Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2005., 08:30   #1
Unhappy Petni trn (calcar calcanei)

Jedan član naše obitelji ima taj trn u peti.

Ima li netko tko ima iskustva s tom neugodnom boljkom.

Preporuka; liječnik koji ortoped i gdje (za područje Zagreba), što napraviti, operacija ili injekcije?????
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 09:50   #2
A da ga probaš iglom izvaditi? Čeprkaj dok ne isčeprkaš.
Desert Eagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 09:53   #3
desert eagle, ne zamjeri, al nemash pojma o chemu je rijech.


petni trn je prilichno ozbiljan problem i nikakvo cheprkanje iglom ne pomazhe.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 10:15   #4
Možebiti da ne znam. Pretpostavila sam da je nešto kao kad ti se zapikne ježeva bodlja. Nego kako to izgleda?
Desert Eagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 10:28   #5
Moja mama je imala taj problem.

Preporuka liječnika je bila masiranje ledom, što je redovito radila, ali nije bilo većih pomaka.
Puno više joj je pomogla jaka hidromasaža, do čega je došla više slučajno.
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 11:11   #6
Re: Trnova peta (trn u peti)

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Jedan član naše obitelji ima taj trn u peti.

Ima li netko tko ima iskustva s tom neugodnom boljkom.

Preporuka; liječnik koji ortoped i gdje (za područje Zagreba), što napraviti, operacija ili injekcije?????
moja mama imala taj problem!!
injekcije su joj pomogle,jako su neugodne i bolne al pomažu!!definitivno......
Dr.PERIN mislim da je u Petrovoj ulici al ne znam točno broj,mogu se raspitati ak želiš
sporty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 13:17   #7
O cemu se radi? Je li to upala petne kosti ili tako nesto? Kako dolazi do toga?
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 13:36   #8
Quote:
The_Equilibrist kaže:
O cemu se radi? Je li to upala petne kosti ili tako nesto? Kako dolazi do toga?
HA nemam pojma, na slici se vidi kako se okoštao dio pete kao trn probija meso. Jako boli pri dodiru sa tlom stopala. Dosta ljudi s time ima problema.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 16:19   #9
Calcar calcanei ili Trn peta

Pozdrav

Mučim se već neko vrijeme sa bolnim petama, kažu od puno stajanja,hodanja.Dijagnoza je trn peta pa sam prošla prvih 10 terapija UZV i lasera.Nije pomoglo,idućih 10 terapija tek 20.12.2010. do tada neću moći ni ustati a kamoli hodati mada to naše zdravstvo uopće ne mući samo skimavaju ramenima i govore nema termina.
Molim Vaša iskustva,kako ste si pomogli? gdje? gdje kupiti te specijalne anatomske uloške sa rupama na peti a da su stvarno funkcionalni?
Što nakon terapija jer mi kažu da to nikada neće nestati?da će stopala uvijek ostati osjetljiva a tek sam u tridesetima. moj posao se sastoji od 90% stajanja i hodanja.
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 13:46   #10
Fizikalna terapija-calcar calcaneusa

Da li netko ima iskustva s fizikalnom terapijom za ovu dijagnozu?
Idu li još uvijek na doznaku ortopedske cipele i ulošci,te tko ih ispisuje-ortoped ili fizijatar?
Kakva su iskustva sa onim ulošcima po otisku stopala?
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 15:24   #11
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva s fizikalnom terapijom za ovu dijagnozu?
Idu li još uvijek na doznaku ortopedske cipele i ulošci,te tko ih ispisuje-ortoped ili fizijatar?
Kakva su iskustva sa onim ulošcima po otisku stopala?
Ortoped.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 21:39   #12
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Kakva su iskustva sa onim ulošcima po otisku stopala?
Jako su učinkoviti,i za početak ih je najbolje prvo nosit u tenesicama,a potom preć na cipele..
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 11:31   #13
trn u peti

Dali ima neko kao ja problema s trnom u peti?Ja več godinu i pol imam bolove,sad su podnošljivi,a na početku su bili jaki-pogotovo navečer.Ako netko ima sličnih problema,neka se javi da znam kako se to liječi.Meni su predložili operaciju,a nisam za to pa tražim drugi način liječenja.
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:17   #14
Quote:
jezic kaže: Pogledaj post
Dali ima neko kao ja problema s trnom u peti?Ja več godinu i pol imam bolove,sad su podnošljivi,a na početku su bili jaki-pogotovo navečer.Ako netko ima sličnih problema,neka se javi da znam kako se to liječi.Meni su predložili operaciju,a nisam za to pa tražim drugi način liječenja.
Bez operacije na žalost nema rješenja. Zahvat je jednostavan, ali je oporavak dug, uključuje i do 6 mj štaka.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 16:44   #15
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Bez operacije na žalost nema rješenja. Zahvat je jednostavan, ali je oporavak dug, uključuje i do 6 mj štaka.
Ma daj-operacija!Nema šanse-možda prođe s godinama?A neki lijek,kako znaš da neće proći,jel ima neko u tvojoj obitelji?
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 16:56   #16
Ja sam to dobila od sandala sa ravnim podplatpm (bez peta). Prošlo je samo nakon par mjeseci.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 17:48   #17
Quote:
jezic kaže: Pogledaj post
Ma daj-operacija!Nema šanse-možda prođe s godinama?A neki lijek,kako znaš da neće proći,jel ima neko u tvojoj obitelji?
Ima moj stari,trpi vec godinama jer ne moze si zbog posla priustiti operaciju.

Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Ja sam to dobila od sandala sa ravnim podplatpm (bez peta). Prošlo je samo nakon par mjeseci.
Vjerojatno se onda radilo onekom nategnucu zbog ravnih cipela. Radi se o okostavanju.Jednom kad se nesto okosti,nema nacina osim mehanickog da se to ukloni.Moze se ici na neke terapije uzv i strujom,al rijetko bas pomogne.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 08.03.2013. at 17:53.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 18:25   #18
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post

Vjerojatno se onda radilo onekom nategnucu zbog ravnih cipela. Radi se o okostavanju.Jednom kad se nesto okosti,nema nacina osim mehanickog da se to ukloni.Moze se ici na neke terapije uzv i strujom,al rijetko bas pomogne.
Moguće, a doktor je to definirao kao "trn". Probadajuća bol u zadnjem dijelu pete,kod ustajanja ili dužeg stajanja, hodanja.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 15:21   #19
Quote:
FridaS kaže: Pogledaj post
Moja mama je imala taj problem.

Preporuka liječnika je bila masiranje ledom, što je redovito radila, ali nije bilo većih pomaka.
Puno više joj je pomogla jaka hidromasaža, do čega je došla više slučajno.
Ta hidromasaža kod kuće i kako-hladna ili topla voda,koliko minuta?Odgovori da probamo,meni jedino odmor pomogne-bol malo popusti,ali nije trajno rješenje.
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 15:23   #20
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Ja sam to dobila od sandala sa ravnim podplatpm (bez peta). Prošlo je samo nakon par mjeseci.
Pa kako je tebi prošlo?To ti nije onda bio trn-prvi put čujem da je nekom prošlo-ja se mučim skoro dvije godine,možda si ti imala upalu ahilove tetive-nemože kost samo nestati!
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.