Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2016., 15:05   #1281
Sjetila se i ja neki dan ove teme. Pisala sam tu već da sam sudjelovala jedno mjesec-dva i shvatila da to nije za mene, ali da ću pokušat srezat određene zalihe i po tom pitanju sam uspjela. Najveći problem su mi bile tuširalice i mazalice, kojih sam na početku godine imala po jedno 15-20 komada i to sam uspješno srezala na 4 tuširalice i 5 mazalica i trudit ću se da taj broj bude još i manji jer ionako koristim maksimalno dvije odjednom.

Kupila sam samo jedan parfem ove godine jer ih ionako često dobivam na poklon pa mi se ne isplati gomilat ih. Proizvoda za kosu i dezića imam po jedno koje koristim, eventualno još jedno u zalihi. Preparativu kupujem nekako u valovima. Par mjeseci nisam skoro ništa kupovala, onda su mi se sve zalihe potrošile pa sam sad u kratkom roku opet dosta nakupovala pa sam mirna neko vrijeme.

Dekorativa mi je slaba točka jer ju volim kupovat, a ne možeš baš srezat zalihe kao s preparativom jer se sporo troši, ali nije mi žao. Zato i jesam tu jer volim kozmetiku.
RetroDanceFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 15:28   #1282
SVE potpisujem osim mazalica i tusiralica, uopce od toga ne patim , imam obično samo jednu ili eventualno dvije od svakog.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 15:39   #1283
Meni je sve slaba točka.
I nekako mi se sve slabo troši...
I onda uspijem svesti gelove za tuširanje u razumnu brojku 2 koja se troše + 3 u zalihi... 1 deo roll on + 2 u zalihama... i onda bude akcija - 3 Dove proizvoda za kišobran i nagradna igra za kupnju plavog Nivea proizvoda... .... i onda se nekako stvore 2 nova Dove gela + 2 Nivea, + 1 Dove deo roll on + 2 Nivea....

Sad sam počela gomilati i dekorativu.
4 maskare u zalihama, 2 rumenila, 3 tekuća pudera... imam i 5 novih lakova za nokte koje još nisam otvorila + 20-ak lakova koje koristim...
Ruževa nemam puno, 3 koja koristim i 3 u zalihama... ali svi su iste nude nijanse...

Eto... ne mogu ne kupovati kozmetiku...

Btw, jedno vrijeme sam smanjila kupovanje kozmetike ... npr. u srpnju sam potrošila samo 250kn... čak ni za odjeću nisam puno potrošila taj mjesec...
Ali sam onda cijeli kolovoz kupovala knjige...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 23:21   #1284
Potrošila sam dosta načetih stvari, većina je bila travel size iz novogodišnjih beauty boxova; neke šampone i body mazalice sam iz zaliha prebacila u trošenje ...
Pakiranja korejske kozmetike koju naprosto obožavam su isto manja i potroše se - no, naravno da imam nekih favorita na zalihi, mora se jer ipak im treba da doputuju ... i tu sam uzela dosta probnih setova i uzoraka, na svu sreću do sada mi je svi bilo super. Sve gledam kako su mi se stanjile tubice BB krema.

Tuširalice - ne mogu vjerovati da od ljeta nisam kupili niti jednu, tu ne računam poklone - a potrošilo ih se nekoliko. One su mi najmanji problem, one koje mi se ne sviđaju znaju završiti umjesto tekućeg sapuna, no u zadnje vrijeme je to rijetko jer uglavnom kupujem po web shoppovima i onda mi ih bude žao. Jedino su se nakotili dezići, no to je potrošna roba, a i koristimo ih nas 3, potrošit će se.

Čak se ne mogu sjetiti kad sam si zadnji put kupila nešto od dekorative, tu ne računam BB kreme jer bez njih više ne mogu ...
ahh, da - sjetila sam se: nedavno Rimmel maskara sa arganovim uljem koja mi se čak i nije svidjela - pa sam je poklonila; kao da je i nisam kupila.

Kad će vikend akcija u Bipi zanima me samo nešto od theBalma.
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:26   #1285
išlo je fino na početku, a onda raspašoj!
bili su kikaći na akciji pa sam kupila preko 20 kom, pa pločice....
i dalje se kao suzdržavam od kupovine i trošitm zalihe, samo čini mi se da napredujem jedan korak naprijed, dva natrag
ines.a is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:49   #1286
tražila sam svoje zadnje postove da se prisjetim što ono bješe i gdje je zapelo
prvih sedam mjeseci je išlo baš dobro, recimo da sam bila u limitu od 150 kn kad se sve skupa zbroji bez obzira na posrnuće u travnju. imala previše toga nakupljenog što sam trošila, malo su me i gušile zalihe pa je bio izazov to i potrošiti. za kolovoz nisam vodila nikakvu evidenciju. bila sam na putu, kupila par stvaričica (al stvarno ne previše toga ko nekad prije jer nisam htjela slobodno vrijeme provoditi u parfumerijama i drogerijama), prekoračila limit, al sve su to životne radosti dalje isto nisam pratila, iako bih mogla i izračunati bar otprilike kroz par minuta budući da imam fotke.
al ono što je bitnije - većinu proizvoda koje sam potrošila zadnjih mjeseci sam također fotkala tako da sam potrošila najmanje 40ak proizvoda (od travnja do danas), podijelila 10ak koji mi nisu odgovarali, i za mene ovaj izazov uspješan

e sad nastupaju novi izazovi zvani:
a) promjena preparative u zimsku, a i većinu toga sam potrošila ili mi je pri kraju ;
b) privlači me korejska kozmetika ;
c) stižu razni setići, noviteti i blagdanske kolekcije, a na to znam biti slaba ;
d) popusti. pred kraj godine uvijek bude raspašoj s time pa kupim svašta nešto što nisam planirala. i tak, uvijek borba!
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 09:58   #1287
kupila samo curaprox zalihu 2 paketica, dekorativu preskacem
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:13   #1288
Hm....

Popisala sam svu svoju kozmetiku. Sve zalihe.
Ovako na papiru to i ne izgleda tako grozno... Neke stvari sam ipak potrošila, neke poklonila/proslijedila...

I da, definitivno imam previše krema/seruma za lice... Ne smijem ih kupovati do kraja sljedeće godine. Osim BB/CC kreme koju moram kupiti na proljeće... Imam ukupno 9 krema i seruma za lice, + masu uzoraka i mini pakiranja
I tri okoloočne kreme.

Imam u zalihama samo po 1 komad micelarnih, odstranjivača make upa, gela za umivanje, pilinga za lice. Iznenadilo me kako sam uspjela potrošiti maske za lice. Uz 2 koje paralelno koristim i koje su pri kraju ostala mi je još samo jedna Freemann maska od 150ml i nekoliko onih pojedinačnih pakiranja za jedno korištenje.

Što se tiče proizvoda za tijelo, tu čak još i bolje stojim. 3 gela za tuširanje i 3 mazalice u zalihama. + po 3 komada svakog koja paralelno trošim.
Nekako se skupilo 4 deo roll-ona/sticka, pa i to ne kupujem do proljeća.
Imam samo 1 piling za tijelo od 75ml i 1 anticelulitni tretman.

Isto tako i za kosu, imam 2 šampona koja paralelno koristim, a uz to još po 1 šampon, regenerator u spreju, masku i pjenu za kosu. I neka 2 tretmana za volumen/jačanje kose, nemam ni pojma odakle mi i što čekam s njima...

Aliiiiiiiiii.... kupuje se i dalje, ali sad sam pretjerivala s dekorativom, tako da je taj spisak sad već malo zabrinjavajući...
3 netaknuta pudera u zalihama + 1 koji koristim
2 rumenila u zalihama + 1 koje koristim + 1 highlighter (ah taj forum...)
1 paleta za konturiranje (još nisam svladala tu tehniku, kombinacija rumenila i highlightera mi je vrhunac)...ali, ponovno - ah taj forum...
1 paleta sjenila (s time da sjenila koristim otprilike 2x godišnje)
4 maskare, netaknute + 1 koju koristim
4 ruža, netaknuta + 4 koja koristim (a svi su nude, ha ha)
nekoliko olovaka za oči (+ 2 neotvorene) i otprilike 30-ak lakova za nokte (od kojih 5 nisam još ni otvorila)... korektor, 1 olovka za usne i 1 sjajilo ...
3 neotvorena parfema + 2 koja paralelno koristim...

Ove uzorke i mini proizvode neću ni spominjati, njih kao čuvam za putovanja, pa ih onda redovito zaboravim ponijeti... ali nek se nađu...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:17   #1289
Lilarose, imaš pravo, ovako napisano uopće ne izgleda puno.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 18:40   #1290
Lilarose meni je odmah lakse nakon ovog tvog posta. Sto se tiče preparativne i mazalica i tusiralica nisam ni blizu tebi jer to stvarno kupim , potrošim pa kupim opet kad mi treba. Kreme za lice također. Ali s dekorativnom sam definitivno gora jer imam svega nekoliko komada, a sve otvoreno.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 13:12   #1291
Ovaj topic me na pocetku potaknuo na osobne inventure kupovina, ne samo kozmetike. Zadanog fleksibilnog limita se naravno ne drzim ali kontroliram potrosnju. Osim u kupovini knjiga. Smanjila sam i kupovinu novina sa dvoje dnevnih na jedne. Ovo su dobre stvari.


Lose je ca sporadicno pratim ovaj PDF i to samo neke topice. Pa sam ipak uspjela kupiti trenutno obaveznu cica kremu za kosu i saznati da je Bipa dosta dobra te ce valjda doci i u moj grad. Davno sam procitala da je forum zlo i slazem se, no mora zena imati neko zadovoljstvo u zivotu.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 16:33   #1292
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
... sad sam pretjerivala s dekorativom, tako da je taj spisak sad već malo zabrinjavajući...
3 netaknuta pudera u zalihama + 1 koji koristim
2 rumenila u zalihama + 1 koje koristim + 1 highlighter (ah taj forum...)
1 paleta za konturiranje (još nisam svladala tu tehniku, kombinacija rumenila i highlightera mi je vrhunac)...ali, ponovno - ah taj forum...
1 paleta sjenila (s time da sjenila koristim otprilike 2x godišnje)
4 maskare, netaknute + 1 koju koristim
4 ruža, netaknuta + 4 koja koristim (a svi su nude, ha ha)
nekoliko olovaka za oči (+ 2 neotvorene) i otprilike 30-ak lakova za nokte (od kojih 5 nisam još ni otvorila)... korektor, 1 olovka za usne i 1 sjajilo ...
3 neotvorena parfema + 2 koja paralelno koristim...
Čitam i brojim... opet se kupovalo...

kupljeno još 1 mono sjenilo, još 2 ruža... sad imam 7 neotvorenih lakova + 22 koje koristim (što znači da sam 3 bacila i 2 kupila)... i još 1 sjajilo (a sjajila btw.gotovo uopće ne koristim...)

Mazalice i tuširalice su na istom broju... 1 potrošim, 1 kupim, pa zalihe ostaju iste...
Kreme za lice se najsporije troše ... sad ih već mažem i na dekolte, a ne samo na vrat...
I kupila sam još 2 gela za umivanje lica, pa sad i tu imam zalihe od 3 komada...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 17:15   #1293
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Čitam i brojim... opet se kupovalo...

kupljeno još 1 mono sjenilo, još 2 ruža... sad imam 7 neotvorenih lakova + 22 koje koristim (što znači da sam 3 bacila i 2 kupila)... i još 1 sjajilo (a sjajila btw.gotovo uopće ne koristim...)

Mazalice i tuširalice su na istom broju... 1 potrošim, 1 kupim, pa zalihe ostaju iste...
Kreme za lice se najsporije troše ... sad ih već mažem i na dekolte, a ne samo na vrat...
I kupila sam još 2 gela za umivanje lica, pa sad i tu imam zalihe od 3 komada...
Meni to uopće ne zvuči strašno. Ja trošim paralelno 5 krema za lice+ sjetila sam se i 6. na poslu i imam u zalihama još 5 krema. Pa potrošit će se, nisam mogla propustiti akcije u avonu, zar ne? Sad su kreme koje su inače oko 100 kn, bile po 35. Zar da ne kupim nekoliko vrhunskih krema po toj cijeni? A i tuširalice i mazalice sporo trošim, ali redovno mjesečno po koja nova se stvari u ormariću. Novi mirisi, pa moram isprobati, naravno.
Inače, osim tih ispada nisam baš kupovala kozmetiku zadnjih mjeseci, osim možda ruž ili dva i dvije olovke za usne i pokoji parfem iz avona na akciji. Zvuči puno, ali nisam puno potrošila, kupujem samo kad je jako dobra akcija.
Živjela mala zadovoljstva!
rosemary505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 12:43   #1294
Ja sam se super držala izazova (moj je bio da trošim zalihe i kupujem tek kad mi nešto treba)... I kako sam se dobro držala toga manje više skoro cijelu godinu, već lagano privodim kraju neke zalihe, ali ne još za kupovinu novih. Nažalost, već sam imala listu šta će mi sve trebati početkom iduće godine, čisto da mogu planirat troškove jer su to sve skuplje stvari, i na kraju sam skoro sve s liste kupila danas ostale su mi još dvije tri stvari. Ne znam jesam li zadovoljna jer sam super prošla ili nezadovoljna što sam poklenula

OK, bile su dobre ponude, isplatilo se turbo, ali upravo na ovaj način su se i stvorile zalihe. Dakle, ja od sutra krećem u novi izazov ponovno isti ritam kao i ove godine (bar do sljedećeg crnog petka )
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 15:10   #1295
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Nažalost, već sam imala listu šta će mi sve trebati početkom iduće godine, čisto da mogu planirat troškove jer su to sve skuplje stvari, i na kraju sam skoro sve s liste kupila danas ostale su mi još dvije tri stvari. Ne znam jesam li zadovoljna jer sam super prošla ili nezadovoljna što sam poklenula

OK, bile su dobre ponude, isplatilo se turbo, ali upravo na ovaj način su se i stvorile zalihe. Dakle, ja od sutra krećem u novi izazov ponovno isti ritam kao i ove godine (bar do sljedećeg crnog petka )
također
samo što se ja kroz godinu nisam držala nikakvih limita. svako malo pokleknuća
najviše me brinu cifre
rezervnih bočica nema niti nekih zaliha ali se u 2016 pojavilo svašta nešto što sam tek uvela u rutinu (prije sam mislila da jedna skupa krema može obaviti sve ali ipak tako ne ide pa dok sam skompletirala paletu proizvoda...bankrot )
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 18:18   #1296
Ja sam (davno) odustala ... Zapravo, čak i nije bilo tako strašno, kupovalo se ali i trošilo i poklanjalo... no ovaj studeni me skroz izbacio iz takta... uzela neke beauty boxove, pa adventske kalendare... pa još dobila neke poklon bonove.... i sad sam odlučila da se još i u prosincu opustim, a onda od siječnja kreće DIJETA!... Ovo su mi kao poklade prije korizme.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 19:58   #1297
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Ja sam se super držala izazova (moj je bio da trošim zalihe i kupujem tek kad mi nešto treba)... I kako sam se dobro držala toga manje više skoro cijelu godinu, već lagano privodim kraju neke zalihe, ali ne još za kupovinu novih. Nažalost, već sam imala listu šta će mi sve trebati početkom iduće godine, čisto da mogu planirat troškove jer su to sve skuplje stvari, i na kraju sam skoro sve s liste kupila danas ostale su mi još dvije tri stvari. Ne znam jesam li zadovoljna jer sam super prošla ili nezadovoljna što sam poklenula

OK, bile su dobre ponude, isplatilo se turbo, ali upravo na ovaj način su se i stvorile zalihe. Dakle, ja od sutra krećem u novi izazov ponovno isti ritam kao i ove godine (bar do sljedećeg crnog petka )
Neka si. Pa nece se pokvarit.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 23:44   #1298
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
također
samo što se ja kroz godinu nisam držala nikakvih limita. svako malo pokleknuća
najviše me brinu cifre
rezervnih bočica nema niti nekih zaliha ali se u 2016 pojavilo svašta nešto što sam tek uvela u rutinu (prije sam mislila da jedna skupa krema može obaviti sve ali ipak tako ne ide pa dok sam skompletirala paletu proizvoda...bankrot )
Tako je i meni... svake godine nesto novo otkrijem i detaljnije razradim pa se nakupi. Ja sam kupovala stvarno malo ove godine ali sve su neke skuplje stvari. Iako nema veze jer sam i pronasla nekih super stvari a to mi je ipak najvaznije. Sad sam samo stvari s popisa proizvoda koji su mi super, zelim ih kupiti i sve sam vec probala. Ali krema s retinolom 100 eur, maska za kosu 35eur, sampon 35, liquid gold 40eur :-) itd... nakupi se :-) a dok malo ne kupujem i onda vec dodje na red dnevna krema, serum, maska, pilig

Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Neka si. Pa nece se pokvarit.
Hvala cure na podrsci

Nece se pokvariti i nekad je tesko naci sredinu izmedju kupiti povoljno i gomilanja :-)
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 19:56   #1299
Uh... ova tema zaista nema smisla sad u prosincu , ali kod mene je cijela godina podbacila u smislu kozmetičkog budžeta, mislim da nikad nisam potrošila više na kozmetiku nego ove godine...

Predlažem da počnemo razmišljati o novoj temi za 2017. ali da ne bude u naslovu iznos nego nešto kao "Moj mjesečni kozmetički budžet za 2017." ili još nešto preciznije, tipa " U 2017. odlučila sam smanjiti kupovanje kozmetike- evo kako mi ide... "... ili tako nekako, ja nisam kreativna po tom pitanju ali imam žarku želju i trebam podršku u tome da konačno smanjim zalihe kozmetike i ne kupujem toliko
Prosinac je po tom pitanju bio čista katastrofa, mislim da se nikad neću prisilit da stavim na papir sve troškove za kozmetiku ovaj mjesec da se ne šokiram, ali mislim da je siječanj pravi mjesec da se počne sa kozmetičkom dijetom... ok, prošle godine mi nije uspjelo, iako sam se u početku zaista trudila, ali to ne znači da neće sada...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 21:54   #1300
evo vidis kako nema smisla razmisljati necu kupovati nis jer se covjek cesto tog ne drzi nego radije kupit cu sto zaista zelim ja sam kupovala samo stvari koje sam stvarno htjela, neke i od izlaska/duze od godinu dana i nemam vec dugo nista ceg se zelim rijesiti/vratiti jer pazim sto kupujem a tog za rijesiti se nazalost imam od 2013 ili jos ranije.
pa kad se usredotocis samo na stvari koje te bas jako vesele a ne spontani shopping ili isprobavanje tek toliko, nema onda potrebe razmisljati na nacin kako se bas moras ograniciti, naravno, sve u okvirima financija i prostora koliko tko vec ima i moze
__________________
"I like to remember things my own way, not necessarily the way they happened." - Fred Madison, Lost Highway
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.