Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2013., 17:43   #10001
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
McCain i Graham frustrirani dogovorom: "Ovo je diplomatska slijepa ulica, Obamu vode Assad i Putin"

Izgleda da su jastrebovi na celu sa prolupalim Mcainom ljuti na Obamu jer ne mogu bombardirati nevini narod.
Znaju i oni da su bacili pare u vjetar sponzorirajuci Al Qaidine krvoloke u Siriji.

Slobodarski sirijski narod na celu sa Asadom tamani ljudozdere.
Bolje da to ovaj put bude kako treba odrađeno, da ne budu slijedećih godina opet imali ovih, a i još gorih problema. A McCain, je tipičan, agresivni amerikanac, samo sa pozicijom u vlasti, inače se ni po čemu ne razlikuje od agresivca.
Quote:
zenodor kaže: Pogledaj post
Nema veze "ko koga na Istoku" jer po "projektu" NWO-a - ima nas na Zemlji viška cca 6,5 milijardi.
Stvarno, ljudi kad čuju za taj NWO misle da je to neka zajebancija, ali kad pogledaš dešavanja u svijetu i u europi, vidiš da se sve kreće ka jednoj vladi, jednoj banci, jednom jeziku, jednoj "naciji", itd...

Eto, neki dan sam slučajno na vijestima čuo da su se teroristički napadi počeli događati i u Indoneziji, baš po uzoru na ove u Siriji. Mislim stvarno, šta to više rade oni od svijeta i njegovih država?
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 17:46   #10002
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Svi propuštaju primijetiti, namjerno ili slučajno, da je Lavrov pristao na rezoluciju Vijeća sigurnosti koja će pretpostavljati mirno rješenje sukoba, što zapravo znači primirje i cementiranje zatečenog stanja na terenu, a ujedno i daje mogućnost sveobuhvatnih sankcija (koje vežu i Rusiju), te vojne intervenciju POD MANDATOM UNa, ukoliko Sirija ne uništi svo kemijsko oružje u određenom vremenskom roku, prema 7. poglavlju UN povelje.

Pobunjenici su ljuti jer to daje vremena Assadu da dofura još oružja i sprječava ih u osvajanju cijele Sirije, ali je realno Assad u nebranom grožđu s ovim dogovorom.
A ne, ovdje su Rusi odigrali politički odlično, loveći Amere na njihovu očiglednu 'grešku u koracima' u izjavi o 'nadzoru kemijskog oružja', jer realno gledano, bez Rusa bi Ameri već pucali po Assadu, ovako je Assadu dano vremena da se konsolidira, dan mu je izlaz iz bezizlazne situacije, što bi u slučaju američkog napada bilo praktički nemoguće...

Rusi su i prije pokušavali igrati politički protiv američkih intervencija, ali ovaj put su malo 'pojačali' pritisak slanjem par 'brodića' u zonu sukoba, što je uz artikulirano političko djelovanje dovelo do odgode, a možda i otklanjanja oružane intervencije Amera...

Ono što mene čudi je totalna dezorjentiranost i infantilnost američkog političkog djelovanja, čini mi se da su se previše opustili...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 17:47   #10003
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
McCain i Graham frustrirani dogovorom: "Ovo je diplomatska slijepa ulica, Obamu vode Assad i Putin"

Izgleda da su jastrebovi na celu sa prolupalim Mcainom ljuti na Obamu jer ne mogu bombardirati nevini narod.
Znaju i oni da su bacili pare u vjetar sponzorirajuci Al Qaidine krvoloke u Siriji.

Slobodarski sirijski narod na celu sa Asadom tamani ljudozdere.
Želiš reći da se u Siriji neće bombardirati nevini civili i bez Amerike?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 17:49   #10004
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
A ne, ovdje su Rusi odigrali politički odlično, loveći Amere na njihovu očiglednu 'grešku u koracima' u izjavi o 'nadzoru kemijskog oružja', jer realno gledano, bez Rusa bi Ameri već pucali po Assadu, ovako je Assadu dano vremena da se konsolidira, dan mu je izlaz iz bezizlazne situacije, što bi u slučaju američkog napada bilo praktički nemoguće...

Rusi su i prije pokušavali igrati politički protiv američkih intervencija, ali ovaj put su malo 'pojačali' pritisak slanjem par 'brodića' u zonu sukoba, što je uz artikulirano političko djelovanje dovelo do odgode, a možda i otklanjanja oružane intervencije Amera...

Ono što mene čudi je totalna dezorjentiranost i infantilnost američkog političkog djelovanja, čini mi se da su se previše opustili...

Mene fascinira kako su određeni forumaši uvjereni da Rusija ima veći utjecaj na američki parlament i predsjednika nego što oni imaju međusobno.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 17:50   #10005
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ipak je tu u velikoj mjeri pitanje bilo nekih drugih unutarSAD-oskih vjetrova. Bivse greske, nesklonost americke javnosti, na drugom mjestu nesklonost najveceg djela medjunarodne javnosti i tek onda mozda izravan pritisak Rusije. Koja je mozda dobro iskoristila i odigrala situaciju, no ne moze se tvrditi da je to prvenstveno njen direktni uspjeh u smislu pokazivanja novonaraslih zubiju.
Svakako, više je elemenata tu u igri, ali vidljiva je ruska politička artikuliranost i pripremljenost, potkrijepljena i konkretnim vojnim angažmanom koji nitko ne bi smio zanemariti, pa ni Ameri, koliko god taj angažman izgledao bezazleno...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 17:52   #10006
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Mene fascinira kako su određeni forumaši uvjereni da Rusija ima veći utjecaj na američki parlament i predsjednika nego što oni imaju međusobno.
Kako i nebi kad se američki predsjednik ponaša dezorijentirano. Ponaša se ka predsjenik kakve banana republike i u tom kontekstu je Bush bia daleko bolji predsjednik od Husseina iako daleko gluplji
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 17:53   #10007
http://www.magazin-tabloid.com/casop...6&br=293&cl=28

http://www.magazin-tabloid.com/casop...6&br=293&cl=30

Gore su linkovi na dva clanka koji daju objasnjenje sireg konteksta situacije tamo i u okolnim zemljama.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 17:55   #10008
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Mene fascinira kako su određeni forumaši uvjereni da Rusija ima veći utjecaj na američki parlament i predsjednika nego što oni imaju međusobno.
Ja ti garantiram da bi se već pucalo po Assadu da nije bilo Rusa, s Kongresom ili bez njega, a ti misli šta hoćeš...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 17:59   #10009
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Svakako, više je elemenata tu u igri, ali vidljiva je ruska politička artikuliranost i pripremljenost, potkrijepljena i konkretnim vojnim angažmanom koji nitko ne bi smio zanemariti, pa ni Ameri, koliko god taj angažman izgledao bezazleno...
U čemu se ogleda ta ruska politička artikuliranost ?

Je'l dogovorom o kemijskom oružju zaustavljen rat, ubijanja, izbjeglice ?
Nije. Po zadnjim vijestima, sve po starom, sve isto.

A i sâm dogovor je upitan.
Jel Rusi zaista vjeruju da su im poznate sve lokacije na koje je Assad u medjuvremenu izmjestio kemijsko oružje, vjeruju li Teheranu i Damasku ? Vjeruju ko i ja snijegu na Guadeloupi.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 18:04   #10010
Ova tema se trajno zatvara zbog dostignuća maksimalno održivog broja postova u jednoj diskusiji (10.000).

Zahvaljujem svim njenim sudionicima i postavljaču, te vas pozivam da raspravu o aktualnim zbivanjima u Siriji nastavite na novoj temi, odnosno nastavku ove teme:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...0#post46770970

Zahvaljujem,

PL
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.