Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2016., 08:42   #3801
Quote:
kopileNG kaže: Pogledaj post
Vozila žena (to ponekad moze biti minus, ali nije)... Ne znam.
A kaj ti to znaci vozila zena ili musko? To ti ne znaci apsolutno nista.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 10:49   #3802
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A kaj ti to znaci vozila zena ili musko? To ti ne znaci apsolutno nista.
To se zove informacija. Kome nešto znači procesira je u mozgu, kome ne - zanemari ju.
kopileNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 16:55   #3803
Quote:
DrAqua kaže: Pogledaj post
Taj novac sto tražiš za qq ne znam bih li ja dobio za golfa godinu dana mlađeg, dosta opremljenijeg, sa 20000 km manjom kilometražom, garaziranim i novim gumama. Cijena novog nakon glodanja bila je oko 155 Kkn...
Prodao, 85 000 kn. Golf? Pih! Qash wins that battle
kopileNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 19:49   #3804
Quote:
kopileNG kaže: Pogledaj post
Prodao, 85 000 kn. Golf? Pih! Qash wins that battle
Bravo, čestitam! Našao si jelena kapitalca. Malo mi je čudno da cijena nije bar malo niža od one iz oglasa.... al eto .... vjerujem ti. Kad budem prodavao Golfa sad ne idem ispod 100 tk. Valjda će naić i meni jelenko
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 08:32   #3805
Quote:
DrAqua kaže: Pogledaj post
Bravo, čestitam! Našao si jelena kapitalca. Malo mi je čudno da cijena nije bar malo niža od one iz oglasa.... al eto .... vjerujem ti. Kad budem prodavao Golfa sad ne idem ispod 100 tk. Valjda će naić i meni jelenko
I ti vjeruješ u lovačke priče?
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 19:57   #3806
Quote:
DrAqua kaže: Pogledaj post
Bravo, čestitam! Našao si jelena kapitalca. Malo mi je čudno da cijena nije bar malo niža od one iz oglasa.... al eto .... vjerujem ti. Kad budem prodavao Golfa sad ne idem ispod 100 tk. Valjda će naić i meni jelenko
A dao je predujam (5000kn), posaljem uplatnicu ako zelis na PM
kopileNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 08:31   #3807
Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
Mali update... ošla oba prednja lagera, stavljeni zamjenski (SKF), zamijenjene obe kugle, zamijenjene manžete koje su procurile
Ošo na godišnji na Vis, malo se vozio po makadamu (SUV je to, 4×4... može on) i na povratku doma auto trese na autocesti kad dam gas (može k...c), najviše na brzinama od 80 - 140. Opet je kod mehaničara.. ispostavilo se da je neki dio na poluosovini ošo k vragu (križ poluosovine) i da je sve 'izglodano'. Ne mislim kupovat novu, cijena je bolesna, a nema samo tog križa. Čekam da mehanićar izmisli neko čudo. Auto nema ni 110.000.

Savjet za buduće kupce: NE KUPUJTE NISSAN QASHQAI - OVJES JE KRIMINALAN, A IZGLEDA DA I SVE OSTALO

Nemam više živaca.. ide na prodaju sljedeće godine.
Jednom nissan - nikad više nissan.

Mali update Prošlo je 10 mjeseci od zamjene lagera i sve je bilo OK do odlaska na more prije par tjedana... Brža vožnja autoputem i zavojima i eto to novog sranja - opet se raspao lijevi lager . Auto ima 130.000 i već su se (uz brdo toga) raspala 3. lagera (1 tvornički, 1 original iz servisa i 1 SKF). Tako da... na proljeće mijenjam auto. Znam samo da nikad više nissan i nikad više SUV.
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 22:25   #3808
Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
Mali update Prošlo je 10 mjeseci od zamjene lagera i sve je bilo OK do odlaska na more prije par tjedana... Brža vožnja autoputem i zavojima i eto to novog sranja - opet se raspao lijevi lager . Auto ima 130.000 i već su se (uz brdo toga) raspala 3. lagera (1 tvornički, 1 original iz servisa i 1 SKF). Tako da... na proljeće mijenjam auto. Znam samo da nikad više nissan i nikad više SUV.
Vidiš ja sam mijenjao samo lijevu kuglu i lager, ali to je bilo već na 240 tkm. Na desnoj strani je bio original sve do 280 tkm (prodao).
Moram priznati da me uvijek mučilo pitanje kvalitete tog auta, ali eto kod mene je izdržao 280 tkm, uz puno pažnje i obzira i umjerene vožnje.
Vis je inače zeznut, a qq nije nikakav SUV (iako možda tako izgleda). Moj je bio prednjepogonaš i uredno sam imao problema na nagnutom terenu i snijegu s proklizavanjem prednjih kotača kod kretanja. To je bilo baš loše i zato sam takve situacije maksimalno izbjegavao.
Dio problema su i servisi. Franc, koji je na glasu kao bolji, mi je znao reći da treba promijeniti remen samo gledajući i stojeći metar od auta (ugašenog) ili dijagnozu kvara preko telefona (pogrešnu naravno). Neki mehaničari su bili baš loši Željko (4 puta sam bio kod njih nakon zamjene pakne ručne i nisu uspjeli ukloniti škripanje i preskskanje zubca; do zamjene nije bilo tog problema). Onaj mehaničar Joža im je bio dobar.

Zadnje uređivanje marxfer : 31.08.2016. at 22:34. Reason: Nadopuna
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 10:28   #3809
Quote:
kopileNG kaže: Pogledaj post
Prosao je petu godinu i imam sjajnu ponudu od VW za novog passata... Znas kako kazu, ako nesto nije tocno, vracam pare!


http://www.njuskalo.hr/auti/nissan-q...oglas-18822276
Zemi to. Ja sam lani prodal Q+2 iz 2008. za 10500, sad vozim Passat Variant iz 2012. ... nebo i zemlja, tj. zemlja i nebo! Da sad počnem pisati razlike i
sve detalje i moja mišljenja pisal bi valjda 4 dana.
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 08:19   #3810
Bye bye DPF

Pozdrav... i dalje vozam QQ...lageri se drže al me jebedo DPF. Auto je 2.0 dci, jako malo gradske vožnje i uglavnom vožen autocestom. Ne štedim ga tj. ne gušim auto. Trenutno ima 138.000. Prije mjesec danas se u vožnji ugasila turbina i upali se lampica check engine. Stanem, ugasim-upalim i sve opet OK. Za par dana opet... Došlo je do toga da nisam mogao vozit bez da se ne ugasi turbo. Veli frend EGR ventil. Odem na servis, spoje na komp i vele da nije EGR nego DPF i da će probat u vožnji napravit prisilnu regeneraciju. Onda su ga provozali, lampica se ugasila i ja mislio sad je sve OK. Vozim se doma kad opet isto sranje, upali se lampica, auto ode u safe mode i vuće ko golf I dizel.

Onda mi je dopizdilo. Dao sam 'izvadit' DPF, jednostavno ga zdrobe u kućištu. Nakon toga čudo jer sad imam novi auto i ne mogu opisat kako auto 'diše' i kako ide. Očekivao sam paljenje svih mogućih lampica nakon ovog zahvata kad ono... ugasila se lampica check engine, sama od sebe u vožnj. Danas će mi srediti software i maknut će se DPF kako bi se izbjegao proces nepotrebne regeneracije.

Auto ništa ne dimi, ide ko blesav... Da sam znao da će bit ovako ovo govno bi prije 5 godina bacio van, odma nakon isteka garancije.
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:09   #3811
Di si to radio i kolko para? Mene muci ista stvar


Sent from my iPhone using Tapatalk
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:54   #3812
http://www.hypermiler.co.uk/technica...ate-filter-dpf

Btw. taj 2.0 dci nema 5. diznu u exhaustu kao oni 1.5 dci ili...?
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 10:03   #3813
Gledo sam nesto za 1.5dci ima sa ebaya iz engleske za narucit novi DPF za 300tinjak eura. Zasto ne promjenit ga sa novim jednostavno? Sumnjam da je ovaj zahvat puno jeftiniji.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 07:36   #3814
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Gledo sam nesto za 1.5dci ima sa ebaya iz engleske za narucit novi DPF za 300tinjak eura. Zasto ne promjenit ga sa novim jednostavno? Sumnjam da je ovaj zahvat puno jeftiniji.
haha, samo daj Platio sam skidanje, tj. pražnjenje DPF-a kod Lastovčića 400 kn (3 sata su se jebavali s tim). Promjena na software-u je kod tunera oko 200 € (Citiuis i drugi), ja preko veze riješio kod drugog lika za 100 €. Auto je sad osjetno elastičniji i razlika je ogromna. Vuče iz niskih okretaja ko nikad i ne posustaje do crvenog. Neki dan je kolega koji je kupio novi Q3, 2.0 tdi (150 ks) sjeo za volan i čudom se čudio kako QQ leti naspram njegovog. Pitam se gdje mi je bila pamet i zašto nisam to smeće bacio van ranije Na ovom autu jedino što ne valja je DPF i ovjes (u mom slučaju lageri). Jedan problem manje.
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 21:08   #3815
Vidim ovdje se svasta pise ali bi li preporucili kupnju qq 1.6 benzin 2011-2012. Neka srednja oprema (panorama i sl). Frend frenda prodaje oko 70kkm. Koliko bi dali love za taj auto i sto treba mijenjati sad na njemu i cijene toga?
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:34   #3816
vidim lezaji i amortizeri odlaze najvise. Gledam 1.6 benzinca pa me zanima kolike su cijene zamjena istih jer sam vidio da netko spominje i 10kkn za oba lezaja sto mi se cini ogromno pogotovo ako stalno odlaze a ja kupujem rabljeni
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 18:29   #3817
Predlažem da ne kupiš to. Imao 2008 2.0 i fora je ali s vremenom postane užasan teret.
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 19:37   #3818
Quote:
gooooc kaže: Pogledaj post
Predlažem da ne kupiš to. Imao 2008 2.0 i fora je ali s vremenom postane užasan teret.
U kom smislu teret?
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 20:10   #3819
Koliko bi bilo pametno traziti za Quashqai+2 2.0 dci 2008 sa 180kkm na satu? Ocuvan, redovno servisiran, nerazbijan, set ljetnih i zimskih Michelin guma na alu felgama
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 23:15   #3820
Quote:
ruud kaže: Pogledaj post
U kom smislu teret?
Pa meni potrošnja, dijelovi , servis, svašta nešto. Imao sam sreću pa sam ga prodao nakon 14 mjeseci na njuškalu za okej cifru. Nisam mogao vjerovati 😃 da još dok vrijedi nešto sa ga uspio utopiti. Makar kao što rekoh 2.0 benzinac , 4WD i Family pack oprema je super ... bilo je lijepih trenutaka. Po snijegu je zakon ... ali sad napravim servis za 800 kuna, a kod QQa mi je bio 2000kuna npr.
S druge strane ako dobiješ ga za dobru cijenu i spreman si rješavati pizdarije poput kuplunga, katalizatora, amortizera itd samo naprijed 🖖... koliki ti je budžet?
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.