Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2015., 20:38   #201
Quote:
Basshunter™ kaže: Pogledaj post
mene zanima da li je dobro pomiješati eterično ulje od čajevca (iz dma) sa alkoholom koji se kupi u ljekarni?

(recimo nakapat 50 kapi ulja u tu bočicu s alkoholom i pomiješati to te onda nanositi na lice svaku večer)
Pobogu nikako ne. Sto radis samounistenje lica? Sto te muci da bi tako nesto koristila? Napisi malo pa da ti ljudi pomognu.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 20:44   #202
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Pobogu nikako ne. Sto radis samounistenje lica? Sto te muci da bi tako nesto koristila? Napisi malo pa da ti ljudi pomognu.
hahah pa ne znaaam

znaci da onda samostalno ulje koristim?
Basshunter™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 21:15   #203
Quote:
Basshunter™ kaže: Pogledaj post
hahah pa ne znaaam

znaci da onda samostalno ulje koristim?
Najbolje bi bilo da to ulje iz DM koristiš za dezinfekciju prostora, a nabaviš ulje čajevca koje je provjerene kvalitete, nije neka velika razlika u cijeni. Može se to ulje koristiti i samostalno, ali najbolje bi bilo da ga staviš u neko bazno ulje npr. lješnjaka, badema, suncokreta (ovisi o problemu, tipu kože). Koji je razlog za korištenje tog ulja?
Ima pametnijih od mene koji bi ti mogli pomoći samo da kažeš o čemu je tu zapravo riječ.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 21:40   #204
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Najbolje bi bilo da to ulje iz DM koristiš za dezinfekciju prostora, a nabaviš ulje čajevca koje je provjerene kvalitete, nije neka velika razlika u cijeni. Može se to ulje koristiti i samostalno, ali najbolje bi bilo da ga staviš u neko bazno ulje npr. lješnjaka, badema, suncokreta (ovisi o problemu, tipu kože). Koji je razlog za korištenje tog ulja?
Ima pametnijih od mene koji bi ti mogli pomoći samo da kažeš o čemu je tu zapravo riječ.
Paa imam puno akni po licu i smeta mi to uzassss

a i prištić zna tu i tamo izbit
Basshunter™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 23:41   #205
Help, help
Imam maleckog od 20 mj., na licu mu se pojavile mikoze (gljivice). Po preporuci dermatologa sam mazala Rojazolom, ali nista se ne događa...zapravo, cini mi se da je i gore.
Sad...ne da mi ga se trackati tim kremama kad nema poboljšanja, pa sam nabavila ulje čajevca. Da li ga mogu ukapati u ulje pšeničnih klica; i ako da...koji su omjeri.
thx
Antuntuna5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 23:34   #206
Pitanjce; imam ulje od Dea floresa, koristim ga za apsces pomjesanog sa kurkumom i djeluje fenomenalno. Zanima me kako bi ulje djelovalo ako pomiješam par kapi u čaj od kamilice za ispiranje lica ili s kokosovim uljem pa namažem lice prije spavanja? (imam problem s aknama i crvenilom, nikako da nađem vremena za dermatologa) ako je netko ovo isprobao bit cu zahvalna na povratnoj info
__________________
''To see with eyes unclouded by hate...''
Anariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 23:53   #207
Quote:
Anariel kaže: Pogledaj post
Pitanjce; imam ulje od Dea floresa, koristim ga za apsces pomjesanog sa kurkumom i djeluje fenomenalno. Zanima me kako bi ulje djelovalo ako pomiješam par kapi u čaj od kamilice za ispiranje lica ili s kokosovim uljem pa namažem lice prije spavanja? (imam problem s aknama i crvenilom, nikako da nađem vremena za dermatologa) ako je netko ovo isprobao bit cu zahvalna na povratnoj info
ja ga koristim na način da ga stavim direktno na akne, i to više puta dnevno, tek sam ga ovaj mjesec otkrila i mogu reći da mi je u dva dana sasušio tri četiri upaljene akne koje su bile jedna do druge.
čak mi nije pomagala niti bioderma global koju inače koristim za akne, kad izađu.
i da, ni ja otići nikako do dermatologa, tamo me uputio ginekolog, koji kaže da nemaju veze sa hormonima
__________________
..but you'll never be alone......
I'll be with you from dusk till dawn...
maine coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 11:33   #208
Quote:
Anariel kaže: Pogledaj post
Pitanjce; imam ulje od Dea floresa, koristim ga za apsces pomjesanog sa kurkumom i djeluje fenomenalno. Zanima me kako bi ulje djelovalo ako pomiješam par kapi u čaj od kamilice za ispiranje lica ili s kokosovim uljem pa namažem lice prije spavanja? (imam problem s aknama i crvenilom, nikako da nađem vremena za dermatologa) ako je netko ovo isprobao bit cu zahvalna na povratnoj info
Eterično ulje nije topivo u vodi (u ovom slučaju čaju od kamilice)plivat će ti na površini u vidu kapljica, ako ga tako koristiš dobro promučkaj prije uporabe.

Eterično ulje je topivo u ulju (u ovom slučaju kokosovom) no kokos je komedogen i mogao bi ti začepiti pore te dovesti do pojave novih akni.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 22:19   #209
Imate li iskustva sa uljem čajevca kao pomoć kod tegoba intimne prirode (uobičajene gljivice ili upale tipa vaginoze).

Naime, čula sam da neki koriste ulje čajevca za ispiranje, stave par kapi na dnevni uložak i da to pomaže. Čak sam vidjela da mnogo intimnih gelova spominje čajevac (npr. Femigel). Nisam isprobala nijedan od ovih intimnih gelova, a samo ulje čajevca me nekako preplaši jer imam osjećaj da je agresivno i da bi moglo narušiti ravnotežu, plus nekako se bojim neugodnog mirisa jer znam da čajevac sam po sebi ima jak miris. Moguće da jednostavno imam predrasude, pa me zanimaju vaša iskustva s ovim uljem.
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 11:13   #210
Pozdrav svima

Jel netko koristio ulje čajevca kod gljivičnih infekcija, tamponom u rodnicu? Čula sam da je jako dobar za to i da se može staviti u tamanu ili kantartion ulje s tamponom. Imam doma tamanu ulje i čajevac samo ne znam u kojem omjeru ih smijem pomiješati, pa jel može mala pomoć?

Hvala..
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 22:55   #211
Ja sam koristila mjesavinu 3 EU u kantarionu. Išlo je ukupno 50 kapi na 100 ml. To je bilo za tamponiranje. 50 Kapi je oko 2-2,5 ml, sto znači da je to oko 2,5 % tna otopina.

Kad sam radila mjesavinu za lice, mi je cura koja je aromaterapeut, u recepturi rekla da je osnova oko 3 kapi na 10 ml.

Znači s 3-5 kapi čajevca u 10 ml kantariona ili tamanua ne bi trebalo biti problema.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 22:08   #212
ja na blazinicu stavim 5-6 kapi ulja čajevca i onda natapkam doli. to ponovim 2-3 puta dnevno i u 90% slučajeva brzo pomogne. kad ne pomogne onda koristim vaginalete sa uljem čajevca. 3 večeri zaredom po jednu vaginaletu. to riješi preostalih 10% slučajeva. ne sićam se kad sam zadnji put koristila nešto šta ide na recept.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 23:03   #213
Koristila sam ulje čajevca iz dm-a, i meni ono užasno smrdi. Jel ima možda od nekog drugog proizvođača manje intenzivan (ljepši) miris?
__________________
Danas sam čula najbolje objašnjenje za greške: ''Ja ovaj život prvi put živim."
..Lana.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 00:33   #214
Quote:
..Lana.. kaže: Pogledaj post
Koristila sam ulje čajevca iz dm-a, i meni ono užasno smrdi. Jel ima možda od nekog drugog proizvođača manje intenzivan (ljepši) miris?
Koristila si ga dermalno? Inače ta eterična ulja iz DM-a nisu za dermalnu uporabu. Mogu se koristiti u lampici ili recimo pereš pod, sanitarije pa si dodaš u tu vodu za pranje i sl.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 01:26   #215
Uzela sam ga s namjerom da mažem jedan nokat na nozi preventivno. Namazala jednom i nikad više, miris mi je užasan. Poslije se ispostavilo da i nije bilo potrebe mazanjem
__________________
Danas sam čula najbolje objašnjenje za greške: ''Ja ovaj život prvi put živim."
..Lana.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 11:30   #216
ulje čajevca ima jak miris i na njega se triba naviknit. nije baš da mi miriše, ali služi svrsi, pa pritrpim.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 15:08   #217
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Ja sam koristila mjesavinu 3 EU u kantarionu. Išlo je ukupno 50 kapi na 100 ml. To je bilo za tamponiranje. 50 Kapi je oko 2-2,5 ml, sto znači da je to oko 2,5 % tna otopina.

Kad sam radila mjesavinu za lice, mi je cura koja je aromaterapeut, u recepturi rekla da je osnova oko 3 kapi na 10 ml.

Znači s 3-5 kapi čajevca u 10 ml kantariona ili tamanua ne bi trebalo biti problema.
Kako bih zaustavila pocetnu gljivicnu upalu na rubu nokta na ruci, po preporuci aromaterapeuta koristim mjesavinu od 40 kapi cajevca na 10 ml ulja, 5 ml tamanu ulja plus 5 ml ricinusovog. Dva puta dnevno premazem time to mjesto i tako sve zaustavim. Ti poceci upale pojave se mozda jednom u tri mjeseca i rijesim se toga za dva dana. Meni nevjerojatno. Jednom sam susjedni nokat morala dati iscupati pa sada pazim.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 20:43   #218
Ovo je za nokte ok koncentracija, ali za sluznice i lice je prejaka.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 13:54   #219
Znaci dm-ovo ulje cajevca za gljivice na noznim noktima je djelotvorno?
Hvala
pajdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 14:44   #220
Ako misliš na Das Gesunde Plus ulje, ono je odlično, samo pazi da uzmeš to (stoji s nadopunama prehrani), a ne ono s police mirišljavih i lijepo upakiranih ulja za spomenute lampe.

Također, ako bi mi netko bio voljan objasniti o kakvim je lampama riječ, bilo bi lijepo. To mi je jedan od pojmova s kojima se redovito susrećem, a i dalje mi je nepoznanica. Jesu to kao oni tulipani u koje idu voskovi?
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.