Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2006., 15:17   #1
Kako spojiti slike???

Moze li mi neko objasniti kako sa Adobe 7 spojim dvije slike u jednu??


Hvala
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 02:57   #2
- odaberi jednu i njoj dodaj canvasa (image>canvas size) kolko trebas i s koje strane trebas
- klikni na drugu sliku > select > all >edit >copy
- opet se vrati na prvu sliku > edit > paste
- malo narihtaj kak ti pase i onda samo layer > flatten image

eto
joop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:23   #3
Photoshop tutorials - kako napraviti fotomontažu?

Ja sam jedna početnica koja se igra sa Photoshopom pa bi vas molila ako tko zna gdje mogu naći tutorijale za fotomontažu. Treba mi objašnjenje kako da izjednačim boje. Npr. izrežem sa jedne fotke glavu i montiram na tijelo na drugoj fotki, i sad tu dolazi do razlike u boji, a ja ne znam kako izjednačiti da se ne kuži.

Oprostite na mom laičkom izražavanju, ne znam stručno objasniti
Aurora.os is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 01:27   #4
Quote:
Aurora.os kaže: Pogledaj post
Ja sam jedna početnica koja se igra sa Photoshopom pa bi vas molila ako tko zna gdje mogu naći tutorijale za fotomontažu. Treba mi objašnjenje kako da izjednačim boje. Npr. izrežem sa jedne fotke glavu i montiram na tijelo na drugoj fotki, i sad tu dolazi do razlike u boji, a ja ne znam kako izjednačiti da se ne kuži.

Oprostite na mom laičkom izražavanju, ne znam stručno objasniti
to ti je "ručni rad" sa puno selekcija i raznih alata, ali laički probaj hue/saturation, levels i color balance.
cement is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:01   #5
hvala ti puno
Aurora.os is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 23:57   #6
tutorijali za adobe FS http://www.hogarovaarka.com/forum/vi...ad1b7ad48510e2
tutorijali i forum za corel PSP www.hobi-grafika.bbgraph.com/index.htm
someone-else is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 22:24   #7
Photoshop tutorials

pozz ekipa.. ovako.. molio bih vas da mi preporucite neku dobru knjigu ili neki dobar site sto se tice turtorijala u photoshopu... zanima me obrada fotografija pa sam poceo malo vjezbati photoshop.. googlao sam ali nadjem stranice sa malo turtorijala..bilo bi fora da su turtoriali step by ste.. kako ste vi ucili raditi ? e da.. jos nesto.. jel moguce napravit npr neku skriptu koja bi mi automatski na sve slike koje zelim promijenila contrast, levels, hue i ostale parametre , a da ne moram jedu po jednu sliku mijenjat...
F.C.B. is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 22:31   #8
imash 'actionse' no od njih nemash vajde ako ih koristish za obradu fotografija jerbo svaka fotka zahtijeva svoju obradu

ja sam ucila tak da su me bacili u vatru
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 14:35   #9
Mozes postaviti actions za autolevels. Samo, to ti je vrlo riskantno jer autolevelsi nisu uvijek najprecizniji. Obradjuj rucno, kanal po kanal.
Drugo: ako nastimas levels, kontrast bi ti trebao biti OK. Hue pri obradi slika ne bi trebao koristi jer ima puno boljih alata kojima postizes preciznije rezultate (npr, curves ili selective colors).
I tako dalje...

Zadnje uređivanje minja : 09.06.2007. at 15:06.
minja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 14:49   #10
evo imas tu tutorijala: KLIK
KLIK
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 18:12   #11
hvala vam ekipa.. a sad udri po photoshopu
F.C.B. is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 19:30   #12
Najviše tutoriala imaš na stranici pixel2life.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 09:57   #13
Bilo sta za phososhop je najlakse naci na torrent-u recimo na mininova !!!!
zazoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 13:54   #14
http://www.good-tutorials.com/
__________________
-----||------------------------------------------------------------------------(RES)----
sober is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 10:50   #15
Photoshop - molim vas za pomoć

Ovako: zanima me photoshop ali samo jedan dio. I to onaj kako umetnuti sliku na neku drugu . Evo glupog primjera: hoću svoju glavu metnuti na tijelo od Julie Roberts. Znači zanima me kako izrezati dio slike u jednom layeru i onda je umetnuti u drugu sliku i podesiti sve boje itd... Molim vas za savjet..
Hvala svima
Femme Fatale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 11:27   #16
Quote:
Femme Fatale kaže: Pogledaj post
Ovako: zanima me photoshop ali samo jedan dio. I to onaj kako umetnuti sliku na neku drugu . Evo glupog primjera: hoću svoju glavu metnuti na tijelo od Julie Roberts. Znači zanima me kako izrezati dio slike u jednom layeru i onda je umetnuti u drugu sliku i podesiti sve boje itd... Molim vas za savjet..
Hvala svima
označiš dio slike koji želiš kopirati i stisneš ctrl + alt i nosiš stisnutim mišom na dio slike (ili na drugu sliku koja ti je otvorena pored ) gdje želiš kopirati. nakon toga idi na edit-transform - scale da podesiš veličinu koja ti odgovara.
za podešavanje boja ideš na image adjustment i biraš opciju koju želiš (ja najčešće koristim curves- da poštelam svjetloću slike)
foto_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 11:48   #17
Napravila sam tako kako si i rekao i dobro je. Samo ne znam npr. kako da porihtam glavu. Ona je dobre veličine ali na slici treba biti malo nagnuta a i nemrem boju dobro narihtat. Da li postoji mogućnost da npr. kliknem na tijelo te slike na koju ću staviti svoje lice i onda da moje lice poprimi tu boju, kužiš a ne da mi moja boja lica jako odskače od boje tijela.
Puno ti hvala!!
Femme Fatale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 11:58   #18
http://www.stealthdesignz.com/index2.../changingheads

evo ti 'slikovnica' jer će ti kao totalnom početniku biti jako teško za shvatiti pisane upute
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 12:06   #19
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
http://www.stealthdesignz.com/index2.../changingheads

evo ti 'slikovnica' jer će ti kao totalnom početniku biti jako teško za shvatiti pisane upute
ovo je fora, idem baš probat hvala!!
Femme Fatale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 12:12   #20
Quote:
Femme Fatale kaže: Pogledaj post
ovo je fora, idem baš probat hvala!!
je fora al treba vremena da se to nauči da ispadne realno..ak trebaš pomoć - pitaj
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.