Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 00:52   #41
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Baš sam se
Aaaaa, o auto majstorima imam cijeli jedan registrator pun reklamacija. Hint, izbjegavajte Renault. Frajeri mi htjeli prodat moja vrata pod nova. Sva sreća što imam malu djecu koja su zalupila vrata dok je pojas bio vani, pa je nastalo malo oštećenje po kojem sam prepoznao svoja vrata. Da skratim, pitam majstora jesu li to nova vrata, tvrdi da jesu, ponovim pitanje još dva puta, sve sporije i sporij, on i dalje stoji kod tvrdnje. Pozovem šefa servisa, isto pitanje isti odgovor, zatim ista procedura ponavljanja pitanja. Na kraju poludim, pokažem im oštećenje, svi se smrznu, pocrvene, mucaju, a ja iz tih stopa nazovem službu za korisnike i napravim prijavu. Uglavnom, znam da je netko dobio otkaz, ne znam točno tko jer sam prestao odlaziti u taj servis. Na kraju se pokazalo da nisu samo u tom servisu bili takvi, slično sam doživio i u drugim servisima.

Malo sam skrenu, ali to je bolno sjećanje koje je izašlo na svjetlo kada si spomenuo auto majstore. Sorry na OT, morao sam.
__________________
A je to d.o.o.

Zadnje uređivanje Majstor : 20.04.2015. at 11:00. Reason: Skraćivanje quotanja
prorex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:54   #42
Quote:
puger kaže: Pogledaj post
cuo sam da to autoelektricari mjenjaju u paru sa auspuhlagerom
A možda mi zato ne radi klima?
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 01:14   #43
Opet smo skrenuli s teme.

Atlantis će nam zabraniti pristup na sve topice osim na onaj o parizeru, pa ćemo se tamo moć kreveljiti ko majmuni u zoo-u!
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 01:20   #44
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Opet smo skrenuli s teme.
U pravu si. Isprika svima na OT. To je jednostavno bilo jače od mene, al budem pazio da se to ne ponovi.
__________________
A je to d.o.o.

Zadnje uređivanje Majstor : 20.04.2015. at 11:01. Reason: Skraćivanje quotanja
prorex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 10:35   #45
Zbilja ste neozbiljni... otišli ste totalno OT.

Ja bi ipak samo Zokija pitao je li bi umjesto bistabila mogao koristiti flip-flop ?
Brine me jer ne znam gdje po shemi spojiti uzemljenje. Na kolwektor ili emiter? Da mi fidovka ne drmke pa dobijem onda povratnu nulu ?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 17:13   #46
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Zbilja ste neozbiljni... otišli ste totalno OT.
Prije nego što spajaš bistabil, trebaš uključiti sve uredjaje u struju i tada na glavnom vodu otpojiti nulu, pa ako imaš trofaznu struju, više nećeš brinuti oko bistabila, već oko toga kako servisirati i kupiti novi TV, DVD, HiFi, PC itd, itd.
To je učinio jedan moj kolega. Da barem nije izučeni električar!
__________________
Z

Zadnje uređivanje Majstor : 20.04.2015. at 11:02. Reason: Skraćivanje quotanja
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 00:19   #47
Čitam i učim. Ajde ako imate još koji savjet za početnika poput mene bio bi zahvalan A mislim da ima još ljudi koje ste zainteresirali
__________________
A je to d.o.o.

Zadnje uređivanje Majstor : 20.04.2015. at 11:02. Reason: Skraćivanje quotanja
prorex is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 06:32   #48
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Prije nego
Ovo je bila zaj..cija, bolje ne isprobavati, jer ti pregori sve što imaš u kući.
Osim cincilatora i difufne!
__________________
Z

Zadnje uređivanje Majstor : 20.04.2015. at 11:03. Reason: Skraćivanje quotanja
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 09:44   #49
Da, trofazna struja u spoju zvijezde zna biti malo nezgodna ako slučajno ostaneš bez zvjezdišta Ili dok majstori sa elektre rade nešto po banderama i trafoima pa smraju zvjezdište. Ili što je još bolje, okrenu dvije faze pa se pola čekićara i cirkulara u selu počne vrtjeti na krivu stranu
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 11:17   #50
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Da, trofazna struja
Pa nije to loše, ako živiš u takvom selu, kod svakoga uzmeš 500 kuna za prespajanje RO i čekaš ponovo da dečki s Elektre izadju na teren.
__________________
Z

Zadnje uređivanje Majstor : 20.04.2015. at 11:03. Reason: Skraćivanje quotanja
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 03:03   #51
Ima,ja ne znam više.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 03:46   #52
Imam ih doma preko 20 komada, utaknes i napravi ti normalnu. Imas u pevecu.
Tiest0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 08:56   #53
Da, postoji. Također, ako imaš svih 5 vodova (a ne slučajno samo 3) možeš napraviti i "normalnu" od 220V.
Ka kupuješ taj adapter dobro pripazi što kupuješ. ja recimo doma imam adapter preko kojeg se aparat za varenje spaja na trofaznu struju preko monofaznog kabla (spaja ga na linijski napon između dvije faze) i ako slučajno naletiš na nešto takvo, to bi poslalo sve tvoje uređaje u vječna lovišta, a ne bi izostao ni vatromet.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 10:03   #54
Jel ima kakav utikac koji ustekam u tu trofaznu a na drugom kraju da mi bude normalna ili jos bolje kakav produzni kabel znaci na jednom kraju trofazna a na drugom tri one obicne.


možeš to i sam napraviti, i još da ti svaka utičnica na produžnom bude na
posebnoj fazi.
igoe-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 13:36   #55
uglavnom su ti sve rekli, no malo bih razradio temu, kaj ti je Veky napomenuo...
te utičnice na zidu, tropolne, nemoraju s imati tri faze.
A ne moraju imati ni uzemljenje kak se spada,a isto tako nemoraju imati ni nulu. Zavisi kakva je instalacija, i kaj je bilo prije toga u toj kući......
Uglavnom radiš li kabel sam, ili ga kupiš, provjeri sa instrumentom što dobiješ na jednofaznoj utičnici.
Ne pouzdaj se u ispitivač faze, nego provjeri instrumentom.
A naravno ako nisi ziher što radiš, imaš nekog frenda koji sa tim zna baratati...Za to bi ipak bilo glupo zvati električara, mada ga neki zazivaju.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 14:04   #56
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
uglavnom su ti sve rekli, no malo bih razradio temu, kaj ti je Veky napomenuo...
te utičnice na zidu, tropolne, nemoraju s imati tri faze.
A ne moraju imati ni uzemljenje kak se spada,a isto tako nemoraju imati ni nulu. Zavisi kakva je instalacija, i kaj je bilo prije toga u toj kući......
Uglavnom radiš li kabel sam, ili ga kupiš, provjeri sa instrumentom što dobiješ na jednofaznoj utičnici.
Ne pouzdaj se u ispitivač faze, nego provjeri instrumentom.
A naravno ako nisi ziher što radiš, imaš nekog frenda koji sa tim zna baratati...Za to bi ipak bilo glupo zvati električara, mada ga neki zazivaju.....
Možda ne bi bilo loše da provjeriš slijedeće , skineš polopac trofazne utičnice i utvrdiš koliko žica i koje boje imaš. Ako je sve pravilno napravljeno tada je za očekivati su tri žice koje idu na okrugli dio utičnice (fazni dio ) crne ili smeđe boje izolacije , nula plave i završava na jednom duplom plosnatom kontaktu i jedna žuto zelena koja također završava na duplom plosnatom kontaktu.Vrati poklopac. Provjeriti napone instrumentom , između plave i crne (smeđe) napon bi trebao biti oko 230V , između plave i žutozelene par volti ili 0 , te između žutozelene i crne približno 230V. Ukoliko to nije tako najbolje je zvati stručnu osobu. na tofaznom utikaču spajaš jednu fazu na crnu ili smeđu žicu , plavu na kontakt na kojoj je spojena plava žica , te isti sa napraviti sa žutozelenom. Drugu stranu monofaznog kabela spoji žutozelenu žicu na zaštitni kontakt , a plavu i crnu/smeđu na kontakte koji napajaju trošilo. nakon spajanja provjeri vodove i kontakte da li su ispravno spojeni , te nakon uklučivanja u utičnicu provjeri da li su naponi na monofaznoj utičnici uredu. ako nisi siguran rađe zovi stručnu ososbu.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 14:36   #57
Usput, popali par sijalica po kući i onda spoji uzemljenje i nulu. Ako je sve ok FID sklopka bi trebala izbaciti (mada i ne mora).
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 22:39   #58
Quote:
Plutonx kaže: Pogledaj post
Pozdrav majstorima

Imam u jednoj kuci vise trofaznih uticnica (ne pitajte kako) i sada bih trebao od jedne od njih napraviti "normalnu" uticnicu.

Jel ima kakav utikac koji ustekam u tu trofaznu a na drugom kraju da mi bude normalna ili jos bolje kakav produzni kabel znaci na jednom kraju trofazna a na drugom tri one obicne.

Ako nema jel se da prepravit nekako uticnica da bude normalna a ne trofazna
Da se to vrlo lako napraviti ako imaš imalo soli u glavi...
__________________
MOJ KOMP: CPU AMD Athlon 64 X2 6000+, Matična : Gigabyte GA-MA770-DS3, sAM2, Mema: 2 X 2GB PC6400 (800MHz), Kingmax, HDD Seagate ST3320620AS, 320 GB 16MB, Grafička : Gigabyte 8800 GTS 320 MB, napajanje: OCZ 600W. + Prijenosno računalo : HP 6735s
Miha© is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 25.05.2008., 15:55   #59
OK
Hvala svima na odgovorima. Puno ste mi pomogli.

Evo jedne uticnice a uskoro cu pogledat kako je to u mene pospajano.
Ako je kao na slici onda je uredno spojeno (jel tako?)



Plutonx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 16:12   #60
Tada možeš spojiti.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.