije - nekako mi se bilo psihicki lakse pripremiti za zahvat kad sam znala kome i kuda i u kakve uvjete idem

a odluka o zahvatu je uvijek teska , mene je oba puta vise bilo strah samog zahvata i komplikacija nego rezultata (ocekivali smo dobre jer su rezultati kombiniranog kao i UZV oba puta bili super)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 00:56   #1476
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja sam isla privatno zbog sigurnosti i svoje komocije - nekako mi se bilo psihicki lakse pripremiti za zahvat kad sam znala kome i kuda i u kakve uvjete idem

a odluka o zahvatu je uvijek teska , mene je oba puta vise bilo strah samog zahvata i komplikacija nego rezultata (ocekivali smo dobre jer su rezultati kombiniranog kao i UZV oba puta bili super)
Ja nisam išla na nikakve testove,prvo jer me moj dr.koji vodi trudnoću nije niti slao,a i čula sam da su dosta nesigurni i da je bilo slučajeva totalno opozitnih.Mogla sam jedino na taj kombinirani privatno,ali i za to mi je ta dr.što radi privatno rekla iskreno(inače je predivna) da je to samo 90 % sigurnosti ako je ok.Sada kome je to dovoljno,onda ideš na to i dobro(čak mi je rekla da je večini to dovoljno).A ja i mm smo se onda dogovorili da idem na amnio i odluka je pala.Ipak sam u 38-oj godini i imam dvoje zdrave djece..Moramo misliti pozitivno.Samo mi je eto dilema GDJE?Malo je nezgodno kad nisi iz Zg,pa nemaš iskustva niti s tim bolnicama niti sa doktorima.Čini se da je na Sv.Duhu najbolje??Svako ima neku svoju priču.
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 01:10   #1477
mi smo isli i na kombinirani (iako u principu nije imalo smisla jer smo zbog godina oba puta odlucili ici i na amnio)
sto se tice bolnica - imam iskustvo samo sa svetim duhom, tamo bi za amnio preporucila dr matijevica (prije je radio i u viliju) samo nisam sigurna da li s njim mozes dogovoriti da ti bas on napravi amnio
za ostale bolnici ne znam
e da, obzirom da si vec 13. tjedan nazovi bolnice/poliklinike koje su ti u uzem izboru cisto da se dogovoris sto ti sve treba (friski nalaz briseva, antiD ako si rh negativna itd)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 13:52   #1478
Bila sam kod dr Kosa koji mi je rekao da odem na amniocentezu iako nisam htjela, po njegovom misljenju nakon UZ beba nema malformacije, svi
organi uredni, srce ok.
U pon sam Obavila amniocentezu u vinogradskoj. Nije boljelo, sve proslo u redu. Sad cekam rezultat. Nisam nasla krvnu grupu pa su mi uzeli krv a usput i kks napravili. Prije amniocenteze pregledana ginekoloski.
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 14:07   #1479
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Bila sam kod dr Kosa koji mi je rekao da odem na amniocentezu iako nisam htjela, po njegovom misljenju nakon UZ beba nema malformacije, svi
organi uredni, srce ok.
U pon sam Obavila amniocentezu u vinogradskoj. Nije boljelo, sve proslo u redu. Sad cekam rezultat. Nisam nasla krvnu grupu pa su mi uzeli krv a usput i kks napravili. Prije amniocenteze pregledana ginekoloski.
kako to da te šalje a ti ne žeilš? ima neki razlog? ako ti on kaže da je beba dobro i zdravo stvarno možeš biti mirna. meni je točno sve korak po korak predvidio od početka do kraja. trudnoća je bila sa puno komplikacija, ali je rekao da je beba zdrava i da će biti prijevremeni porod. rodila 5 tj ranije zdravo muško dijete.
amnio sam odbila
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 14:18   #1480
Imala sam los probir test na T21 (1:6 biokem) a NN je bio ok, gin u vinogradskoj mi je predlozio amniocentezu. U pocetku sam je odbila jer mi nam nije bitan rezultat ali sam po preporuci medicinske sestre kod soc. ginekologa otisla na 3D kod Kosa. Nazalost zbog polozaja bebe nije napravio 3D vec 2D i rdkao to sto sam napisala
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.