Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2005., 17:25   #21
Re: Je li gletanje umjetnost?

Pa poludio bi nakon jedne kante glet mase
Imam volju samo spojeve knaufa gletat
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 09:24   #22
Otislo preko vikenda jos 25 kg. A danas kupujem gladilicu za unutranje ćoškove. I frend mi reko da ako je glet masa predebela, ako pređem smalo gušćom farbom preko nje daće mi otpast Neće valjda. A savršeno je .
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 10:00   #23
Čuj, šofer...nekak mi se čini preveč te mase....kaj si to ti zidarskom žlicom i vanglom bacal po zidu???

Gletanje je izravnavanje zidova....pa nisi valjda gletao po cigli...ili su ti tak dobro ožbukali zidove???
Glet-masa mora biti što tanja na zidu inače će s vremenom ispucati!!!

KAd gletaš, sa gleterom moraš skidati gotovo svu masu koja nije rupama. Meni se čini da si ti žbukao umjesto da si gletao
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 10:57   #24
Pa to sam i ja mislio, onda sam kupio veliku gletericu koja troši puno zbog svoje veličine - mnogo izravnava. Što to znači s vremenom? Dva tjedna ili godinu dana? A u pizdu materinu...Sav trud uzalud. Joj, joj...
A zidovi nisu tako loši, ali ima dosta mjesta gdje friška žbuka i gdje je trebalo nanijetio dosta. I morao sam poravnati neka mjesta gdje sam srušio zid, pa sam htio iznivelirati dva zida tako da mi budu u ravnini, a opet je preplitko da bih nanosio žubuku. Ova Samoborkina glet masa Teranil ide do 4 mm. Mislim da nisam nanosio mnnolgo više na mjestima gdje je najdeblje. Sad je prošlo par dana od zadnjeg gletanja i oko tjedan dana od tih najdebljih dijelova i izgleda mi OK, nije ispucalo.
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 11:15   #25
Nemoj se živcirat. Ja sam prije cca 1 godine pregletao starcima čitavu kuću sa teranilom. Slična situacija kao i kod tebe, niveliranje nekih zidova, negdje malo deblji sloj... Kod bojanja zidova meni se boja uopće nije podizala glet masu. Mislim da bez obzira na debljinu glet mase nebi ni smjela. Kad sam bio zadnji puta kod njih vidio sam na dva-tri mjesta da je glet masa malo puknula ali to se fakat vidi kad gledas iz velike blizine. Prije sliedećeg bojanja ću ponovno, samo te male crte-pukotine pregletat i to je to. Inače, moj savjet-tako sam ja radio; gdje su velike rupe ili prijelazi mješao sam glet masu sa gipsom u omjeru cca 60:40 ( više glet mase).
__________________
uvijek tu negdje

Zadnje uređivanje goodboy : 31.01.2005. at 11:52.
goodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 11:42   #26
Goodboy, malo si me umirio, a i izgleda mi da je OK ova ideja s gipsom. Inače, mislim da je ona KArbonova masa Polifix nekakva takva mješavina s gipsom.
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 12:18   #27
Gips puca stoput jače...nemoj ga miješati sa masom!!!!

S vremenom....mislio sam na period godinu-dvije....kad se zidovi malo porastegnu i skupe od promjene temperature i to...
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 12:27   #28
Misliš zato što je krući?
A jebi ga. U svakom slučaju sam pri kraju posla, i prefarbat ću krajem tjedna, pa što bude, bude. I izvijestit ću o svemu. Dnevnik razočaranog gletera iz nekog sanatorija, nakon živčanog sloma i pola tone potrošene glet mase. Navuko se na glet masu. Ko onaj film po Bouroughsovoj priči u kojem se drogiraju otrovom za štakore.
Hvala svima

Pozdrav od Prvog Vozača
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 14:20   #29
Da, gips je krut, a masa elastična.

Inače, sretno ti bilo i nadam se da bude sve u redu


P.S: JEsi li uspio očistiti nos od šmirglanja?
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 16:48   #30
Hvala Road Runner!
Nisam još počeo šmirglati, ali neki dan mi je nos bio uljepljen od glet mase (nisam ju šmrko). Nisi mi valjda neki susjed?
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 16:57   #31
Sa Teranilom Extra manja je vjerovatnoća da će pucati jer je fleksibiliran. Ja sam cijeli stan pregletao sa istim i dobro je ispalo, a zidovi su bili baš neravni. Naravno ne možeš ispravljati krivine itd. ali možeš dobiti glatkoću kao staklo.
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 09:00   #32
Teranil Extra? Shit, obični je 48 kn, a Extra je 40. A ja ga nisam htio kupovat jer je jeftiniji. Mislio, kao, jeftiniji pa lošiji.
A vidio sam u Buhausu glet mase po 180 kuna vreća, i to mi nije jasno šta je.
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 09:17   #33
Mislim da je to slovenski Gletafix. Isto je dobar, ali su mi samoborski proizvodi prihvatljiviji.
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 09:40   #34
Quote:
Prvi Vozač kaže:
Hvala Road Runner!
Nisam još počeo šmirglati, ali neki dan mi je nos bio uljepljen od glet mase (nisam ju šmrko). Nisi mi valjda neki susjed?
NEznam jesmo li susjedi, ali imam iskustva sa glet-masom u nosu!

Najbolje je kad se stvrdne...onda čekićem lupiš po nosu i sve iscuri van....

A kad nastanu žganci.....pa ono štipanje u sinusima....nema te droge stari moj
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 09:49   #35
meni je svojedobno po stanu gletao jedan "umjetnik", iza kojega sam ja imala još 10 dana posla... na kraju je sve bilo zadovoljavajuće ravno, ali je nakon nekog vremena glet počeo pucati (njegov neravni, plus moj ravni, skupilo se toga). Nadam se da se tebi neće dogoditi to isto
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 09:50   #36
btw. brusite li vi zidove nakon gletanja?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 10:02   #37
Ja ću brusit. Samo malo, malo grubljim šmirgl papirom.
Placebo, nakon kojeg je to "vremena" glet počeo pucati?
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 11:22   #38
Quote:
placebo kaže:
btw. brusite li vi zidove nakon gletanja?
Naravno, brusni papir na komad mekanog stiropora i lagano.
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 11:28   #39
Quote:
Prvi Vozač kaže:
Ja ću brusit. Samo malo, malo grubljim šmirgl papirom.
Placebo, nakon kojeg je to "vremena" glet počeo pucati?
ah, ne sjećam se više.. mislim nakon par mjeseci... dosta toga se da sredit tako da pomiješaš prah smjese s bijelom bojom (nerazrijeđenom) i popuniš te pukotine...

pitam vas za brušenje zato što znam tipa koji izgleta cijeli stan tako da su zidovi ravni ko staklo, a bez milimetra brusnog papira.. e TO je fakat umjetnost
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 08:59   #40
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
NEznam jesmo li susjedi, ali imam iskustva sa glet-masom u nosu!

Najbolje je kad se stvrdne...onda čekićem lupiš po nosu i sve iscuri van....

A kad nastanu žganci.....pa ono štipanje u sinusima....nema te droge stari moj

Štipanje u sinusima... mmmm


Plecebo, da, slažem se da je to umjetnost, to je ono čemu ja težim .
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.