Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2014., 00:48   #261
Imam još 2 teksta. Pa ko može,nek pomogne. Važno mi je.

Ljubav

Ljubav nije samo emocija. Ljubav je pozitivna sila, povod za sve pozitivno. S druge strane, nedostatak ljubavi je povod za sve negativno, za svu bol i patnju u svijetu, za svaki grijeh. Ljubav je toliko jednostavna i moćna da je razum ne može pojmiti.
Ljubav nije samo nešto što osjećamo. Ona je puno više od toga. Ona nas inspirira da pomičemo granice mogućeg, da kreiramo nove vrijednosti. Ako nekome želite pružiti najuzvišeniju ljubav , najprije morate vidjeti dalje od te osobe. Ljubav rađa mnoge vrline: strast, optimizam, nadu, ljubaznost, velikodušnost, radost,...
Voli, ali iskreno! I sve će ti ostale vrline pasti same u krilo.


Život

Život je jedan nedosanjani san i u tome se krije njegova ljepota. Predstavlja veličanstvenu ljepotu i treba ga cijeniti jer je dragocijen, jer je jedan. Život je vječita borba. Nema tog uputstva koje bi naš život učinio savršenim. Svako cijeni život na svoj način. Svako drugačije vrednuje stvari u životu. Ljude različite sitnice čine sretnim. Život je onakav kakvim ga mi napravimo,mi ga stvaramo, mi mu dajemo smisao. On nam donosi i ružne i lijepe trenutke. Doživljavamo razočarenja, bivamo povrijeđeni ali nas pomisao na sve ljepote koje nas okružuju, na sve ljude koje volimo, stvari koje nas čine sretnima i shvatimo da je život lijep. Lično smatram da treba proživjeti svaki tenutak kao da nam je posljednji jer će jedan zasita biti. Život je vrhunska umjetnost ako je pun sreće i ljepote.

Hvala unaprijed..
Milii is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 10:18   #262
Može neko provjeriti je li uredu prevod od prethodno napisanih tekstova,PLEASE..

Life is one unfulfilled dream and in that lies its beauty. Represents the majestic beauty and should appreciate it because it is precious because it is one. Life is an eternal struggle. No such instructions that make our lives did perfect. Everyone appreciates life in their own way. Any other valued things in life. People of different little things make you happy. Life is what we make it, we create it, we give it meaning. He brings us the ugly and beautiful moments. We experience disappointments, but we are being hurt us think of all the beauty that surrounds us, to all the people we love, the things that make us happy and realize that life is beautiful. I personally think that we should live any moment as if it were the last one because it will be sew. Life is great art if it is full of happiness and beauty.


Love is not just an emotion.
Love is a positive force, the reason for all positive.
However, the lack of love is the reason for all the negative, for all the pain and suffering in the world, for every sin.
Love is so simple and powerful that the mind can not comprehend.
Love is not just something you feel. It is more than that.
It inspires us to pushing the limits of the possible, to create new value.
If you want someone to provide most exalted love, you first need to see beyond the person.
Love brings forth many virtues: passion, opimize, hope, joy, generosity, kindness. .
You love but honestly and all the these virtues alone will fall in your lap.
Milii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 13:20   #263
Esej politologija na engleskom

Pozdrav svima

Trebam napisati esej na engleskom jeziku o ovoj temi "“The Balkans is primarily a fantasy. It exists primarily in our
imagination, not in reality”. Do you agree or disagree? Explain why.":

Esej bi trebao imati 2500-max.3000 rijeci.

Tko bi mi mogao pomoci?
ivanjuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 13:30   #264
Quote:
ivanjuri kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Trebam napisati esej na engleskom jeziku o ovoj temi "“The Balkans is primarily a fantasy. It exists primarily in our
imagination, not in reality”. Do you agree or disagree? Explain why.":

Esej bi trebao imati 2500-max.3000 rijeci.

Tko bi mi mogao pomoci?
" There is seriously no need to start a new thread while there are already plenty of them with the same subject. "

To neka bude početak.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 13:52   #265
To za Jovića? Frende, bar je za ovu temu lagano naći literaturu. Ak se ne varam, već si barem treća godina.
Imaš knjigu Imaginarni Balkan Marije Todorove i The Balkans: A Short History Marka Mazowera, to nek ti bude za početak, na Hrčku upišeš Balkan i izbaci ti mali milijun tekstova...
A i ne moraš pisat na engleskom ako ti je problem, ako se dobro sjećam.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 18:58   #266
Poanta je u tome da mi ne možemo pomoći u pisanju eseja od 2500 riječi, pogotovo ako se u eseju traži da se izrazi vlastito mišljenje. Ako autor teme hoće konkretniju pomoć i savjete neka napiše svoje stavove i mišljenje te u čemu je problem pisanja dotičnog eseja.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 19:07   #267
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
To za Jovića?
A i ne moraš pisat na engleskom ako ti je problem, ako se dobro sjećam.
Tocno.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 20:21   #268
Quote:
CherryLie kaže: Pogledaj post
" There is seriously no need to start a new thread while there are already plenty of them with the same subject. "

To neka bude početak.
Agreed

A ako hoćeš više od pokojeg savjeta, odi na Tržnicu pa barem plati za svoju lijenost.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:33   #269
Ima neki izraz za 'zvrcnem te', u smislu nazvat nakratko na mobitel?
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 23:29   #270
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Ima neki izraz za 'zvrcnem te', u smislu nazvat nakratko na mobitel?
Buzz ? to mi nekako zvuči odgovarajuće.(Give a buzz.)
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 00:16   #271
Da, buzz ili to ring someone/to give a ring; "I'll ring you in a bit" "I'll give you a ring in a bit"
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 16:52   #272
tnx
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 21:12   #273
Ima li koja riječ koja može zamijeniti 'baš/upravo' u prijevodu ove rečenice na engleski: 'Od svih ljudi tamo izabrala je baš mene.' ? Na sestrinskom threadu smo to preveli kao Out of all the people there, she picked out just me., ima možda neki bolji prijevod?

I kako bi se na engleskom reklo Od viška glava ne boli?
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 02:35   #274
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Ima li koja riječ koja može zamijeniti 'baš/upravo' u prijevodu ove rečenice na engleski: 'Od svih ljudi tamo izabrala je baš mene.' ? Na sestrinskom threadu smo to preveli kao Out of all the people there, she picked out just me., ima možda neki bolji prijevod?
Mislim da bi izvorni govornici jednostavno rekli Out of all the people there, she picked out me., da je značenje i isticanje sasvim jasno i bez "just".

Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
I kako bi se na engleskom reklo Od viška glava ne boli?
You can't have too much of a good thing? Iako čini se da se to često koristi i u suprotnom značenju.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 06:31   #275
Ja bih rekla "Better safe than sorry", čini mi se da puno više paše. Makar se inače koristi kao da je bolje pazit se nego se razboljet recimo, ne vidim zašto se ne bi u nekom ovakvom kontekstu. Ispravite me ako griješim.

Ovo što si ti rekla je uglavnom u negativnom značenju.

"Hey, isn't that too much milk in your cereal?"
"Better safe, than sorry."
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 09:47   #276
tnx
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 17:31   #277
Pitanje:

Učim Present Perfect za test i gledam jedan primjer u bilježnici koji me pomalo zbunjuje. Ja mislim da je to krivo riješeno u školi ili što već..
Dakle, primjer ide ovako:

John had already bought the tickets where his friends (i sad): cancelled his seat.
Ovaj "cancelled" Što ne bi trebalo ići had cancelled (prije njegove kupnje oni su otkazali, mislim na odnos Present Perfecta i Past Perfecta). Može pomoć? Što je točno?

Hvala.
Boy A is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 18:17   #278
ne bi, zato što to drugo vrijeme nije present perfect.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 21:31   #279
jel postoji neka caka kako mogu dobiti 4 ili 5 iz eseja a da mi gramatika nije jaca strana?
vin96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 21:44   #280
postoji caka da naučiš gramatiku mislim da je ta najbolja, haha.

ne znam, koristi vremena koja znaš i fraze za koje znaš da si siguran/na da su točne.. i pripremit se za esej, doma pripremiti teme i pitat nekoga tko zna da ti ispravi gramatičke greške..
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.