Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2007., 12:52   #281
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ne, nego teorija o razvoju života na Zemlji.



Me, nego Porijeklo vrsta.
Inače, teorija u znanosti nema nikakvih autoriteta tako da je nevažno kako koji znanstvenik nazove svoju knjigu.


To nije ništa marginalno, to je skoro čitava biologija.
Čemu sukob?
Pa neki jednostavno ne mogu pomiriti svoje svete knjige sa realnošću, ostali nereligiozni kreacionisti su teoretičari zavjere ili pretjerano su fascinirani navodnim vanzemaljcima. Ima budala koji misle da je Zemlja ravna ploča.



Boga nema u znanosti jer je to uvođenje jedne nepoznate s čime se ništa ne dobiva niti se može napredovati niti se može u praksi primjeniti.
A KC prihvati činjenica na kraju, naravno vođene Bogom.
Pa dobro ali nikako da cujem objasnjenje postanka ili porijekla garnirano nekim dokazima. Citam samo osporavanja svih kojima je evolucija glupost.
Dajte dokazite da je to osporavanje glupost.
Posto si se vec dotakao toga, ajde mi objasni kako je teklo to porijeklo a i postanak vrsta.
Stvarno ne kuzim te verbalne alibi vratolomije, ako su gmazovi proizasli iz vodozemaca onda je to porijeklo ujedno i postanak, nije li tako?. Oni su tada postali, nisu postojali prije toga, barem ne kao gmazovi.
Ili, ako objasnjavas porijeklo gmazova reci ces da su postali od vodozemaca.
Drugim rijecima porijeklo u praksi i jeste postanak.
Ujedno, evolucija koju sam ucio (a nisam bas tako star) objasnjavala je i postanak prvog zivota na Zemlji.
Ako se ne varam i dan danas se navodi "cinjenica" kako sav zivot, ukljucujuci covjeka, potice iz oceana.
Umjesto davanja bezrezervne podrske evoluciji, dajte ti i Enco objasnite kako je tekla evolucija, od pocetka pa do danasnjih dana. Sa svim "cinjenicama", "dokazima" i sl.
Mozda nakon toga i nece trebati nikakva replika...
Vjerujem da svi nestrpljivo cekaju...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 13:01   #282
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Ne, nego teorija o razvoju života na Zemlji.
Me, nego Porijeklo vrsta.
Ovo sam propustio iako nije odvise bitno. Kako kad i kako gdje, negdje se navodi Porijeklo vrsta, negdje Postanak vrsta.
Posto Endimion priznaje samo linkove, eto jedan...
http://hr.wikipedia.org/wiki/Charles_Darwin
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:03   #283
Quote:
Pa dobro ali nikako da cujem objasnjenje postanka ili porijekla garnirano nekim dokazima.
Čega?
Prvih organizama?
Kao što rekoh za to imaš razne hipoteze i nijedna nije dokazana mada postoje neki dokazi. Dokazana je samo mogućnost postanka abiogenezom i panspermijom.

Dokaz da iz neživoga se mogu stvoriti organske molekule ti je Miller-Urey eksperiment. Kasnije je provedeno još nekoliko uspješnih eksperimenata.

http://en.wikipedia.org/wiki/Miller-Urey_experiment



Postoje neki dokazi i za panspermiju. Mislim su pronađene neke organske molekule na meteorima. No svi ti mali dokazi nisu dovoljni.

Dakle, dokazana teorija o postanku prvog života na Zemlji ne postoji.

Quote:
Citam samo osporavanja svih kojima je evolucija glupost.
Kažem ti, ima onih kojima je kvantna mehanika glupost.

Quote:
Dajte dokazite da je to osporavanje glupost.
Sva kreacionistička pitanja, koja se postavljaju već 150 godina, su već odgovorena.
Evo ti jedan link gdje se može dosta odgovora naći.
http://www.talkorigins.org/indexcc/list.html

Quote:
Posto si se vec dotakao toga, ajde mi objasni kako je teklo to porijeklo a i postanak vrsta.
Moj pizda kupi knjige i čitaj.
Ili surfaj po netu, nije ti ovo besplatni tečaj.
Ti bi da ti netko ovdje objašnjava čitavu biologiju.
Reci što ti nije jasno ja ću pokušati odgovoriti.

Quote:
Stvarno ne kuzim te verbalne alibi vratolomije, ako su gmazovi proizasli iz vodozemaca onda je to porijeklo ujedno i postanak, nije li tako?. Oni su tada postali, nisu postojali prije toga, barem ne kao gmazovi. Ili, ako objasnjavas porijeklo gmazova reci ces da su postali od vodozemaca.
Drugim rijecima porijeklo u praksi i jeste postanak.
Ma jeste, to postanak vrste, ali govorili smo o postanku prvih organizama.
Ovaj postanak vrsta ili bolje rečeno razvoj je vrlo dobro objašnjen.

Quote:
Ujedno, evolucija koju sam ucio (a nisam bas tako star) objasnjavala je i postanak prvog zivota na Zemlji.
Možda si učio o abiogenezi ili tzv. kemijskoj evoluciji za koju sam već rekao da je hipoteza i to je uvijek i bila. Ova o kojoj pričamo je organska evolucija (neo-darwinizam).

Quote:
Ako se ne varam i dan danas se navodi "cinjenica" kako sav zivot, ukljucujuci covjeka, potice iz oceana.
Pa pretpostavlja se da bi trebao nastati u vodi jer bi voda štitila od ultraljubičastog zračenja.

Quote:
Umjesto davanja bezrezervne podrske evoluciji, dajte ti i Enco objasnite kako je tekla evolucija, od pocetka pa do danasnjih dana. Sa svim "cinjenicama", "dokazima" i sl.
Nisi normalan.
Niti sam biolog, niti imam toliko vremena i volje.
Rekoh već, pitaj konkretno pitanje o razvoju pojedine vrste.

Quote:
Mozda nakon toga i nece trebati nikakva replika...
Vjerujem da svi nestrpljivo cekaju...
Pa počni sa pitanjima.
A ne "Objasni mi evoluciju!".
Kao da pitaš "Objasni mi matematiku!".
Reci što ćeš, tablicu množenja, korjenovanje, geometriju ...

Quote:
Kako kad i kako gdje, negdje se navodi Porijeklo vrsta, negdje Postanak vrsta. Posto Endimion priznaje samo linkove, eto jedan
Pa šta ja znam, zove se "The Origin of Spicies by means of natural selection" (tako nekako), dakle origin - porijeklo.

I nije ti to jedina knjiga o evoluciji niti se današnja teorija temelji samo na toj knjizi, niti je Darwin nepogrešivi autoritet.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 15:10   #284
Jebote koja gromada od teksta, nadam se da je stabilna...
Uprkos gromadi, nista od objasnjenja. "Nisam ti ja biolog", "To je preopsirno" i sl.
To sto nisi biolog te nije smetalo da kritiziras tudja misljenja. Kad treba nesto argumentirati onda to potezes ko alibi.
Sto ce mi tudji linkovi, objasnjenja, dobro znam kako glase.
Objasni mi ti, daj neku podlogu svojim kritikama.
Da ti pomognem, recimo ukratko napisi nesto o porijeklu gmazova a zatim ukratko napisi nesto o postanku gmazova. Tako cemo vidjet tvoje objasnjenje a ujedno skuziti razliku izmedju porijekla i postanka...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 15:16   #285
Quote:
Uprkos gromadi, nista od objasnjenja. "Nisam ti ja bilog", "To je preopsirno" i sl.
Čega?
Biologije?

Quote:
Uprkos gromadi, nista od objasnjenja. "Nisam ti ja bilog", "To je preopsirno" i sl.
Pa dakako, pitaj specifična pitanja.

Quote:
Sto ce mi tudji linkovi, objasnjenja, dobro znam kako glase.
Pa sve je tuđe.
I da ti napišem nešto ovdje umjesto linka to bi bilo neko saznanje negdje naučeno, nisam ja evolucijski biolog koji je nešto novo našao.
Da si pročitao link na Talk Origins ne bi pitao uvijek ista pitanja.

Quote:
Objasni mi ti, daj neku podlogu svojim kritikama.
Kojim kritikama?
Onih što govore "Ja ne priznam evoluciju jer ne kontam ".

Quote:
Da ti pomognem, recimo ukratko napisi nesto o porijeklu gmazova a zatim ukratko napisi nesto o postanku gmazova.
Dakle, o porijeklu gmazova?
Budem, čim kući s posla dođem.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 15:31   #286
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Čega?
Biologije?
Pa dakako, pitaj specifična pitanja.
Pa postavio sam ti ih, tamo na kraju teksta...

Quote:
Pa sve je tuđe.
I da ti napišem nešto ovdje umjesto linka to bi bilo neko saznanje negdje naučeno, nisam ja evolucijski biolog koji je nešto novo našao.
Da si pročitao link na Talk Origins ne bi pitao uvijek ista pitanja.
Mislio sam da mi objasnis svojim rijecima a ne linkovima. Napisao sam vec da mi je jako dobro poznata teorija evolucije. Imam cak i neke knjige...

Quote:
Kojim kritikama?
Onih što govore "Ja ne priznam evoluciju jer ne kontam ".
Teorija evolucije je jako laka za skontat. Ono sto je tesko skontati je cinjenica da su neki to bespogovorno prihvatili...

Quote:
Dakle, o porijeklu gmazova?
Budem, čim kući s posla dođem.
Pa mozes i sa posla...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 18:46   #287
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
A vidi Ence jebote...
A zasto?
Mislim rec, zasto bih ja tebe trebao uvjeravati u nesto, koji si mi ti faktor u zivotu?
Ti slobodno misli svoje ko sto ja mislim svoje, nisam si nikad namicao neku prosvjetiteljsku ulogu.
A i davno sam shvatio, da fanatike bilo kojeg predznaka, nikako ne mozes razuvjeriti.
Znas zasto? Pa ako im uzmes fanatizam sto im ostaje? Svojim mozgom su ionako rijetko razmisljali...
Da sad ne padnes u bed evo ti slamka. Kad mi opises postanak zivota na Zemlji, prema evoluciji naravno i to garniras objasnjenjima, onda cu ja tebi razjasniti ne samo ono crveno vec cijeli spektar boja. Ajde upri Enco...
a što ću ti objašnjavat kada je vidljivo iz aviona da nemaš pojma o evoluciji.
A što je žalosnije na ovom topicu ti je objašnjeno da se evolucija NE BAVI POSTANKOM ŽIVOTA nego njegovim razvojem.
Ali izgleda niti ne čitaš odgovore koje ti drugi user daju.
EDIT: vidim da ti je već odgovoreno

daj ti rađe nama objasni čemu ono služi slijepo crijevo i ostali crveni tekst.
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?
EnzoGiovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 18:52   #288
Quote:
Tsunade kaže: Pogledaj post
Moja omiljena slika na ovu temu

A možeš nam naći neku sliku tvojeg imaginarnog prijatelja koji je stvorio svemir i koji svako večer sluša tvoje molitve?
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?
EnzoGiovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 18:59   #289
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Jebiga, vec sam odgovorio a nema odgovora.
di?
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Ukratko, ako teorija evolucije objasnjava postanak zivota o oceanima, postanak vrsta, od ribe ka vodozemcu, od vodozemca ka gmazu itd. itd. nastanak covjeka, a sto je to nego li teorija o postanku zivota na Zemlji?
Ako se ne varam, uradak izvjesnog Darwina se zove Postanak vrsta?
bog te neće...
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Ako je evolucija (po Igodu) nesto sto se bavi marginalnijim stvarima poput prilagodbe, cemu onda tenzije izmedju kreacionista i evolucionista?
Nema nikakvih tenzija. To bi bilo kao da ima tenzija između doktora znanosti i predškolskog djeteta po pitanju matematike.
Još se čeka ijedan znanstveni rad kreacionista koji bi išta pokazao.
Ti intelaktualni barbari svoje budalaštine guraju u udžbenike i škole kroz politiku i lobiranjem umjesto kroz znanost i dokaze.
I nažalost, u nekim fundamentalističkim divljinama im dobro i ide.
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Bog je sve stvorio i usmjerio silu koja to pomalo regulira u smislu prilagodbe. Pa tu teoriju koju zagovaras je i crkva prihvatila. Stvarno ne kuzim u cemu je onda problem?
Idem sad, dan je predivan...
Bog je tu potpuno suvišan. Jedna bespotrebna varijabla više.
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?
EnzoGiovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 19:15   #290
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
znači slažemo se da funkcioniramo unutar odredjenih prirodnih zakona i da ako idemo mimo njih da to nije dobro, dakle postoje odredjene zakonitosti prirode...slažemo se i da stanica, elementi nije mogla nastat slučajno, nego je nešto djelovalo na to neke sila, viši um, samo je sad razlika dal neko to shvaća kao prirodu, dakle viši um prirode ili to neko shvaća kao apsolut ili kao boga...a ja se pitam da li je tu riječ o istoj stvari ili ne. samo jedni to nazivaju ovako drugi onako.
ja tebe nisam puno skužio, naročito ono o "kretanju mimo određenih zakona", ali se o ostalom nimalo ne slažemo.
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?

Zadnje uređivanje EnzoGiovanni : 07.05.2007. at 21:12.
EnzoGiovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 19:42   #291
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Pa postavio sam ti ih, tamo na kraju teksta...



Mislio sam da mi objasnis svojim rijecima a ne linkovima. Napisao sam vec da mi je jako dobro poznata teorija evolucije. Imam cak i neke knjige...
jako ti dobro poznata a ne znaš niti elementarnu stvar o njoj, kao npr. da se ne bavim postankom života?
ajde idi nekog drugog zajebavaj...



Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Teorija evolucije je jako laka za skontat. Ono sto je tesko skontati je cinjenica da su neki to bespogovorno prihvatili...
Da, dosta čudno je što je netko prihvatio teoriju koja ima planine i planine dokaza iz svih mogućih grana znanosti. Veoma čudno.

Puno je razumnije bespogovorno prihvatiti "teoriju" (namjerno pod navodnicima) za koju ne postoji niti jedan jedini dokaz.
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?
EnzoGiovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 20:23   #292
Dakle, pizdo, iako si postavio opširno pitanje, evo ukratko (jer znam da ne voliš puno čitati).

Pitanje je bilo razvoj gmazova.
Dakle gmazove ili reptili (klasa Sauropsida) se dijele na četiri reda. Neću te zamarati koji su, ne znam ih ni ja napamet

Vjerojatno tebe najviše zanima prijelaz između vodozemaca i gmazova.
Našao sam par jednostavnih objašnjenja.

Prijelaz između vodozemaca i gmizavaca je kompliciran: paralelno se događa razvoj osobina koje su tipične za moderne vodozemce, osobina koje su tipične za gmizavce, i osobina koje razdvajaju različite grupe gmizavaca.

Evo nekoliko poznatih vrsta pronađenih prijelaznih fosila:
  • Proterogyrinus
  • Limnoscelis, Tseajaia
  • Solenodonsaurus
  • Hylonomus, Paleothyris
  • Paleothyris

Sekvencu počinjemo sa Proterogyrinusom, koji je klasificiran kao labirontodont. Tipična vodozemačka lobanja i zubi, veza između lobanje i kičme je još uvijek riblja. Vertebre (kosti kičme) su međutim reptilske, kao i pelvis. Prsti imaju raspored kostiju 2-3-4-5-3, što je skoro (ali ne sasvim) ustaljeni broj koga vidimo kod gmizavaca. Članci na prednjim i zadnjim udovima su tipično amfibijski.



Sljedeći korak vidimo u vrstama kao što je Limnoscelis. Ovdje se javlja više reptilska struktura lobanje, vilični mišići se pomjeraju bliže poziciji koju vidimo kod gmizavaca.



Ovdje imaš sve slikovito i objašnjeno - pomjeranje i "gubitak" kostiju:
http://tolweb.org/articles/?article_id=467



Konačno, tu je Hylonomus, veoma rani kotilosaurus (rani, primitivni gmizavac). Mada je najveći dio skeleta reptilski, lobanja još uvek sadrži mnoge vodozemačke karakteristike.



Ovo su samo tri od nekoliko desetina poznatih vrsta u ovoj tranziciji. Sliku komplicira činjenica da su reptili počeli da se razdvajaju na nekoliko grupa još u ovom najranijem periodu, i da je ta podjela sama po sebi prilično komplicirana. Pogledajmo shemu, zajedno sa par ključnih osobina.



Amfibijski preci prvih gmizavaca su imali relativno slabu lobanju. Dvije grupe reptila su evoluirale dva različita rešenja. Kod prve grupe, takozvanih anapsida, kost koja povezuje donju vilicu sa lobanjom (quadrate) se pomjerila nadolje i unaprijed. Kod druge grupe, takozvanih sinapsida, ista kost se pomjerila uvis i unazad. Ime ovih grupa (anapsid, sinapsid) potiče od broja i položaja otvora (fenestrae) u lobanji.

Čak i prije nego što su se njihove reptilske osobine potpuno ustalile, anapsidi su se podijelili na dvije grupe. Sa jedne strane su se odvojili diapsidi, a sa druge preci današnjih kornjača.

Grupu poznate kao Proteotiridide (čijeg predstavnika, Hylonomusa, smo već videli u gornjem tekstu) nasljeđuje mnogo veći Petrolacosaurus. Dugačak oko 40cm, ovaj pra-gušter posjeduje dvije fenestre (tipična oznaka diapsida), ali su zubi i opšta građa tela praktično identični Hylonomusu. Još jedan korak u razvoju možemo da vidimo kod Apsisaurusa, kod koga dolazi do promene oblika i strukture zuba do onih koje vidimo kod reptila.

igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 20:24   #293
Povećanje veličine i još "gušterolikije" osobine vidimo kod sljedećeg predstavnika diapsida, Claudiosaurusa. Vrlo blizu “pravim reptilima” kakve bi smo prepoznali danas, kod Claudiosaurusa vidimo samo par preostalih vodozemačkih osobina (sternum sačinjen od hrskavice umjesto od kosti, i nerazvijenu donju kičmu). Dužina je povećana na oko 60cm. Protorosaurus najvjerojatnije nije u direktnoj liniji razvitka, ali je bliski rođak vrsta koje su neposredno usljedile; ova vrsta nije klasificirana kao arkosaur samo zbog par veoma sitnih razlika u građi stopala i članaka.

Konačno, dolazimo do arhosaura, primitivnih dinosaurusa čiji su današnji direktni potomci krokodili, a indirektni potomci (preko dinosaurusa) ptice. Na slici je prvi poznati arhosaur, sa 1.5m dužine već veoma sličan krokodilu, Proterosuchus.





Noviji pronađeni prijelazni fosil je i Seymouria koji znanstvenici još razmatraju.




http://en.wikipedia.org/wiki/Seymouria

Ne znam hoće li stati ovo u poruku.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 20:30   #294
Evo jednog zanimljivog i jednostavnog još teksta:

The ancestral amphibians had a rather weak skull and paired "aortas" (systemic arches). The first reptiles immediately split into two major lines which modified these traits in different ways. One line developed an aorta on the right side and strengthened the skull by swinging the quadrate bone down and forward, resulting in an enormous otic notch (and allowed the later development of good hearing without much further modification). This group further split into three major groups, easily recognizable by the number of holes or "fenestrae" in the side of the skull: the anapsids (no fenestrae), which produced the turtles; the diapsids (two fenestrae), which produced the dinosaurs and birds; and an offshoot group, the eurapsids (two fenestrae fused into one), which produced the ichthyosaurs.

The other major line of reptiles developed an aorta on left side only, and strengthened the skull by moving the quadrate bone up and back, obliterating the otic notch (making involvement of the jaw essential in the later development of good hearing). They developed a single fenestra per side. This group was the synapsid reptiles. They took a radically different path than the other reptiles, involving homeothermy, a larger brain, better hearing and more efficient teeth. One group of synapsids called the "therapsids" took these changes particularly far, and apparently produced the mammals.


Ovdje ti priča o razvoju aorti i ojačanju lubanje kod prijelaza između vodozemaca i reptila, povećanje mozga i zuba.

Jebiga znam da je na engleskom, ali mi se stvarno ne da prevoditi.
A gomile materijala na engleskom.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 20:59   #295
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Ovo sam propustio iako nije odvise bitno. Kako kad i kako gdje, negdje se navodi Porijeklo vrsta, negdje Postanak vrsta.
Posto Endimion priznaje samo linkove, eto jedan...
http://hr.wikipedia.org/wiki/Charles_Darwin
aj budi ljubazan pa na tom linu nađi gdje piše "Postanak vrsta" jer ja nisam našao taj naslov.
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?
EnzoGiovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 21:03   #296
Ima piše "godine pod naslovom Postanak vrsta (The Origin of Species)."
Očito nije dobro prevedeno, ali nije ni važno.
Nema ništa loše ni u "Postanku vrsta", ali neki kao pizda zamjenu to sa "Postankom života".

ps. Treba li spomenuti da je Darwin uz tu izdao još desetine knjiga?


Inače, evo punog naslova:

igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 21:41   #297
Quote:
enzogiovanni kaže: Pogledaj post
ja tebe nisam puno skužio, naročito ono o "kretanju mimo određenih zakona", ali se o ostalom nimalo ne slažemo.
joj pa kak ne kužiš , recimo prirodno je da čovjek ima odredjenu kilažu a ako se jako udeblja to nije prirodno i to je mimo tih zakona i nije dobro tako je i sa svime u prirodi postoje odredjeni zakoni prirode i odredjene veličine i ako čovjek ide mimo njih nije dobro recimo ako peviše zagadjuje okoliš itd itd.
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 22:09   #298
Quote:
pizda kaže:
Teorija evolucije je jako laka za skontat. Ono sto je tesko skontati je cinjenica da su neki to bespogovorno prihvatili...
To baš i nije u potpunosti točno, jer ta teorija u širem smislu implicira i krah mnogih uobičajenih pogleda na život i filozofskih struja općenito. Tako da su mnogi mislili da je razumiju ali kada je trebalo govoriti o njoj vidjelo se da su je shvatili kako je "njima odgovaralo". Npr. Asa Gray (veliki botaničar iz 19.st.) je pisao zahvale Darwinu što je "vratio kreacionizam u znanost"; a sam koautor Wallace je podvio rep kada se govorilo o postanku čovjeka...
I mnogi forumaši koji pišu o njoj zapravo brkaju mnoge pojmove...

Hrvatski prijevod za On the Origin of Species by means... je "Postanak vrsta putem prirodnog odabira ili očuvanje povlaštenih rasa u borbi za život", prema prijevodu Josipa Balabanića

Zapravo je svejedno hoćete li govoriti o porijeklu ili postanku...

Slijepo crijevo kod nekih biljojeda ima ulogu u probavi celuloze jer se u njemu nalazi velik broj bakterija sa celulazama; kod ljudi je rudiment i pretpostavlja se da bi moglo imati ulogu u imunološkom sustavu jer ima koncentrirane limfoidne stanice... sad koliko je važno, vjerojatno i nije baš...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 23:33   #299
moja omiljena slika na ovu temu
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:45   #300
Ma stvar je skroz jednostavna. Ako evolucije nema, onda su sve danas postojeće vrste u nepromijenjenom obliku morale postojati i prije milijardu-dvije godina i onda je stari prevarant iz uvoda teme u pravu. Postavlja se pitanje koga je konkretno kurca čovjek kao više-manje inteligentna vrsta radio tolike milijarde godina?
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.