Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2011., 16:00   #2741
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Meni je taj dogovoreni carski baš super,komotan porod,imaš taj i taj datum,dođeš i eto ti bebice
jest.. ko na frizuru
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 16:36   #2742
o.t. Meni je bilo tako i bez carskog

Mucasta znam da nekima i za veliku dipoptriju daju carski Mislim da je to donekle i stvar bolnice...
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 19:54   #2743
Francesca sad je vec kasno, sutra sam u 34 tt, moj gin je privatnik al usko suradjuje s bolnicom u kojoj ću rađati tako da ga mogu pitati ili kako?
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 20:03   #2744
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
Francesca sad je vec kasno, sutra sam u 34 tt, moj gin je privatnik al usko suradjuje s bolnicom u kojoj ću rađati tako da ga mogu pitati ili kako?
A gle, obicno se zna u kojoj bolnici se kod kojeg doktora to moze napraviti, ja osobno ne znam al da me zanima saznala bi

Pitaj ga jel bi se dao carski nekak sredit, nemas kaj izgubit, nisi ni prva ni zadnja koja ga je pitala
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 20:07   #2745
OK, da sumiramo, da li su moji IVF blizanci, plus dioptrija minus šest, plus strabizam i astigmatizam od treće godine života dovoljna indikacija za carski u petrovoj?
ivor, a u kojoj bolnici planiraš rađat?
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 20:15   #2746
jongerica , u vinogradskoj

ah pitat ću , nemam kaj izgubit
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 20:19   #2747
radije bi vaginalno i bas me ne veseli da radi ociju idem rezat kozu, misice, organe...al isto tako ne zelim ostati bez vida
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 20:51   #2748
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
OK, da sumiramo, da li su moji IVF blizanci, plus dioptrija minus šest, plus strabizam i astigmatizam od treće godine života dovoljna indikacija za carski u petrovoj?
ivor, a u kojoj bolnici planiraš rađat?
I ja nosim blizance (začeti prirodno), rodit ću u Petrovoj na carski za nekih mjeseci pol (2-3 tjedna prije termina, ako će imati dovoljno kila).
Satelit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 22:11   #2749
satelit, zašto ćeš roditi na carski? tvoja želja ili imaš neku indikaciju?
zašto klinci 2-3 tjedna prije termina nemaju dovoljno kila? jesu jednojajčani? hrani ih jedna posteljica? jesi imala kakve komplikacije u trudnoći?
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 22:47   #2750
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
satelit, zašto ćeš roditi na carski? tvoja želja ili imaš neku indikaciju?
zašto klinci 2-3 tjedna prije termina nemaju dovoljno kila? jesu jednojajčani? hrani ih jedna posteljica? jesi imala kakve komplikacije u trudnoći?
Nikad ne znas koliko će kila blizanci imati. Znat ću više u subotu na pregledu. Blizanci su stalno napredniji po tjedan dana kod mene. S 26+0 dečko je imao 1044 g, a cura 1060 g. I gin mi je rekao da je to super težina i da bi sa 37 + par dana mogli imati i do 3 kg svaki, ako nastave ovako rasti.
Dvojajčani su.

Indikacije za carski: dečko je već odavno okrenut glavicom dolje i ne miče se. A cura je onako poprečno- ukoso glavica dolje, ali često mijenja položaj. Gin mi je rekao da i ako su oboje glavicom dolje da je kod blizanaca sigurniji carski.

Glavna indikacija mi je malen broj trombocita (oko 80) pa je eventualno veće krvarenje bolje kontrolirati na carskom nego vaginalnom porodu. Zbog tih trombocita ne mogu dobiti niti epiduralnu, a niti carski spinalni, nego samo dolazi u obzir carski pod općom anestezijom.
Satelit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 00:16   #2751
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Meni je taj dogovoreni carski baš super,komotan porod,imaš taj i taj datum,dođeš i eto ti bebice
nakon dva carska mogu reć samo da ne znam što je kod carskog komotno, a ne znam bome ni zašto to neki vole nazivati porodom bez boli
nije nimalo komotno i boli u pm
rodila bih vaginalno uvijek prije nego carski
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 00:55   #2752
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nakon dva carska mogu reć samo da ne znam što je kod carskog komotno, a ne znam bome ni zašto to neki vole nazivati porodom bez boli
nije nimalo komotno i boli u pm
rodila bih vaginalno uvijek prije nego carski
Potpis (osim dijela o dva CR)
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 09:13   #2753
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nakon dva carska mogu reć samo da ne znam što je kod carskog komotno, a ne znam bome ni zašto to neki vole nazivati porodom bez boli
nije nimalo komotno i boli u pm
rodila bih vaginalno uvijek prije nego carski
Ono što meni carski čini "primamaljivim" je to što mi se čini da je dijete sigurnije. Ja sam išlao kao normalno na porod i nije uopće problem što to boli, ali dijete mi se toliko ugruvalo, bio je pun hematoma, slomljena ključna kost... završio na intezivnoj.
Mislim, da sam išla na carski, on se ne bi tako napatio, a hebiga mene će svakako boliti, kako god okreneš. . Samo,ja osobno bolje podnosim bol kad je glavni čin već obavljen, nego u samoj sitaciji kada moraš obaviti nešto bitno.

Zadnje uređivanje Newbiee : 24.10.2011. at 09:21.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 09:26   #2754
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Ono što meni "carski" čini primamaljivim je to što mi se čini da je dijete sigurnije. Ja sam išlao kao normalno na porod i nije uopće problem što to boli, ali dijete mi se toliko ugruvalo, bio je pun hematoma, slomljena ključna kost... završio na intezivnoj.
Mislim, da sam išla na carski, on se ne bi tako napatio, a hebiga mene će svakako boliti, kako god okreneš. . Samo,ja osobno bolje podnosim bol kad je glavni čin već obavljen, nego u samoj sitaciji kada moraš obaviti nešto bitno.
Istina,a poslije si na injekcijama voltarena a za bol od epiziotomije možeš dobiti samo Lekadol
Kod vaginalnog se namučiš s tim bolovima satima pa kada te dr.ide pregledavati da vidi koliko si otvorena,e to je nešto strašno bolno I onda još rana od epi.,prvih par dana baš boli i samo na suprotnom boku biti,ne možeš sjediti

I moj je imao hematom i sav bio jadan izmučen
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:17   #2755
Quote:
Satelit kaže: Pogledaj post
Nikad ne znas koliko će kila blizanci imati. Znat ću više u subotu na pregledu. Blizanci su stalno napredniji po tjedan dana kod mene. S 26+0 dečko je imao 1044 g, a cura 1060 g. I gin mi je rekao da je to super težina i da bi sa 37 + par dana mogli imati i do 3 kg svaki, ako nastave ovako rasti.
Dvojajčani su.

Indikacije za carski: dečko je već odavno okrenut glavicom dolje i ne miče se. A cura je onako poprečno- ukoso glavica dolje, ali često mijenja položaj. Gin mi je rekao da i ako su oboje glavicom dolje da je kod blizanaca sigurniji carski.

Glavna indikacija mi je malen broj trombocita (oko 80) pa je eventualno veće krvarenje bolje kontrolirati na carskom nego vaginalnom porodu. Zbog tih trombocita ne mogu dobiti niti epiduralnu, a niti carski spinalni, nego samo dolazi u obzir carski pod općom anestezijom.
i moji su napredniji od prvog dana. s 24+3 su imali jedan 820g, drugi 840g. tu su negdje s tvojima, računam da bi sad mogli imati oko kile. jedan je okrenut glavom prema dolje (prvi), drugi je okrenut na zadak i taj položaj drže već mjesecima, usudila bih se reći. jedan doktor mi je rekao da čak i ako je drugi okrenut na zadak, da bi me on porodio vaginalno jer kao, kad jedan izađe, drugog okreneš kak ti paše
što se pak krvne slike tiče, meni su eritrociti i hemoglobin dosta nisko, zato već od 16 tt pijem dodatno željezo.
ma joj, valjda je to sve dovoljna idnikacija za carski

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nakon dva carska mogu reć samo da ne znam što je kod carskog komotno, a ne znam bome ni zašto to neki vole nazivati porodom bez boli
nije nimalo komotno i boli u pm
rodila bih vaginalno uvijek prije nego carski
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
Potpis (osim dijela o dva CR)
mislim da bi usporedbe bile OK da svaka od vas ima iza sebe i carski i vaginalni, ali ovako
meni je jasno da i rana na trbuhu boli. ali vjerujem da ću se s njom lakše nositi nego s ranom od pice do anusa.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:21   #2756
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post


mislim da bi usporedbe bile OK da svaka od vas ima iza sebe i carski i vaginalni, ali ovako
meni je jasno da i rana na trbuhu boli. ali vjerujem da ću se s njom lakše nositi nego s ranom od pice do anusa.

meni je carski i psihološki više prihvatljiv. a bol kao bol. imala sam u životu užasnih vrsta boli...pa radije bih to nego vaginalni porod.
Neocortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:44   #2757
ma baš sam jučer pisala dolje na našoj temi - kad bi imala garanciju da će porod ići glatko, brzo, da neću popucat i da me neće rezat, možda bi i razmislila o vaginalnom porodu.
ali kad čitam iskustva s poroda - gelovi (od kojih pola žena povraća), dripovi (koji navodno bole za poludit), prokidanje vodenjaka (koje nebi trebalo biti bolno, ali može biti), pucanje, rezanje, šivanje (najčešće kad se već sve ohladi, pa boli kao sam porod), pa par dana poslije svaki odlazak na wc kao porod u malom .... rađe neka me boli rana na trbuhu
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:25   #2758
moja sisterica je prošla 18 sati (za nju) uzasnih bolova i na kraju zavrsila na carskom. bebica joj je stiskala sakralnu kost i nije pravo ušla u porođajni kanal.
šav se kasnije ognjojio i dobra dva tjedna joj je trebalo da dođe sebi i da se može u potpunosti sama brinuti o bebi. kaže da bi išla na vaginalni ako bi se opet porađala.
znam da joj je babica na kraju rekla da ni ti porođajni bolovi nisu uzalud, u stilu da je porod uz trudove povoljniji za dojenje..sve to ima svoje.

razmijem cure s dvojčekima, da je opasnost od komplikacija veća nego kad se jedno dijete rađa vaginalno..mada znam dosta žena koje su blizance rodile vaginalno - no radilo se o drugorotkama..

@jongerica - povraćanje je normalni proces..jer se tako čisti tijelo..isto tako i probava. ja sam povratila i bez analgetika i tome slično..ali to zaista nije bed.

mislim da se ne trebate strašiti ružnim pričama nakon vaginalnog poroda, ima i puno lijepih i pozitivnih..ali padaju u sjenu. ne završi ni svaka s rezom do guzice, niti je porođajni bol toliki bauk. posebno glede boli je bitna koncentracija i sabranost. ako se ispostavi u toku poroda neka prepreka za vaginalni, dobit ćete carski..
ja znam da su u strahu velike oči..

@dogovoreni carski - zasto se ne ide na carski kad zena dobije prvi trud, tj. kad porod tek počne..mislim, zasto tri tjedna prije kao što neke ovdje opisuju? razumila bih da se radi o ženama koje primaju heparin i zbog toga planirano moraju prekinuti takvu medikaciju..pogotovo kod duplića svaka grama špekića je potrebna..jer se oni obično rode ispod 2500g, ali naravno i zbog razvoja pluća..blabla..
na stranu da je doktoru radnije napraviti carski u ponedjeljak ujutro nego u subotu u neko doba noći
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 24.10.2011. at 11:48.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:55   #2759
zoro, naravno da se svaki carski može zakomplicirat, kako u vrijeme trajanja, tako i naknadno. ali imam dojam da je broj komplikacija manji nego kod vaginalnih poroda. plus, manje je stresan za mame i bebe.
ideja da me prvo muče s trudovima i pokušajem vaginalnog poroda, pa se u zadnji tren odluče za carski mi je najgora moguća.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:57   #2760
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
zoro, naravno da se svaki carski može zakomplicirat, kako u vrijeme trajanja, tako i naknadno. ali imam dojam da je broj komplikacija manji nego kod vaginalnih poroda. plus, manje je stresan za mame i bebe.
ideja da me prvo muče s trudovima i pokušajem vaginalnog poroda, pa se u zadnji tren odluče za carski mi je najgora moguća.
ne bi sad htjela potezati diskusiju stresa za vrijeme poroda..meni je to bio pozitivan stres
ja te razumijem s dvojecekima da hoces carski..i ja bi pitala za to da sam na tvom mjestu
a nekako brijem da se ne bi moja sister bez razloga odlučila opet na vaginalni, unatoc 18 sati boli, unatoč tome što je završila na carskom..a to joj se opet može desiti jer ima usku zdjelicu.
ja sam se nakon poroda odmah ustala i pitala dragog kad cemo opet..mislim, to je velika razlika u odnosu na njen oporavak..
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 24.10.2011. at 12:04.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.