Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: sviđaju li ti se pjegice?
da 176 51.76%
ne 164 48.24%
Glasovatelji: 340. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2013., 10:54   #3181
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Cure, jeste li možda probale ovaj AHA serum od Mad Hippiea?
Nekako me privlači, ali me je strah da je prejak. Čekam da mi napišu koliki je postotak AHA kiselina.
Koristila sam inače proizvode od Mad hippia i bila jako zadovoljna, pogotovo sa c serumom. I htjela sam naručit i ovaj, ali ga nisam naručila baš zbog toga što ne vidim postotak kiselina i umjesto ovog seruma odlučila sam se naručit kremu od Derma E (sa iherba), evenly radiant overnight peel jer je više od duplo jeftinija i ima 5%aha, s tim da su im kiseline u prva tri sastojka. Krema je odlična, lagana, gelasta, a opet dovoljno hidratantna za jednu aha kremicu.
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 11:20   #3182
livy, to je ova kremica? i nije te previše isušila? A kakvu kožu inače imaš?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 11:45   #3183
Quote:
livy kaže: Pogledaj post
Koristila sam inače proizvode od Mad hippia i bila jako zadovoljna, pogotovo sa c serumom. I htjela sam naručit i ovaj, ali ga nisam naručila baš zbog toga što ne vidim postotak kiselina i umjesto ovog seruma odlučila sam se naručit kremu od Derma E (sa iherba), evenly radiant overnight peel jer je više od duplo jeftinija i ima 5%aha, s tim da su im kiseline u prva tri sastojka. Krema je odlična, lagana, gelasta, a opet dovoljno hidratantna za jednu aha kremicu.
Evo njihovog odgovora o % AHA kiselina:
It is 10% total - 7% glycolic acid and 3% lactic acid.

10% is the maximum allowed for over the counter products in the US. We still formulate the product to be gentle on the skin though. It is around a 5-7 day exfoliation process meaning most people will not experience any irritation
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 12:20   #3184
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
livy, to je ova kremica? i nije te previše isušila? A kakvu kožu inače imaš?
To je ta. Kupila na blef jer mi se svidio postotak kiselina, sastav i to što navode da je ph 3, što znači i da kiseline funkcioniraju. Poslije sam vidjela da je i na beautipediji dobila ocjenu the best. I stvarno je izvrsna. Moja koža ti je zrela, normalna do suha. I uobičajeno je koristim na večer. Obično poslije aha nakon što ostoji stavim nekakvu hidratantnu kremu, ali s ovom nema potrebe i lice mi ujutro nije zategnuto, ni sparušeno.

Anab 789 i pretpostvljala sam da će imat više kiselina. Ne znam koliko godina imaš, jesi li već upotrebljavala kiseline i za što ih trebaš, ali meni ni 10% nije predstavljalo problem. Možda ti je ipak bolje startat sa ovako manjim postotkom.
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 12:22   #3185
prodano
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 12:33   #3186
Javi dojmove. Nadam se da će ti bit dobra!!!!!
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 12:40   #3187
Quote:
livy kaže: Pogledaj post

Anab 789 i pretpostvljala sam da će imat više kiselina. Ne znam koliko godina imaš, jesi li već upotrebljavala kiseline i za što ih trebaš, ali meni ni 10% nije predstavljalo problem. Možda ti je ipak bolje startat sa ovako manjim postotkom.
Treba mi za pigmentacijske fleke. Prije 4 godine išla sam na tretmane kod dermatologa i nakon nekoliko tretmana to se je lijepo izblijedilo (T-zona, nad usnica) i tamo ih više nemam. Sad su se sitne fleke pojavile na obrazima (prema ušima).
Ne ide mi se više kod dermatologa jer je to 100 kn troška samo na prijevozu,ali najproblematičnije mi se je dogovorit unaprijed za 5 tretmana jer nikad neznam raspored na poslu.
Inače sam prešla tridesetu, imam mješovitu košu, osjetljivu, sklonu dehidriranju. Mislim da mi je dermatologica radila s 40% AHA, ali je držala možda max 10 minuta. Znam da mi ona URIAGE krema s AHA nije pomogla ništa, a čini mi se da ima oko 10% AHA.
Hvala puno na pomoći. Probat ću naručit taj serum, ne čini mi se jak.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 13:29   #3188
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
jelda?
mene je sapun odusevio, toliko jeftina stvar koja traje citavu vjecnost a ima mrak rezultate
je stvarno je odlican, cak ne isusuje jako
sad ne znam bi li narucila taj sapun ili neki drugi,. prije par godina sam naletila na odlicne recenzije za jedan japanski sapun sa kojicnom, ali nitko nije slao u lijepu nasu. moram sada vidjeti kako stoje stvari.

Quote:
novabbb kaže: Pogledaj post
seller je lumiereproducts
hvala

Quote:
lida kaže: Pogledaj post
Koka gdje ti kupuješ mliječnu?
Može neka slika tog sapuna koji koristite, na ebayu ima svakakvih...
zadnji put sam je uzela sa bulka. dosta je jaca od mlijecne sa aromantica.

Quote:
elly kaže: Pogledaj post
weeeeeedding, koji seller?
koka, diy tonik za izbjeljivanje? Jel' to onaj s niacinamidom ili...?

tonik za izbjeljivanje osim niacinamida ima jos ponesto. napisat cu ga na onom diy topicu.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 13:30   #3189
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
tonik za izbjeljivanje osim niacinamida ima jos ponesto. napisat cu ga na onom diy topicu.
thnx
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 17:54   #3190
Dajte link za taj sapun, ja tražim onog selera ali ga nema.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 19:23   #3191
Ja sam napravila kremu sa 15% mlijecne i stoki mi u frizideru, nemam ju hrabrosti staviti na lice... ( tuka sam, znam)
Namazala sam ruke s njom prije spavanja i ujutro su mi bile nevjerovatno mekane i glatke, nije me nista peckalo.
Sad se jos moram odvaziti stavit i na lice!
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 19:35   #3192
ja sam nakon tretmana kod dermatologinje (prošle godine sam išla na kiseline zbog ožiljaka i mrlja od akni) ali sam u ljeto dobila strašno puno pigmentacijskih mrlja (unatoč tome što sam koristila zaštitni faktor)

sad - em imam akne, em i dalje imam ožiljke i mrljice em još dobila i pigmentacijske mrlje, pravo veselje.
mrzimžohareee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 23:05   #3193
Quote:
lida kaže: Pogledaj post
Ja sam napravila kremu sa 15% mlijecne i stoki mi u frizideru, nemam ju hrabrosti staviti na lice... ( tuka sam, znam)
Namazala sam ruke s njom prije spavanja i ujutro su mi bile nevjerovatno mekane i glatke, nije me nista peckalo.
Sad se jos moram odvaziti stavit i na lice!
Ja sam je stavljala tjedan dana i mogu ti reći da sam se malo isprhutala i sad stavljam 7 % losion kojeg sam napravila i jako sam zadovoljna. 15 % ću stavljati povremeno.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 20:36   #3194
aaaaaa izgori i ja

danas mi stigla mliječna sa bulka. jedva sam dočekala nakon cca mjesec dana. smiksala 20%, držala 10ak minuta. mogla sam i duže, ali ono... neću za prvi puta

kada sam skinula, imala što i vidjeti, na obje strane između nosa i usana koža pobjelila i otpade. dalje sve normalno, nikakve veće reakcije osim blagog peckanja. brže namazala bepanthen i čekam, iako bi najradje plakala.

samo se nadam da ću moći prekriti sutra za posao, inaće pišem GO
Diamond2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 22:11   #3195
kako mislis otpala koza?
napuhnuli se mjehurici, kao kad se opeces ili sto?

mazi debelo bepanthen i sutra samo lagano stavi puder u prahu. te opekotine (ako o njima pricamo) su povrsinske i brzo zacjeljuju.


cure dajte kod prvog koristenja mlijecnu drzite kratko (max 5 minuta), lakse je u prvih 7 dana napraviti tretman 2x nego se opeci, pogotovo kad ne znate kako ce koza reagirati.
i jako je bitno dobro neutralizirati kiselinu!

meni je uvijek najvise reagirala brada
i to sto sam vise tretmana napravila (tanja koza) jace sam reagirala.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 23:00   #3196
yes. kada sam neutralizirala. tek je onda koža na djelovima posvjetlila i samo otpala. sad vidim da počinjem tamniti po obrazima, kao velike fleke od sunca da sam dobila. šta to sad znači? jel i vama tako
Diamond2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 07:25   #3197
ja sam zadnji put drzala malo duze pa sam se sva zacrvenila. prodje za par dana, ne brini :hug:

prvi put sam spalila malo kozu na bradi i kod nosa, tako kako ti kazes, napravio se mhehuric i koza je otpala. isto prodje za par dana
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 11:26   #3198
To na obrazima tamno su ti kraste, nemoj to ni slucajno trgat noktima jer ces si napraviti oziljke. Samo ce to otpast i guliti se mic po mic. Ispod ti je nova mlada koza i budi oprezna sa uv zrakama ,spf ujutro obavezno!!!!
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 12:25   #3199
Ja sam dva puta stavljala mlijecnu s aromantica. Prvi put 20%, drzala oko 10 ak min i to mi je bilo puno jer me jako peklo poslije. Na obraz sam dobila malu smedu kresticu koja je otpala nakon 2-3 dana. Problem mi je bila neka alergija na licu koja se razvila nakon drugog dana, lice mi je bilo kao brus papir, popila par tbl antihistaminika i proslo, mislim da mi je bilo od prasine. Drugi put stavila 30% nakon 7 dana, drzala 5 min, poslije je lice bilo jako crveno pa sam namazala cicaplastom od lrp, sve se smirilo nakon 1h, i dobila opet malu smedu krasticu na obrazu, sada nemam alergiju, lice je dobro nakon drugog dana. Opet za vikend ide furenje...

Kad je dobro napraviti piling, nakon koliko dana i kakav piling?
kanela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 12:29   #3200
i mene zanima peeling. ja sam se onako rukama istrljala nakon dva dana i sve je bilo puno bijelih mrvica. i dalje stavljam 25% ne usudim se veci postotak.
jel bolje staviti manji i drzati dulje ili veci postotak pa drzati krace? sta daje bolje rezultate?
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.