Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2014., 21:17   #1001
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Postoji i tzv. hiperevaporativno suho oko, kada zbog poremećaja u masnoj (lipidnoj) komponenti suznog filma dolazi do pojačanog isparavnja suza i sušenja oka, a pritom stvaranje suza može biti i pojačano. Taj oblik suhog oka češće zahvaća mlađe ljude i one koji puno rade za računalom.

Svakako obavite oftalmološki pregled. Ako se potvrdi dijagnoza, liječenje se provodi primjenom "masnijih" umjetnih suza, masažama vjeđa, adekvatnim higijenskim mjerama, češćim treptanjem, a u rjeđim slučajevima moguća je kratkotrajna lokalna terapija antibiotikom i/ili kortikosteroidom.
Hvala puno mi pomoglo ovo i po člancima koje sam našla na netu vidim da je to upravo to...na žalost ili na sreću jer nije niš gorega/opasnijega
Ali sad barem znam što mi je i što mi je činiti da mi bude lakše
__________________
==> Za one koji vole igrice :-) <==
Ako imaš cilj, naći ćeš i put do njega. ==> Zabava za "ubijanje" slobodnog vremena ;-) <==

Zadnje uređivanje Dayala : 01.11.2014. at 21:45.
Dayala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 10:24   #1002
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Samo me je na trenutak sa strane iznenadila jaka suncana svjetlost.
Tim više je vjerojatno da nije došlo do oštećenja jer bi izloženost ipak trebala biti puno duža.
Quote:
Ako moze jos jedno pitanje: dok sam bio prehladjen, ispirao sam oci hladnom vodom nakon cega su mi se oci skroz osusile i zakrvarile. Takodjer sam osjecao jak pritisak u ocima. Promjena sa vidom nije bilo osim sto sam zapazio nestanak "musica" (mouches volantes) koje me inace prate vec godinama. Musice ponovo vidim. Moje pitanje glasi da li ovo ima veze sa prehladom, konkretnije nosom? Nekoliko dana kasnije sam ponovo ispirao oci, ponovo crvenilo, ali ovaj put je odmah nestalo nakon sto sam koristio kapi za nos. Bio bih veoma zahvalan ako mi mozete ponuditi jos jedno misljenje, jer sam tek nedavno bio kod ocnog i ne ide mi se ponovo.
Kao što sam već pisao, oko je povezano (suzno-nosnim kanalom) s nosom, a nos pak sa ždrijelom te u sklopu prehlade često ide i konjunktivitis, oči suze, peku, postoji podražaj spojnice, tako da mi se navedeno ne čini kao razlog za zabrinutost. Kada izliječite virusnu infekciju gornjih dišnih putova, i stanje s očima trebalo bi se vratiti u normalu.
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Moze pitanje
Zanima me kako popraviti nocni vid? Ono da ne moram imati upaljenu tesla led flashlight na mobitelu da bih vidjela gdje hodam.
Hvala.
Ovdje treba prvo razlučiti radi li se uistinu o nekom poremećaju, a za što bi ipak trebalo napraviti pregled i detaljniji razgovor.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 13:08   #1003
Oci su mi se ponovo upalile. Otisao sam sinoc u ambulantu gdje su utvrdili infekciju i dali mi nekoliko kapi od kojih dvije moram trositi svaki sat. Doktorica kaze da se na roznici desnog oka vide nekakve tockice sa obje strane. Nadam se da to nece ostaviti trajne posljedice.

Zelim se ponovo zahvaliti na odgovorima.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 13:58   #1004
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ovdje treba prvo razlučiti radi li se uistinu o nekom poremećaju, a za što bi ipak trebalo napraviti pregled i detaljniji razgovor.
Bila sam do sada na pregledima,utvrđeno je da sam kratkovidna i imam mali astigmatizmam na desnom oku i nosim naočale pri čitanju,gledanju televizije,radu na kompjuteru...
Hvala na odgovoru.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 08.11.2014. at 20:38. Reason: Q
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:40   #1005
Šampon mi smeta očima

Imam jedan mali problem- svaki put nakon tusiranja osjecam nelagodu u ocima i osjecam suhoću u ocima. Koristim svakakve sampone, nivea,fa,axe... I svaki put nakon tusiranja, osjecam tu nelagodu. Isto tako mi oci pocrvene nakon tusiranja. Kad koristim niveu najmanji je problem ali i dalje smeta dok je s axe-om najgore Nikad mi sampon ne udje u oci ni pjena. Inace imam -3.00 dioptriju na oba oka ali mislim da je to nebitno.

Zasto mi sampon steti ocima i postoji li neki sampon koji mi nece stetiti? Isto tako osjecam nekad nelagodu u prsima nakon tusiranja jer valjda udisem previse zraka s tim sastojcima iz sampona... Imam 16.g.
ft442211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 03:44   #1006
probaj dječji šampon johsnon

__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 20:40   #1007
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Oci su mi se ponovo upalile. Otisao sam sinoc u ambulantu gdje su utvrdili infekciju i dali mi nekoliko kapi od kojih dvije moram trositi svaki sat. Doktorica kaze da se na roznici desnog oka vide nekakve tockice sa obje strane. Nadam se da to nece ostaviti trajne posljedice.

Zelim se ponovo zahvaliti na odgovorima.
To ovisi o kojoj se vrsti upale radi. U ovom slučaju pretpostavljam da je upalom zahvaćena i rožnica.
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Bila sam do sada na pregledima,utvrđeno je da sam kratkovidna i imam mali astigmatizmam na desnom oku i nosim naočale pri čitanju,gledanju televizije,radu na kompjuteru...
Hvala na odgovoru.
Na tim pregledima požalili ste se oftalmologu na slab noćni vid?
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 21:25   #1008
Nisam nista spominjala mogla bih kad budem isla na iduci pregled.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 21:48   #1009
Mozete li mi reci postoji li neki nacin kako rijesiti problem kronicno suhih ociju. Nosim lece i stalno imam crvene oci, peku me. Nije do leca. Kapi mi ne pomazu, a nemogu stalno naocale nosit, mada su mi cesto i s njima crvene.
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 21:37   #1010
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
fala na odgovoru.ići ću na kontrolu.
evo me opet. bila sam na kontrolu kod oftalmologa koji mi je radio zahvat. rekao je da mi se dobro sljubila retina, ali ja povremeno navečer u mraku imam osječaj da mi se pojavi vrlo kratki bljesak .po danu je sve u redu. jednom sam imala neke sitne crne točkice. sada nemam ni to. i nakon zahvata laserom a prije kontrole sam imala na taj način bljesak ali je liječnik rekao da je sve u redu. na kontrolu me naručio za 3 mjeseca.nebih paničarila, a ne bih ni ignorirala.jel se to može događat nakon zahvata a da bude sve u redu.
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 18:26   #1011
Quote:
Honey 1 kaže: Pogledaj post
Mozete li mi reci postoji li neki nacin kako rijesiti problem kronicno suhih ociju. Nosim lece i stalno imam crvene oci, peku me. Nije do leca. Kapi mi ne pomazu, a nemogu stalno naocale nosit, mada su mi cesto i s njima crvene.
Koje ste kapi do sada isprobali? Jeste li saznali kojeg je tipa Vaše suho oko, tj, je li poremećaj u vodenoj ili masnoj komponenti suza? I da, različite leće sadrže različit postotak vode, tako da itekako vrsta leće može biti povezana s osjećajem suhoće i crvenila oka.

Quote:
novka kaže: Pogledaj post
evo me opet. bila sam na kontrolu kod oftalmologa koji mi je radio zahvat.
Ako je oftalmolog koji Vas je operirao rekao da je sve u redu i nemate ispada u vidu, tada bi sve trebalo biti OK.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 21:00   #1012
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Koje ste kapi do sada isprobali? Jeste li saznali kojeg je tipa Vaše suho oko, tj, je li poremećaj u vodenoj ili masnoj komponenti suza? I da, različite leće sadrže različit postotak vode, tako da itekako vrsta leće može biti povezana s osjećajem suhoće i crvenila oka.



Ako je oftalmolog koji Vas je operirao rekao da je sve u redu i nemate ispada u vidu, tada bi sve trebalo biti OK.
hvala na odgovoru. umirili ste me.inače vid mi je u redu i nemam nikakve druge smetnje, osim tog kratkog bljeska.
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 22:17   #1013
Mama mi je imala tzv ocni udar na desnom oku, tromb je zacepio zilicu. Zalila se da joj se kao neka zavjesa spustila na vidno polje. Srecom, brzo je isla kod doktora, uvidjeli su sta je, dobila je inekciju. I dalje ce je pratiti.
Moje pitanje je, ako se netko razumije, postoji li nesto sto ona moze uraditi da sprijeci ponovno pojavljivanje tromba, i nedaj boze neki novi udar negdje? Promjeniti prehranu, vise odmarati, masirati vrat, ledja, uzimati neke vitamine...?
zula lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 17:13   #1014
Ovisi šta je uzrok tog tromba. Trebalo bi obaviti pregled krvi (kako bi se utvrdilo ima li nekih neregularnosti kod grušanja). Također povišen krvni tlak i povišen šećer može dovesti do krvnog ugruška. Pretpostavljam kad kažeš da joj se začepila žilica, ima krvni ugrušak u nekoj od grana vene, a ne okluziju centralne retinalne vene. Pročitaj si ovo vezano za prehranu, a i na guglu možeš naći razno razne tekstove o tome, čisto da se informiraš. Naravno sva pitanja pitajte doktora, pogotovo što se tiče uzimanja nekih lijekova i preparata na svoju ruku. Treba napomenuti da se nekim ljudima nemože naći uzrok nastanka tromba i ostatak tijela im je potpuno zdrav(takav je slučaj kod mene, samo što ja imam okluziju centralne retinalne vene). Inače meni su rekli da pijem 500mg vitamina C dnevno kad mi se to dogodilo.
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:57   #1015
Hvala na odgovoru.
Mama ima povisen secer, izmedju 7 - 8.5, dosad nije bio visi. A tlak joj je bio povisen nedavno kod doktora, pripisali smo to stresu od posjete doktoru... to cemo jos provjeravati.
Inace, jako je smrsala zadnjih mjesec dana, sto me brine.
Da, tromb je bio u manjim venama oka, a ne glavnoj. Izgubila je 20 % vida na to oko. Mozda joj se stanje s vremenom ipak malo popravi. Kakvo ti imas iskustvo, vraca li se vid u normalu nakon toga?
zula lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 19:46   #1016
Vidiš mene je liječnik pitao jesam li imao nagli gubitak težine u zadnje vrijeme kad mi se to dogodilo, tako da bi svakako to trebali napomenuti liječniku ako dosad niste. Iskreno ne znam jeli tako malo povišen šećer dovoljan da bi bio uzrok toga, a tlak svakako još provjeravajte i zabilježavajte dnevne vrijednosti koji tjedan pa onda vidite kako se ponaša.

Moje iskustvo nije baš dobro, ali ja imam okluziju centralne vene pa je to jako nezgodno i lošije su prognoze. Napisat ću svakako svoje iskustvo, ali nemojte se držati toga moga kao relevantnoga pošto mislim da bi s vašom mamom trebalo ipak sve biti bolje. Nisu iste bolesti, ali su sličnog mehanizma i isti lijek se koristi pa ću zato napisati svoje iskustvo tako da ipak vidite nekako kako to sve izgleda. Nakon svake injekcije dosad mi se vid poboljšao, ali nažalost ostale su posljedice po vid koje se nemogu liječiti.

Kad sam išao na prvu injekciju imao sam 0.1 vid, znači 10% vida mi je ostalo, a jedno 2 tjedna nakon injekcije se popeo na 0.75. Nakon druge injekcije se vid podigao na 1.0, ali tih 1.0 nije 100% kao kod normalne osobe, pošto imam flekice u vidu na kojima ništa ne vidim te samo ona stvar na koju se usredotočim bude oštra. Zatim mi se vid opet pogoršao i pao je na 0.16, a nakon injekcije se opet digao na 1.0. Sve je bilo uredu do prije nekih mjesec dana kad opet primjećujem smetnje u vidu i pada mi na 0.5. Trenutno mi je vid još gori, pretpostavljam prema prijašnjem iskustvu opet oko 0.1, a u srijedu idem u bolnicu i vjerojatno ostajem opet ležati i dobivam injekciju. Znači injekcije mi pomažu, ali je problem što taj lijek traje oko 6 tjedana i onda se unutarnja krvarenja opet pojavljuju i vid mi se pogorša. Nekad izdržim preko 2 mjeseca, a da mi se vid ne pogorša, a zadnji put mi se nažalost već nakon nekih mjesec dana pogoršao. Lijek koji dobivam zove se Avastin (pretpostavljam da ga je i Vaša majka dobila), s tm da sam prvi puta dobio kombinaciju avastina i kortikosteroida u oko, pošto sam imao oteknuće makule. Znači injekcije pomažu, samo eto ja nakon okluzije vene imam mnoge komplikacije i kod mene je drugačiji slučaj. Imam edem makule, edem očnog živca, imao sam opsežna unutarnja krvarenja u oku i još puno stvari je tu nabrojano s kojima Vas neću zamarati.

Samo često posjećujte oftamologa i ako vidi neko pogoršanje neka odmah ode na pregled. Bolest se treba nadzirati i kontrolirati redovito kako bi se na vrijeme vidjele promjene i kako bi se nešto poduzelo. Još jednom napominjem, nemojte se sada uplašiti na temelju mog slučaja jer slučajevi nisu isti i prognoze su bolje kod slučajeva kao što ima Vaša majka. Kod mene je jedini problem što imam 23 godine i premlad sam da mi se tako nešto događa, tako da stvarno neznaju više šta samnom napraviti.

BTW, ako ovdje ima liječnika koji bi htio izdvojiti malo vremena da mi da neki savjet, molio bi da napiše kako bi mu se javio u PM, ili neka mi se on javi u PM.
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:01   #1017
zanima me zašto kad nosim naočale i dalje ne vidim dobro sve što je crveno. na pregledima mi je doktor pokazivao slova sa crvenom i zelenom podlogom. koje god da je leće stavio jedna od tih slova nisam vidjela dobro. to mi ne predstavlja neki problem ali me zanima zašto dolazi do toga.
derpina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 21:53   #1018
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Koje ste kapi do sada isprobali? Jeste li saznali kojeg je tipa Vaše suho oko, tj, je li poremećaj u vodenoj ili masnoj komponenti suza? I da, različite leće sadrže različit postotak vode, tako da itekako vrsta leće može biti povezana s osjećajem suhoće i crvenila oka.
Nekoliko puta sam imala terapiju s Maxitrol kapima i masti.
Dokt. Mi je rekla da je rijec o masnim zlijezdama.
Mijenjala sam i vrstu leca.

Sad vec neko vrijeme nosim stalno naocale i i dalje problemi.
Nemam onaj osjecaj grebanja jer nemam lece, ali su oci stalno umorne, suzne, crvene, i peku.
Nekad mi suze odjednom dodju, tj. Zapece me.
Cak ni maskaru ne stavljam.


Nikakve masaze toplim oblozima mi nisu pomogle.


Nemogu vjerovati da je ovako kronicno.
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 17:03   #1019
Molio bih pomoć/savjet.

u optičarskoj radnji prije cca 2 godine određena mi je slijedeća dioptrija
desno oko : -2,00 -0,50 3*(stupnja)
lijevo oko : -3,00 -0,50 80*

jučer sam obavio pregled u drugoj optičarskoj radnji gdje mi je potvrđena ista dioptrija ali druge vrijednosti stupnjeva cilindara.kako je to moguće.Imam 42 godine

desno oko : -2,00 -0,50 180*(stupnjeva)
lijevo oko : -3,00 -0,50 175*

hvala!
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 16:59   #1020
Quote:
toni_os kaže: Pogledaj post
Vidiš mene je liječnik pitao jesam li imao nagli gubitak težine u zadnje vrijeme kad mi se to dogodilo, tako da bi svakako to trebali napomenuti liječniku ako dosad niste. Iskreno ne znam jeli tako malo povišen šećer dovoljan da bi bio uzrok toga, a tlak svakako još provjeravajte i zabilježavajte dnevne vrijednosti koji tjedan pa onda vidite kako se ponaša.

Moje iskustvo nije baš dobro, ali ja imam okluziju centralne vene pa je to jako nezgodno i lošije su prognoze. Napisat ću svakako svoje iskustvo, ali nemojte se držati toga moga kao relevantnoga pošto mislim da bi s vašom mamom trebalo ipak sve biti bolje. Nisu iste bolesti, ali su sličnog mehanizma i isti lijek se koristi pa ću zato napisati svoje iskustvo tako da ipak vidite nekako kako to sve izgleda. Nakon svake injekcije dosad mi se vid poboljšao, ali nažalost ostale su posljedice po vid koje se nemogu liječiti.

Kad sam išao na prvu injekciju imao sam 0.1 vid, znači 10% vida mi je ostalo, a jedno 2 tjedna nakon injekcije se popeo na 0.75. Nakon druge injekcije se vid podigao na 1.0, ali tih 1.0 nije 100% kao kod normalne osobe, pošto imam flekice u vidu na kojima ništa ne vidim te samo ona stvar na koju se usredotočim bude oštra. Zatim mi se vid opet pogoršao i pao je na 0.16, a nakon injekcije se opet digao na 1.0. Sve je bilo uredu do prije nekih mjesec dana kad opet primjećujem smetnje u vidu i pada mi na 0.5. Trenutno mi je vid još gori, pretpostavljam prema prijašnjem iskustvu opet oko 0.1, a u srijedu idem u bolnicu i vjerojatno ostajem opet ležati i dobivam injekciju. Znači injekcije mi pomažu, ali je problem što taj lijek traje oko 6 tjedana i onda se unutarnja krvarenja opet pojavljuju i vid mi se pogorša. Nekad izdržim preko 2 mjeseca, a da mi se vid ne pogorša, a zadnji put mi se nažalost već nakon nekih mjesec dana pogoršao. Lijek koji dobivam zove se Avastin (pretpostavljam da ga je i Vaša majka dobila), s tm da sam prvi puta dobio kombinaciju avastina i kortikosteroida u oko, pošto sam imao oteknuće makule. Znači injekcije pomažu, samo eto ja nakon okluzije vene imam mnoge komplikacije i kod mene je drugačiji slučaj. Imam edem makule, edem očnog živca, imao sam opsežna unutarnja krvarenja u oku i još puno stvari je tu nabrojano s kojima Vas neću zamarati.

Samo često posjećujte oftamologa i ako vidi neko pogoršanje neka odmah ode na pregled. Bolest se treba nadzirati i kontrolirati redovito kako bi se na vrijeme vidjele promjene i kako bi se nešto poduzelo. Još jednom napominjem, nemojte se sada uplašiti na temelju mog slučaja jer slučajevi nisu isti i prognoze su bolje kod slučajeva kao što ima Vaša majka. Kod mene je jedini problem što imam 23 godine i premlad sam da mi se tako nešto događa, tako da stvarno neznaju više šta samnom napraviti.

BTW, ako ovdje ima liječnika koji bi htio izdvojiti malo vremena da mi da neki savjet, molio bi da napiše kako bi mu se javio u PM, ili neka mi se on javi u PM.
Puno ti hvala na opsirnom odgovoru. Zao mi je sto imas takvih problema s okom. Mama ce na kontrolu za tjedan dana pa cemo vidjeti. Zasad je sve kao zadnji put, nista se nije popravilo.
zula lu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.