Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno > Quizorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2007., 17:35   #61
Ja kupim u Algoritmu... knjige sa oko 200 sudoku-a dođu oko 55 - 70 kn! Znam da je u Kauflandu oko 30 kn... ali mi je Algoritam puno bliže (j***** kad sam lijena)!
kareena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 19:38   #62
Kako uspiješ naletit kad toga ima u Kauflandu

Jesu to baš te iste iz Algoritma?
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 21:43   #63
U algoritmu ima za kupiti sudoku puzzle (kako to englezi kažu) koje se izdaju u engleskoj. A u kauflandu su (koliko sam ja upućena) oni koje su sastavili domaći autori. Ove knjige koje ja kupujem u algoritmu imaju 200 sudoku-a koji su podijeljeni na tri razine... 1. quick and easy, 2. tricky brain-teasers i 3. the ultimate challenge... Ne znam odakle si pa ti ne mogu reci sto ima u algoritmu kod tebe (ako si u nekom vecem gradu)! Ja sam iz osijeka i ovdje ti u algoritam svaki drugi tjedan dođu nove knjige za sudoku puzzlama!
kareena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 21:47   #64
Ma ja svratim u splitski Algoritam jer sam iz Šibenika.

Te u Kauflandu su onda one Feniksove kojih ima kupit na kioscima.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 10:24   #65
obožavam to rješavati... imate možda neku metodu za one najteže??
__________________
Na pravnom fakultetu je 2+2=4 osim ako zakonom nije drugačije određeno.
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:38   #66
Ne znam, ja uvijek igram tako da odredim brojeve koji moraju biti na jednom mjestu, jer ih na svim ostalima blokiraju. E sad, teže nisam riješavao, ali ti ima u svim sudokuima nekakav uzorak brojeva koji se ponavlja u kućicama, ali o tome nemam pojma.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 12:20   #67
Onima koji su riješili onaj "najteži", što ga je sastavio stanoviti Finac, koliko je vremena za to trebalo? Ja sam se oko tri dana s tim zabavljao.
Je li tko rješavao ovo?
Ja dosad nisam naletio na ništa teže.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 22:09   #68
Gdje ima tezih sudokua? Ja rjesavam one iz 24 sata i to mi smijesno, znam da sam se prije patio s time al u zadnje vrijeme su mi svi postali prelagani, ne vidim uopce razliku u tezini izmedju majstorskog i velemajstorskog, sve rijesim u par minuta, sad ne znam da li sam se ja toliko istrenirao ili su oni postali lagani A o onom samurajskom da ne pricam, taj je u rangu onoga za pocetnike, samo sto je ogroman pa treba vise vremena, krene se od onih kvadratica pri sredini koji obuhvacaju srednji i kad se taj srednji kvadrat sredi, ostalo je sprdacina.
Eto molio bih nekoga ako zna di ima malo tezih verzija, bas bi malo mozgo
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 22:34   #69
Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
Gdje ima tezih sudokua? Ja rjesavam one iz 24 sata i to mi smijesno, znam da sam se prije patio s time al u zadnje vrijeme su mi svi postali prelagani, ne vidim uopce razliku u tezini izmedju majstorskog i velemajstorskog, sve rijesim u par minuta, sad ne znam da li sam se ja toliko istrenirao ili su oni postali lagani A o onom samurajskom da ne pricam, taj je u rangu onoga za pocetnike, samo sto je ogroman pa treba vise vremena, krene se od onih kvadratica pri sredini koji obuhvacaju srednji i kad se taj srednji kvadrat sredi, ostalo je sprdacina.
Eto molio bih nekoga ako zna di ima malo tezih verzija, bas bi malo mozgo
Iznad tvojeg posta je poveznica do jednog s kojim sam se mučio tjedan dana (malo sam glup ).
Ima i onaj *najteži što ga sastavi neki Finac.
A onda websudoku.com.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 17:11   #70
Na portalu Nove tv www.dnevnik.hr , s lijeve strane imate Sudoku, otvorite i možete igrati on-line (birate jednu od 5 težina).
Prve dvije težine rješavam kao od šale, ali one teže, samo ponekad uspijem riješit težinu 3. (Rješavam samo ono što mogu logikom, ne volim metodu pokušaja, rađe ostavim)
Nedjeljom kupim 24-h , prilog "Bingo" ima velik broj raznih težina, njih sve uspijem riješit logikom.
coralina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 12:22   #71
jel tko vidio ovo za kupit u nas?

Pozdrav svima! Evo, ja volim sudoku već dugo, ali odnedavna ga skidam s neta i printam jer nemam love za novine i časopise.....

Kad igram na internetu igram na sudoku jer me pozadinska glazba fascinira, ponekad upalim sudoku stranicu i nastavim raditi, samo da mi svira to u pozadini.

Ali !!! Pazite sad ovo! Jel tko slučajno ovo vidio digdje za kupit, može i vanka, pa nek ovdje preprodaje? Ima li tko? http://www.gadget-box.com/images/sudoku.jpg
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 20:12   #72
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Evo, ja volim sudoku već dugo, ali odnedavna ga skidam s neta i printam jer nemam love za novine i časopise.....

Kad igram na internetu igram na sudoku jer me pozadinska glazba fascinira, ponekad upalim sudoku stranicu i nastavim raditi, samo da mi svira to u pozadini.

Ali !!! Pazite sad ovo! Jel tko slučajno ovo vidio digdje za kupit, može i vanka, pa nek ovdje preprodaje? Ima li tko? http://www.gadget-box.com/images/sudoku.jpg
odi na http://www.hocuto.hr/ i tamo imas to za kupit,trgovina se nalazi u Zagrebu!
Hazarder! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 01:41   #73
http://www.hocuto.hr/
http://www.quelle-international.com/...850/index.html
Allien is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:45   #74
Sudoku generator

http://www.opensky.ca/~jdhildeb/software/sudokugen/
Odlican sudoku generator. Odredis koliko ih zelis napraviti i koliko po stranici i koje tezine i onda ih on generira i spremi u pdf-u pa si ih fino izprintate. Sve naravno besplatno i potpuno legalno. Uzivajte !
__________________
SKI CHALLENGE 08
Regularly Irregular is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:57   #75
Quote:
Regularly Irregular kaže: Pogledaj post
http://www.opensky.ca/~jdhildeb/software/sudokugen/
Odlican sudoku generator. Odredis koliko ih zelis napraviti i koliko po stranici i koje tezine i onda ih on generira i spremi u pdf-u pa si ih fino izprintate. Sve naravno besplatno i potpuno legalno. Uzivajte !
jako dobra stranica! evo, bas sam skinuo one najteze, super su koncipirane, nije ko na nekim sajtovima 90% prazno vec popunjeno podosta ali puno logickih zamki...
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 11:54   #76
Smile

U teskim sudokuima kad se vise nista ne moze mora krenit od neke pretpostavke tipa imas red di su dva polja prazna i fale ti br 1 i 2 i jednostavno pretpostavis jednog na jedno misto a drugog na drugo i tako krenes dalje...jel to tako ide????ili UVIK postoji nacin bez pretpostavke?!
mane1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 07:20   #77
Quote:
mane1604 kaže: Pogledaj post
U teskim sudokuima kad se vise nista ne moze mora krenit od neke pretpostavke tipa imas red di su dva polja prazna i fale ti br 1 i 2 i jednostavno pretpostavis jednog na jedno misto a drugog na drugo i tako krenes dalje...jel to tako ide????ili UVIK postoji nacin bez pretpostavke?!
Svi Sudokui bi se trebali moći riješiti isključivo logički, bez pretpostavki.

Ukoliko ne možeš nikako dalje bez da nešto pretpostaviš gotovo sigurno nisi uočila nešto (ili Sudoku nema jedinstveno rješenje).
Tehnika tj. motiva je jako puno i lako je moguće nešto ne uočiti kad je riječ o težim Sudokuima. Evo ti 2 stranice sa raznim tehnikama, a ima ih i još po netu: http://www.palmsudoku.com/pages/techniques-overview.php , http://www.sudokusnake.com/techniques.php

Naravno da ti ponekad možeš nešto pretpostaviti i sitno to napisati u kućicu i onda vidjeti hoće li te to dovesti do kontradikcije, ali ukoliko te ne odvede nikud i javi se potreba za novim pretpostavkama znači da si zaglibila.
Nikako ne preporučujem više od 1 pretpostavke istodobno - gotovo sigurno ćeš negdje pogriješiti.

Osobno znam ponekad pokušati sa pretpostavkom kad mi ništa drugo ne pada na pamet i ponekad pomogne, ali ukoliko vidim da to ne vodi nikud znači da nisam još otkrio neke stvari. Iz iskustva, kada mi pretpostavka pomogne, to obično bude vrlo brzo, dakle max. 5-6 brojeva od onog prvog pretpostavljenog (tako da najčešće pretpostavku i ono što iz nje slijedi zamislim u glavi, niti ne pišem). Ako vidim da ne pomaže bacam se na razmišljanje jer je očito da nisam otkrio sve što se logički otkriti moglo.

Zadnje uređivanje a-a Ja Ne Trebam Nikoga : 20.07.2010. at 07:58. Reason: dodan još 1 link
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 10:29   #78
Obožavam (love-love-love) sudoku! Najčešće ju igram na web stranici websudoku.com, razinu hard. Evil sam pokušavala, ali najčešće zapnem. Na ovoj stranici mi fali što nemaju neke Tips kada čovjek zapne na rubu je bijesa i ludila.

U birtiji, na kavi, znam uzeti neku novinu (Jutarnji, Večernji, 24sata) pa rješavam sudoku.
Često uz sudoku bude i još koja japanska mozgalica, kakuro, takegaki i sl. Kakauro mi je jako intrigantna, ali mi se najčešće dogodi da ne upišem niti jedan broj, jer se izgubim u kombinacijama.
Jučer sam na kiosku našla knjižicu "Japanske mozgalice" (19,90 kn) u kojoj imaju upute za rješavanje različitih igrica, među njima i kakuro pa sam ju prvi put riješila do kraja! Jeeej!
Mitsuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 19:30   #79
ne znam zašto je ovaj topic zamro, samo par stranica u 5 godina ccc
hajde da ga malo pokrenemo! jel čuo netko za http://www.speedsudoku.com/? ima nas 2 iz Hrvatske i jako malo iz susjednih zemalja što je bezveze pa pozivam sve da se pridruže! inače sam navučen na sudoku već par godina i uglavnom rješavam na iphone-u i teško mi je rješavati na papiru zbog pencilmarksa, samo na plaži kad ne nosim mobitel
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 17:35   #80
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Je li tko rješavao ovo?
Ja dosad nisam naletio na ništa teže.
Meni ovaj s dijagonalama samo olakšava problem. Ojačava sistem eliminacije.
Shadow807 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.