Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2010., 10:11   #61
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
A opet nije to sam tak da muški ode na porodiljni. Na žalost muški su ti koji donose više love doma uglavnom. I da on ode na porodiljni, eto manje love doma. I šta, riješio se jedan problem, a sto novih se pojavilo. Nije baš sve tako crno bijelo. Na žalost još nismo ko Švedi!
Pa slažem se. Al daj malo pročitaj što ove rodzille pišu tu po temi.

Muškarac ak radi - nije dobro jer niko ne zna kak je ženi doma s bebom, njemu na poslu banja....
Muškarac ak bi na porodiljni - nije dobro jer on zarađuje bolje, od čega ćemo živjeti....
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 16.09.2010., 10:15   #62
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Muškarac ak bi na porodiljni - nije dobro jer on zarađuje bolje, od čega ćemo živjeti....
Ako ćemo baš cijepati dlake - ovu tezu je postavio muškarac.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Old 16.09.2010., 10:17   #63
Quote:
biancha kaže: Pogledaj post
Sranje groz gusto granje,evo sto cu ja na to napisati.Kako ti bilo koja kolicina love moze zamjeniti dusevni mir? Nikako..A za 6 mjsc nece svijet propasti ako se zivi sa manje para ali kucom punom ljubavi, razumjevanja i mira....
Ovo je uglavnom kod nas u kontradikciji. Kad se nema za sve dovoljno, uvijek je netko zakinut i frustriran i eto ti novih sranja.

A opet da ima razumijevanja s obje strane, onda ne bi bilo ni ovog topica.
baboon is offline  
Old 16.09.2010., 10:23   #64
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Ovo je uglavnom kod nas u kontradikciji. Kad se nema za sve dovoljno, uvijek je netko zakinut i frustriran i eto ti novih sranja.

A opet da ima razumijevanja s obje strane, onda ne bi bilo ni ovog topica.
Jos cu ti ti samo nadodati; kad nesto stvarno zelis uciniti pronaci ces 100 rijesenja i odabrati najbolje / kad nesto ne zelis uciniti izmislit ces 100 razloga i prezentirati najlogicniji...
biancha is offline  
Old 16.09.2010., 10:33   #65
Quote:
biancha kaže: Pogledaj post
Jos cu ti ti samo nadodati; kad nesto stvarno zelis uciniti pronaci ces 100 rijesenja i odabrati najbolje / kad nesto ne zelis uciniti izmislit ces 100 razloga i prezentirati najlogicniji...
U braku treba zajedno tražiti rješenja, a ne da jedan izmišlja probleme, a drugi nalazi rješenja. A kad se nešto zajdno radi s razumom onda nema opet potrebe za ovakvim temama.

Što ako je dijete na sisi i nakon 6 mjeseci? Što da mu muškarac stavi u usta? A je li u redu djetetu uskratiti majčino mlijeko, samo zato da mamica ide raditi?

I tezu da muškarci imaju veće plaće od žena u ovoj državi je postavila statistika Hrvatskog zavoda za statistiku.
baboon is offline  
Old 16.09.2010., 10:37   #66
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
U braku treba zajedno tražiti rješenja, a ne da jedan izmišlja probleme, a drugi nalazi rješenja. A kad se nešto zajdno radi s razumom onda nema opet potrebe za ovakvim temama.

Što ako je dijete na sisi i nakon 6 mjeseci? Što da mu muškarac stavi u usta? A je li u redu djetetu uskratiti majčino mlijeko, samo zato da mamica ide raditi?

I tezu da muškarci imaju veće plaće od žena u ovoj državi je postavila statistika Hrvatskog zavoda za statistiku.
Majka se moze izdajati a tatica podgrijati to milijeko dok je mama na poslu + dodati formulu ako majka nema dovoljno mlijeka...
Kao sto sam napisala, 100 razloga
biancha is offline  
Old 16.09.2010., 10:52   #67
Quote:
biancha kaže: Pogledaj post
Majka se moze izdajati a tatica podgrijati to milijeko dok je mama na poslu + dodati formulu ako majka nema dovoljno mlijeka...
Kao sto sam napisala, 100 razloga
To izdajanje traje kratko iz mog osobnog iskustva.
Na žalost ne živimo u snovima, nego u matarijalnom svijetu, koji pokreće logika, a ne ružićasti oblačići.
baboon is offline  
Old 16.09.2010., 11:16   #68
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
To izdajanje traje kratko iz mog osobnog iskustva.
Na žalost ne živimo u snovima, nego u matarijalnom svijetu, koji pokreće logika, a ne ružićasti oblačići.
Ja sam se izdajala u cijelo vrijeme dojenja, a dojila sam preko godine dana
__________________
"Bože, daj mi snage da promijenim stvari koje mogu promijeniti, vedrine da prihvatim stvari koje ne mogu promijeniti i mudrost da shvatim razliku među njima!"
migracija is offline  
Old 16.09.2010., 14:31   #69
Quote:
biancha kaže: Pogledaj post
Sranje groz gusto granje,evo sto cu ja na to napisati.Kako ti bilo koja kolicina love moze zamjeniti dusevni mir? Nikako..A za 6 mjsc nece svijet propasti ako se zivi sa manje para ali kucom punom ljubavi, razumjevanja i mira....
ovo može napisati samo osoba koja nema kredit za stan...
kuća puna ljubavi bi za 6 mjseci završila na bubnju, ne misliš?
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Old 16.09.2010., 15:28   #70
Quote:
Kinky kaže: Pogledaj post
ovo može napisati samo osoba koja nema kredit za stan...
kuća puna ljubavi bi za 6 mjseci završila na bubnju, ne misliš?
Vadis iz kontekstai molim te da razjasnis evo jednoj koja nema kredit kako bi kuca otisla na bubanj za 6 mjeseci dok bi muskarac bio na porodiljnom (i primao naknadu koliko god mala bila) a zena radila....

Zadnje uređivanje biancha : 16.09.2010. at 15:56. Reason: Pravopis
biancha is offline  
Old 16.09.2010., 16:21   #71
Vadis iz kontekstai molim te da razjasnis evo jednoj koja nema kredit kako bi kuca otisla na bubanj za 6 mjeseci dok bi muskarac bio na porodiljnom (i primao naknadu koliko god mala bila) a zena radila....

evo zamisli ovakvu situaciju: žena radi za 3000 kn, muž za 5000, a kredit ima je 1800kn. žena kad ode na porodiljni, drugih 6 mj može primati najviše ( ispričavam se ako griješim) 2600 ili 2800kn, odnosno još i manje jer joj prosjek plaće nije velik. muž ako ode na porodiljni može imati dakle najviše 2800 kn, pa onda nije teško izračunati koliko ukupno imkaju mjesečne prihode, koliko ode na kredit, režije i hranu. vrlo jednostavno se dobije računica gdje tonete u sve dublji minus, ali eto ima i onih koji nemaju kredite i koji se ne moraju zamarati takvim stvarima. a ja sam opisala jednu lijepu prosječnu hrvatsku obiteljsku plaću. ljudi oko mene doslovno žive od 2200kn( četveročlana obitelj) ili od 4400 kn. ali to i nije tema ovog topica
koliko god da je teško ocu i suprugu koji je pokrenuo ovu temu, ništa nije lakše ni majci. ima ovdje dobrih savjeta: moj je da se naoružaš sa strpljenjem i ljubavi prema svojoj ženi ( naravno, ukoliko ona nije neka frikuša koja nema pametnija posla nego zahebavati druge), pronađite zajedno razloge njenog ponašanja ili se obratite stručnoj osobi, ali nikako ne diži ruke od vas kao obitelji dok ne nađeš stvarni uzrok takvog ponašanja.
adrianapolly is offline  
Old 16.09.2010., 16:30   #72
Dok je zena na porodiljnom tih prvih 6 mjsc i dogovor je da muz preuzme drugih 6 oni imaju dovoljno vremena da mogu poceti odvajati novac ( npr od prvog dana zaceca dio njegove place, ako on ima puno vecu placu od zene) tako dok on bude na porodiljnom trosi se njena placa + ustedevina koju su skupljali kroz njenu trudnocu i njen porodiljni+ porodiljna naknada... Ima puno varijacija na tu temu i sve se moze kad zelja je jaka i postoji...

Zadnje uređivanje biancha : 16.09.2010. at 16:38. Reason: Pravopis
biancha is offline  
Old 16.09.2010., 16:40   #73
Quote:
biancha kaže: Pogledaj post
Vadis iz kontekstai molim te da razjasnis evo jednoj koja nema kredit kako bi kuca otisla na bubanj za 6 mjeseci dok bi muskarac bio na porodiljnom (i primao naknadu koliko god mala bila) a zena radila....
ne vadim iz konteksta
stavljam u svoj kontekst

dakle, drugih 6 mjeseci (vrijeme kad otac može na porodiljski) je naknada 2660 kn
jel tak?
moj kredit za stan u kojem živimo je 630 eura svaki mjesec
mm ima duplo veću plaću od mene

kak da izvedemo da on bude na porodiljnom, a da nam ne uzmu stan?

i priče u "domu punom ljubavi" i blakenj u mom KONKRETNOM slučau se ne mogu primijeniti...
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Old 16.09.2010., 16:43   #74
Quote:
biancha kaže: Pogledaj post
Dok je zena na porodiljnom tih prvih 6 mjsc i dogovor je da muz preuzme drugih 6 oni imaju dovoljno vremena da mogu poceti odvajati novac ( npr od prvog dana zaceca dio njegove place, ako on ima puno vecu placu od zene) tako dok on bude na porodiljnom trosi se njena placa + ustedevina koju su skupljali kroz njenu trudnocu i njen porodiljni+ porodiljna naknada... Ima puno varijacija na tu temu i sve se moze kad zelja je jaka i postoji...
jel ta žena od prvog dana začeća zna da će razviti PPD?
i zato stavlja na stranu muževu plaću i priprema se da se može vratiti na posao nakon 6 mj, a muža sa puno većim primanjima sprašiti na porodiljni?
gle, ne vjerujem da je sve crno-bijelo, čak ni u tvom svijetu...
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Old 16.09.2010., 16:51   #75
Quote:
Kinky kaže: Pogledaj post
jel ta žena od prvog dana začeća zna da će razviti PPD?
i zato stavlja na stranu muževu plaću i priprema se da se može vratiti na posao nakon 6 mj, a muža sa puno većim primanjima sprašiti na porodiljni?
gle, ne vjerujem da je sve crno-bijelo, čak ni u tvom svijetu...
Ne, ti sve gledas crno -bijelo moj svijet je pun opcija i mogucnosti.
U mom svijetu bracni par "kad ostane trudan" dogovara se i planira ODMAH tko ce kada i koliko na porodiljni dopust, takoder u mom svijetu taj isti bracni par ce se pripremiti financijski koliko god mogu i za ne predvidene situacije sad kad cekaju bebu... i nece se sramiti zamoliti roditelje / rodbinu za financijsku pomoc, pogotov ako je u pitanju psihicko zdravlje bracnog partnera.
biancha is offline  
Old 16.09.2010., 17:14   #76
Quote:
biancha kaže: Pogledaj post
Ne, ti sve gledas crno -bijelo moj svijet je pun opcija i mogucnosti.
U mom svijetu bracni par "kad ostane trudan" dogovara se i planira ODMAH tko ce kada i koliko na porodiljni dopust, takoder u mom svijetu taj isti bracni par ce se pripremiti financijski koliko god mogu i za ne predvidene situacije sad kad cekaju bebu... i nece se sramiti zamoliti roditelje / rodbinu za financijsku pomoc, pogotov ako je u pitanju psihicko zdravlje bracnog partnera.
To je OK, samo nikad se ne možemo dovoljno pripremiti, niti baš sve isplanirati, jer ipak nam se događaju i stvari na koje ne možemo nikako utjecati, koje totalno poremete naše planove.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Old 16.09.2010., 17:20   #77
Quote:
MaryAnn kaže: Pogledaj post
To je OK, samo nikad se ne možemo dovoljno pripremiti, niti baš sve isplanirati, jer ipak nam se događaju i stvari na koje ne možemo nikako utjecati, koje totalno poremete naše planove.
Naravno da uvijek postoje i dogadaju se stvari na koje nikako se ne mozemo i nismo pripremili ali zato uvijek mozemo moliti pomoc od drugih (npr financijska inekcija od strane rodbine/roditelja/prijatelja ako su u mogucnosti) sto kratkorocno moze predstavljati rijesenje problema pogotovo kad je u pitanju zdravstveno stanje supruznika ili bilo koji drugi oblik pomoci( psihoterapija, dadilja) ako nismo u stanju sami rijesiti nastali problem...
biancha is offline  
Old 16.09.2010., 17:25   #78
Quote:
biancha kaže: Pogledaj post
Naravno da uvijek postoje i dogadaju se stvari na koje nikako se ne mozemo i nismo pripremili ali zato uvijek mozemo moliti pomoc od drugih (npr financijska inekcija od strane rodbine/roditelja/prijatelja ako su u mogucnosti) sto kratkorocno moze predstavljati rijesenje problema pogotovo kad je u pitanju zdravstveno stanje supruznika ili bilo koji drugi oblik pomoci( psihoterapija, dadilja) ako nismo u stanju sami rijesiti nastali problem...
Ne mogu svi moliti pomoć sa strane, neki nemaju koga moliti, nekima je rodbina siromašnija od njih itd da sad sve nabrajam razloge.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Old 16.09.2010., 17:29   #79
Quote:
MaryAnn kaže: Pogledaj post
Ne mogu svi moliti pomoć sa strane, neki nemaju koga moliti, nekima je rodbina siromašnija od njih itd da sad sve nabrajam razloge.
Molim te citaj do kraja, napisala sam da postoje i drugi oblici pomoci osim takve ( dadilja, psihoterapija)...
Uvijek ima opcija.
biancha is offline  
Old 16.09.2010., 19:39   #80
Quote:
biancha kaže: Pogledaj post
Molim te citaj do kraja, napisala sam da postoje i drugi oblici pomoci osim takve ( dadilja, psihoterapija)...
Uvijek ima opcija.
Opcije poput dadilje isto koštaju, ima i drugih, ne sporim, ako ima tko pomoći, ali ima i slučajeva gdje se nađeš daleko od ikog svog, a usput si u kreditu. Mislim da PPD više pogađa žene koje se nemaju komu obratiti, jer npr ako ti je blizu mama, svekrva, sestra ili bilo tko drugi, tko ti barem kroz dan pričuva dijete 1/2h i još s tobom popriča, puno je lakše.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.