Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2009., 12:43   #21
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
možda i citroeni uskoro ulove potpuno savršenstvo pa se okanimo malo švaba i japanaca, teško budu uspjeli no svakom treba dat priliku i ne podcjenjivat.
C5 je stvarno lijep komad lima s puno igracaka, stoga me uistinu zanima objektivni nadolazeci review Passat Vs C5 , sto se tice voznje, pouzdanosti, cijena servisa i opcenito zadovoljstva automobilom.

Da je lijep, je. Da je udoban, je. Ostalo....saznat cemo,valjda....
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Old 24.06.2009., 16:20   #22
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
zigy, jel ovaj tvoj ima hidraulični ovjes ili klasični?
ima hidraulicni ovjes.
zigy1 is offline  
Old 24.06.2009., 16:28   #23
Quote:
zigy1 kaže: Pogledaj post
rijeseno je, uzeo sam automatika.
prije 20 min je uplacena kapara od 4000 kn za:
Citroen C5 Exclusive 2.0 HDI BVA
+ metalic thorium gris
+ naplatci od lake legure 18''
+ paket senzor II
sto u konacnici izadje 204.550,01 kn.
sad cemo vidjeti kolko je bolji ili losiji od Passata 2.0 tdi DSG Highline.
Passat postaje moje vlasnistvo jer ga otkupljujem od leasing kuce po povoljnoj cijeni, tak da cu realno moci vidjeti kolko je njemacka tehnologija naprednija od francuske ili obrnuto.

Pozdrav svima,

Hvala na savjetima.
Za 205 000kn? Poprilično jeftino mogu reć u usporedbi s konkurencijom i dosta jeftinije nego što kažu brojke na službenim stranicama citroena. Uslikaj ga kad ga budeš dobio i sretno s njim! Poz
Hildegard is offline  
Old 25.06.2009., 22:25   #24
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Za 205 000kn? Poprilično jeftino mogu reć u usporedbi s konkurencijom i dosta jeftinije nego što kažu brojke na službenim stranicama citroena. Uslikaj ga kad ga budeš dobio i sretno s njim! Poz
to je ogranicena serija proizvodnja 2009. povucena sa centralnog skladista u belgiji.
svaki citroenov salon u hr je uzeo par komada. po prici iz citroena auti su bili namjenjeni za njemacko trziste.
auto bi s ovom opremom po redovnoj cijeni kod nas dosao oko 260.000,00kn.
zigy1 is offline  
Old 25.06.2009., 22:29   #25
Quote:
zigy1 kaže: Pogledaj post
to je ogranicena serija proizvodnja 2009. povucena sa centralnog skladista u belgiji.
svaki citroenov salon u hr je uzeo par komada. po prici iz citroena auti su bili namjenjeni za njemacko trziste.
auto bi s ovom opremom po redovnoj cijeni kod nas dosao oko 260.000,00kn.
To se zove pala ti sikira u med!!!
Hildegard is offline  
Old 25.06.2009., 23:17   #26
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
C5 je stvarno lijep komad lima s puno igracaka, stoga me uistinu zanima objektivni nadolazeci review Passat Vs C5 , sto se tice voznje, pouzdanosti, cijena servisa i opcenito zadovoljstva automobilom.

Da je lijep, je. Da je udoban, je. Ostalo....saznat cemo,valjda....
Ja se nebi dvoumio ni sekunde uzeo bi C5.
to sam ja is offline  
Old 26.06.2009., 19:20   #27
Evo bio sam u Automehanici. Nema vise exclusive paketa s automatikom, ima jos jedan sa confort paketom, sivi cini mi se. Malo sam probao automatik po parkingu jer auto nije bio registriran i cini se prilicno uglađenim. Brzina promjene u rucnom modu je dobra, nije najbrzi ali daleko je od sporijih automatika.
Nadalje koga zanima u Autopartneru je maratonski test bas ovakvog C5 kakav je zigi narucio.
Pugsley Adams is offline  
Old 30.06.2009., 09:29   #28
Quote:
Pugsley Adams kaže: Pogledaj post
Evo bio sam u Automehanici. Nema vise exclusive paketa s automatikom, ima jos jedan sa confort paketom, sivi cini mi se. Malo sam probao automatik po parkingu jer auto nije bio registriran i cini se prilicno uglađenim. Brzina promjene u rucnom modu je dobra, nije najbrzi ali daleko je od sporijih automatika.
Nadalje koga zanima u Autopartneru je maratonski test bas ovakvog C5 kakav je zigi narucio.

probaj u cib commercu, oni su imali jedan plavi exclusive sa rucnim mjenjacem i 18'' felgama i crni automatik sa 17'' felgama.
pretpostavljam da ih jos imaju jer mi je prodavac danas poslao mail da mi za sva pitanja stoje na raspolaganju
zigy1 is offline  
Old 23.07.2009., 22:07   #29
ako ima tko zainteresiran za auto prepustam mu rezervaciju, ostavljena je kapara od 4000 kn.
auto je spreman za isporuku odmah za 204.000,00kn.
da napomenem da ih vise nema na legeru za tu cijenu.
ipak nije vrijeme za kupovinu novog auta, nitko nikome ne placa, pola firmi blokirano isto kao i moja , teska vremena stigla.
izgleda da ipak nije vrijeme za novi auto!
zigy1 is offline  
Old 23.07.2009., 22:20   #30
Šteta.
Banderas-Sedmica is offline  
Old 23.07.2009., 22:52   #31
Quote:
zigy1 kaže: Pogledaj post
ako ima tko zainteresiran za auto prepustam mu rezervaciju, ostavljena je kapara od 4000 kn.
auto je spreman za isporuku odmah za 204.000,00kn.
da napomenem da ih vise nema na legeru za tu cijenu.
ipak nije vrijeme za kupovinu novog auta, nitko nikome ne placa, pola firmi blokirano isto kao i moja , teska vremena stigla.
izgleda da ipak nije vrijeme za novi auto!
A jebiga, i ja sam se odlucio pricekati neka stabilnija vremena.
Pugsley Adams is offline  
Old 24.07.2009., 10:07   #32
A šta čekate PDV na 25% i nove trošarine na aute!!!???
freelancer is offline  
Old 24.07.2009., 10:22   #33
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
A šta čekate PDV na 25% i nove trošarine na aute!!!???
To će biti najmanji problem...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 24.07.2009., 10:41   #34
Nadam se!
freelancer is offline  
Old 24.07.2009., 11:01   #35
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Nadam se!

Bojim se da me nisi dobro razumio
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 24.07.2009., 11:02   #36
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Bojim se da me nisi dobro razumio


Baš gledam .
Brazil is offline  
Old 24.07.2009., 11:12   #37
Kako god...
freelancer is offline  
Old 06.11.2009., 20:04   #38
Ja kupio u 3. mjesecu C5 Confort, 2.0 HDI automatik, hidro ovjes.

Dosad sam prešao 40000 Km i moram reć' da me, iako sam cijeli život na Citru (BX, Xantia...) ovo oduševilo.

Cijena u Ivančić auto kući u ST bila je 209000 Kn (17" felge, confort oprema, metalik siva boja...).

Uzeo sam leasing na godinu dana i 30% pologa pa će doć' relativno povoljno na kraju.

Inače puna cijena je bila 239000 Kn.

Ako koga zanima nešto više, samo pitajte.

Jedna od mana je da se na zaslonu, kad se auto parkira na bočnom nagibu (znači lijeva ili desna strana auta budu više od suprotne strane), i to samo ako je nagib veći, upali poruka upozorenja da se pogleda razina ulja. nakon šta ostavite auto sat vrtemena na ravnom ugašen to se poništi i nema frke.

Ipak se rijetko tako parkira s ovim autom, al' eto da se zna.

Od svih grešaka, jučer mi izgorila žaruljica kratkog lijevog fara (H7).

Savjet svima koji imaju ovaj auto "na firmu"- umetak u rezervni kotač u gepeku može se reorganizirati i presložiti tako da u njega stane mali PP aparat (obvezni dio opreme za službena vozila) od 1kg. ja u rezervnom kotaču također (ukrug oko alata i dizalice) držim i ronilački pojas s utezima, da ga ne moram stalno nosit gore-dolje u kuću i iz kuće


Uglavnom, nakon kratkog vremena i dosta kilometara, opet bih ga kupio bez imalo razmišljanja. Usporedba s drugim markama auta (gledao sam Hondu Acord, Toyotu Avensis, Passat, Opel Insigniu, svašta nešto) je bespredmetna i to isključivo zbog ovjesa i mjenjača.

Ipak je ovo auto koje se kupuje za duge vožnje, nije gradska igračka.

Sve u svemu, između onog gore odlučio sam se na C5 i nisam pogriješio..
__________________
Samo se ludjaci nadaju.

Ostali rade...
amiklic1 is offline  
Old 06.11.2009., 21:44   #39
ja razmišljam kupiti isti takav zanima me koliko ti troši po gradu i na autocesti i kako ti se čini jel dosta snažan taj motor +automatika
Kokoi is offline  
Old 06.11.2009., 21:58   #40
Vidi, kod mene je karavan, znači nešto i teži od obične verzije. Snage ima dovoljno. Maksimalna brzina koju sam uhvatio je 213 KM/h iako kažu 205. Tifon i OMV gorivo (isključivo BS eurodiesel) je najbolje šta se može nać kod nas.

Potrošnja?

Na brojaču kad je bilo 9999 (trip) potrošnja je bila 8.2 litara. (prosjek za tih 9999 km koje sam napravio u 45 dana)

Vožnja većinom autocestom znači potrošnju oko 8 litara, kad si po gradu penje se na 9 do 9 i po, ovisi.

Moram napomenit da su te brojke kod mene a ja nimalo ne pazim koliko trošim jer drugi plaća to gorivo (imam ugovor s partnerima da financiraju sve troškove, a moja primanja su ista bez obzira na iznos troškova). Znači da se može ovo sve spustit za cca 0,5 - 1l ako paziš i ako ti potrošnja znači.

Recimo, išli smo Split-Sinj-Split, ja i familija, vozio sam skroz polako (do 100km/h) jer je padala jaka kiša, i potrošnja je bila (poništio sam trip prije polaska) 5 litara.

Protokomjer radi s mjerenjima na jednu sekundu, pa jasno vidiš kako potrošnja uzbrdo skoči na 27-28 litara kad ga nagaziš pošteno. Ako paziš, neće preko 17-18 litara. To je samo uzbrdo, recimo Solin-Klis.

Snage po meni ima dovoljno. Šaltanje se uopće ne osjeti, jako je meko, a općenit osjećaj je kao da si na nekom brodu. lagano ljulja (ako se nisi vozio s tim ovjesom priej prvi put će ti bit' čudno malo), al' kasnije, kako je netko napisao, svako drugo auto će ti bit kanta.

Uglavnom, svaka preporuka za to auto.

Ubrzanja 2.0 HDI s automatskim mjenjačem su takva da te na semaforima malo tko može ulovit ako ga nagaziš malo žešće. Imaš mogućnost ručnog mijenjanja pa možeš recimo ako želiš pretjecati na cesti, pomaknuti ručicu lijevo i šaltat nižu da bolje povuče. par puta sam to radio, i onda kad stigneš lagano prebaciš ručicu u auto način rada i on prebaci u vbišu i nastavljaš uživat.

Prvo sam mislio da ću stalno ručno mijenjat', ali onda skužiš da nema potrebe. ovo je fantastično.

Fora su kutna svjetla naprijed koja se pale kad zakreneš volan preko neke granice (ulice, skretanja, parkiranje...) tako da osvijetli jako dobro taj dio koji je zapravo u mrako. Preglednost iz auta je super. Automatska svjetla su blagodat danas kad za zaboraljena svjetla plaćaš kaznu. Klima je za 5...

Ma to je limuzina velike klase pa ništa ne fali. Senzor tlaka u gumama upalio mi je alarm za prednju lijevu gum,u kad je tlak pao za 0,2 bara. A ja mislio da već vozim na felgi...
__________________
Samo se ludjaci nadaju.

Ostali rade...

Zadnje uređivanje amiklic1 : 06.11.2009. at 22:06.
amiklic1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.