Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2017., 10:40   #1161
dioptrija. mala, minus.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 12:44   #1162
Bolje bi bilo da ideš na pregled, jer može biti svašta.
Na pregledu ti mjere tlak očiju itd, u biti ja sam totalni amater a i nagađati ovdje je kao da igramo loto.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 13:03   #1163
Ocno socivo pokrecu, tj ziznu daljinu mu prilagodjavaju misici. I tim misicima treba malo vremena da se ujutru pokrenu.

Radi vezbe za oci, te vezbe su korisne za sve ljude.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 13:25   #1164
nije napisao samo ujutro, nego
Quote:
imam jedan digitalni sat koji je udaljen od mene 3m i to mi je svako jutro nekakva moja mjera gdje testiram vid...nakon sto ustanem, umijem se, doruckujem i vratim se u sobu, sa istog mjesta gledam u taj sat i vid mi je malo mutniji...tako cijeli dan isto dok se ne probudim sljedece jutro...
Cijeli dan, a iduće jutro je sve oke.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:42   #1165
Pozdrav svima
imam problem s lijevim okom jos od malena, naime cim bude jace sunce/suncano odmah pocinjem skiljit/zatvarat oko, pece me i smeta.
Također mi smeta i vjetar, hladan zrak, jaci izvor svjetla, klima, ili gledanje u monitor, pocinje me iritirati, peci, imam osjecaj suhoce i kao da mi je oko strano tijelo(ne znam kako drukcije opisat), jednostavno moram poceti skiljit da bi izdrzao.

Stvarno me to pocinje smetat, pogotovo sto s desnim nemam nikakve slicne probleme.
Koji bi mogao biti uzrok i da li ima lijeka?
Aztec999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 23:06   #1166
Isti problem je i kod mene. Smeta mi svjetlost, vjetar, monitor... Jos mi uz sve to lijevo oko bjezi kad gledam u lijevo. Poznat mi osjecaj ali sto bi moglo biti nemam pojma. Probaj s kakvim kapima tj umjetnim suzama malo masnijim ublaziti iritaciju vjetra. Za ostalo doktor kao i ja. Ja imam blago poviseni ocni tlak i kapam kapima betoptik. Bez doktora nazalost nista. Od nekud moras krenuti a to je oftalmolog. Sretno

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
sbgetz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:42   #1167
Toni_os, opet imam pitanja za tebe
Baka je danas dobila Avastin pa me zanima nakon koliko bi se mogli vidjeti eventualni rezultati?
I baka kaze da vidi nekakvu veliku crnu tocku. Je li se tebi tako nesto pojavljivalo?
Sorry sto gnjavim
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:12   #1168
Ako se rezultati ne vide u prvih tjedan dana, mislim da se onda kasnije neće ni vidjeti. Uvijek nakon što sam dobio Avastin, u roku par dana, vid mi se je dosta popravio, tako da bi baka trebala vidjeti rezultate u roku 2-3 dana. Pošto je svaki organizam drugačiji, svaki slučaj drugačiji, vrijeme napretka također može biti drugačije.

Da, uvijek nakon injekcije vidiš crnu točku, nekad i više komada. Sutra će joj već biti manja, a prekosutra bi trebala nestati, ako već sutra ne nestane.

Držim fige i sve najbolje baki
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:48   #1169
Hval ti puno!! Ja sam je vec htjela vozit na hitnu zbog te tocke 😁

Nadam se da je s tvojim ocima sada sve ok.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:58   #1170
Quote:
sbgetz32 kaže: Pogledaj post
Isti problem je i kod mene. Smeta mi svjetlost, vjetar, monitor... Jos mi uz sve to lijevo oko bjezi kad gledam u lijevo. Poznat mi osjecaj ali sto bi moglo biti nemam pojma. Probaj s kakvim kapima tj umjetnim suzama malo masnijim ublaziti iritaciju vjetra. Za ostalo doktor kao i ja. Ja imam blago poviseni ocni tlak i kapam kapima betoptik. Bez doktora nazalost nista. Od nekud moras krenuti a to je oftalmolog. Sretno

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Hvala
nadao sam se da netko zna ime tom stanju ili bar ima slicne simptome(kao ti), no moram ici doktoru, to sigurno, ipak ce on znat najbolje i najsigurnije.
Aztec999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:35   #1171
Pozdrav, mozete li mi dati savjet sto se tice ocih nalaza. Nosim meka kontaktna leća po dioptriji sa zadnjeg nalaza i ok mi je. Danas sam dobila naocale koje cu nositi da mi se oci odmore sa istom dioptrijom. Naime, muka mi je, vrti mi se slika. Zidovi i plohe su mi ispupceni, lajsne neravne. Teta mi je rekla da je to normalno poslije leca i da se moram naviknuti. Jel to stvarno tako? Sjecam se naocala na ovaj 1.nalaz i nije mi trebalo nikakvo navikavanje. Takoder nisam imala problema ni sa skokom sa -1,75 na -3 i -2.5 sto se tice kontaktnih leca. Koliko vidim na novim nalazu da je razmak zjenica 65, a na starom 56? Kako je to moguce?
__________________
...Neki su rođeni za maske,neki statiraju do daske,ja sam pozitivno-negativan lik...
character is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:10   #1172
Quote:
character kaže: Pogledaj post
Pozdrav, mozete li mi dati savjet sto se tice ocih nalaza. Nosim meka kontaktna leća po dioptriji sa zadnjeg nalaza i ok mi je. Danas sam dobila naocale koje cu nositi da mi se oci odmore sa istom dioptrijom. Naime, muka mi je, vrti mi se slika. Zidovi i plohe su mi ispupceni, lajsne neravne. Teta mi je rekla da je to normalno poslije leca i da se moram naviknuti. Jel to stvarno tako? Sjecam se naocala na ovaj 1.nalaz i nije mi trebalo nikakvo navikavanje. Takoder nisam imala problema ni sa skokom sa -1,75 na -3 i -2.5 sto se tice kontaktnih leca. Koliko vidim na novim nalazu da je razmak zjenica 65, a na starom 56? Kako je to moguce?
Također nosim leće i naočale s istom dioptrijom, uredno vidim s jednim i drugim. Znači ne smiješ nikako imati problema s naočalama ako ih nemaš ni s lećama (ako su iste dioptrije).

Na tvom mjestu bih odmah otišao gdje si uzela naočale i objasnio problem.
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:24   #1173
Krivo su ti napravili naocale, vjerojatno je problem razmak zjenica, moze biti i zakrivljenost, ma svasta..Obavezno odi reklamirati.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 12:40   #1174
Ako je prošlo dosta vremena od kako si nosio naočale moguće je da se trebaš naviknuti.

Ja sam 15 godina nosila samo leće i zatim sam se odlučila prebaciti na naočale. Čim sam ih stavila identicni problemi: zakrivljenost, vrtoglavica i mučnina. Uhvatila me panika pa sam zvala okulista i rekao mi je da dođem. Još jednom je sve provjerio i rekao da su naočale dobre samo da je potrebno priviknuti se zbog prelaska sa leća na naočale i dodanog cilindra kojeg na lećama nisam imala. Preporučio mi je da ispočetka nosim naočale na kratke periode i da prilagodba kod nekih može trajati i nekoliko tjedna. Već nakon par dana sam se navikla na krivulje, a mislim da je i prošlo nekih dva tjedna dok nije nestalo u potpunosti.

Nisam jedina koja je to doživjela, kolegici se isto to desilo nakon prelaska s leća na naočale, a po nekim informacijama efekt je jači što je veća dijoptrija.

Nedavno sam bila kod oftamologa i potvrdila je da su naočale dobre.

Nisam stručna da znam što je kod tebe problem, ali sam htjela podijeliti svoje iskustvo da je ovo što ti se desilo ipak moguće. Na tvom mjestu svejedno bi otišla još jednom da ti provjere naočale.

Sent from my D2303 using Tapatalk
Azurae is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 09:05   #1175
Samo da javim, pogreska je bila u razmaku zjenica prema kome su naocale urađene. Da sam se ja navikavala na njih, zasigurno bih nakon određenog vremena bila razroka. Ako vidite da ne ide, odite odmah do oftamologa i optičara.
__________________
...Neki su rođeni za maske,neki statiraju do daske,ja sam pozitivno-negativan lik...
character is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 15:55   #1176
sa vrijemena na vrijeme blago slijepilo

Pokusacu da budem sto kraci,imam sledeci problem.Iz cista mira dakle ne osjecajuci bilu kakvu tegobu zaslepim kao od bilica od fotoaparata takav osjecaj to traje nekih 20min i vid se vrati ali osjecam blagu glaobolju posle toga i izcrpljenost i malo gubitak koncetracije.Ovaj problem imam vec 10 godina i stvarno mi stvara probleme,sve pretrage sam radio snimao glavu,krv,centar za ravnotezu,egg glave tj test na epilepsiju nista mi nisu nasli i tako u krug,jedno tri puta sam i izgubio svijest u tom periodu.Doktori posto nisu nista konkretno nasli rekli su mi kao da je migrena sa aurom ali nisam siguran posto nemam neke glavobolje.Ako moze neki savjet bio bih zahvalan.
branislav844 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 18:01   #1177
Pa mogla bi biti migrena s aurom. Ja imam iste probleme kao i ti i pripisujem to migreni. Jedino sto ja nikada nisam gubila svijest.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 19:43   #1178
Imate obicaj lezati na boku u mraku i gledati TV ili pregledavati sadrzaje na mobitelu? Naime tako se moze ostetiti vid jer jedno oko na onoj strani na kojoj lezite je zapravo zatvoreno, a gledate na drugo i onda mozak prima razlicite informacije kad to oko otvorite. Jedna zjenica reagira drukcije od druge. Za jednu je noc a za drugu dan, pojednostavljeno receno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:45   #1179
da li oni obrti ili što već, koji se oglašavaju kao "kompjuterski pregled vida" moraju imati zaposlenog oftamologa? mislim, možda glupo pitanje, ali mene je "obradila" mlada žena srednje stručne spreme i ispostavilo se da sam dobila krivu dioptriju.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:53   #1180
Nemaju ti svi oftalmologe, to obavezno provjeri prije. Od optika znam da Monokl ima, rade i na uputnicu.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.